مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز تبریز ابلاغ کرد: کاهش ۱۰ تا ۲۰ درصدی چمن کاری در هر یک از مناطق شهرداری تبریز طی سال ۹۶/در دو سال گذشته، وسعت چمن‌کاری سطح شهر، حدود ۲۰۰ هزار مترمربع‌ کاهش داشته‌است

 %d8%ae%d8%ae

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز تبریز کلیات طرح کاهش ۱۰ تا ۲۰ درصدی سطح چمن کاری در هر یک از مناطق شهرداری تبریز طی سال ۹۶ را ابلاغ کرد.

به گزارش تبریز مدرن ، مهندس محمدحسین حسن زاده در جلسه مشترک با مدیران فضای سبز مناطق مختلف تبریز با اعلام این خبر اظهار داشت: بر این اساس هر یک از مناطق سطح شهر موظف به کاهش سطح چمن کاری ها هستند.

مهندس حسن زاده ادامه داد: این کاهش چمن کاری باید به گونه ای در دستور کار مدیران فضای سبز مناطق قرار گیرد که جای خالی فضاهای سبز ایجاد شده توسط چمن، نارضایتی شهروندان را به همراه نداشته باشد و مدیران مناطق با اتخاذ تدابیر ویژه مثل کاشت درختچه و…این سطوح را پوشش دهند.

وی از چمن کاری به عنوان یکی از عمده اقداماتی یاد کرد که مصرف آب زیاد را به همراه دارد، گفت: با کاهش سطح چمن کاری ها در مناطق مختلف شهری می توان تا میزان قابل توجهی در مصرف آب صرفه جویی کرد.

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز تبریز همچنین تصریح کرد: بر این اساس شاهد کاهش ۵۰۰ هزار متر مربعی سطح چمن کاری در تبریز خواهیم بود که این اقدام ذخیره و صرفه جویی در مصرف آب را به همراه دارد.

مهندس حسن زاده اظهار داشت: با کاهش ۱۰ تا ۲۰ درصدی سطح چمن کاری ها در هر یک از مناطق تبریز می توان آب مورد نیاز برای این کاشت ها را برای آبیاری درختان و فضاهای سبز مناطقی از تبریز که با مشکلات کم آبی مواجه هستند اختصاص داد.

وی مجموع وسعت چمن‌کاری در شهر تبریز را حدود ۳۰۰ هکتار عنوان کرده و گفت: با توجه به نیاز چمن به آبیاری زیاد، در دو سال گذشته، وسعت چمن‌کاری سطح شهر، حدود ۲۰۰ هزار مترمربع‌ کاهش داشته‌است.

3
6

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۷ پاسخ

 1. داود گفت:

  دستتون درد نکنه
  چمن که نمی کارین، درخت هم که یا نمی کارین و یا بعد از کاشت به امون خدا ول می کنید.پس در اون سازمان لعنتی رو تخته بکنید.

  9

  0
 2. محمد گفت:

  آخه من موندم چطور در تهران مشکل کم آبی نداریم در تبریز با این همه بارندگی مشکل کم آبی داریم؟ یکی می تونه منو توجیح کنه آخه بابا یعنی چی حذف چمن؟

  6

  3
 3. Ammad گفت:

  عجب راه هوشمندانه‌ای یافتید برای صرفه جویی! اولین راهی که به ذهنشون رسیده حذف چمن. کلا چمن نکارید جاش درختچه های بیابانی و درختهای عرعر یا اصلا چه کاریه؟! در راستای صرفه‌جویی در مصرف آب کلا فضای سبز رو حذف کنید قطعه بندی کنید بفروشید به بساز بفروش ها

  6

  2
 4. Aydin گفت:

  آخه تهران ، قم و دیگر شهرهای مرکزی کویری ،بیشتر مشکل آب دارن یا تبریز ؟؟؟/؟/ !!!!!
  بابا اونا وسط کویر همه جا چمن میکارن !!!!! ولی ما تو منطقه کوهستانی و بارانی نباید چمن بکاریم ؟؟؟؟؟ !!!!!!

  7

  1
 5. Riza.Bulut گفت:

  به نظر من اقدامی خوبی است
  البته به شرطی که به جای چمن درختکاری شود و همچنین مراقبت از درختان کاشته شده به خوبی انجام گیرد

  2

  6
 6. Ali گفت:

  اتفاقا زیبایی شهر تو وجود همین چمناست…کافیه یه نگاه به اتوبان پاسداران بندازین که چقدر درختایی که کاشته شدن بدون چمن زشت و مسخره دیده میشن

  7

  2
 7. داود گفت:

  البته هدف اصلی شهرداری صرفه جویی در مصرف آب نیست،با توجه به اینکه چمن نیاز به آبیاری روزانه توسط کارگر داره،و شهرداری دلش نمی خواد پول بی زبان رو هدر بده،به همین خاطر،مسئله آب رو بهانه قرار داده تا از نیروی کمتری استفاده بکنه،که خدای ناکرده درآمد آقایون کم نشه.

  6

  0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo