در جلسه کمیته فنی و عمرانی مرکز انجام شد :بررسی بلوار ولایت و تاکید بر معماری منحصر بفرد پل نصر

۲۲۱
 جلسه کمیته فنی،عمرانی با محوریت بررسی طرح بلوار ولایت و سازه های تکمیلی اتصال نصر به خیابان استاندارد برگزار شد

کمیته فنی، عمرانی شهرداری تبریز روز سه شنبه مورخه ۹۵/۰۶/۲۳ با حضور اعضای کمیته فنی و با محوریت بررسی  طرح بلوار ولایت و سازه های تکمیلی اتصال نصر به خیابان استاندارد در محل اتاق جلسه شهرداری تبریز برگزارشد.

در ابتدا مهندس اسحقی معاون فنی و عمرانی شهردار تبریز و رییس کمیته فنی، ضمن خوش آمد گویی به اعضای حاضر جلسه دستور جلسه کمیته را بررسی طرح بلوار ولایت و سازه های تکمیلی اتصال نصر به خیابان استاندارد عنوان نموده و خواستار ارائه گزارش در خصوص سازه و معماری طرح از سوی مشاور طرح شد.

در ادامه نماینده شرکت مشاور طرح توضیحاتی در رابطه با گزینه‌های طرح هندسی پروژه پل ولایت  و در نهایت گزینه مصوب طرح  مطرح کرده  و گزارشی از مطالعات صورت گرفته در رابطه با روشهای اجرای عرشه درجاریز و روشهای اجرای عرشه پیش‌ساخته را ارائه نمود.

سپس دکتر ایرج شهین باهر نائب رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر و عضو کمیته با بیان اینکه عموما پل ها به عنوان سازه‌ای برای عبور از موانع فیزیکی قلمداد می‌شود تا ضمن استفاده از فضا بتواند عبور و مرور و دسترسی را تسهیل کند افزود: توجه به بحث معماری و زیباسازی به عنوان منظر شهری نیز باید در ساخت پل ها مورد توجه قرار بگیرد تا علاوه بر کم کردن بار ترافیکی منطقه از نظر زیباسازی منظر شهری نیز مفید واقع شود.

مهندس اسحقی نیز در ادامه به اهمیت موضوع معماری در اجرای این پل اشاره نموده وگفت: امروزه در کشور ما کمتر به جنبه‌های بصری پل‌ها توجه شده است و بیشترین کارکردی که از آنها انتظار می‌رود حل معضلات ترافیکی هر شهر است. این در شرایطی است که پل‌ها ظرفیت این را دارند که به عنوان قسمتی از پازل طرح‌های زیباسازی شهرها مورد استفاده قرار گیرند.

وی ادامه داد پل‌ها امروزه جزئی از عناصر معماری و شهرسازی هستند و تنها نقش کارکردی ندارند. از سویی احداث پل‌ها در شهر ضروری است، بنابراین می‌توان از این فرصت استفاده بهینه کرد و برای ایجاد فضایی زیبا از منظر شهری نیز از وجود پل‌ها استفاده نمود.

در پایان دیگر اعضای کمیته نیز به بیان نکته نظراتی در خصوص طرح پرداختند وتصمیمات مقتضی دراین راستا اتخاذ گردید.

16
0

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۱۲ پاسخ

 1. ناشناس گفت:

  تازه دارند مشاوره میدند؟

  0

  0
 2. محمد گفت:

  حالا موقع اجرا میبینیم طرح منحصر بفردشونو !! خخخخ

  2

  0
 3. مرتضی گفت:

  من عاشق این ادبیات مسولین شهر هستم که انگار گفتن با این چندتا کلمه جمله بسازن (مدرن. منحصر به فرد. بزرگترین در کشور. بزرگترین در خاورمیانه. دگرگونی چهره شهر)
  همش توی همه سخنرانی و جلسات این کلمات رو تکرار می کنن و درنهایت پروژه ای که اجرا میشه در حد ورودی ائل گلی از آب در میاد….

  5

  0
 4. Aydin گفت:

  این درسته ……
  پلها باید از بن بست طرح های تکراری و قدیمی خارج شوند و طرحهای خلاق و نوآورانه اجرایی شوند ……. یا پل نسازین یا اگه ساختین، خاص باشه .

  3

  0
 5. Arashtbz گفت:

  سلام… من تو مرزداران زندگی می کنم … اگه این پروژه عظیم اجرایی بشه برای منطقه خیلی مفید و مثمر ثمر خواهد بود فقط ای کاش در طراحی پل خیلی دقت کنن… راستی آقا پویا کی اجرا می شه…!؟

  0

  0
 6. ناشناس گفت:

  دوصد گفته چون نیم کردار نیست !!! یه پل میخوان بزنن گوش فلک رو کر کردند چهار پنج ساله همه اش بررسی وجلسه و… وال… شرم داره انگاری که مریخ پیما میخوان هواکنن !!!

  1

  0
 7. ناشناس گفت:

  شهردار محترم منطقه پنج تو رو خدا سخنان ووعده وعید ها یی که سالهاست به مردم دادی مرور کن وکلاهتو قاضی کن !!! یه پل اینهمه داد وقال نمی خواد !!! یه سری به پل ورودی ارومیه از جاده دریا بزن ! ویاد بگیر !!! اگه واقعا” راست میگی با پیمانکارش قرار دادببند تا اخر سال با بهترین معماری و…کیفیت وکمترین هزینه تحویل بگیر !

  1

  0
  • ناشناس گفت:

   کی گفته سال بعد ؟این پل تازه برگشته سر خانه اول تازه دارند مشاور بررسی میکنه در حالیکه اگه پروژه ای اعلامی شهرداری را نگاه کنید گفته بود سال ۹۵ ۲۴ پروژه داریم با۲۱۰میلیارد بودجه برای منطقه که پل استانداری هم جزو اونهاست و دقیقا این جمله را پشت این جملات آورده بود که تجهیز کارگاه هم صورت گرفته حالا تازه داره مشاور بزه و دوزک پل را مشاور میکنه بعد تصویب و برآورد هزینه و ردیف بودجه و …. خداحافظ…
   اهالی منطقه باید از مسولین بخوان مسولین باید خواسته اهالی و نیاز آنهارا تامین کنند نه پست ومقام خودرا لذاست هرکس وعده بده واین خواست مردم عمل نشه باید بااصرارمردم کنار گذاشته بشه تا وعده دروغ و خبر دروغ اعلام نکنند

   0

   0
 8. ناشناس گفت:

  پس بزرگراه دو کمال چی شد؟
  چرا پروژه خوابیده؟!

  1

  0
 9. ناشناس گفت:

  طرح دو کمال پس چی شد؟
  چرا پروژه دخوابیده؟

  1

  0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo