لایحه‌ی دوفوریتی پروژه سرمایه‌گذاری شمالغرب رای نیاورد!

http://www.ishighli.com/images/news/10001-10250/10210.jpg تصویر تزئینی است

در جلسه‌ی امروز شورای شهر تبریز، صادق نجفی از فراری دادن سرمایه‌گذاران توسط برخی از اعضاء شورا انتقاد و خواستار بررسی این موضوع در کمیسیون تحقیق و نظارت شد.

به گزارش تبریزمدرن به نقل از آناج  ، صبح امروز طبق روال هفته‌‌های گذشته جلسه شورای شهر کلانشهر تبریز با ۱۵ دقیقه تأخیر کار خود را در غیاب ششگلانی و با حضور نجفی آغاز کرد.

در ابتدای جلسه شهرام دبیری ابراز داشت: باید در جلسه امروز علاوه بر لوایح، اساسنامه سازمان‌‌ها و بودجه سال ۹۶ مورد بررسی قرار گرفته و طبق روال بررسی کلی در صحن اصلی شورا و نظرات کارشناسی در کمیسیون‌ها مورد واکاوی قرار گیرد

وی ادامه داد: طبق قول شهردار تبریز، یکسان سازی حقوق کارگران از این ماه اجرایی و مابقی اقدامات در این راستا در اسفند ماه انجام خواهد شد.

در این جلسه بهروز خاماچی طی تذکر کتبی عنوان کرد: عمارت شمالی باغ گلستان باید به کتابخانه و قرائت‌‌خانه تبدیل شود و با توجه به خطرات موجود در اتوبان پاسداران پل‌‌های عابر پیاده در مقابل ورزشگاه یادگار امام (ره) نصب شود؛ ادامه مسیر گشایی‌ها در مراکز پر تراکم نیز لازم است با سرعت بیشتری صورت پذیرد.

اسوتچی نیز در تذکری با اشاره به عدم توجه به تذکرات پیرامون شرکت سد آریانا گفت: این چهارمین بار است در مورد پروژه مشارکتی تونل سد آریانا تذکر کتبی مبنی بر احتمال اشتباه در محاسبات معموله در ضمن قرار داد با شرکت مذکور را خدمتتان ارائه می‌دهم ولی جنابعالی با ریاست طب هسته ای و شهرداری با مدیریت هوش استراتژیک سعی در به فراموشی سپردن این چنین تذکراتی دارید ولی خاطر جمع باشید که هیچ وقت اینچنین سو مدیریت‌ها و زمینه سازی‌ها برای تخلفات فراموش نخواهد شد.

شهردار تبریز در واکنش به این تذکر اعلام کرد: پرونده را به دادگاه خواهیم داد.

نجفی با بیان اینکه برخی افراد در داخل شورا شهرداری سرمایه گذاران را فراری می‌دهند، اذعان داشت: این افراد یک سرمایه گذار ۱۰۰۰ میلیاردی را فراری دادند که باید در این راستا کمیسیون تحقیق و نظارت وارد کار شود و ببیند چرا سرمایه گذاران فرار می‌کنند.

وی بیان کرد: چرا برخی اعضای شورا موضوع تصویب شده در صحن شورا را به جای مطرح کردن در خود شورا، در دادگاه مطرح می‌کنند؟

در ادامه ایران آهور نیز در تذکری گفت: آقای شهردار تکریم الرباب رجوع فقط با گذاشتن دستگاه واکس کفش و سماور چایی امکان پذیر نیست بلکه با توجه به بروکراسی موجود در شهرداری تبریز مردم تمایل به دیدار با شمار را دارند که بهتر است زمانی را برای ملاقات مردمی اختصاص دهید.

علی شیاری نیز در اعتراض به تبدیل جلسات کمیسیون برنامه و بودجه به مکان تبلیغات انتخاباتی، توضیح داد: همه‌ی اعضای شورای شهر در صحن شورا به تخفیف ۷۰ درصدی درخصوص عوارض و جرائم ماده ۱۰۰ واحدهای تجاری کلیه روستاهای الحاقی رای داده‌ایم اما چرا پس از آن اهالی روستاهای حومه تبریز همچون خلجان و آناخاتون را به جلسه کمیسیون برنامه و آناخاتون دعوت می‌شوند و چرا اعضای غیر عضو در آن جلسه حضور داشته و تبلیغات کرده‌اند.

دبیری در پاسخ به این ادعا تصریح کرد: همه اعضای کمیسیون در آنجا حضور داشتند و هیچ‌گونه تبلیغات انتخاباتی صورت نگرفته است، لذا تذکر می‌دهم که نظم جلسه را بر هم نزنید.

شیاری ادامه داد: اگر هدف شما حل مشکلات مردم بود چرا بعد از اینکه رای گیری انجام یافته مردم را به آن جلسه دعوت کرده‌اید؟

امیرحقیان نیز در مقام دفاع از شیاری اعلام کرد: در کمیسیونی که غیر قانونی باشد کارهای غیر قانونی نیز انجام می شود.

باغبان، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه در پاسخ به انتقادات وارده بیان داشت: این کار در امر بررسی لایحه طبیعی است و ما نیز بر همین اساس بزرگان روستا را برای شنیدن مشکلاتشان به جلسه کمیسیون دعوت کرده‌ایم.

شیاری در پاسخ به سخنان باغبان گفت: بابایی ،شهین باهر و ششگلانی از چه زمانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه شده‌اند؟

 

پروژه سرمایه گذاری منطقه ۴ رای نیاورد

در ادامه جلسه لایحه دوفوریتی شهرداری منطقه ۴ برای احداث پروژه بزرگ سرمایه گذاری با شرکت سرمایه گذاری شمال غرب مطرح شد.

برای رای گیری درباره این لایحه، از میان ۱۸ عضو، ۱۱ عضو رای دادند که با اعتراض برخی اعضای شورا از جمله شهین باهر  همراه بود همین مساله موجب تشکیک در شمارش رای از سوی درسخوان به وجود آورد که وی به تندی به خطاب به شهین باهر اظهار داشت: من استاد شما در نظام مهندسی بودم و شمردن را به من یاد ندهید، به من درس ندهید، اگر من بلد نیستم شما بشمارید! چرا زور می گویید؟ حرف شما رای نیاورده است و اگر می خواهید دموکراسی خود را زیر پا گذارید این حرف دیگری است!

تشکیک در قبال رای گیری و شمارش آرا برای دقایقی جلسه را وارد جنجال و گفتگوهای دوطرفه اعضا کرد که  بابایی اقدم هم خواستار رای گیری مجدد شد و ابراز داشت که برخی اعضا دستشان را کامل بلند نکرده‌اند، لذا دبیری نیز خطاب به درسخوان گفت: شما تعداد آرا را خوب می‌‌شمارید و بارها اتفاق افتاده که در زمان تشکیک مجددا رای گیری کنیم و می‌توانیم سه شنبه نیز رای گیری کنیم.

در نهایت با رای گیری مجدد این لایحه با همان ۱۱ رای، این لایحه رای نیاورد

1
11

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۱۰ پاسخ

 1. رضا گفت:

  پروژه رای نمیاره چونکه پروژه های قبلی هیچ کدوم اجرایی نشدن پس این سرمبیه گذارهایی که آقای نجفی میگن واقعا سرمایه گذار نیستن از ۲ پروژه غرب تبریز کدومشون اجرایی شده !! هیچکدوم پس رای منطقی بوده

  6

  1
 2. وحید گفت:

  این دعوااااااااها فقط به ضررتبریزهست واقعا متاسفم.

  6

  0
 3. مرتضی گفت:

  یه عده بی عرضه

  11

  0
 4. داود گفت:

  به نکته بسیار ریزی اشاره فرمودند:
  با توجه به خطرات موجود در اتوبان پاسداران پل‌‌های عابر پیاده در مقابل ورزشگاه یادگار امام نصب شود.
  از آقای خاماچی خواهشمندیم این مسئله را کمی باز کرده و مشخص نمایند که؛استادیوم قراره بره اتوبان پاسداران،برای راحت رفتن مردم ساکن در اطراف اتوبان پاسداران به استادیوم پل می زنند،یا در طرح جدید بازسازی پاسداران قرار ورزشگاه هم احداث بشه،یا استادیوم افتاده تو طرح ،یاهمه موارد. Grin Grin Grin

  8

  0
 5. ارمان گفت:

  ان شاالله امیدم به شورای بعدیه اینا هدفشرن تخریب تبریزه به جز بابایی و شهین باهر و درسخوان و دو نفر شورای قبلی که دستگیر شدن(حاجی پور) که زور این خند نفر به بقیه سفارشی نمیرسه ملت بابد از انتخا قومیتی و طایفه ای و قیافه خودداری کنن

  8

  0
 6. امیر گفت:

  پویا این سرمایه گذار که شهردار می فرماید همون سرمایه گذار پارک بزرگ هس دیگه درسته؟
  یعنی پروژه پارک بزرگ منتفی هس پویا؟

  4

  0
 7. Taha گفت:

  در بیانات خاماچی اومده موزه کاریکاتور و خانه هنر را به کتابخانه و قرائت خانه تبدیل بشه عین قدیم
  که کار خیلی مذخرفیه
  و اتوبان پاسداران به ورزشگاه یادگار امام چه ربطی داره اونجا شهید کسایی هست نه پاسداران

  8

  0
 8. احد گفت:

  پروژخ سرمایه گذارش ترکیه ای بودن چه هزینه ای برا شهرداری داشت که رای نیاره تازه درامدم داشت برا شهرداری

  5

  0
 9. محمد گفت:

  دست همه مسئولین درد نکنه.واقعا برا تبریز زحمت میکشن.چمن یادگار امام نمونه خوبی است از تلاش مسئولین.لااقل اجازه بدن اتا سنتر توسط بخش خصوصی اجرا بشه.

  1

  1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo