سومین سمپوزیوم بین المللی مجسمه تبریز به کار خود پایان داد.

مراسم اختتامیه سومین سمپوزیوم بین المللی مجسمه تبریز امروز با حضور معاون هماهنگی سازمان های شهرداری، مدیرعامل سازمان زیباسازی، داوران سمپوزیوم و همچنین تمامی شرکت کنندگان سمپوزیوم مجسمه تبریز در سالن همایش هتل تبریز برگزار و با اعلام نفرات برتر و آثار برگزیده به کار خود پایان داد.
به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی، سومین  سمپوزیوم مجسمه تبریز برای اولین بار بصورت بین المللی و با حضور ۲۸ شرکت کننده خارجی از اکثر کشورهای جهان برگزار شد که خروجی این سمپوزیوم ۴۵  اثر سنگی با متریالها و موضوعات مختلف بود.

در این مراسم مدیرعامل سازمان زیباسازی، ضمن تشکر و عرض خسته نباشید به شرکت کنندگان و عوامل اجرایی این سمپوزیوم، از اجرای موفق سمپوزیوم سوم  خبر داده و افزود: سمپوزیوم سوم مجسمه تبریز برای اولین بار به شکل بین المللی در دو موضوع تجسم نور در هنر اسلامی و آزاد  با اجرای ۴۵ اثر مصوب هیات داوران، اجرا گردیده و با موفقیت به پایان رسید که در مجموع ۴۵  اثر سنگی با متریال و طرح های مختلف عاید شهرمان، تبریز گشت.
مهندس فرخی افزود: در سومین سمپوزیوم مجسمه تبریز از مجموع ۴۵ اثر سنگی، ۳۵ اثر با متریال سنگ تراورتن، ۵ اثر با متریال سنگ گرانیت و ۵ اثر با متریال سنگ مرمریت اجرا شدند که تنوع متریال این سمپوزیوم نیز برای اولین بار اتفاق افتاد.
مهندس فرخی هدف از برگزاری سمپوزیوم مجسمه تبریز را استفاده از ظرفیت و توان هنرمندان عنوان کرد و افزود: این سمپوزیم برای خلق آثار ماندگار هنری و ایجاد هنر در فضاهای شهری با موفقیت برگزار شد که به زودی این آثار در پارک هنر مجسمه  نصب خواهند گردید.
مدیرعامل سازمان زیباسازی در ادامه از تمامی شرکت کنندگان سمپوزیوم مجسمه تبریز تقدیر و تشکر کرده و اظهار امیدواری نمودند شرکت کنندگان از میزبانی سازمان در سومین سمپوزیوم مجسمه تبریز راضی بوده باشند.
وی در پایان از حمایتهای شهردار تبریز و اعضای محترم شورای شهر و معاون هماهنگی سازمان، که در تحقق اهداف سازمان نقش موثری داشتند، تقدیر و تشکر نمودند.
شایان ذکر است در این سمپوزیوم با توجه به ارزش هنری تمامی آثار، نفرات  برتر توسط خود شرکت کنندگان انتخاب گردیده و
پترپترو( Petre petrov)  به عنوان نفر اول
عنایت صحرائی  به عنوان نفر دوم
لین لی جین (lin li jen) به عنوان نفر سوم
انتخاب شدند.
در این برنامه به کلیه شرکت کنندگان هدایائی از سوی سازمان زیباسازی اعطاء شده و به نفرات برتر سمپوزیوم علاوه بر مبالغ فوق جوایز نقدی دیگری به همراه لوح تقدیر و المان هنری سمپوزیوم نیز اعطاء شد.

24
0

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۴ پاسخ

 1. خسروقدیم گفت:

  پویا خان..
  داقعا این چند دوره مسابقات سمپوزیوم به نظر من خروجی خیلی خوبی داشته برای شهر تبریز که از دیر باز شهر ه هنرمندان و خلاقان است .وچشم هر بیننده ی رو حداقل برای لحظاتی به تامل وا میداره وامیدوارم تداوم داشته باشه .حتی محل نصب این اثرها ازدیدگاه من جای خیلی خوبی تعبیه گردیده وموجب رشد تفکر هنری شهرشده است.

  4

  0
 2. آذرشهرلی گفت:

  این سمپوزیوم فوق العاده بود

  امیدوارم از این کاره ها تو رشته های دیگه هم شاهد باشیم

  دست برگزار کننده هاش درد نکنه که هم مکانش عالی بود و هم علی الظاهر هماهنگی ها

  8

  0
 3. ناشناس گفت:

  کاش عکسهای آثار رو هم می گذاشتید

  7

  0
 4. ناشناس گفت:

  ۲۸ شرکت کننده خارجی از اکثر کشورهای جهان!!!!!!

  1

  0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo