فریدون بابایی اقدم :مجموعه های متولی عمران در brt باید بازخواست شوند /آلودگی آجی چای زیبنده تبریز نیست

بابایی اقدم گفت: این آلایندگی و بوی بد در مسیر فرودگاه تبریز واقع‌شده و اگر توریستی پس از سفر هوایی به تبریز از این مسیر وارد شهر تبریز شود، چه رفتاری از خود نشان خواهد داد.

کم مانده بود شورای شهر را وارد جریانات سیاسی کنند/آلودگی آجی چای زیبنده تبریز نیست

به گزارش تبریز مدرن ، فریدون بابایی اقدم در گفت‌وگویی، با اشاره به آلودگی موجود در بخشی از رودخانه آجی چای منتهی به پل آذربایجان و پایگاه هوایی دوم شکاری تبریز و اذیت بوی نامطبوع آن برای شهروندان تبریزی، اظهار داشت: متأسفانه بوی نامطبوع در بخشی از کانال خلیل‌آباد واقع در مسیر فرودگاه، چندین سال است که جریان دارد و منشأ آن به فاضلاب انسانی پایگاه شکاری تبریز، شیر پگاه و فاضلاب خلیل‌آباد و حیدرآباد منتهی می‌شود.

وی افزود: منابع آلاینده این منطقه از این ۳ بخش است و برخلاف روزها که بوی بد فاضلاب چندان به مشام نمی‌رسد، متأسفانه با تاریک شدن هوا، بوی بسیار بدی به مشام می‌رسد.

عضو شورای شهر تبریز، با تأکید بر اینکه سازمان محیط‌زیست نسبت به این آلودگی واکنش نشان دهد، یادآور شد: من به‌عنوان نماینده مردم باید این مسائل را مطرح کنم و باید سازمان محیط‌زیست در قبال این موضوع واکنش نشان دهد اما متأسفانه دیده‌شده است برخی از سازمان‌های متولی تهدید کرده‌اند که چرا این موضوع مطرح‌شده است.

وی با اشاره به پیگیری‌های متعدد در قبال این مسئله در راستای تبریز ۲۰۱۸، گفت: این آلایندگی و بوی بد در مسیر فرودگاه تبریز واقع‌شده و اگر توریستی پس از سفر هوایی به تبریز از این مسیر وارد شهر تبریز شود، چه رفتاری از خود نشان خواهد داد.

بابایی اقدم با تأکید بر اینکه این آلودگی درشان مردم تبریز نیست، تصریح کرد: این موضوعات درشان تبریز و مردم آن نیست و البته شهرداری با هزینه گزافی در حال احداث کانال خلیل‌آباد و دریاچه مصنوعی است که امیدواریم با احداث آن برخی از مشکلات حل شود.

وی افزود: آلودگی‌های این‌چنینی زیبنده شهر زیبای تبریز نیست و عدم اقدام به‌موقع سبب بدبینی شهروندان نسبت به مدیران شهری و سازمان‌های متولی می‌شود.

 

آقای بیگی روی بحث شورای شهر بیش‌ازحد زوم کرده است
رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تبریز با اشاره به گفتگوی اخیر تبریزبیدار با احمد علیرضا بیگی و انتقادات وی از شورای شهر تبریز، گفت: به آقای دکتر بیگی احترام قائلم ولی متأسفانه وی بر روی بحث شورای شهر بیش‌ازحد زوم کرده است و نباید این‌گونه باشد.

وی با انتقاد از گفته بیگی مبنی بر ارائه لیست در انتخابات شورای شهر که در گفتگ. با تبریزبیدار صورت گرفته بود، خاطرنشان کرد:  اکنون دیده می‌شود که شهر و شورای شهر تبریز وارد دعواهای سیاسی جناح‌های مختلف شده است.

مجموعه‌های متولی عمران در BRT بازخواست شوند
بابایی اقدم در پایان با انتقاد از عدم مناسب بودن  مسیر BRT های سطح شهر با بتن‌ غلتکی، گفت: در دو سال گذشته مگر در مسیر BRT کم‌هزینه شده است و بهتر است مجموعه‌های متولی عمران در BRT درباره نحوه عملکرد خود بازخواست شوند.

17
0

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۶ پاسخ

 1. بهادر گفت:

  چقدر واسه مسیر بی آر تی داره هزینه میشه؟ دوباره کاری رو هم رد کرده و هر دوسال یکبار یا ایستگاه هارو عوض می کنن، یا نرده هاشو عوض می کنن، یا هم آسفالتشو
  میدونین چقدر داره هزینه الکی میشه؟
  شهری که اولین بی آر تی رو راه انداخت، اولین سیستم بلیط الکترونیک رو راه انداخت هنوز درگیر این چیزاست در حالیکه بقیه شهرا چندمین مسیرشون رو دارن استفاده می کنن

  11

  0
 2. ارمان گفت:

  واقعا شورای شهری حلالشون باشه
  واقعا مشکلات اساسی و دیرینه سهرو گفتن از بوی بد میدان اذربایجان تا مسیر بی ار تی که هرروز از بهبود وضعش خبر داده شده!!

  5

  0
 3. محمد گفت:

  من یکی از مسعولان شهر تبریز نا امید شدم، ارک داره جلوی چشم ما جان میده کجای دنیا ، کجای ایران یه همچین برخوردی با اماکن تاریخشون میکنند ؟ تا وقتی ارک تو این وضعیته من بر باعث و بانیش که تا حدی ما مردمم هم با سکوتمون در ویرانیش شریک بوده ایم لعنت خواهم فرستاد .

  12

  0
 4. ناشناس گفت:

  آقا چرا مثل تهران مسیر های brt رو گاردریل نمیکنن برا همیشه خیالمون از بابت دوباره کاری راحت بشه برای اسفالتشم از کارشناسان شهرهای دیگه استفاده کنین ببینین اونا چرا مشکل ندارن

  3

  0
 5. ناشناس گفت:

  احسن بربابایی اقدم پاک و صاف و تحصیل کرده واقعی

  1

  0
 6. Ammad گفت:

  بی آر تی تبریز شبیه یه فوتبالیست معروف پیره که بابت خریدش میلیاردها پول داده شده هر چی این بازیکن توپا رو خراب میکنه و آبروریزی میکنه مسئولین تیم چون بابتش پول دادن از ترس سرزنش شدن نمیتونن بزارنش کنار (اوزه قالیبلار) پس هی ترکیب تیمو میزنن به هم هی جای اون بازیکنو عوض میکنن هی پنالتی میدن بزنه هی جای بازکنای دیگرو تنگ میکنن و به این میدن تا بلکه خودشو نشون بده ولی این بازیکن بشو نیست که هیج، کل تیم هم کم کم از کار میفته.
  حالا خودتون بی آر تی رو مقایسه کنید با این بازیکن/

  4

  0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo