مدیر کل سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی خبر داد: خانه حیدرزاده میزبان نمایشگاه تمبر های نوروزی

مدیر کل سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: تمبرهای نوروزی گردآوری شده در این نمایشگاه، نمایانگر نیم قرن قدمت تمبر در صنعت پستی ایران است.

به گزارش تبریزمدرن ، “مرتضی آبدار” در خصوص هدف برگزاری نمایشگاه تمبر های نوروزی گفت: “تمبر” یکی از مهم ترین لوازم سیستم پستی کشورهاست که علاوه بر کاربرد آن در پرداخت هزینه های پستی، در مناسبت های مختلف نیز با طرح های ویژه جهت ثبت وقایع مهم، چاپ گردیده است، نکته قابل توجه این است که از نخستین انتشار تمبر در جهان بیش از ۱۷۰ سال میگذرد.

مدیر کل میراث فرهنگی افزود: بعد از گذشت سالها، بعضی از افراد علاقه مند اقدام به جمع آوری تمبر های منتشر شده از سوی ادارات پستی کردند، نمایشگاه حاضر نیز تمبرهای نوروزی منتشر شده کشور مان است که توسط “رضا انارچی” و “اردلان جاوید” گردآوری شده است.
وی ادامه داد: نمایشگاه تمبرهای نوروزی در خانه تاریخی “حیدرزاده” از ۲۹ اسفند لغایت ۱۳ فروردین، از ساعت ۹ الی ۱۹ میزبان همشهریان و مسافران نوروزی خواهد بود.

مرتضی آبدار خاطر نشان کرد، همزمان با برگزاری نمایشگاه تمبرهای نوروزی در خانه حیدرزاده، نمایشگاه آثار صنایع دستی “مینو جهانگیری” و “جلیل مثنی” تولید کننده آثار تزئینی و عتیقه، در استان دایر است.

3
0

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo