مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی بر لزوم استفاده از صنایع دستی در فضاهای شهری تاکید کرد.

به گزارش تبریزمدرن، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی، مرتضی آبدار ۷ اسفند در مراسم افتتاحیه نمایشگاه گروهی سفال و سرامیک در خانه فرهنگ که با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شد، اظهار داشت: استفاده از صنایع دستی در فضاهای شهری از جمله پیاده راه‌ها، میادین و همچنین برای تزیین ایستگاه‌های مترو در نهادینه شدن استفاده از این آثار هنری در بین عموم مردم و معرفی آنها نقش موثری دارد.

وی خاطرنشان کرد: برای ورود صنایع دستی به زندگی مردم باید تلاش کنیم تا هر چه بیشتر این صنعت و هنر در معرض دید عموم قرار گیرد. هنرمندان نیاز به حمایت برای تقویت استعدادهای خود دارند و باید تلاش کرد تا امکانات و شرایط برای بروز و ظهور این ظرفیت‌های بالقوه فراهم شود.

آبدار بیان کرد: اگر خواستار حضور پررنگ‌تر صنایع دستی در سبد کالای مردم هستیم باید در پی کاربردی تر کردن صنایع دستی با تغییر طراحی و تلفیق طرح‌های سنتی و مدرن باشیم، تا علاوه بر حفظ و ادامه حیات هنرهای سنتی گام مهمی در ایجاد اشتغال برداشته شود.

وی افزود: صنایع دستی بازگوکننده خصوصیات تاریخی، اجتماعی و فرهنگی است که این خود عاملی مهم برای جذب گردشگر است از این رو حمایت از صنایع دستی به توسعه گردشگری کمک خواهد کرد.

وی در خاطب به فعالان عرصه صنایع دستی استان گفت: باید در کنار تولید و خلق آثار صنایع دستی، برای برندسازی و بازاریابی آن نیز تلاش شود. صنایع دستی بازار می تواند نقش خود را به عنوان بازوی کارآفرین در اقتتصاد مقاومتی ایفا کند.

مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی در ادامه از نمایشگاه نوروزانه فروش سفال، هدایای نوروزی و هفت سین که به همت انجمن دوستداران سفال آذربایجان‌شرقی در خانه سفال در حال برگزاری است، بازدید کرد.