شهردار منطقه ۵ تبریز تشریح کرد: اجرای پروژه های عمرانی ترافیکی ، شرق تبریز را زیبا و متحول می کند

photo_2016-09-27_12-31-48.jpg

 شهردار منطقه ۵ تبریز گفت: با اجرای پروژه های ترافیکی، عمرانی و خدماتی در شهرق تبریز این منطقه از شهر به منطقه ای زیبا و تحول یافته تبدیل می شود.

به گزارش پایگاه خبری تبریز مدرن، یعقوب هوشیار  با اشاره به اینکه این منطقه از شهرداری تبریز در دو حوزه نرم افزار و سخت افزاری فعالیت برای آماده سازی شهر برای تبریز ۲۰۱۸ را آغاز کرده است، ادامه داد: تبریز در سال ۲۰۱۸ مقصد گردشگری شهرهای اسلامی خواهد بود واین مسئله اهمیت بالایی دارد و برای معرفی تبریز فرصت بی نظیری خواهد بود و می تواند نقطه عطفی در استفاده از فرصت های و توانمندی های اقتصادی تبریز باشد.

وی ادامه داد: زیباسازی و احداث باند کندرو به طول ۴ کیلومتر در ورودی شرق تبریز به اتمام رسیده است و همچنین زیباسازی و احداث باند کندرو در این ورودی حیاتی شهر تا سال ۲۰۱۸ جز برنامه های شهرداری منطقه ۵ تبریز می باشد.

هوشیار با تاکید بر اهمیت تبریز ۲۰۱۸ و لزوم اماده سازی زیرساخت های فرهنگی، اجتماعی، خدماتی و گردشگری برای استقبال هر چه بهتر از گردشگران و مسافران داخلی و خارجی، عنوان می کند که شهرداری منطقه ۵، در این زمینه نیز برنامه های دقیق و موثری دارد که عمده محور آن، ارتقای فرهنگ شهروندی در تمامی زمینه ها، اعم از ترویج مطالع و کتابخوانی، ترویج ورزش و اختصاصا دوچرخه سواری با احداث مسیرهای ویژه، توانمند سازی بخش های کم برخوردار منطقه و از جمله، منطقه بارنج به همراه اجرای طرح بدنه سازی ورودی شهر از سمت جاده تهران، اقداماتی است که موجب تقویت زیرساخت های فرهنگی، عمرانی و گردشگری حوزه استحفاظی این منطقه خواهدشد.

شهردار منطقه ۵ یکی دیگر از پروژه های مهم این منطقه را پروژه دو کمال عنوان کرد و گفت: پروژه دو کمال بزرگترین پروژه مسیرگشایی سالهای اخیر تبریز است که ادامه مسیر پروژه دو کمال از ابتدای خیابان شفیع زاده تا جاده تهران به طول ۶ کیلومتر و با عرض ۹۰ متر یکی از پروژه های مهم شهرداری تبریز است که تلاش داریم با تملک و بدنه سازی به اتمام برسانیم.

وی با اشاره به توسعه فضای سبز به وسعت ۴۰۰ هکتار در آرپادره سی گفت: با توسعه فضای سبز و زیرساختهای موجود در آرپادره سی این منطقه یکی از تنفس گاههای مهم و حیاتی تبریز تبدیل خواهد شد این پروژه در کنار تکمیل و ساماندهی برج خلعت پوشان که یکی از المان های مهم تبریز می باشد می توانند نقش بی بدیلی در در شرق تبریز ایفا نماید زیرا علاوه بر افزایش سرانه فضای سبز در تبریز، امکانات رفاهی وتفریحی خوبی را نیز در بر خواهد داشت.

هوشیار در ادامه با تاکید بر ضرورت انجام مطالعات و بررسی های کارشناسی در اجرای پروژه های مختلف گفت: در حال حاضر کارهای مطالعاتی پروژه های ادامه بدنه سازی جاده تهران تا کندرود، احداث دهکده گردشگری توریستی آرپا دره سی و بدنه سازی پروژه دو کمال آغاز شده است.

شهردار منطقه ۵ با اشاره به رایزنی و ارتباط با گروههای علمی گفت: در راستای ایجاد بانک ایده در منطقه با برقراری ارتباط گروهها علمی و محققان به دنبال اخذ ایده و نوآوری ها هستیم.

هوشیار ادامه داد: یکی دیگر از کارهای عمرانی این منطقه در سال جاری اتمام ترمینال شرق تبریز و تحویل آن به سازمان پایانه ها بود این پروژه در زمینی به مساحت ۷ هکتار احداث شده است و با تکمیل آن قسمت اعظمی از ترافیک شرق تبریز به این مسیر انتقال خواهد یافت.

وی در خصوص پروژه های فرهنگی در این منطقه از شهرداری تبریز گفت: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته شهرداری منطقه ۵ هر سال احداث یک فرهنگسرا در سطح منطقه را در برنامه دارد و در سال جاری هم عملیات احداث فرهنگسرای ولی امر در حال اجراست.

شهردار منطقه پنج همچنین با اشاره به استقبال گسترده شهروندان از برنامه های فرهنگی و کلاس های مختلف اجرا شده در فرهنگسراهای سطح منطقه گفت: فرهنگسراهای منطقه پنج تبریز از نظر برگزاری تعداد کلاس های آموزشی و فرهنگی رتبه اول را به خود اختصاص داده است.

شهردار منطقه ۵ تبریز از احداث شهربازی بزرگ و مجهز در پارک باغمیشه تبریز خبر داد.

یعقوب هوشیار با اعلام این خبر گفت: به زودی شهربازی مجهز و مدرنی در پارک باغمیشه احداث خواهد شد و در حال حاضر زمین مورد نیاز برای احداث این شهربازی در اختیار سرمایه گذراران قرار دادیم و این شهر بازی تا سال ۹۶ امیدواریم مورد بهره برداری قرار گیرد.

شهردار منطقه ۵ تبریز افزود: این منطقه با دارا بودن ظرفیت‌های لازم برای سرمایه‌گذاری و ارائه تسهیلات ویژه از فعالان بخش خصوصی حمایت کرده است.

وی افزود: پروژه تجاری، خدماتی و تفریحی ضلع شرقی میدان فهمیده یکی از پروژه‌های مشارکتی است که اجرای آن از سرعت مطلوبی برخوردار است.

هوشیار با بیان اینکه این پروژه با ۸۵ هزار متر مربع زیربنا و در ۱۹ طبقه سازه‌ای احداث می‌شود، اظهار داشت: دو طبقه از پروژه به پارکینگ با گنجایش هزار خودرو و ۱۷ طبقه به هایپر مارکت، بخش‌های تجاری، اداری، شهربازی، رستوران‌های مدرن و سالن‌های اجتماعات اختصاص یافته است.

شهردار منطقه پنج تبریز گفت: به منظور کاستن از سفرهای غیرضروری شهروندان به بازارچه‌های میوه و تره‌بار در نقاط مختلف شهر در شهرک مرزداران و نیاوران اقدام به احداث بازارچه میوه و تره‌بار با ۱۳ میلیارد ریال هزینه می‌شود.

وی گفت: هدف از احداث بازارچه میوه و تره‌بار در نقاط مختلف شهر علاوه بر کاستن از ترافیک درون شهری، اجرای طرح تکریم ارباب رجوع و شهروندان است.

هوشیار در ادامه با بیان اینکه در شهرک باغمیشه بازارچه میوه و تره‌بار دایر شده از احداث بازارچه میوه و تره‌بار در شهرک مرزداران نیز خبر داد و اظهار داشت: با افتتاح این پروژه در زمینی به مساحت هزار متر مربع شهروندان از یک مرکز خرید میوه و تره‌بار مدرن برخوردار می‌شوند.

شهردار منطقه پنج تبریز اظهار داشت: عملیات عمرانی فرهنگسرای کوی ولی امر به عنوان پنجمین پروژه با کاربری فرهنگی و اجتماعی که در اخیرا توسط منطقه ۵ احداث گردید است..

شهردار منطقه ۵ تبریز در ادامه با بیان اینکه برنامه‌های متنوع آموزشی در خانه فرهنگ و فرهنگسراها با هدف آموزش شهروندی برگزار می‌‌شود گفت: مهمترین دستاورد شرکت شهروندان در این مراکز توانمندسازی و مشارکت آنها در اداره شهر است.

وی با بیان اینکه فرهنگسرای ولی امر با یک هزار و ۵۰۰ مترمربع مساحت زمین و ۷۵۰ متر مربع زیربنا و ۲۰ میلیارد ریال اعتبار احداث می‌شود، گفت: پیش از این خانه سلامت باغمیشه و فرهنگسرای فرشته با ۲۵ میلیارد ریال اعتبار افتتاح شده‌اند.

هوشیار با اشاره به تملک و تحویل تعدادی از ایستگاههای خط دو مترو تبریز واقع در شهرداری منطقه پنج به سازمان قطار شهری گفت: شهرداری منطقه ۵ تکالیف خود در خصوص خط دو مترو تبریز را پیش از موعد مقرر انجام داده است و امیدواریم سرعت اجرای خط دوم مترو تبریز سریعتر ادامه یابد.

وی با اشاره به رویکرد شهرداری منطقه ۵ تبریز در خصوص کنترل و کاهش هزینه های جاری اظهار داشت: رویکرد این منطقه از شهرداری تبریز کنترل و کاهش هزینه های جاری و اتخاذ تدابیر جهت هدایت جریان مالی و اقتصادی به سمت اقتصاد مقاومتی بوده است.

شهردار منطقه ۵ گفت: این منطقه با همت همکاران خدوم و تلاشگر کمترین میزان هزینه جاری نسبت به هزینه عمرانی را داشته است و سهم هزینه های جاری از بودجه منطقه تنها ۱۳ درصد بوده است.

وی با تاکید بر ضرورت همراهی شهروندان با خادمان شهر برای توسعه همه جانبه شهر گفت: شهروندان ساکن در حوزه شهرداری منطقه ۵ همواره کمک حال شهرداری بوده اند.

هوشیار در ادامه با اشاره به ضرورت زیباسازی و تحول بصری نماهای شهری گفت: در حال حاضر بر خلاف سالهای قبل توجه به زیبایی ها و نماهای سنتی و همگن با بافت تاریخی شهر بیشتر شده است و توجه بیشتر به هویت نماها و سازه ها در حال شکل گیری می باشد استفاده از نماهای حجمی و نورپردازی ها در اکثر ساخت و سازها و پروژه های شهری جز ملحقات پروژه ها به حساب می آید.

شهردار منطقه ۵ تبریز در پایان با اعلام  اینکه این منطقه در سه ماهه اول سال رتبه اول صدور پروانه را به خود اختصاص داده است اظهار داشت: در دو سال اخیر ساخت و ساز و بهسازی در ورودی شرق تبریز سیر مناسبی داشته است و در راستای تشویق سرمایه گذاران و شهروندان باید به سمت تسهیل فضای فعالیت و سرمایه گذاری در سطح منطقه حرکت کنیم.

15
0

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۵ پاسخ

 1. ناشناس گفت:

  پس دو کمال کی تکمیل میشه

  2

  0
 2. مسعود - تبریزدن گفت:

  سلام
  اللری آغریماسین !
  آمما بیراز دا تبریز غربی منطقه لرینه ده یتشین دا
  مثلا اندیشه : و سهند اتوبانین ایشلری گورتولا
  تبریز آذر شهر جاده سی کی یاواش یاواش قاباغا گدیر ! گره ۲۰۱۸ جن قورتولا
  بلوار ملت و اوتوبان کسایی و کنارگذر غربی لوپ لاری و کوپولری کامیل اولماسی ( ایندی اگر اتوبان کنار گذر غربی دن ایستسن گده سن آذر شهره یول یوخدی و گره گلیب تبریزین ایچینن دور ویراسان مثلا شهرک سفیر امید دن )

  5

  0
 3. داود گفت:

  آدم حیرت می کنه از این همه پروژه.
  ترس از این وجود دارد که با اجرا و اتمام این پروژه ها گردشگری در سایرشهرهای کشور از رونق بیفتد وسیل مسافران خارجی و داخلی به تبریز هجوم بیاورند. امکانات فعلی اقامتی تبریز هم که جوابگوی ایییییین همه گردشگر نخواهد بود.در ضمن این احتمال نیز می رود که درصد قابل توجهی از گردشگران تقاضای اقامت دائم در تبریز را بکنند.
  مثلا درختان انبوه پارک آرپادرسی چیزی در حد و اندازه های جنگلهای آمازون هست.
  و یا بزرگراه دوکمال استاندارهای بزرگراهی در جهان را بهبود چشمگیری بخشید و الان بسیاری از کشورهای توسعه یافته بزرگراهای خود را تخریب و با الگو برداری از این پروژه بی نظیر سعی در اصلاح آن دارند. Grin Grin Grin Grin Grin Grin

  14

  3
 4. ناشناس گفت:

  واقعا چه پروژه هایی?????

  0

  0
 5. ناشناس گفت:

  سلام لطفا به فصای سبز و پیا ده رو ها شهرک مرزداران رسیدگی شو د

  0

  0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo