معاون هماهنگی امور مناطق سازمان پارکهای تبریز خبر داد: کاشت ۵۰۰ هزار درخت و درختچه های زینتی طی کاشت پاییزه در تبریز

%d8%b1%d9%88%d8%b2-%d8%af%d8%b1%d8%ae%d8%aa%da%a9%d8%a7%d8%b1%db%8c

معاون هماهنگی امور مناطق سازمان پارکها و فضای سبز تبریز از کاشت ۵۰۰ هزار اصله درخت و درختچه های زینتی طی کاشت پاییزه در تبریز خبر داد.

به گزارش  تبریزمدرن به نقل از روابط عمومی سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری تبریز، مهندس علی کوشکسرا با اعلام این خبر اظهار داشت: طی این اقدام ۲۰۰ هزار اصله درخت و ۳۰۰ هزار انواع بوته و درختچه های زینتی در نقاط مختلف تبریز کاشته می شود.

مهندس کوشکسرا با اشاره به اینکه در این طرح انواع مختلفی از درختچه های زینتی کاشته می شوند، گفت: ختمی، زرشک، اسپیره، پیچ امین الدوله، پیچ اناری و… از جمله این گونه ها برای کاشت پاییزه در تبریز به شمار می روند.

وی تصریح کرد: هم اکنون مناطق مختلف تبریز در مرحله خرید گونه ها هستند و عملیات کاشت پاییزه طی آبان ماه آغاز می شود.

معاون هماهنگی امور مناطق سازمان پارکها و فضای سبز تبریز در بخش دیگری از سخنان خود به لزوم طراحی در کاشت انواع گونه ها در سطح شهر هم اشاره کرده و افزود: تنوع، زیبایی، کیفیت ، نظم و طراحی گونه های کاشته شده توسط مسئولان فضای سبز مناطق با دقت مورد ارزیابی قرار می گیرد.

مهندس کوشکسرا با تاکید بر اهداف کاشت پاییزه در تبریز ، اظهار داشت: این اقدام با هدف واکاری درختان در مسیرها و خیابان های اصلی شهر ئ همچنین توسعه قضای سبز در نقاط برون شهری تبریز انجام می شود.

10
0

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۲ پاسخ

 1. majid گفت:

  به افزایش فضای سبز منطقه جنوب غرب و غرب تبریز هم بیشتر توجه کنید چون منطقه ای هست که بیشترین آلودگی رو داره با وجود صنایع و پتروشیمی و نیروگاه و پالایشگاه. هر چقدر این منطقه درخت کاشت بشه برای کل تبریز مفید خواهد بود.
  لطفا !!!!!!

  4

  0
 2. وحید گفت:

  خیلی خوبه توجه به فضای سبز ودراینجا ازتلاشهای شهردارتلاشگر ومدیریت سازمان پارکهاتشکرمیکنم وامیدارم این طرحهاچندین سال ادامه داشته باشه وباردیگر تبریزتبدیل به باغ شهر زیبابشه.

  4

  0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo