فرماندار تبریز : تبدیل ۴۵۰۰ هکتار بافت حاشیه نشین شهر به فضای سبز

 با همکاری شهرداری تبریز و اداره کل راه و شهرسازی استان ، برای اولین بار طرح حذف مناطق حاشیه نشین و بافتهای ناپایدار شهری در تبریز اجرا خواهد شد.

 

به گزارش تبریزمدرن، رحیم شهرتی فر که در جلسه ستاد بازآفرینی شهرستان تبریز سخن میگفت با بیان این مطلب افزود : متاسفانه امروزه این ستاد میراث دار اشتباهاتی است که در گذشته روی داده و به دلیل نبود مدیریت واحد شهری و عدم هماهنگی دستگاه های اجرایی مرتبط بخش قابل توجهی از مناطق زلزله خیز حاشیه شهر تبدیل به سکونتگاه های پرخطر و غیر ایمن شده است.

فرماندار تبریز حاشیه نشینی را ناشی از عدم آشنایی مردم به دانش فنی و اطلاعات اقتصادی برای خوداشتغالی دانست و گفت : متاسفانه تحقیق و پژوهش در سیستمهای دولتی مغفول مانده و نظرات و پیشنهادات خارج از تشکیلات مورد توجه قرار نمیگیرد ؛ و حاصل این بی توجهی منجر به بروز تعداد قابل توجهی شغل کاذب در شهرها و مهاجرت روستائیان میگردد.

وی تلاش برای جلوگیری از گسترش حاشیه نشینی در شهر را ضروری دانست وافزود: کسانی که معترض به مصوبه شورای عالی شهرسازی هستند خواسته یا ناخواسته از تخریب اراضی و گسترش حاشیه نشینی حمایت می کنند و دستگاه های ذیربط باید جلوی نیل به اهداف شخصی در این راستا را بگیرند.

فرماندار شهرستان تبریز در پایان از تمام کارشناسان ، صاحب نظران ، تشکلهای مردم نهاد و فعالان بخش خصوصی خواست پیشنهادات و نظرات خود را درخصوص بازآفرینی شهر با لحاظ بومی سازی و الگوبرداری از آخرین دست آوردهای شهرسازی ارائه دهند تا دستگاه های اجرایی در برنامه ها و طرح های مرتبط خود از آن استفاده نمایند.

انتهای پیام/

20
0

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۱۰ پاسخ

 1. وحید گفت:

  دراین مطالب ،،چیزی درموردتبدیل مناطق حاشیه نشین به فضای سبزرو ندیدم!!!!

  1

  0
 2. ناشناس گفت:

  پس هاشیه نشینا قراره کجا بشینن؟ قراره بهشون خونه بدن؟

  3

  0
 3. تورک گفت:

  یالاندی

  2

  0
 4. ناشناس گفت:

  این عکس که دارن حاشیه پاسداران رو تخریب میکنن – همین عکس اخر همین پست – اخیرا صورت گرفته؟

  2

  0
 5. امیر گفت:

  پویاجان درسته که لاله پارک رو می خوان تو همین مکان فعلی توسعه بدهند؟

  3

  0
 6. Mammad گفت:

  نزدیک انتخاب هست دیگه

  2

  0
 7. Saman گفت:

  امیدواریم که فقط حرف مفت نباشه و اجرایی بشه ….

  5

  0
 8. حامد گفت:

  اگه این اتفاق بیفته بزرگترین و بهترین طرح زیباسازی شهر اتفاق افتاده، یعنی مثل اینکه دهها برج چهل طبقه ساخته شده، و شهر تبریز رو واقعا زیبا می کنه به امید اجرایی شدنش

  3

  0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo