شهردار تبریز خبر داد؛ اعطای لوح دائمی «تبریز، شهر جهانی بافت فرش» به شهرداری تبریز

شهردار.jpg

 شهردار تبریز از اعطای لوح دائمی «تبریز شهر جهانی بافت فرش» ، توسط رییس شورای جهانی صنایع دستی به شهرداری تبریز خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تبریزمدرن ، دکتر صادق نجفی با بیان این مطلب اظهار داشت: رئیس شورای جهانی صنایع دستی در حاشیه برگزاری شورای جهانی صنایع دستی در اصفهان، لوح دائمی «تبریز شهر جهانی بافت فرش » را به سازمان توسعه گردشگری شهرداری تبریز اعطا کرد.

وی با یادآور شدن پیگیری های شهرداری تبریز برای کسب این عنوان جهانی، یادآور شد: سال گذشته تبریز از سوی شورای جهانی صنایع دستی به عنوان شهر جهانی بافت فرش انتخاب شده بوده بود؛ با این حال، این موضوع بر اساس روال اعطای برندهای جهانی به شهرها، یک عنوان موقتی بود.

۱۵-۱۰-۷-۱۱۳۷۳۵۵

شهردار تبریز با اشاره به این‌که  ثبت دایمی این عنوان ارزشمند، منوط به ارتقای زیرساخت‌های هنرصنعت فرش بوده است، خاطرنشان کرد: ایجاد موزه فرش، مطرح کردن بازار تاریخی مظفریه به عنوان یکی از مراکز مهم اعتلای هنر فرش، حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی صنایع‌دستی و پیگیری اقدامات صنفی در این حوزه، از اقداماتی است که موجب شد عنوان حکم دایمی «پایتختی فرش دستباف جهان» به تبریز اعطا شود.

وی همچنین گفت: پس از بازدیدهای مجدد اعضای شورای جهانی صنایع دستی از زیرساخت‌ها و مراکز ارایه فروش فرش تبریز، اعضای شورای جهانی صنایع دستی بر ثبت دایمی این عنوان به نام تبریز تاکید داشتند.

دکتر نجفی با اشاره به این‌که تبریز، در حوزه‌های مهم بین‌المللی در حال درخشش است، اظهار داشت: تبریزی که امروز در مجامع جهانی و بین‌المللی مطرح است، با سیمایی بانشاط و زنده، مورد توجه فعالان و ناظران حوزه گردشگری قرار گرفته است.

شهردار تبریز یادآور شد: خرسندیم که جایگاه ویژه کهن‌شهر تبریز روز به روز در حال ارتقا است و امیدواریم با تداوم این روند، هویت جهانی این شهر را احیا کنیم.

15
0

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۳ پاسخ

 1. Aydin گفت:

  پویا تبریزین فرش موزه سی و فرشین تجارت مرکزینن نه خبر ؟؟؟؟؟!!

  1

  0
 2. Taha گفت:

  فرش تبریز که به عنوان شناسنامه جهانی تبریز هست خیلی مظلوم مانده
  هر روزم از این هنر صنعت خیلی ها کار خودشان را ول میکنن و هیچ فردم هم به این هنر صنعت وارد نمیشه
  و ممکنه در آینده نه چندان دور فرش تبریز هم به تاریخ بپیوندد
  امروز هم که خیلی دیر نشده باید مسئولین به فکر مشکلات این صنف باشن

  3

  0
 3. majid گفت:

  یه زمانی فرش دست دوم تبریز به قیمت خوبی به خارج صادر میشد ولی بعد از این که تحریم شدیم دیگه مثل قبل خریداری پیدا نمیشه. و بازار فرش دست باف بیشتر با رکود مواجه شده

  0

  0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo