خاموشی یک‌ساعته سیستم‌های نورپردازی سطح شهر، به احترام محیط زیست

تبریز مدرن: مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری تبریز از خاموشی یک ساعته پروژه‌های نورپردازی شهر همزمان با «روز جهانی ساعت‌زمین» خبر داد.

به گزارش تبریز مدرن رضا خلیلی اظهار داشت: فردا مصادف با آخرین شنبه ماه مارس، همزمان با روز جهانی ساعت زمین، کلانشهر تبریز نیز همگام با سایر شهرهای جهان، با اجرای برنامه‌های خاص، اهتمام خود را در حفاظت از منابع انرژی نشان خواهد داد.

وی اضافه کرد: در این زمینه با هماهنگی‌های صورت گرفته، تمام سیستم‌های نورپردازی سطح شهر از جمله عمارت شهرداری تبریز، عمارت استانداری آذربایجان‌شرقی، ساختمان مرکزی شهرداری و عمارت ائل‌گلی، در آخرین شنبه ماه مارس، مقارن با ۵ فروردین ۹۶،  از ساعت ۲۰:۳۰ تا ۲۱:۳۰ غیرفعال خواهد بود.

خلیلی  ابراز امیدواری کرد، که این اقدام نمادین، زمینه‌های تحقق برنامه‌های اساسی در بهینه‌سازی مصرف انرژی و آگاه‌سازی عمومی نسبت به تغییرات اقلیمی محیط زیست را فراهم آورد.

صندوق جهانی حیات وحش (World Wildlife Fund) طرح ساعت زمین را از سال ۲۰۰۷ برای نخستین بار در استرالیا اجرا کرد که با استقبال کم نظیر مردم سراسر جهان مواجه شد؛ به‌گونه‌ای که بیش از ۱۲۸ کشور جهان در این طرح مشارکت داشتند.

بر اساس این طرح در آخرین شنبه ماه مارس هر سال به مدت یک ساعت میلیون‌ها نفر از مردم جهان در ساعت۲۰ و ۳۰ دقیقه تا ۲۱ و ۳۰ دقیقه با خاموش کردن چراغ‌های اضافی و با هدف صرفه‌جویی در مصرف انرژی، مقابله با تغییرات آب و هوایی و کاهش آلودگی‌های زیست‌محیطی در این حرکت جهانی شرکت می‌کنند.

2
0

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo