شهردار ارومیه از به بهره برداری رسیدن شهربازی مدرن ارومیه در دهکده ساحلی چی چست به مساحت ۱۶ هکتار خبر داد.

به گزارش تبریز مدرن ، محمد حضرت پور  اعلام کرد: عملیات ساخت محوطه شهربازی در حال اجرا است و تمامی تجهیزات آن نیز خریداری شده و بعد از مهیا شدن محوطه، در آن نصب می‌شود.
وی با بیان این‌که شهربازی مدرن ارومیه  مجهز به تجهیزات به روز شهربازی کشورهای اروپایی است، بیان کرد: بهره برداری از این شهربازی منجر به توسعه صنعت گردشگری در ارومیه  و ایجاد نشاط اجتماعی می‌شود.
حضرت پور ادامه داد: حدود ۵۰۰ هزار گل لاله و گل‌های گوناگون با راه اندازی شهربازی مدرن برای ایجاد منظره زیبا و افزایش روحیه نشاط و شادابی در بین شهروندان در محوطه دهکده ساحلی چی چست کاشته شده
وی با بیان این‌که نگاه مدیریت شهری ارومیه به شهربازی چی چست یگ نگاه خدماتی است، گفت: این شهربازی در مدت ۵ سال اول، سرمایه اولیه و هزینه نگهداری خود را از محل درآمدهای شهربازی تامین می‌کند.
شهردار ارومیه با اشاره به راه‌های دسترسی به شهربازی مدرن دهکده ساحلی چی چست، بیان کرد: برای تامین امنیت و آسایش مراجعه کنندگان، روشنایی مسیر دسترسی به شهربازی چی چست طی توافقی با شرکت برق استان تامین می‌شود.
به گفته حضرت پور، تعریض جاده منتهی به شهربازی چی چست، بخشی از آن تا شهرک گلمان و بخشی نیز تا انتهای شرکت پاکدیس آغاز شده و امید است همزمان با بهره برداری از شهربازی، این جاده نیز ساماندهی شود./