اولین نشست ستاد ملی سیاست‌گذاری «تبریز ۲۰۱۸» برگزار شد

 

اولین نشست ستاد ملی سیاست‌گذاری «تبریز ۲۰۱۸» برگزار شد.

به گزارش تبریز مدرن در این نشست که با حضور رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و معاون رئیس جمهور، استاندار آذربایجان شرقی، شهردار تبریز، مدیر کل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی و جمعی از مدیران کشوری و استانی برگزار شد، اقدامات انجام گرفته تبریز ۲۰۱۸ بررسی شد.
این گزارش می افزاید: استفاده از جامعه تورگردانان و راهنمایان بین‌المللی گردشگری به‌عنوان مبشران فرهنگی برای ارتباط داخل کشور با جهان؛ بهره‌گیری از ظرفیت‌های بوم‌گردی؛ توسعه موسیقی آذربایجان؛ احیای موزه‌های شهر در کاخ‌های تاریخی؛ استفاده از ظرفیت‌های سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری برای توسعه زیرساخت‌های لازم برای جذب گردشگر در تبریز ۲۰۱۸؛ به‌کارگیری رسانه ملی برای معرفی این رویداد فرهنگی و انتقاد از ضعیف عمل کردن رسانه ملی در این بحث ار جمله موارد مطرح شده در این جلسه بود.
در پایان این جلسه مرتضی رحمانی‌موحد، معاون گردشگری کشور، پنج موضوع را به‌عنوان نتایج جلسه مطرح کرد که شامل این موارد بودند: تصویب پیشنهاد استاندار تبریز مبنی بر ارسال نامه‌ای به همه دستگاه‌ها برای متذکر شدن همایش‌ها و برنامه‌های سال ۹۷ با موضوع تبریز ۲۰۱۸؛ اصلاح بودجه و امکان جابه‌جایی ۱۰درصد از جابه‌جایی اعتبارات برای پیش‌برد برنامه‌های مرتبط با رویداد ”تبریز ۲۰۱۸“ در سال ۹۶ و ۹۷؛ تصویب اعضای پیشنهادی ستاد اجرایی استان با اصلاحات تکمیلی؛ و پیشنهاد عضویت وزارت صنعت، معدن و تجارت به‌عنوان عضو کارگروه.
همچنین همه دستگاه‌های عضو موظف شدند که ظرف هفت روز کاری آینده، پیشنهادها، اولویت‌ها و دیدگاه‌های خود را به سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری اعلام کنند.

2
0

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo