گزارشی از معماری پروژه عظیم هشت بهشت تبریز

مجتمع تجاری و تفریحی هشت بهشت تبریز با زیر بنای ۲۰۰ هزار متر مربع متحول کننده  غرب تبریز

۲۱۲q13

معرفی پروژه :

 

مرکز تجاری تفریحی هشت بهشت تبریز در زمینی به مساحت ۴۲۰۰۰ متر مربع در شاهراه اصلی تبریز، خیابان آزادی نبش کوی فیروز در حال احداث می باشد.

با توجه به اینکه امروزه مردم دنیا برای خرید به طبقات همکف تمایل زیادی دارند، مرکز بزرگ بزرگ تجاری و تفریحی هشت بهشت تبریز از نظر تعداد طبقات و تراکم علیرغم تامین پارکینگ و کاربریهای عمومی در۶ طبقه سازه ای (۲ طبقه زیرزمین و ۴ طبقه از همکف)و در زیر بنایی بالغ بر ۲۰۰ هزار متر مربع طوری طراحی گردیده که در شان و منزلت شهر اولین ها بوده و با مد نظر قراردادن جمیع جهات به عنوان المان شهر و مرکز تجاری مدرن و عظیم با آخرین استاندارد های روز خواهد بود.

 

این مرکز تجاری به گونه ای طراحی شده است که تمام خصوصیات و ویژگی های مهم برای تبدیل شدن به یک الگوی مناسب در ابعاد گوناگون را دارا می باشد. از جمله امکانات این مجتمع می توان به شهربازی ، مرکز خرید ، هایپرمارکت ، باغ ایرانی و پارکینگ طبقاتی اشاره نمود. این پروژه به گونه ای طراحی گردیده که از نظر تجاری و تفریحی برای عموم مردم جذابیت های لازم  را فراهم آورده است.جالب است بدانید این مجنمع بزرگ با استانداردهای کارفور فرانسه که با در اختیار داشتن ۱٫۴۵۲ شعبه هایپرمارکت، مالک بزرگترین شبکه هایپرمارکت‌های زنجیره‌ای در جهان می‌باشد طراحی شده و در حال ساخت میباشد .در ساخت این مرکز اصول روانی و بصری محیط به دقت آنالیز شده و خریدار در محیطی آرامش بخش و معابری مهندسی شده به خرید وتفریح خواهد پرداخت.

 

زیر زمین ۲:

پارکینگ عمومی با ظرفیتی بالغ بر ۱۲۰۰ خودرو / شوتینگ / تاسیسات پروژه هشت بهشت تبریز در ۴ طبقه ساخته شده و طبقه دوم آن مجهز به آسانسور و رمپ برقی جهت هدایت مراجعین محترم به طبقه همکف و سایر قسمت های مجتمع می باشد.

این بخش از بنا مساحتی بالغ بر ۳۵ هزار متر مربع را شامل می گردد. در این طبقه علاوه بر کاربری پارکینگ عمومی، قسمت مجزایی نیز برای پارکینگ اختصاصی واحد های تجاری اداری پروژه در نظر گرفته شده است.

موتور خانه، بخش نگه داری، تجهیز و تعمیرات وسایل برقی مورد استفاده در پروژه در این طبقه قرار گرفته و علاوه بر آن واحد شوتینگ زباله نیز با تجهیزات کامل در این بخش از بنا قرار دارد.

 

 

زیر زمین ۱ :

پارکینگ عمومی با ظرفیتی بالغ بر ۶۰۰ خودرو / پارکینگ اختصاصی واحد های تجاری / پارکینگ اختصاصی معلولین و جانبازان / انباری در طبقه زیر زمین اول پروژه که فضایی بالغ بر ۳۵ هزار متر مربع را شامل می شود علاوه بر آسانسور عمومی و پله برقی جهت دسترسی آسان به سایر طبقات، آسانسور مخصوص جانبازان و معلولین نیز در نظر گرفته شده است. علاوه بر این اختصاص پارکینگ جداگانه برای معلولین و جانبازان از دیگر پیش بینی های در نظر گرفته شده در این طرح است.

پارکینگ عمومی، انباری جهت شارژ روزانه کالا در فضایی بالغ بر ۱۲ هزار متر مربع و اختصاص پارکینگ جدا گانه و مستقل برای واحد های تجاری مجتمع از دیگر ویژگی های طرح به شمار می رود.

 

همکف:

واحد های تجاری در متراژ های ۳۰ تا ۸۰۰ متر مربع / هایپرمارکت عظیم در ۱۲۰۰۰ متر مربع/ باغ ایرانی مفرح و رستوران سنتی در مرکز این مجموعه در ۶۰۰۰ متر مربع هشت بهشت تبریز پروژه ای است با طراحی بی نظیر، با زیر بنایی بالغ بر ۱۷۰ هزار متر مربع که بر اساس آخرین طراحی های روز اروپا انجام گرفته است. طبقه همکف این پروژه با تلفیقی هنرمندانه از سنت و مدرنیته و با رویکرد احیای بافت تاریخی و سنتی بنا در قالب موزه آسیاب آبی، نمایشگاه آثار هنر دستی مردم آذربایجان و تبریز از بخشهای اصلی مجتمع بوده و با چشم اندازی زیبا و رویایی، تداعی گر باغ بهشت ایرانی خواهد بود. در این بخش از طرح واحد های تجاری درون بنا با مشاعات بالای ۵ متر و ارتفاع بالای ۸ متر قرار داشته، همگی جز مدرنترین واحد های تجاری روز دنیا محسوب شده و در ساخت، چینش و طراحی آنها برخوردار بودن از نور طبیعی و مصرف کم انرژی برا تامین روشنایی و استاندارد های لازم در خصوص طول دهنه مناسب برای تمام واحد ها کاملا رعایت گردیده است. واحد های تجاری مجتمع با متراژ های ۲۵ – ۸۰۰ متر همگی دارای بالکن بوده و نقطه ثقل مجتمع را تشکیل می دهند.

طبقه اول:

شهربازی سرپوشیده در ۸۰۰۰ متر مربع برای تمتم سنین / واحد های اداری و تجاری / فست فود و کافی شاپ / فضای نمایشگاهی / محل نگهداری کودکان نیم طبقه اول: تالار های پذیرایی مدرن و مجزا با امکانات و تجهیزات پیشرفته با چشم اندازی زیبا و ورودی و پارکینگ اختصاصی در ظرفیتهای ۳۰۰ و ۷۰۰ نفر پروژه هشت بهشت تبریز با تراکم سنجی مناسب و با در نظر گرفتن ایستگاه جهت سوار شدن و پیاده شدن مسافران از طریق تاکسی و مجاورت با ایستگاه مترو چهارراه لاله تجربه خریدی لذت بخش و به دور از مشکلات ترافیکی را برای مردم برنامه ریزی کرده است.

دو بلوک شمالی و جنوبی این طبقه توسط رینگ شیشه ای زیبایی با یکدیگر ارتباط داشته و چشم انداز آن را باغ ایرانی با فضای کاملا سنتی و آرامش بخش تشکیل می دهد. در طبقه اول مجتمع مهدکودک با تمامی امکانات سر گرمی و بازی جهت نگهداری و پرورش خلاقیت کودکان و آرامش خیال والدین در نظر گرفته شده است تا زمینه ی تسهیل خرید با خیالی آسوده برای والدین به خوبی فراهم گردد.

دفتر مدیریت و پرسنل هشت بهشت در طبقه اول بنا قرار داشته و علاوه بر اینها ، سالن آمفی تاتر آن یاد بودی است از ارج هنر نمایش در تبریز و محلی برای گرد آمدن هنرمندان و علاقمندان به هنر نمایش در تبریز.

طبقه دوم:

هشت بهشت تبریز پروژه ای است با بیشترین وسعت و کمترین طبقات، سعی مدیران این پروژه بر این است تا رفاه زندگی برای آرامش بیشتر همشهریان با کم کردن طبقات و در بستر زندگی بگسترانند. آرامش این نوع از معماری در باور مردم ناشی از حس درونی و اثری اثبات شده است و رعایت آن به پاس زنده کردن معماری سنتی شهر تبریز و گره زدن حضور مردم تبریز در این پروژه با حسی بر خواسته از فرهنگ و سنت ایرانی صورت پذیرفته است. در طبقه دوم و فوقانی مجتمع سه سالن و تالار مجزا برای برگزاری مراسم یادبود های مردم در نظر گرفته شده است این تالار ها با ظرفیت متفاوت ۳۰۰ تا ۷۰۰ نفر بوده و برای دسترسی به این سالن ها آسانسور و پارکینگ مجزا پیش بینی شده است تا مهمانان و برگزار کنندگان در این تالار ها بدون تماس با سایر بخش های مجتمع به اجرای مراسم خود بپردازند.

 

 

 

مشخصات مرکز بزرگ تجاری تفریحی هشت بهشت تبریز

 

۱- هایپر مارکت مدرن به وسعت ۱۲۰۰۰ متر مربع

 

سالن هایپرمارکت مدرن و وسیع پروژه با مساحت ۱۲ هزار متر مربع در این بخش از مجتمع طراحی شده است. این سالن این سالن با امکاناتی مجهز و مدرن و سیستم تهویه طبیعی و با برخورداری از نور کاملا طبیعی و سقف های شیشه ای مدرن از بزرگترین سالن های هایپرمارکت در شمالغرب کشور محسوب می شود.

در هایپرمارکت هشت بهشت واحد نانوایی برای پخت انواع نان، واحد قنادی برای تهیه انواع شیرینی نیز پیش بینی شده است. دسترسی به این سالن با توجه به پارکینگ بزرگ پروژه که گنجایش بیش از دو هزار خودرو را دارد از سه طریق مجزا ی خیابان آزادی، خیابان دکتر قریب (کوی فیروز)، خیابان امیر کبیر امکان پذیر خواهد بود.

 

 

 

۲- واحدهای تجاری به تعداد ۲۰۰ واحد تجاری با متراژهای ۲۵-۸۰۰ متر مربع

 

و واحدهای اداری با طراحی منحصر بفرد با متراژهای ۱۰۰-۳۰۰ مترمربع

 

۳- شهربازی سرپوشیده با بیش از ۸۰۰۰ مترمربع (بزرگترین شهربازی سرپوشیده شمالغرب کشور)

 

شهر بازی مجتمع واقع در طبقه اول بنا با متراژ ۸۰۰۰ متر مربع در نوع خود، هم از نظر وسعت و هم از نظر امکانات در نظر گرفته شده، در ان بی نظیر یا کم نظیر است. مسقف بودن این سالن با توجه به سردسیر بودن منطقه آذربایجان و تبریز امکان بهره مندی از این سالن را برای طول سال فراهم فراهم گردیده است. در این سالن امکان بازی و سرگرمی برای تمامی سنین و خانواده ها با سود جستن از تجهیزات روز ورزشی دنیا نظیر سالن بولینگ، سینمای سه بعدی و سایر امکانات متناسب با فرهنگ مردم ایران فراهم گردیده است. فود کورد های متنوع شامل کافی شاپ ها و فست فود ها با ۲۴۰۰ متر مربع زیربنا در طبقه اول مجتمع قرار دارد تا ذایقه مشتریان خود را به خاطره خوش حضور در این مجتمع گره بزنند و لحظاتی متفاوت برای آنها رقم بزنند.

 

 

 

۴- موزه ، فضای نمایشگاهی و صنایع دستی بیش از ۲۰۰۰ متر مربع

 

 

 

۵- رستوران سنتی و باغ ایرانی نزدیک به ۶۰۰۰ مترمربع

 

اختصاص فضایی وسیع و دلگشا در جلوی واحد های تجاری برای رفع خستگی مشتریان با در نظر گرفتن کافی شاپ و سایر امکانات رفاهی از موارد در نظر گرفته شده برای این بخش است. برای ارتباط برند شمالی و جنوبی پروژه رینگ شیشه ای بسیار زیبایی طراحی گردیده است که هنگام عبور از آن، چشم انداز این پل را باغ ایرانی با آب نمای زیبا و با ویژگی معماری سنتی تشکیل می دهد.

 

باغ ایرانی پروژه که بالغ بر ۶ هزار متر مربع وسعت دارد ۴ ساختمان را که همگی قدمتی تاریخی داشته و قبلا از آنها به عنوان انباری و سالامبورسازی استفاده می شده، در خود جا داده است. این ساختمان ها با نظارت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی و با اختصاص هزینه ای بالغ بر ۴ میلیارد تومان توسط مدیریت پروژه به طرز زیبایی احیا گردیده و از آنها به عنوان فضای نمایشگاهی – موزه و رستوران سنتی مجتمع با گنجایش حدود ۷۰۰ نفر استفاده خواهد شد.

 

 

 

 

 

۶– تالارهای پذیرایی با چشم اندازی زیبا با ظرفیت های ( ۳۰۰ و ۷۰۰ نفری)

 

 

 

۷- فودکورتهای متنوع شامل کافی شاپها و فست فودها نزدیک به ۲۴۰۰ متر مربع

 

 

 

 

 

۸- پارکینگ رایگان برای رفاه مشتریان به ظرفیت ۲۰۰۰ خودرو

 

 

 

و سایر کاربریها : آمفی تئاتر- محل نگهداری کودکان به صورت رایگان و….

 

 

مساحت زمین پروژه: ۴۱۴۴۶ مترمربع

مساحت زیربنا: ۲۰۰ هزار مترمربع

تعداد طبقات : ۶ طبقه سازه ای

کارفرما: شرکت فروشگاههای نجم خاورمیانه

سال شروع پروژه: ۱۳۹۰

کاربری پروژه: تجاری، خدماتی، رفاهی ، تفریحی

 

artist-rendering-of-sega-republic-2-620x EonTime_11

 

 

۱

۲

۴ (۱)

۱۳

۱۵ (۱)

۱۹

۸۴q5

۱۸۸q3

۲۰۳q6

۲۰۵q8

۲۱۰q14

۲۸۶q7

۲۸۷q2 q4

 

۹ (۵)

۹ (۸) ۱۰ (۲)

۱۱

۱۲

۹۴q12

۱۰۴q9

 

برای دیدن تصاویر پیشرفت پروژه هشت بهشت اینجا کلیک کنید

20
1

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۱۸ پاسخ

 1. Mehdi گفت:

  لطفا اینجاشم بگین که چندین ماهه همون شکلیه

  7

  0
 2. ناشناس گفت:

  دوتا سوال. اولا اینکه چرا از عتیق پست نمیذارید و دوما اینکه گفته بودن شهربازی و فوت کورت اطلس تا ۲۲ بهمن آماده میشه. شد؟

  9

  0
 3. رضا گفت:

  شیرین یه ۱۰ سال دیگه افتتاح میشه

  8

  1
 4. جواد گفت:

  آمان دی سینما سالنی زادی دوزلدمینا بوردا!! چوخلی سینما سالنی واریمیز شهرده، هامی سی دا ماشالا استاندارد!!
  بالابالا رشت نن اهواز دا بیزی شیراز اصفهان کرج مشهده تای سوشاجاخلار.

  14

  3
 5. تورج گفت:

  سینما ؟؟؟؟؟

  7

  1
 6. Arashtbz گفت:

  سلام…اگه همینطور که در عکسهای مشاهده میشه ساخته بشه واقعا محشره… می تونه آبروی تبریز باشه….

  5

  0
 7. جواد گفت:

  پروژه در حد ۲۰ … واقعا مایه افتخار برای شهره.. در مرکز گره ترافیکی این طرح ها را اجرا کردن ..بقول شهردار مدیر نباید بترسه باید ریسک کنه ..حرف درستیه.. مدیری میتونه نترسه که تخصص نداشته باشه .. به همین خاطر بعد از ۳۸ سال از انقلاب در سایه مدیر های غیر متخصص نترس .. به همه چیز رسیده ایم ..

  7

  0
 8. Tohid گفت:

  سینما؟

  5

  1
 9. سام گفت:

  ربطی به این متن نداره ولی عجب سیستم هیتینگی کار کردن تو استادیوم یادگار امام !!!!!! عجب برفا آب شدن و چمن سبزی دیدیم!!!! متاسفم برای خودمون که لیاقتمون این مسئولین هستش!!!

  20

  0
 10. vahidaz گفت:

  و باز هم بدون سینما !!!!!!

  11

  1
 11. مرتضی گفت:

  آقا پویا لطفاً به صاحبان پپروژه پیشنهاد بدین یک سینمای شیک هم برای این مجموعه در نظر بگیرند

  9

  1
 12. Arash گفت:

  امیدوارم تابستون ۹۷ افتتاح بشه بعیده ولی و عالی میشه و شرق و غرب تبریز به تعادل میرسن تو مرکز خرید و ملت از غرب نمیان شرق تبریر

  5

  1
 13. رضا گفت:

  پروژه خوبی بنطر میاد. کلا تبریز تو مجتمع های تجاری خوبه. ایشاللا که هرچه زودتر تموم شه.

  4

  0
 14. محمد گفت:

  پروژه ای که به وقتش تموم نشه استقبال ازش نخواهد شد !
  برج بلور نمنونش

  2

  0
 15. ناشناس گفت:

  اوهه اوهه یعنی هر نفر در ماه پنج میلیون ۴۰۰ هزار توماننننننننننننننننننننننن !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  انچه عیان است چه حاجت به بیان است نفری ۵٫۴ هم که بناشه ۲٫۵ حداقل می گیرن

  در حالی که کارگر و کارمند اکثر بخش ها ۱٫۳ یا ۱٫۵ الی ۱٫۷ میگیرن رئیس و معاون و غیره بالای ۵ و ۶ میلیون حقوق و کارگرای این بخش ها ۲٫۵ -۳ میلیون می گیرن

  من شاهد دارم بدنه دولت هم همین طوریه شهرداری هم پیرو همین دستورات عمل میکنه هم پول نفت و گاز و مالیات ۶۰ درصد پول کارمندان و مدیران میشه . دکتر هم کارانه میگیره هم حقوق و پاداش و کوفت و زهره مار اون هم از عملکرد بهداشت درمان و بیمه ایران خودرو پالایش گاه و پتروشیمی و هر ارگان وابسته به دولت کمترین بهره وری نیرو کار و داره و بالا ترین درامد و کمترین ساعت کاری این هم از انقلاب اسلامی نماینده مجلس ۱۱ الی ۱۵ میلیون در ماه حقوق میگیره بعدش میگن درامد جامعه خوبه اکثر نون بیار جامعه از سرو کول هم میرن بالا تا کمی بیشتر پول دربیارن بعدش امام جمعه ها و وابستگان ماهی ۸ میلیون می گیرن برای دولا راست شدن این رو بگم حکومت با کفر و بی دینی میمونه ولی با تبعیض و بی عدالتی و ظلم و زور گویی نمی ماند حالا ۱میلیون بسیجی باشه یا ۲۰۰ هزار سپاهی و غیره و غیره اخر از داخل منفجر خواهد شد ببین من کی گفتم .

  4

  0
 16. behzad گفت:

  کاش سالن سینما هم در نظر میگرفتن , ضمنا فکر کنم چندین ساله این پست خبریو توی وبلاگ و وبسایت تبریز مدرن میبینیم, دقیقا چه زمانی افتتاح میشه؟ برنامه زمانبندیش به چه صورته؟ به عمر ما قد میده؟

  1

  0
 17. فرزاد گفت:

  sسینماسی هانی ؟؟؟!!!

  1

  1
 18. ناشناس گفت:

  پیشرفت در عکسای گرافیکی؟؟؟ Question

  1

  0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo