با موزه‌های عجیب غریب دنیا آشنا شوید!! (+عکس)

 

موزه‌,موزه‌های عجیب غریب دنیا,موزه آثار هنری

با موزه‌های عجیب غریب دنیا آشنا شوید!! (+عکس)
بفرمایید از این موزه‌های عجیب غریب دنیا با هم دیدن کنیم.
موزه‌ها، معمولا مجموعه جمع آوری شده‌ای از آثار باستانی در زمینه هنر، علم، صنعت، فرهنگ اقوام، پوشش و غیره قلمداد می‌شوند. موزه‌های معروف بسیاری در سراسر جهان وجود دارند. موزه‌هایی چون؛ موزه لوور در فرانسه، سلمون گوگنهایم در امریکا،  موزه بریتیش در انگلستان، موزه پرادو در اسپانیا  و…

 

شهرت و معروفیت این موزه‌ها به دلیل مجموعه‌های بی‌نظیری از آثار باستانی و تاریخی از هنر، علم و فرهنگ اقوام بشری در طول تاریخ است که از سراسر جهان جمع آوری کرده‌اند. موزه‌های عجیب غریبی که در عصر جدید ظهور کرده‌اند، شاید برای همگان جالب و خوشایند نباشند، ولی افرادی هستند که حاضرند برای دیدن این موزه‌ها هزینه‌های هنگفتی بپردازند و کیلومتر‌ها سفر کنند.
شما چطور؟ اگر جوابتان بله است، می‌توانید برای بازدید از این موزه‌های عجیب غریبی همه روزه با همشهری آنلاین سفر کنید؟
موزه آثار هنری بد
موزه کارهای هنری بد، یکی از موزه‌های عجیب و غریب است که شما می‌توانید کارها و آثار هنری بد، زشت و منسوخ شده بازدید کنید. مسئول این موزه معتقدند که باید کلیه آثار خوب و بد برای آیندگان حفظ شده و به نسل‌های آینده منتقل شود. شاید در نسل‌های آینده چیزی به نام زشت و زیبا و خوب و بد وجود نداشته باشد. جالب است، بدانید بسیاری از آثاری که در این موزه وجود دارند، بسیار مشهور و معروف هستند. جالب‌تر آنکه شما هم می‌توانید آثار هنری بد خود را در آنجا به نمایش گذارید.

 

موزه‌,موزه‌های عجیب غریب دنیا,موزه آثار هنری

 موزه مو
داستان این موزه به سال  برمی‌گردد. یعنی زمانی که گالیپ کورکاسو کوزه گر مشهور ترکیه در سال ۱۹۷۹ شروع به جمع آوری موهای خانم ها می‌کند. تاریخ پیدایش این موزه عجیب و غریب رقم می‌خورد. هدف او از جمع آوری مو‌ها این بود که مردم در کلاس‌های کوزه‌گری او شرکت کنند. به همین خاطر شروع به جمع آوری موهای زنان کشور خود و سایر کشورها کرد.
گالیپ بیش از ۱۶۰۰۰ موی مختلف از زنان دنیا جمع‌آوری کرد و با این کار، توانست نام خود را در کتاب رکورددارها ثبت کند. شما می‌توانید، مجموعه از موهای زنان دنیا را در این موزه ببینید.

 

موزه‌,موزه‌های عجیب غریب دنیا,موزه آثار هنری

 گالیپ کورکاسو کوزه گر مشهور ترکیه

 

 موزه‌,موزه‌های عجیب غریب دنیا,موزه آثار هنری

موزه بین المللی سولابه یا موزه توالت
این موزه بین المللی توالت واقع در دهلی‌نو  پایتخت هند است. کشوری که بیش از یک میلیارد نفر جمعیت دارد. این موزه در سال ۱۹۷۰، توسط دکتر پاتاک تاسیس شده است.

 

موزه‌,موزه‌های عجیب غریب دنیا,موزه آثار هنری

این موزه اولین مکان علمی‌بود که به خاطر دغدغه اصلی دکتر برای سلامتی افراد کشورش، ساخته شد. با بازدید از این موزه شما مطالب بسیار زیادی در باره پیشرفت تکنولوژی توالت و آداب آن در فرهنگهای مختلف یاد خواهید گرفت. چیز عجیبی که ممکن است در بین این مجموعه جالب ببینید، توالت مخصوص لوئی هشتم است. دکتر بیندشاور پاتاک در این زمینه می‌گوید؛ این توالت‌ها قسمتی از فرهنگ بهداشت تاریخ است که نقش زیادی در گسترش تمدن بشریت داشته است.
موزه افیون
موزه افیون واقع در کشور تایلند مجموعه‌ای از افیون، ابزارها و هر چیز مرتبط با آن است. این موزه اطلاعات شما درباره افیون افزایش می‌دهد. با وجود احساس بدی که ممکن است در باره این موزه داشته باشید، باید بدانید این موزه با اهداف مهم در بالا بردن آگاهی و سطح علمی‌مردم نقش بسزایی ایفا کرده است.

 

موزه‌,موزه‌های عجیب غریب دنیا,موزه آثار هنری

شما در این موزه می‌توانید مطالب جالبی در زمینه عوامل و مسائلی که باعث رشد تجارت این ماده در طول تاریخ بشر شده، روش‌های مختلف استفاده آن در زمینه‌های مختلف، مراحل کاشت و برداشت و غیره بدست آورید.
موزه لوازم شکنجه
به نظر من حتی نام این موزه هم آزار دهنده است چه برسد به بازدید از آن… با این وجود این موزه به بازدیدکنندگان این فرصت را فراهم می‌کند که نگاهی به تاریخ مردمان پیشین سرزمین خود داشته باشند. نگاهی هر چند تلخ به تاریخی نه چندان دور… شاید این نگاه تلنگری برای بیداری ماهیت و ذات انسانی خویش باشد.

 

موزه‌,موزه‌های عجیب غریب دنیا,موزه آثار هنری

 در این موزه ابزارهای مختلف شکنجه که استفاده از آنها از قرن دوازدهم تا انقلاب کبیر فرانسه رواج داشت، وجود دارد. این موزه که در شهری به نام کاکسونو فرانسه واقع است به شما این امکان را می‌دهد که واقعیت‌های تلخ، تاریک و شوم پیشین کشورها را با چشمان خود ببینید.
موزه پزشکی
ماتر نام موزه آسیب شناسی و پزشکی است. این موزه تمامی‌اندام‌های داخلی و ظاهری انسان را در زمان سلامتی و بیماری تشریح و به معرض نمایش گذاشته است.

 

موزه‌,موزه‌های عجیب غریب دنیا,موزه آثار هنری

 چهره زنی که در اثر بیماری تب زرد در گذشته است.

 

 موزه‌,موزه‌های عجیب غریب دنیا,موزه آثار هنری

 اسکلت بدن فردی دو سر
موزه شگفت انگیز موتر در زمینه پزشکی و علمی ‌در فیلادلفیای امریکا قرار دارد. شاید این موزه یک آزمایشگاه تحقیقات علمی ‌بسیار عالی برای دانشجویان پزشکی به حساب بیاید ولی در واقع یک موزه پزشکی بسیار جالب است که بازدید از آن برای عموم بخصوص توریست‌ها آزاد (البته رایگان نیست) است. این موزه آسیب‌شناسی تاریخی حاوی اطلاعات ۲۰۰۰۰  نمونه محفوظ در مایع مربوط به آناتومیک و پاتولوژیک، مدل‌ها، جنین، وسایل پزشکی و خاطرات دانشمندان و پزشکان معروف است.

موزه زیر آب کانکون

عجیب ترین موزه های جهان

موزه کانکون از بیش از ۴۷۰ مجسمه زیر آب تشکیل شده است. تعداد زیادی از گردشگران به واسطه به وجود آمدن چنین موزه ی جذابی به این نقطه از دنیا کشیده شده اند. برای گشت و گذار در این موزه حتما لازم نیست که غواص باشید و به عمق دریا بروید، گردآورندگان این موزه انتخاب های زیادی را به بازدیدکنندگان می دهند از جمله، قایق هایی که کف شیشه ای دارند و افرادی که در غواصی کمکتان می کنند.


موزه تاریخچه پزشکی، فیلادلفیا

عجیب ترین موزه های جهان

این موزه که در فیلادلفیا قرار دارد مدعی است که توانسته تاریخچه ای از علم پزشکی را در خود جای دهد. این موزه جلال و زرق و برق قرن نوزدهم را در خود دارد. قفسه های موجود در این موزه پر از استخوان ها و تکه های صورت انسان است. موزه پزشکی فیلادلفیا ترکیبی غنی از تاریخ، علم، و هنر است. این موزه قسمت های دائمی نیز دارد که شامل یک قطعه از مغز آلبرت انیشتین و یک مجموعه بزرگ از نمونه های به هم چسبیده جنین است.


موزه مرگ، هالیوود

عجیب ترین موزه های جهان

این موزه عجیب و غریب در هالیوود واقعا درباره مرگ است، و البته رفتن به این موزه هیچ محدودیت سنی ندارد، چون به هر حال همه یک روز می میریم! دلیل به وجود آمدن چنین موزه ای ترساندن و خالی کردن دل مردم نیست، گرد آورندگان این موزه می گویند راه اندازی آن تنها به دلیل پر کردن خلاء مرگ در آموزش است، و باید ببخشید که بازدید از این موزه بیشتر شبیه به گردشی میان یک فیلم ترسناک می شود. این موزه سرشار است از کارهای هنری از قاتلان زنجیره ای و عکس های فراوانی که از صحنه های جنایت گرفته شده است، از جمله پرونده چارلز منسون و گل کوکب سیاه ، که یکی از قدیمی ترین پرونده های حل نشده ی قتل در تاریخ لس آنجلس است.


موزه خون آشام ها، للیلا، فرانسه

عجیب ترین موزه های جهان

اگر به خون آشامها علاقه دارید این موزه می تواند برایتان مانند گنجی باشد که سیرابتان می کند. این موزه سرشار از متعلقات هر نوع خون آشامی است که فکرش را می توانید بکنید – از کتاب گرفته تا، هنرهای زیبا – همچنین در موزه خون آشام های فرانسه می توانید کلکسیونی از دست خط تمام هنرپیشگانی که تا به حال نقش دراکولا را بازی کرده اند پیدا کنید.


موزه ملی تاریخچه خاک سپاری، هوستون

عجیب ترین موزه های جهان

برخلاف موزه مرگ، موزه تاریخچه خاکسپاری با موضوع مرگ کمی لطیف تر برخورد کرده است. این موزه تاریخچه نحوه برخورد انسان با مرگ و مرده را کاوش می کند، از مصریان باستان تا دوران مردن. به هر دوره ای که علاقه مند باشید این موزه برایتان موضع هایی را خواهد داشت که مطمئنا از آنها لذت می برید.


موزه روانپزشکی، میسوری

عجیب ترین موزه های جهان

موزه روانپزشکی میسوری تاریخچه ای از درمان مشکلات روانی را در خورد جای داده است. اگر موضوع های مطرح شده در موزه زیاد برایتان روشن نباشد، مانکن هایی که نحوه عملی درمان را به بازدیدکنندگان نشان می دهند ممکن است حسابی متعجبتان کند. همچنین در این موزه می توانید ابزارهای مختلف جراحی چنین بیمارانی را نیز ببینید، یکی دیگر از ویژگی های جالب موزه به نمایش گذاشتن کارهای هنری است که توسط بیماران روانی انجام شده است، مانند تابلوی نقاشی که توسط یک بیمار اسکیزوفرنی کشیده شده.


موزه بین المللی توالت، دهلی نو

عجیب ترین موزه های جهان

” بهداشت از استقلال مهمتر است ” شرط می بندم نمی دانستید که این جمله را گاندی گفته! از آنجا که می دانید او چقدر به استقلال فکر می کرده، پس با این جمله می فهمیم که چه حساسیتی روی بهداشت داشته. در شهری که به داشتن مشکلات بهداشتی معروف است، وجود چنین موزه ای حتما دلیلی دارد. بنیان گذار این موزه در پی اصلاح هنر معاصر بوده است، و می خواسته بهداشت و سلامت را به آنجا بازگرداند. این موزه جزئیات سیر تکاملی توالت در تاریخ را مورد بررسی قرار داده.


موزه جادوگرها

عجیب ترین موزه های جهان

این موزه علاوه بر نمایش محاکمه جادوگران در طول تاریخ به سیر تغییر تفسیر جادو در آن نیز پرداخته است. حتی در آن می توان آموزش مهارت های جادوگری امروزی را نیز دید. این موزه اجازه می دهد سرگذشت تاریک جادوگران و اینکه به چه دلایلی آنها را محاکمه می کردند بدانید.

قلعه ی Bran در نزدیکی Braşov ترانسیلوانیا

در ابتدا ممکن است اسمش آشنا نباشد، اما مکان جغرافیایی اش آن را لو می‌دهد: بله، این قلعه متعلق به ولاد سوم، شاهزاده والاچیا یا همان ولاد شکنجه گر یا کُنت دراکولا در رمان برام استاکر و شخصیت ترسناک و معروف جهان است. قلعه برن تنها قلعه ترانسیلوانیایی است که کاملا با تعاریف استاکر از قلعه مشهورترین خون آشام جهان هماهنگ است و به همین دلیل به آن لقب قلعه دراکولا را داده اند. این قلعه به موزه ای تبدیل شده که هر کسی طرفدار چیزهای ترسناک باشد از دیدن و تماشای آن لذت خواهد برد.

 

موزه بیماری‌های انسان در سیدنی

 موزه بیماری‌های انسان در سیدنی

پزشکان سال ها و سال‌ها را در مدارس پزشکی به دلیل خوبی صرف کرده‌اند: بیماری های بسیاری هستند که انسان ها به آن دچار می شوند. برخی از آنها از بقیه جدی ترند، اما هر یک از دیدگاه علمی جالب هستند. موزه بیماری های انسان فهرستی از بیماری های بسیار گوناگونی را با تاثیرشان بر بدن انسان و رایج ترین علل مرگ گرد آورده اند. شما می توانید در کارگاه های کالبدشکافی شرکت کنید یا تعداد زیادی از اندام های حیاتی را که به نمایش در آمده است تماشا کنید. با اینکه شاید کمی غیرعادی و مخوف باشد، اما بسیار آموزنده و شگفت آور است.

 

موزه آلات شکنجه قرون وسطی در آمستردام

 موزه آلات شکنجه قرون وسطی در آمستردام

یقینا قسمت هایی از تاریخ وجود دارند که ما به آنها افتخار نمی کنیم که شامل جنگ ها و ستم هایی مثل شکنجه می شود. با این حال، دیدن اینکه مردمان صدها سال پیش در زمینه آزار رساندن به همنوعان خود از طرق مختلف تا چه حد خلاق بوده اند، جالب است. اگر شما نسبت به این طور چیزها کنجکاو هستید، موزه آلات شکنجه قرون وسطی چیزهای زیادی دارد که به شما عرضه کند. ابزار شکنجه عجیب زیادی همراه با عکس و حتی مجسمه هایی وجود دارند که روش های گوناگون شکنجه را که در آن زمان استفاده می شد نشان می دهند. همچنین کارکنان هم با کمال میل هر سوالی که داشته باشید را پاسخ خواهند داد.

 

برج جمجمه نیس

 برج جمجمه نیس

منطقه بالکان به طور اخص در قرن های گذشته تاریخی بسیار پرتلاطم داشته است. در قرن نوزدهم که صرب ها می خواستند خودشان را از شر ستمگران ترک رها کنند، نبردهای زیادی به راه افتاد که مشهورترین آنها مطمئنا نبرد سِگار است. وقتی جریان جنگ تغییر کرد و مشخص شد که ترک ها پیروز خواهند شد، فرمانده صربی ها، استیوان سیندِلیک، خودش و باقی نیروهای صربی را در عملی بی سابقه و شجاعانه با منفجر کردن ذخیره باروت فدا کرد و با این کار جان هزاران سرباز دشمن را هم گرفت. برای سرکوب کردن و ترساندن مردم، هورشید پاشا دستور داد تا برجی سه متری از جمجمه های بیش از ۹۰۰ سرباز کشته شده صربی بسازند. برج جمجمه اصلی در طی گذر زمان دچار آسیب شده و الآن فقط ۵۸ جمجمه در دیوار آن برجای مانده، که گفته می شود یکی از آنها به خود سیندلیک تعلق دارد و با شیشه محصور شده است. این محل در عین ترسناک بودن، الهام بخش احترام و هیبت هم هست.

 

موزه کالسکه های خاکسپاری در بارسلونا

 موزه کالسکه های خاکسپاری در بارسلونا

مراسم ختم و خاکسپاری از چیزهایی است که در جوامع با فرهنگ وجود دارد. رسوم بسیار زیاد و خوبی برای همراهی یک جنازه به سمت زندگی پس از مرگش در طول زمان شکل گرفته. همان طور که در موزه کالسکه های مراسم خاکسپاری دیده می شود، وسیله های نقلیه ای که برای حمل بدن فرد از دنیا رفته استفاده می شده همیشه حالتی غمزده داشته اما بدون جلال و شُکوه نبوده اند. این موزه دارای ۱۳ کالسکه خاکسپاری زیبا و ۶ کالسکه بزرگ دیگر است که برای حمل افراد فوت شده به آرامگاه ابدیشان استفاده می شد.

 

موزه پزشکی سیریراج در بانکوک

 موزه پزشکی سیریراج در بانکوک

حتما کلمه “پزشکی” در اسم این موزه به شما این اخطار را داده که به سمت چیزی غیرمعمول و هولناک میروید. البته این موزه باعث غش کردن شما نمی شود اما چیزهای زیادی برای نشان دادن به شما دارد. در این موزه که به آن “موزه مرگ” هم می گویند، شما می توانید همه چیز، از بقایای مومیایی شده یک قاتل زنجیره ای و آدمخوار تا تعداد زیادی جمجمه های متفاوت و اعضای بدن نگهداری شده را مشاهده کنید. در قسمت پزشکی قانونی این موزه نمونه های جالب بسیار زیادی از صدمات کشنده وجود دارد و چیزهای متعددی وجود دارد که شما را برای چندین بعد از ظهر مشغول کند، البته اگر منزجر نشده باشید.
خوب است که گاهی قالب خود را بشکنیم و به دنبال چیزی هیجان انگیزتر و غیرمعمول تر از تکه های زنگ زده شمشیرها و سفال های شکسته شده و تکه های زیورآلات باشیم. این موزه ها ممکن است که کمی عجیب غریب، مخوف و حتی ترسناک باشند، اما شما را خسته و دلزده نمی کنند. اگر شما فردی ماجراجو هستید حتما سری به این موزه ها بزنید.

9
1

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

یک پاسخ

 1. اردبیلی گفت:

  همه این موزه ها عجیب و غریب نیستن و به عینه در ایران وجود دارن! Razz
  افیون و شیره کشی !خاکسپاری و مرده پرستی! بیماری های فراوان و نوبت های بسیار در بیمارستانها و مطب ها- موزه اشغال تو خیابونهامون! موزه جادوگر ها و فالگیرهامون که فراوانه! موزه روان پریشان Chic موزه زیر ای که معرف همه هست! موزه اثار هنری بد و شق القمرهای مسئولین! اینم وجود داره به وفور!
  سایر موزه های بد هم دارن اضافه میشن! مثل موزه گور خوابی – موزه مهاجرت! موزه بیکاری و رکود_ موزه بیابان زایی و کویر شدن ایران موزه توهین به قومیتها و هموطن – و …. موزه پراید و کالسکه های مرگ! و …….

  http://www.pcparsi.com/uploaded/pc24b5b22abfe757e4331ef5fd27a8a2b9_i7638_108508160447L600.jpg

  10

  2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo