رئیس شورای شهر تبریز در گفت‌وگو با ‌آناج؛ برای جلوگیری از عوام‌فریبی عده‌ای جلسات بررسی بودجه غیرعلنی برگزار شد/ اختصاص ردیف‌های جدید بودجه برای «تبریز ۲۰۱۸»، «بازار تبریز» در بودجه۹۶

 

دبیری گفت: تعداد انگشت‌شماری از اعضاء وقتی خبرنگاری را در جلسه می‌بینند روی به عوام‌فریبی و ایراد سخنان تبلیغاتی می‌آورند که نتیجه‌ی این امر تدوین بودجه‌ای غیرکارشناسی است.

شهرام دبیری در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اجتماعی آناج با اشاره به تصویب بودجه سال ۹۶ شهرداری در پاسخ به چراییِ ممانعت از ورود خبرنگاران و برگزاری جلسات به صورت غیرعلنی، ابراز داشت: سال‌های قبل نیز جلسات بررسی بودجه و عوارض محلی به صورت غیرمستمع و یا غیرعلنی برگزار می‌شد اما علت آن اهالی رسانه نبودند.

وی ادامه داد: ما می‌خواهیم مباحث را به صورت کارشناسی و علمی پیش ببریم اما تعدادی از اعضاء شورا برای آنکه منافع سیاسی و تبلیغاتی‌شان را کسب نمایند، در جلساتی که خبرنگاران حضور دارند روی به عوام‌فریبی می‌آورند.

رئیس شورای شهر تبریز با بیان اینکه مشکل نه از خبرنگاران بلکه از سویِ اعضاء شوراست، تصریح کرد: این یکی دو نفری که مدام بر حضور خبرنگاران اصرار می‌کردند، هنگامی که جلسات علنی برگزار می‌شود می‌گویند به منطقه‌ی ایکس ۵ میلیارد تومان بودجه دهید و هیچ‌کس هم جرأت مخالفت به خود نمی‌دهد.

وی متذکر شد: وقتی جلسات بدون خبرنگاران برگزار می‌شود، متخصصان حوزه برنامه شهری و مدیریت بودجه با چنین پیشنهادهایی مخالفت می‌کنند چون می‌دانند امکان تحقق بودجه نزدیک به صفر است و این پیشنهادات کارشناسی نیست.

عضو هیئت رئیسه شورا با عذرخواهی از اهالی رسانه، عنوان کرد: ما با خبرنگاران مشکلی نداریم و همواره از پوشش رسانه‌ای آنان و انعکاس ایرادات‌مان تشکر کرده‌ایم، مشکل اعضاء شورا هستند که به خاطر مسایل انتخاباتی، منافع شهری را فدا می‌کنند.

وی از تحقق ۸۰ درصدی بودجه سال ۹۵ خبر داد و خاطرنشان ساخت: بودجه سال آینده به صورت جزئی افزایش یافت تا دیون و مطالبات مردم پرداخت شود و انگیزه شهرداری برای درآمدزایی افزایش یابد.

دبیری در تشریح مزیت‌های بودجه به اختصاص ردیف‌های جدید برای «تبریز ۲۰۱۸»، «بازار تبریز»، «روستاهای الحاقی» و «مسیرگشایی» اشاره کرد.

7
0

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۳ پاسخ

 1. Taha گفت:

  حرف به کل مزخرفی هست
  شفافیت بودجه نداشته باشیم که عضو شورا فلان می گوید
  اگه نظر شخصی درست باشه باید تصویب بشه و اگر درست نیست باید مخالفت انجام بشه

  این کار توهین به شعور ملت و نماینده شورا و خبرنگار هست
  خواهشا کارهایتان را با چنین حرفهایی لاپوشانی نکنین

  جایی که پرسش نباشد و مسئول پاسخگو نباشد فساد حاکم می شود
  خبرنگاران به عنوان زبان مردم از مسئولین باید پرسش کنند و کار بخوان.

  9

  3
 2. جدیری گفت:

  سلام پویا جان آقا از آخرین خبر الحاق باسمنج چه خبر؟؟؟بیزحمت بگین شورایعالی موافقت کرد یا نه؟؟

  1

  0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo