شهردار تبریز در نشست هم‌اندیشی اتاق‌های بازرگانی شمال‌غرب عنوان کرد؛ نقش «تبریز ۲۰۱۸» در فعال‌سازی تجارت گردشگری شمال‌غرب تبریز کشور

photo_۲۰۱۷-۰۵-۱۱_۰۳-۰۰-۰۵.jpg

 شهردار تبریز با اشاره به ضرورت تحکیم پیوند شهر با حوزه‌های تجاری و بازرگانی، اظهار داشت: باید نگاه واقع‌گرایانه به شهر داشته‌باشیم و اهداف شهر را با در نظر داشتن اولویت‌های حوزه اقتصاد ترسیم کنیم.

به گزارش تبریز مدرن ، دکتر صادق نجفی در اولین نشست مشترک هم‌اندیشی اعضای هیئت‌رئیسه و هیئت نمایندگان اتاق‌های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی شمال‌غرب کشور با بیان این مطلب اظهار داشت: با گذشت بیش از ۳۷ سال از انقلاب اسلامی، با تاکیدات مستمر و به‌حق رهبر معظم انقلاب، حوزه اقتصاد به عنوان ریشه اصلی مشکلات و موانع کشور شناخته‌شده‌است؛ نقش مسایل شهری به خصوص در حوزه گردشگری، در همین راستا حایز اهمیت است.

وی اضافه کرد: «تجارت گردشگری» از پویاترین راهکارهای تجاری و بازرگانی است که به صورت مستقیم مباحث فرهنگی را پشتیبانی می کند؛ معتقدم «تبریز ۲۰۱۸» بدون این‌که محدود به جغرافیای تبریز و آذربایجان‌شرقی باشد، می‌تواند تجارت گردشگری را در استان‌های شمال‌غرب تبریز فعال‌تر کند.

شهردار تبریز با تاکید بر این‌که اولویت همه ما در وهله اول منافع ملی کشور است، اظهار داشت: تبریز ۲۰۱۸ محدود به تبریز نیست و اهداف گردشگری استان‌های پیرامون را نیز می‌تواند پوشش دهد.

دکتر نجفی با اشاره به سهم تولید ناخاصل ملی در شمال‌غرب کشور گفت: باید تولید پایدار داشته باشیم؛ در این صورت، تولید کالا و خدمات در کنار هم مشکل اقتصاد کشور را حل خواهد کرد.

وی از آمادگی شهرداری تبریز برای میزبانی گردهمایی بزرگ تورهای گردشگری شمال‌غرب کشور خبر داد و افزود: در صورت هم‌افزایی و اشتراک تجارب اجرایی شهرها و استان‌های شمال غرب کشور، نقش استراتژیک این منطقه، اهداف ملی را به خوبی پشتیبانی‌ خواهد کرد.

 

3
1

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۳ پاسخ

 1. اردبیلی گفت:

  به خدا ادم حسرت میخوره! ای کاش همین راه اهن اردبیل به جای این همه خطوط پر پیچ و خم میانه – اردبیل مستقیما وصل میشد به اردبیل – تبریز !
  اینجوری الان اردبیل خیلی سالها پیش راه اهن داشت. شهرهای میانی سرعین و نیر و سراب و بستان اباد هم که گردشگری فوق العاده ای دارن مطمئنا از این راه اهن برخوردار میشدن! مطمئنا عوایدش هم نصیب خود مردممون میشد!
  خیلی از این شهرهای میانی هنوز در ابتدایی ترین حد خودشون باقی موندن ! بدون پیشرفت شهرنشینی و عمران شهری و نفوذ اقتصادی !مثلا سراب یا بستان اباد یا نیر که ادم فکر میکنه اخر دنیاست و پای هیچ ابوالبشری اونجا راه پیدا نکرده!
  متاسفانه خیلی از پتانسیلهامون رو از دس دادیم ! خیلی از شهرهامون تو بن بست قرار گرفتن!
  محرومیت تو شهرهای ما خیلی بالاست! و این باعث مهاجرت افسار گسیخته به شهرهای مرکزی و تهران شده!
  چاره اش هم همینه که نگاه کلان بشه به اذربایجان و مخصوصا تبریز که باید کلی پیشرفت کنه تا شهرهای همجوار اذربایجان رو بکشه بالا! وقتی تبریز در حد شان بین المللی خودش نباشه نتیجه اش هم این میشه که مابقی اذربایجان به تبعیت از تبریز عقب باشن!
  من همیشه گفتم و میگم تبریز نقطه ثقل نیمه غربی و شمال غرب کشور هست وقتی این نقطه ثقل ضعیف عمل کنه مطمئنا نقاط دیگر هم ضعیف عمل خواهن کرد!
  متاسفانه خواسته های مردممون خیلی کمه و یه پروژه کوچیک هم که بهره برداری میشه مسئولین امر تو بوق و کرنا میکنن و کلی سر مردم منت !
  مردممون هم که متاسفانه قدر همدیگر رو چنان که باید و شاید نمیدونن ! این هم یکی از دلایل عقب ماندگی شهرهای اذربایجان هست ! سر چیزهای بیمقدار تو بوق و کرنا میکنن که ای داد و هوار فلان شهر همسایه حق ما رو خورد!

  5

  0
 2. شبنم گفت:

  فقط گردهمایی فقط باید باید …نمی دونم این شعارها تموم نشد چند ماه بیشتر به ۲۰۱۸ نمونده ولی هیچ حرکتی تو شهر دیده نمیشه اون از وضع فضای سبز ورودیهای شهر که مثل کویر میمونه اون از نمای زشت وآشفته بازار اون از هتلها و رستورانها و…… هر قسمت از شهر که میری یه اثری از خرابات هست الان وقت عمل هست نه شعار.باید همه دست در دست هم بدن و شهر رو به طور ضربنی خونه تکونی کنن نه اینکه فقط بشینن و منتظر معجزه باشن

  7

  0
 3. اتیلا گفت:

  با سلام ،آقای دکتر نجفی ما از طرف شما خسته شدیم از این همه همایش و هم اندیشی و سمینار و گردهمایی و اتاق فکر ،بخدا دوتا کارو پروژه ماندگاردر تبریز اجرا میکردین ،آخه اینهمه همایش تو پنج سال چه خروجی برا تبریز داشت ،آقای دکتر نجفی کاش کمی هم به وعده هاتون که پنج سال قبل به مردم دادین عمل میکردین ،هیچکدام از قولهاتون عملی نشد ،متاسفم

  2

  0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo