باغ گیاه شناسی آذربایجان در ضلع جنوبی کسایی احداث میشود

تفاهم نامه احداث باغ گیاه شناسی شمالغرب کشور از سوی شهرداری منطقه دو کلانشهر تبریز با حضور مهندس موسائی شهردار منطقه و نمایندگانی از مرکز تحقیقات کشاورزی و سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری، امضاء شد. 

به گزارش  تبریزمدرن ، طی جلسه ای با حضور مهندس موسائی شهردار منطقه و حضور نمایندگانی از مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان و سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری تبریز، تفاهم نامه احداث اولین باغ گیاه شناسی شمالغرب کشور به امضاء رسید.  

مهندس رسول موسائی با عنوان اینکه این تفاهم نامه در ۱۱ ماده شامل مطالعات و انجام خاک شناسی در فاز اول پروژه را شامل می باشد گفت: معرفی گونه های مستعد گیاهی، تهیه و ارائه نقشه کاشت در قالب طرح منظر، انجام مطالعات هوا و اقلیم شناسی، تهیه روش های نوین آبیاری و نظارت و پشتیبانی علمی و … از اعم موارد این تفاهم نامه بشمار می آید.

شهردار منطقه دو کلانشهر تبریز در ادامه اظهار داشت: فاز اول باغ گیاه شناسی شمالغرب کشور، در ضلع جنوبی اتوبان شهیدکسائی و در روبروی پارک صائب تبریزی در ۲۹ هکتار مساحت احداث می شود.

                       

بنابه اعلام روابط عمومی شهرداری منطقه دو، در آئین کلنگ زنی باغ گیاه شناسی دکتر نجفی شهردار کلانشهر تبریز از این پروژه بعنوان اولین مرکز تحقیقاتی و پژوهشی گیاهان بومی و مهمترین مکان برای تولید گل و گیاه برای رفع نیاز شهرداری نام برد.

شهردار کلانشهر تبریز همچنین احداث باغ گیاه شناسی و پارک پیرامون آنرا در ایجاد کمربند سبز اتوبان شهیدکسائی کار بسیار زیبائی از سوی شهرداری منطقه دو برای رفع آلودگی شهری دانست.

در حاشیه این مراسم مهندس رسول موسائی شهردار منطقه دو در خصوص جزئیات این پروژه گفت: باغ گیاه شناسی شمالغرب کشور از سوی این منطقه و مشارکت مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان و مشارکت سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری، در ۲ فاز و در ۲۹ هکتار مساحت به منظور انجام تحقیقات علمی و پژوهشی محققین، کارشناسان و دانشجویان رشته های کشاورزی و فضای سبز با محوریت انواع گونه های گیاهی بومی استان در راستای افزایش سرانه فضای سبز کلانشهر تبریز، احداث می شود.

12
0

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۳ پاسخ

 1. وحید گفت:

  سازمان پارکهانهضت درختکاری رو داخل شهرادامه بده هنوز جای خالی برای کاشت درخت بسیاراست وازدرختان بومی هم بیشتراستفاده بشه.

  6

  0
 2. مجید گفت:

  خیلی ازدرختهای که سال قبل کاشته شدن به دلایل نا معلوم خشک شدن ،اقای قندگریه گزارش تهیه کنین دراین باره ،حتی قلمه های که کاشته بودیم تومسیرمیدان اذربایجان

  1

  0
 3. رضا گفت:

  هیچ امیدی به سازمان پارک ها نیست.جناب حسن زاده ی پارک هم در دوران ریاستش درست نکرده و هر پروژه ای هم که شروع کردن ناقص گذاشتن.واقعا متاسفم.زمان ایشون غیر از لاله تو شهر چیزی ندیدیم

  3

  0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo