معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تبریز، از آغاز اقدامات اجرایی استانداردسازی در دو خیابان نمونه تبریز خبر داد.

به گزارش تبریزمدرن، مهدی یوسفی، اظهار کرد: اقدامات مربوط به این طرح از سوی معاونت حمل و نقل به سرعت وارد مرحله اجرایی می‌شود.

وی افزود: بر این اساس، اقدامات مربوط به اصلاحات هندسی، تکمیل خط کشی های عابر پیاده، نصب دوربین های ثبت سرعت و نظارت تصویری در دو مسیر چایکنار و کمربندی میانی به زودی اغاز می‌شود.

نماینده معاونت قضایی و پیشگیری از وقوع جرم دادستانی، از توجه و پیگیری و تاکید شدید مقام محترم قضایی استان بر کاهش جرم های اجتماعی مرتبط با جرائم رانندگی و وقوع حوادث و سوانح رانندگی خبر داد و گفت: دراین زمینه تلاش داریم برای کاهش تصادفات رانندگی در سطح شهر و بالاخص این دو معبرنمونه که دارای تراکم بالای وقوع تصادفات رانندگی در سال‌های قبل بوده، در قالب برنامه های اجرایی مشترک پلیس راهور استان، مقام قضایی استان و شهرداری تبریز اهداف و برنامه های مدونی را تبیین نماییم.

گفتنی است؛ در این جلسه که با هدف تعیین تصمیمات اتخاذی در کمیته اجرایی این طرح برگزار شد، طرح کاهش تصادفات درون شهری، ارتقاء فرهنگ ترافیک و پیشگیری از حوادث رانندگی که توسط معاونت قضایی پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان در دست پیگیری و اقدام است، بررسی شد.

بر اساس این گزارش، در این جلسه ضمن تاکید بر ضرورت اقدامات اجرایی، مدیریتی، انتظامی و پیشگیری از وقوع حوادث رانندگی بالاخص حوادث رانندگی منجر به فوت و جرح، اقدامات اجرایی لازم و ملزومات طرح بررسی و ضمن زمانبندی اجرایی، اولویتهای لازم دسته بندی و احصاء گردید.