معاون وزیر امور خارجه در تبریز عنوان کرد: لازمه حضور پر رنگ بخش خصوصی در راستای توسعه شهری/ سرمایه گذاران را به سوی فرودگاه سوق دهید

 

معاون کنسولی وزیر امور خارجه اظهار کرد: علاوه بر صدور ویزا، لازم است تا سایر زیرساخت‌ ها از جمله شرکت ‌های بخش خصوصی برای تحویل فرودگاه تشکیل شود تا گردشگری تبریز بیش از گذشته رونق یابد.

به گزارش تبریز مدرن به نقل از نصر، “حسن قشقاوی” پیش از ظهر امروز در آیین افتتاح دفتر صدور روادید الکترونیکی که با حضور معاون کنسولی وزیر امور خارجه در فرودگاه شهید مدنی تبریز برگزار شد، برای تردد اتباع بیش از۱۸۰ کشور جهان (به‌ غیر از ۱۰ کشور که بر اساس عمل متقابل یا ملاحظات دیگر روادید فرودگاهی صادر نمی ‌کنیم)  به صورت الکترونیکی روادید صادر خواهد شد.

وی اضافه کرد: در وزارت خارجه، آماده ‌ایم هر خدمتی که ممکن باشد، در چارچوب برنامه ‌‌های تبریز ۲۰۱۸ ارائه دهیم و همکاری ‌های لازم را به کار بگیریم.

معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه، در ادامه به ویژگی ‌های بارز تبریز و آذربایجان شرقی اشاره کرد و گفت: حضور ولیعهدهای تاریخ ایران در این شهر به این معنی است که در تبریز تربیت شده و تهران حکومت می ‌کردند چراکه آذربایجان همیشه مبدا بسیاری از تحولات ایران بوده و است.

قشقاوی به اهمیت بخش خصوصی در پیشبرد اهداف تبریز ۲۰۱۸ اشاره کرد و گفت: اگر بنا است شهر تبریز به عنوان پایتخت جهان اسلام در سال ۲۰۱۸ به جهانیان عرضه شود، باید لوازم این امر را محیا کنیم، با وجود اینکه استان آذربایجان شرقی در بخش‌های هتلینگ به نسبت دیگر استان ها پیشتاز است ولی این  کافی نیست و باید بخش خصوصی بیش از پیش وارد کار شود.

وی تاکید کرد: باید علاوه بر صدور ویزا، سایر زیرساخت‌ ها از جمله تشکیل شرکت ‌های بخش خصوصی برای تحویل فرودگاه تشکیل شود تا گردشگری تبریز بیش از گذشته رونق یابد.

وی افزود: در بیشتر کشورهای پیشرفته دنیا، مجوزهای سرمایه ‌گذاری و هتل ‌سازی در یک زمان محدود نهایتا در پنج هفته صادر می ‌شود و همچنین لازم است تا ماده ای در مجلس تصویب شود که اگر زمانی هر مقام اجرایی، قضایی، پلیسی، مالیاتی و بانکی و… به هر بهانه ‌ای از روند رشد کارخانه و یا اشتغالی جلوگیری کنند، یک تا سه سال زندانی شوند. اینبار اجازه بدهیم به جای دویدن سرمایه گذار، مدتی هم مالیات و بانک بدوند تا سعی کنیم زمینه فعالیت فعالان اقتصادی را هرچه بیشتر فراهم کنیم؛ در اینگونه کشورها روندهای قانونی برای فعالیت سرمایه‌ گذارن سهل و آسان در نظر گرفته می ‌شود و بروکراسی اداری سرمایه گذار را محدود و منفعل نمی ‌کند.

وی در پایان با اشاره به اینکه در وزارت امور خارجه آماده‌ایم همکاری لازم را به کار بگیریم، خاطرنشان کرد: برای توفیق و تحقق سال ۲۰۱۸ ، باید برنامه ‌ها  تحت یک فرماندهی واحد باشد و  این امر نیز در گرو هماهنگی بخش‌های استانی و شهری است.

8
0

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۳ پاسخ

 1. رضا گفت:

  وفتی جنابعالی در مورد هتل ها گفتند این استان پیشتاز است اغراق کردند چون خودمونم میدانیم در بخش هتل واقعا کاری انجام نشده و هتل برای یک شهر توریستی گردشگری در این شهر کم است ولی شهرداری میتونه با تغییر کاربری برج بلور لااقل از طبقه ۱۰ به بالا به هتل و همچنین برج WTC این کمبود رو به نوعی حل کنه البته فک کنم در مرکز تجاری پلادیوم هم یک هتل در حال ساخ تاست ؟؟

  3

  0
 2. علي گفت:

  مشکل تبریز از مسؤلین خود شهر تبریز هست،اگر دقت کنید در سطح کشوری در این دولت به تمامی کلانشهر ها تقریبا نگاه مساوی وجود داشت(غیر از تهران که همواره تافته جدا بافته بوده)اما عدم مدیریت شهری اصولی و بی کفایتی مسولین شهری باعث به وجود امدن مشکلات در تبریز شده
  ننگ بر خائنین

  7

  1
 3. اتیلا گفت:

  حالا زوده تا تبریز ۲۰۱۸ ،همایش بذارین ،بررسی کنین ،در همایشهای بین الملل شرکت کنین ،تا ۲۰۱۹ به اجماع می رسیم ،ضمنا آب نمای سنگفرش ولیعصر که توسط شرکت هوراند اجرا شد ،نمونه ای از پروژه های تبریز برا ۲۰۱۸ بود که نمونش در روستاهای اطراف دیده شده ،بخصوص حوض زیباش ،تبریک به منطقه یک ،تبریز قربانی عده ای بی سلیقه و بی علاقه به شهر که داره تبدیل به روستا میشه ،

  1

  0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo