معاون عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی تاکید کرد؛ تسریع در جذب اعتبارات تخصیص‌یافته سرمایه‌گذاری در دو پروژه مترو و واحد زباله‌سوز

photo_2017-04-03_04-41-55.jpg

 معاون عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی، بر لزوم تسریع در روند تحقق اعتبارات جذب‌شده در دو حوزه مهم سرمایه‌گذاری شهرداری تبریز تاکید کرد.

به گزارش تبریزمدرن ، محمدصادق پورمهدی در دیدار با شهردار تبریز با بیان این مطلب اظهار داشت: قابلیت‌های اجرایی و عملیاتی شهرداری تبریز، با فرآهم‌آمدن زمینه‌های مالی و پشتوانه‌های اقتصادی، بیش از پیش در بستر عمومی شهر بروز خواهد داشت.
وی جذب ۸۱۶ میلیون دلار فاینانس و BOT  برای پیگیری دو پروژه مهم حمل‌و‌نقل و پسماند توسط شهرداری تبریز را در همین راستا مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: شهرداری تبریز در سال ۹۵، با جذب ۵۱۷ میلیون دلار فاینانس برای پیگیری خط دوم قطار شهری تبریز و همچنین ۲۹۹ میلیون دلار در قالب BOT برای احداث واحد صنعتی زباله‌سوز، رتبه نخست جذب سرمایه‌گذاری‌ را در بین شهرداری‌های کشور از آن خود کرده است.

شهردار تبریز نیز در این دیدار، همدلی و مودت را رمز مهم دستاوردهای کلان‌شهر تبریز و استان آذربایجان‌شرقی عنوان و خاطرنشان کرد:  در شرایطی که نارسایی‌های اقتصادی، گریبان‌گیر عموم کلان‌شهرهای کشور است، بودجه‌های مقطعی و تقویمی، نمی‌تواند پاسخگوی تمام مطالبات شهر باشد؛ از این رو، جذب فرصت‌های مشارکتی و ایجاد درآمدهای پایدار، تنها راهکاری است که می‌تواند ناجی برنامه‌های عمرانی و اجتماعی توسعه شهر شود.
وی با اشاره به این که هم‌اکنون خط یک مترو، به مرحله تاثیرگذاری ترافیکی در مرکز شهر نزدیک شده است، گفت: در کنار پیشرفت‌های خط یک، جذب ۵۱۷ میلیون دلار فاینانس، زمینه بسیار ارزشمندی برای پیگیری عملیات حفاری و تجهیز خط دوم فراهم آورده است.
دکتر نجفی همچنین به جذب ۲۹۹ میلیون دلار در قالب BOT برای مراحل عملیاتی واحد زباله‌سوز کلان‌شهر تبریز اشاره و خاطرنشان کرد: اجرای این پروژه از حیث صرفه‌جویی در هزینه‌های مدیریت پسماند، ارتقای شاخص‌های زیست‌محیطی شهر و بهره‌گیری از ثروت‌های پنهان صنایع بازیافتی حایز اهمیت خواهد بود.
وی جذب فرصت‌های سرمایه‌گذاری را از ضرورت‌های مهم تحقق اقتصاد مقاومتی خواند و افزود: ارقام جذب‌شده در حوزه سرمایه‌گذاری، نشان‌دهنده یک اتفاق چشمگیر در اقتصاد شهر بوده و علاوه بر زمینه‌های عمرانی، نقش قابل‌توجهی در توسعه فرصت‌های اشتغال شهر تبریز خواهد داشت.
دکتر نجفی با تاکید بر این که طبق تفاهم‌نامه‌های منعقده، طرف‌های مشارکت متعهد به تزریق اعتبارات مالی در موعد مقرر هستند، اظهار داشت: با در نظر داشتن زمان‌بندی‌ مطابق تفاهم‌نامه‌های اجرایی، شاهد پیشرفت‌های مرحله‌به‌مرحله و منظم، در احداث کارخانه زباله‌سوز و خط دوم مترو خواهیم بود.

8
0

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

یک پاسخ

 1. داود گفت:

  قرار بر این شده من از این به بعد از نجفی و هیئت همراه فقط تعریف بکنم:
  وای چه پروژه های باحالیند
  «تسریع در جذب اعتبارات تخصیص یافته سرمایه گذاری در دو پروژه مترو و واحد زباله سوز»
  اگه سعی بکنن اعتبارات رو جذب بکنن تا سال ۱۴۰۰ان شاالله مترو به قونقا خواهد رسید و برگ زرین دیگری بر افتخارات نجفی و دستیارانش افزوده خواهد شد.
  و با جذب اعتبار زباله سوز به امید خدا و همت دکتر نجفی مشکلی برای چهارشنبه آخر سال نخواهیم داشت و همه دور هم تو کارخونه زباله سوزی زباله خواهیم سوزوند.
  Grin Grin Grin

  5

  1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo