اجرای پروژه تعریض بلوار شهدای غواص (جاده باسمنج) از باغ یعقوب به سمت باسمنج و اصلاح میدان شیخ شهاب الدین اهری

اجرای پروژه تعریض بلوار شهدای غواص (جاده باسمنج) از باغ یعقوب به سمت باسمنج و اصلاح میدان شیخ شهاب الدین اهری که از مهمترین پروژه های کلانشهر تبریز در حوزه منطقه ۹ می باشد، توسط معاونت فنی و عمرانی منطقه و پیمانکاران در حال انجام است.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۹، اجرای پروژه تعریض بلوار شهدای غواص (جاده باسمنج) از باغ یعقوب به سمت باسمنج و اصلاح میدان شیخ شهاب الدین اهری که از مهمترین پروژه های کلانشهر تبریز در حوزه منطقه ۹ می باشد، توسط معاونت فنی و عمرانی منطقه و پیمانکاران در حال انجام است.

این پروژه تحت پیمان سازمان بسیج سازندگی سپاه عاشورای استان آذربایجان شرقی با مبلغ قرارداد ۲/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰ریال و با هدف ادامه تعریض جاده باسمنج و اصلاح هندسی میدان با پیشرفت ۸۸ درصدی در حال اجرا می باشد.

در سال های اخیر مشکلات و نواقص موجود در این میدان و مشخص نبودن مسیر های رفت و برگشت، نبود دید مناسب و کافی برای رانندگان و همچنین عرض کم جاده باعث افزایش آمار تصادفات جاده ای و  ایجاد مشکلاتی گردیده بود که طرح ساماندهی و اصلاح آن جهت امنیت و سهولت در رفت و آمد شهروندان در دستور کار قرار گرفت و هم اکنون در حال اجرا می باشد.

با اجرا و اصلاح این میدان اتصال سه مرکز کلیدی شهرک خاوران، بلوار شهدای غواص (جاده باسمنج سابق) و سه راهی اهر به یکدیگر متصل و موجب تسهیل تردد خواهد شد.

شایان ذکر است این میدان در آینده ای نزدیک نقش اساسی را در اتصال اتوبان تبریز – اهر به اتوبان پیامبر اعظم (ٌص) ایفا خواهد نمود و پیش بینی های لازم طراحی این پروژه لحاظ گردیده است.

پیش بینی می شود با مساعد بودن شرایط جوی این طرح همزمان با سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و در بهمن ماه سال جاری به بهره برداری برسد.

6
0

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۴ پاسخ

 1. رضا گفت:

  اقاپویااز۶۵متری خاوران چه خبر؟

  0

  0
 2. محمدعلی جدیری گفت:

  آقا مگه باسمنج جز تبریز حساب نمیشه؟؟یعنی تا چند روز پیش الحاق نشد؟؟؟پس چرا الان تو نقشه به سمت تبریز و باسمنج نوشته شده؟

  0

  0
 3. ناشناس گفت:

  من فکرنکنم بااین زیرسازی وآسفالت بیکیفیت راه چندین ساله بشه موقتی هست

  0

  0
 4. علیرضا از باسمنج گفت:

  سلام به نظرم اصلا مهندسی نیست آخه چه چطور راهنمابب ورانندگی این نقشه رو تاییدکرده

  0

  0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo