تأیید صلاحیت افراد پرونده‌دار در شورای شهر تبریز

 

در روزهای اخیر لیست نهایی افراد حائز صلاحیت برای نشستن بر کرسی‌های ۱۳ نفره شورای شهر تبریز منتشر شد که تعجب افکار عمومی را برانگیخت.

به گزارش تبریز مدرن  به نقل از تسنیم، در روزهای اخیر لیست نهایی افراد حائز صلاحیت برای نشستن بر کرسی‌های ۱۳ نفره شورای شهر تبریز منتشر شد که تعجب افکار عمومی را برانگیخت. در این لیست، اسامی افرادی مشاهده شد که به گفته هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی آذربایجان شرقی جزو افراد مسئله دار و پرونده دار هستند که با دلایل و مستندات استعلام شده از مراجع چهارگانه اطلاعات، دادگستری و… رد شده بودند.

براساس این گزارش از ۱۳۰ نفر رد صلاحیت شده در استان، ۸۹ شکایت رد صلاحیت از استان به هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی در تهران ارسال شده که به گفته منابع آگاه، بدون بررسی استعلامات و پرونده افراد مورد تأیید قرار گرفت تا بدین جا که عضو تعلیقی شورای شهر تبریز که در لیست نزدیک به ۶۰۰ نفره نهایی انتخابات منتشر شده بود، با رسوایی به وجود آمده در افکار عمومی، بلافاصله در کمتر از ۲۴ ساعت دوباره رد شد و میزان توجه هیئت نظارت مرکزی در تهران به پرونده افراد و نظر هیئت نظارت آذربایجان شرقی را نشان داد.

لابی یکی از نمایندگان ارشد تبریز در مجلس برای تایید صلاحیت افراد مسأله دار انتخابات شورا

وضعیت موجود نشان داد هرچه لابی با نمایندگان اصلاح طلب عضو هیئت نظارت قوی‌تر باشد، پرونده هم اگر داشته باشی از آن چشم‌پوشی می‌کنند و با معامله با مصالح و منافع مردم، منافع حزبی را بر مردم ترجیح می‌دهند.

در این لیست که از اصلاح طلبان پرونده دار هم حضور دارند، لابی یکی از نمایندگان ارشد تبریز را پشت سرخود دارند و با اعمال نفوذ در هیئت عالی نظارت، تمامی  استعلامات قانونی مبنی بر رد صلاحیت مستند افراد را کنار گذاشتند و دیروز با انتشار لیست اصلاح طلبان تبریز، مشخص شد که سه تا چهار نفر از آنانی که پرونده قضایی و امنیتی دارند در لیست آنان قرار گرفته و مشخص شد که این نمایندگان لابی گر و لیست اصلاح طلبان چقدر دغدغه مردم دارند!

انتقاد مجتهد شبستری از تایید صلاحیت افراد مسأله‌دار 

محسن مجتهدشبستری نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره تأیید صلاحیت‌های شورای شهر تبریز تصریح کرد: قانون تأیید صلاحیت شوراها باید به گونه‌ای شفاف باشد که افرادی که صلاحیت حضور ندارند، تأیید نشوند و ما نیز باید به افرادی رأی دهیم که که مایه آبروی شهرها و روستاها باشند.

وی ادامه داد: مردم افرادی که صلاحیت ندارند یا شئونات اسلامی را رعایت نمی‌کنند و یا افرادی که فتنه‌گر یا حامیان فتنه بودند، قطعاً این قبیل افراد را انتخاب نخواهند کرد.

نماینده مردم آذربایجان شرقی در مجلس خبرگان رهبری خطاب به هیئت های نظارت بر انتخابات اظهار کرد: آرای مردم امانت الهی است و باید در آرای مردم دقت شود، کوچک‌ترین غفلت صورت نگیرد تا هیچ‌گونه خیانتی پیش نیاید.

جمع کثیری از نمایندگان جهت تایید صلاحیت افراد پرونده دار به رئیس مجلس اعتراض کردند

محمداسماعیل سعیدی، نماینده مردم تبریز هم در گفت وگویی از ترکیب هیئت نظارت بر انتخابات شورا که در اختیار مجلس است، انتقاد کرد و گفت: نباید مجلس در امر نظارت شورا دخیل باشد و باید کمیسیون نظارت شورا متشکل از مجلس، قوه قضائیه، مجریه و شورای نگهبان تشکیل یابد تا بی‌طرفانه و به صورت منطقی و به دور از هرگونه جناح‌بازی و با اقتدار در نظارت تصمیم گیرند.

وی در مورد تایید صلاحیت سوال برانگیز تهران برای تعدادی از افراد پرونده دار با وجود رد صلاحیت در تبریز خاطرنشان کرد: با اخذ صلاحیت برای افراد پرونده‌دار در شورا جمع کثیری از نمایندگان به رئیس مجلس اعتراض کردند تا به موضوع رسیدگی کند، چرا باید افراد متخلف بتوانند با روش‌هایی صلاحیت بگیرند.

هیأت نظارت مرکزی انتخابات شورا در تهران با تاییدافراد پرونده‌دار به مردم استان توهین کردند

رضا علیزاده نماینده ورزقان و عضو هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای آذربایجان شرقی هم گفت: هیئت نظارت بر انتخابات شورای شهر در استان بر اساس استعلامات چهارگانه و دلایل متقن برخی افراد مسئله‌دار را رد صلاحیت کرده بود اما نکته تأسف بار این جاست که هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات در تهران بدون نگاه کردن به پرونده این افراد مبادرت به تأیید صلاحیت کرده و با این کار به مردم تبریز و هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراها در استان توهین کردند.

علیزاده: ما خواستار اجرای قانون هستیم و وقتی در پرونده شخصی افراد موارد متعدد وجود دارد چرا باید به این‌گونه اشخاص تأیید صلاحیت داده شود.

برای رد صلاحیت افراد تأیید شده، مدارک و دلیل کافی داریم

سلمان خدادادی نماینده ملکان و رئیس هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای آذربایجان شرقی هم در گفت‌وگو با یکی از رسانه‌های محلی استان با اشاره به اینکه هیئت نظارت آذربایجان‌شرقی بیش از ۱۳۰ کاندیدا را رد کرده بود که ۱۰ تن از آن‌ها با ارائه شکایت‌نامه به هیئت مرکزی صلاحیت‌شان را گرفته‌اند گفت: هیئت نظارت استان مخالف تائید صلاحیت آقایان «حاجی‌پور، اکبرنژاد، شاهدی، فخرآذر، الهیاری، همدستی، امامی و…» است.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر اینکه برای رد صلاحیت این افراد مدارک و دلیل کافی داریم افزود: هیئت نظارت استان بر تصمیم اولیه خود اصرار دارد و خواهان رد صلاحیت این اشخاص است.

2
1

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۸ پاسخ

 1. اردبیلی گفت:

  خب مردم تبریز باید اگاه باشن و به اینجور افراد مسئله دار رای ندن!
  خدا وکیلی تبریز این همه کاندیدای اصلح و متفکر و کاربلد و دانشگاهی داره! ویترینی از انسانهای پاک و متخصص ! چرا به همینها رای نمیدید ؟ اتفاقا جذبه و کاریزما هم دارن !
  مثل همین مهندس ایرج شهین باهر- یا دکتر بابائی اقدم و …
  بابا حداقل هیچی نباشه افراد دانشگاهی هستن و ادم حسابی و خوش تیپ!
  حیف نیس کلکسیونی از افراد شایسته برای شورای تبریز انتخاب نشن؟ این افراد متخصص و کاربلد خداییش جمع بشن یه جا شهر پیشرفت نمیکنه؟
  حداقل اینه که تو جلسه شورا مثل دهاتی ها با هم دعوا نمیکنن!

  4

  0
  • محمد قندگر گفت:

   کاملا موافقم
   شورای شهر ما باید جمعی از متخصصین و علاقه مندان شهری باشه نه افرادی با گرایشهای مختلف که نتیجه اون عدم وحدت رویه تصمیمات شورا میشه

   6

   0
 2. مظلومی گفت:

  آقای قندگر بنده چندین سال هست که تلاش شمارا برای شهر تبریز میبینم کاش فردی مانند شما هم در بین نامزدها بود به شخصه به عنوان فردی که تا حدی به امور شهری آشنایی دارم دوست داشتم شما هم در شورای شهر صاحب کرسی باشید

  2

  0
 3. سیروس گفت:

  آفا پویا لطفا در این فرصت بسیار کم مانده به انتخابات صریحا اسم افراد شایسته را نام ببرید تا به آنها رای بدهیم.

  0

  0
  • محمد قندگر گفت:

   صلاحیت دکتر فریدون بابائی اقدم ،مهندس ایرج شهین باهر و مهندس عبداله تقی پور برایم اثبات شده است ولی بر روی بقیه کاندیدا ها یقین ندارم

   3

   1
 4. ناشناس گفت:

  خوب پس معلوم شد شما هم اصولگرا و تمامیت خواه هستین. متاسفم

  0

  0
 5. حمید گفت:

  اقا پویا ما همیشه یادمون بوده اصلاح طلبان را به بهونه کوچکترین چیزها رد صلاحیت کردن نمونش برای مجلس که از ۳۰۰۰نفر ثبت نامی ۲۷۰۰نفر را رد صلاحیت کردن و هیچ حق اعتراضی هم ندادن.حال چطور شده که به راحتی برعکس شده؟!! ظالم ها شدن مظلوم!

  0

  0
 6. Taha گفت:

  لیست کاندیداهای پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی کلانشهر تبریز
  شکور اکبرنژاد
  شهرام دبیری
  محمد باقر بهشتی
  فریدون بابایی اقدم
  سعید دباغ نیکوخصلت
  ایرج شهین باهر
  عبدالله تقی پور
  محمد اشرف نیا
  غلامحسین مسعودی ریحان
  محرم محمدزاده (محرم عمی)
  کریم صادق زاده
  نسیم شهیر
  سونیا اندیش

  گوزل تبریزیم اولماخ اوچون و پیشرفت ائله ماخ اوچون ،
  متخصص و متعهد کاندیدالارا رای سالاجاخ

  2

  0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo