بیگی در مورد تغئیر کاربری بنیان دیزل گفت :چرا در برابر سایر تغئیر کاربری ها کسی اعتراض نمیکند؟!/ استفاده بهینه از منابع شرط عقل است/

 نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر گفت: یکی از مشکلاتی که داریم آلودگی غرب تبریز است، حتی اگر شده باید پتروشیمی و پالایشگاه هم منتقل شوند.

http://www.fetan.ir/home/wp-content/uploads/2017/02/%D8%B9%D9%84%DB%8C%D8%B1%D8%B6%D8%A7.jpg

به گزارش تبریزمدرن به نقل از  نصر، “احمد علیرضابیگی” در خصوص تغییر کاربری و تخریب کارخانه بنیان دیزل، گفت: بالاخره استفاده بهینه از منابع شرط عقل است.

وی اضافه کرد: اراضی کشاورزی که به واحد صنعتی تبدیل شده و این تحت شرایطی امکان پذیر است و مبالغی به سازمان مربوطه پرداخت می شود تا این اراضی بشود مثلا کارخانه ایران خودرو؛ در این صورت می توان گفت این نباید بشود؟ شما چرا سوال نمی کنید که اراضی کشاورزی ممقان به کارخانه تبدیل شده است؟ سرمایه گذار پول داشته و هزینه تغییر کاربری را پرداخت کرده و آنجا را کارخانه صنعتی کرده است.

بیگی گفت: وقتی بخشی از اراضی تراکتورسازی برای ایجاد واحدهای تجاری تغییر کاربری پیدا کرد چرا کسی اعتراض نکرد؟

این نماینده مجلس که استارت واگذاری بنیان دیزل در دوران مدیریت وی به عنوان استاندار آذربایجان شرقی کلید خورد، افزود: سرمایه گذار یک سری هزینه ها را هم پرداخت کرده و چون خصوصی سازی خریدار بنیان دیزل را متعهد کرده که این صنعت را حفظ کند، اشکالی وجود ندارد. حال نمی دانم آن ها جایی را به عنوان جایگزین بنیان دیزل به سازمان خصوصی سازی معرفی کرده اند یا نه؟ باید این کار با مجوز کمیسیون ماده ۵ و خصوصی سازی انجام شده باشد. اگر این کار با طی مراحل قانونی اتفاق افتاده، چه اشکالی دارد؟

بیگی گفت: وقتی سرمایه گذار هزینه فایده کرده است، زمین بنیان دیزل تبدیل به احسن می شود، فرصت اشتغال حفظ می شود و اگر شرط خصوصی سازی برای حفظ اشتغال واحد صنعتی محقق شده است، تغییر کاربری و تخریب بنیان دیزل چه اشکالی دارد؟ خصوصی سازی شرایطی دارد و اگر این شرایط محقق نشده، این سازمان می تواند معامله را فسخ کند و مدعی شود.

وی ادامه داد: یکی از مشکلاتی که داریم آلودگی غرب تبریز است، حتی اگر شده باید پتروشیمی و پالایشگاه هم منتقل شوند.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در خصوص وضعیت بحرانی صنایع خصوصی سازی شده استان، گفت: نه تنها واحدهایی که در خصوصی سازی منتقل شده اند دارای مشکل هستند، بلکه واحدهای خصوصی و دیگر واحدها هم با مشکل مواجه هستند، اساسا بخش تولید در کشور ما با مشکل مواجه است. کدام تولید الان مقرون صرفه است؟

بیگی افزود: من از این دولت سوال می کنم چرا شرایطی ایجاد کرده است که تولید در کشور مقرون به صرفه نیست؟ ۲۸ درصد سود وام های بانکی و… باعث می شود که قیمت تمام شده تولید افزایش یابد. با این شرایط نباید انتظار داشته باشیم که تولید داخلی شکوفا شود.

 

اراده ای برای تقویت تولید داخلی وجود ندارد

وی با بیان اینکه متاسفانه اراده ای برای تقویت تولید داخلی وجود ندارد، گفت: نشانه این امر هم این است تراکتورسازی هم با مشکل مواجه شده چرا که تعرفه گمرکی واردات تراکتور ۵ درصد و واردات خودرو ۷۵ درصد است. چون دولت خودروساز است و در قبال آن احساس مسئولیت می کند، اما چون تراکتورساز نیست احساس مسئولیتی نمی کند.

استاندار سابق آذربایجان شرقی اظهار داشت: واقعا اقدامی در جهت اقتصاد مقاومتی انجام نشده و تعداد مشاغلی که در بخش صنعت آذربایجان شرقی از بین رفته نشان می دهد که تولید صرفه اقتصادی خود را از دست داده است. فولاد بناب وقتی استانداری را تحویل دادم ۲۸۰۰ نفر کارگر داشت حالا کمتر از ۸۰۰ کارگر دارد، این خنده دار نیست؟

دولت با تولید همراه نیست

بیگی گفت: نگرش دولتی را باید تغییر دهیم، به هیچ وجه دولت با تولید همراه نیست و در آذربایجان شرقی به طریق اولا با تولید همراهی نمی شود! نمونه آن تفاوتی است که در پروانه بهره برداری صادره می بینیم که ۴۸ درصد کمتر از سال گذشته است و این در شرایطی است که در سطح ملی تعداد پروانه های صادر شده ۴ درصد افزایش یافته و ما ۵۲ درصد از میانگین کشوری در این خصوص عقب هستیم.

وی افزود: یک نمونه این مالیات است؛ متوسط مالیات اخذ شده در کشور ۸۴ درصد در ۹ ماهه اول سال است، این رقم در آذربایجان شرقی ۹۵ درصد است. چرا این اتفاق افتاده است؟ در شرایطی که کشور با رکود اقتصادی مواجه است و میزان تحقق مالیاتی استان اصفهان ۷۴ درصد، خراسان رضوی ۸۱ درصد و آذربایجان شرقی ۹۵ است، افزایش ۱۰ درصدی سال ۹۶ باعث بیشتر شدن سهم مالیاتی استان از بودجه سال آینده می شود.

این نماینده مجلس پرسید: چرا این اتفاق افتاده است؟ چون مدیران ما خواسته اند خوش خدمتی کنند و نتیجه خوش خدمتی این شده که رغبتی برای سرمایه گذاری در استان به وجود نمی آید.

بیگی ادامه داد: وقتی از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواستیم که بخشی از سرمایه گذاری های شستا به آذربایجان شرقی انتقال پیدا گند، گفت: ما بر مبنای اولویت ها سرمایه گذاری می کنیم، چرا که نرخ بیکاری استان فارس ۳۲ درصد، اصفهان ۲۲ درصد و آذربایجان شرقی ۷٫۶ درصد است. می دانم این ها را نمی نویسید! این ها گریه کردنی است.

15
1

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۱۱ پاسخ

 1. Taha گفت:

  آقای دکتر بیگی با حفظ کارخانه و نیروی کار کارخانه؛ تغییر کاربری را قبول کردن.
  باز با ساخت آتا سنتر تو بنیان دیزل مخالفم
  آتاسنتر باید ساخته بشه اما در بنیان دیزل نه ؛ بلکه در زمینهای شمالغرب پارک بزرگ تبریز
  من قبلا هم نوشتم بازم مینویسم
  شما به ۵۰۰ متر پایین تر از بنیان دیزل نگاه کنین روبروی ورودی آخماقیه ؛ مرکز آموزش کارخانه تراکتورسازی با قدمت چندین ساله در بحث آموزش کارکنان و مهندسان و دانشجویان در تبریز سرآمد بود . مدیران پول پرست اومدن مرکز آموزش قدیمی ترکتورسازی را تعطیل کردن و گفتن بازار بسازیم . الانم میبینین چندین ساله بتن ریزی شده و دیوارم کشیده شده و اونجوری رها شده
  میدونید چرا؟ چون نمیصرفه. چون اون مرکزم شکست میخوره. بازگشت سرمایه نخواهد داشت.
  خدا شاهده آتاسنتر ساخته بشه به وضع بدتر از اینم دچار خواهد شد.
  بازار هوایی جواهر تبریز در مکان عالی روی دو تا بلوار پرتردد به شرق تبریز و روبروی دانشگاه تبریز ساخته شد. اما به دلیل ساخت ناقص در جلوی دانشگاه تبریز و انتخاب بد محصولات عرضه در بازار ؛ با شکست مواجه شده
  یک توصیه به سرمایه گذار طرح آتا سنتر :
  جناب مهندس زنوزی عزیز هرجا زمین مال خود بود و رایگان بود. کارخونه و مرکز تجاری نمیسازن .
  اگر شرایط محیطی برای سرمایه گذاری مهیا نباشد. سرمایه گذاری شکست خواهد خورد و بازگشت سرمایه نخواهد شد و سرمایه گذاران بعدی هم از سرمایه گذاری در شهر دلسرد خواهند شد.
  ما نمیتونیم در قلب شهرک سلیمی باغ سیب ایجاد کنیم.
  و نمیتوانیم در قلب باغات و جلگه ها و دشت های کشاورزی کارخونه بسازیم.

  5

  2
  • Taha گفت:

   اینم مصاحبه با رئیس کارخانه تراکتورسازی درباره آتاسنتر هست
   خواهشا منتشر کنین
   http://yolpress.ir/?p=31627

   3

   1
 2. ناشناس گفت:

  نرخ بیکاری در استان بالای ۵۰ درصد هست نه ۷.۶ درصد
  اینم از وضع جامعه کاملا مشخصه
  نیروی تحصیلکرده استان به استان ها و شهرهای دیگر مهاجرت می کنن
  نمایندگان آمار واقعی را ارائه بکنن

  5

  0
 3. اتیلا گفت:

  با سلام ،طی چهار سال که از اول توأم شد با وعده وعیدهای دروغین مثل میدان حکومتی و میدان حسن پاشا و تراموا و پارک بزرگ و پل طبیعت و سنگفرش کردن خیابونها و دهها دروغ دیگه که پنج ساله در بررسی هستن ،ما همش گفتیم نمیشه و این مجموعه فقط در حد چند تا پل ابتدایی و یه تابلو راهنما میتونه فعالیت کنه ،همش پیامهای ما رو کوبیدین و ما رو به طرفداری از گذشته متهم کردین ،دوستان مخالف ما حالا بعد از چهارسال بیاین بگین چی شده و ما رو هم در جریان کارهای صورت گرفته تو این چهارسال قرار بدین ،از میدانهای بزرگ بگین تا کجا پیش رفته و خیلی از دروغهای دیگه ،همش تبلیغات دروغین ،یه آسفالت ناچیز هم نتونستن انجام بدن ،تبریز ۲۰۱۸,پیشکش ،

  4

  0
 4. sehrama گفت:

  یاشا بیگی
  روشنگری یعنی این
  من از همه دوستان میخواهم حداقل در فضای مجازی به ما کمک کنند اول این مدیران استانی که ذهن فاسد دارند شناسایی و تخریب شوند خواهش میکنم کمک کنید این نالایقان نادانا که یا با کارت بسیجی و پایگاهی یا با سابقه فعالیت های مساجد به پستهای تخصصی میرسند و هیچ سنخیتی با مقامشان ندارند یا حتی باسوادهایی که فقط نام دکترو مهندس و تحصیلات آکادمیکی را با خود دارند و نالایق ترین افراد در مسندشان هستند شناسایی و تحلیل شوند
  بعد سیاست های پلید و تعفن آور دولت شناسایی و معرفی شود و هجمه های دولت که کمر شهر و مردم را شکسته شناسایی شود و تلاش بکنیم در فضای مجازی اینها را رسوا کنیم که حداقل کاری است که از دست این مردم ساخته است در این کشور دموکراسی که مردم بجز شرکت در انتخابات حق دیگری ندارند

  6

  1
 5. ناشناس گفت:

  آقای بیگی باز هر چی بود زمان ایشان استان یه تکانی به خود داد.این جباری دقیقا”آمده که چندین سالی استان آذربایجان شرقی رو در حالت سکون نگه داره.

  7

  1
 6. ناشناس گفت:

  چرا سنگ پیشرفت استان رو به سینه می زنی اقای بیگی شما که هر چی باشه توپت پره مگه جناب عالی چند سال راس مدیریت استان نبودی چرا اون موقع می دانستی عمل نمی کردی حالا چی شده مردم رو ……ر حساب کردی داری منم منم می کنی برا چی برای ابادانی استان نمی خواهد شما اباد کنی شما و امسال شما استان رو از لوس وجودمبارک پاک کنید و راه رو برای کار شناسان کار بلدان با غیرت استان باز کنید همه چیز درسته البته در کشور هم همین طوره کشور را از شما و امثال شما خیری نیست شر مرسانید

  3

  2
 7. سیروس گفت:

  مطلب بطور واقع بینانه نوشته شده. بنظرم باید جنگ بین این دو گروه سیاسی کنار گذاشته شده وبا همکاری وهمفکری در راه نجات واعتلای آذربایجان قدم بردارند.

  1

  0
 8. Arash گفت:

  با سلام پویا جان خسته نباشی که همچنان با پستات حال میدی
  پویا جان من یک بار با نظرت در مورد باغلار باغی و پروژه خیالی پدیده مخالف بودم و تو موافق بودی و من میگفتم اگه کار درسته برن زمین زندان بسازن بعد جابه جایی نه پارک باغلار باغی رو
  یه بارم اینجا اخه اونجا جای خوبیه واسه اتا سنتر به نظرت؟
  ببره این کار رو تو پارک بزرگ انجام بده

  3

  0
 9. MASOUD گفت:

  والا چرا وقتی این همه باغ خراب میشه و به جای پارک فقط ساختمان ساخته میشه ، کسی از تغییر کاربری ناراضی نمیشه؟؟؟ حالا که قراره یه پیشرفتی بشه و اشتغال زایی بشه ناراحت شدن؟؟؟

  2

  1
 10. شوالیه گفت:

  دیگه وقتی این پروژه شروع شده سنگ اندازی خیانت بزرگتری هست چرا که سبب خواهد شد اتاسنتر ساخته نشه و با توجه به تخریب کارخانه اینطوری هر دو رو باهم از دست میدیم .به جای سنگ اندازی راه رو عملی شدن پروژه هموار کنید

  3

  2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo