استارتاپ ویکند گردشگری تبریز

photo_2016-09-09_07-52-57

 
شرکت کنندگان این رویداد با ایده های ناب خود می خواهند شهر تبریز را به بهترین شکل برای تبریز ۲۰۱۸ که پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی است آماده کنند.
در بیشتر شهرهای دنیا رویدادهای کارآفرینی برگزار می شود که نقطه شروعی برای کارآفرینان است. در این رویداد ۵۴ ساعته ، شـرکت‌کنندگان پرانگیزه‌ای شامل فعالان حوزه گردشگری، هتل‌داری و صنایع وابسته، برنامه نویسان، مدیران تجاری، بازاریاب‌ها، طراحان گرافیک و علاقه‌مندان کارآفرینی دور هم جمع می شوند، ایده های خود را به اشتراک می گذارند، تیم تشکیل می دهند و ایده خود را اجرا و به یک کسب و کار موفق در حوزه گردشگری تبدیل می کنند.

این روزها با ورود به حال‌وهوای مهرماه و بهار آموزش، هرچقدر به شکفتن شکوفه‌های تحصیل نزدیک‌تر می‌شویم شمیم استارت‌آپ و کارآفرینی در شهر اولین‌ها بیشتر و بیشتر می‌شود. به نظر دیگر یخ دورهمی‌های استارت‌آپی می‌شکند. خبر بعدی که این روزها شنیده می‌شود، حاکی از رویدادی است که در هفته آخر شهریورماه اجرا خواهد شد. رویدادی که می‌خواهد افرادی را که در پی برداشتن قدمی در راستای تحقق تبریز ۲۰۱۸ هستند، را به واکنش می‌طلبد. این رویداد که با همکاری تبریزپراجکت و هابکارآفرینی تبریز برگزار می‌شود، اردوی کارآفرینی گردشگری تبریز نام دارد. این رویداد به عرصه مدعیان حمایت از گردشگری و استارت‌آپها هم تبدیل شده است. همکاری توامان تیم تبریزپراجکت و هاب‌تبریز که خاطرات بسیاری از استارت‌آپ ویکند سال ۹۲ تبریز را زنده می‌کند. رویدادی که با گذشت سالها هنوز هم تصاویر و واگویه‌های آن خنده بر لبان شرکت‌کنندگان و تیم اجرایی آن می‌نهد. یادم می‌آید بعد از تجربه چند ساعته این رویداد که هنوز هم برای بسیاری باور اجرایی شدن چنین رویدادی در شهر تبریز غیرممکن به‌نظر می‌رسد، چندین ماه در حال مرور انرژی و شور و نشاط جو بی نظیر آن رویداد بودم.
بگذریم… به نظر تاریخ تمایل به تکرار دارد. البته شخصا انتظار رویدادی بهتر و پرشورتر از آن سال را دارم. افراد جدید با ایده‌های ناب‌تر و جسورانه‌تر… بهرحال آن روزهای شهرمان تفاوت‌های بسیاری با این روزهای تبریز دارد. رویدادهای و دورهمی‌های بیشتری را شاهدیم. حمایت‌های گرم‌تری را از مسئولین دولتی و ملتی لمس می‌کنیم.
این روزهای تبریز با هم‌اندیشی جمعی خوش‌فکر در راستای پایه‌ریزی اقتصادمقاومتی و استفاده از ظرفیت ناب و کم نظیر شهر اولین‌ها، چندیست با برند تبریز۲۰۱۸ عجین شده است. طرح مرمت آثار بی‌نظیر باستانی تبریز، ظرفیت بالای این شهر در آب‌وهوای بهشتی آن و چنین رویدادهایی نوید تحقق هرچه باشکوه‌تر تبریز ۲۰۱۸ را می‌دهد. شهری که به قول شهریارش جان قربان جانان می‌کند و سرمه چشم از غبار کفش میهمان… آثار باستانی شهرم مرمت می‌شوند، جوانان شهرم افکار خویش تازه می‌کنند و مردم شهرم خود را میزبان جهانیان می‌پندارند. چه بزنگاهی است این رویداد برای شهرم. برای آنان که می خواهند قدمی برای جوان شدن تبریز پیر بردارند. برای آنان که مه را برای تبریز نمی‌پسندند.
برای حضور در این رویداد می‌توانید از وب‌سایت http://2018.tabrizproject.com اقدام کنید.

 

 

15
0

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

یک پاسخ

  1. حمید گفت:

    سلام . من یک پیشنهاد برای معرفی تبریز ۲۰۱۸ داشتم در صورت صلاحدید در مورد ان فکر کنید .
    برای بهتر شناساندن تبریز در داخل و خارج از کشور بهترین راه تهیه یک سی دی از کلیه قابلیت های گردشگری تبریز و استان است. وبا تشویق شرکت های صادر کننده هر محصول برای اینکه در کنار هر محصول یک سی دی تبریز در قوطی ان گذاشته شود . محصولات مورد نظر,من لوازن خانگی و فرش و خودرو و قطعات صنعتی و مخصوصا مواد غذایی مانند شکلات . متشکر

    6

    3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo