کشف ۴۶۷ هکتار جنگل ثبت نشده در جهان

دانشمندان موفق به کشف ۴۶۷ میلیون هکتار جنگل در سرتاسر جهان شده‌اند که تا پیش از این به ثبت نرسیده‌بودند،‌ یافته‌ای که می‌تواند به پیش بردن روند تخصیص بودجه‌ در زمینه مدیریت کربن جهانی کمک کند.

به گزارش تبریز مدرن ، این یافته جدید تخمین‌های موجود از میانگین پوشش جنگل در جهان را ۱۰ درصد افزایش می‌دهد و درک انسان از توانایی سرزمین‌های خشک از رویش درختان و تشکیل جنگل‌ها متحول خواهد کرد.

این بافت جنگلی در اعماق دره‌ها یا غارها کشف نشده‌اند بلکه گروهی از دانشمندان بین‌المللی با بررسی دوباره سرزمین‌های خشک در سرتاسر جهان موفق به کشف این وسعت عظیم از جنگل‌های ثبت نشده شدند. به گفته دانشمندان مشکل تحقیقات پیشین این بوده‌است که تراکم پایین درختان با تصاویر کم‌کیفیت ماهواره‌ای تطبیق یافته‌اند و هیچ بررسی زمینی برای تایید این نتایج صورت نگرفته‌است.

این‌بار اما محققان با کمک تصاویر ثبت شده توسط ماهواره‌های گوگل ارث ۲۱۰ هزار منطقه خشک را مورد بررسی دوباره قرار دادند و نتایج را با داده‌های زمینی که توسط شبکه پژوهش اکوسیستم زمینی گرد‌آوری شده‌بودند تطبیق دادند تا به پوشش جنگلی دقیق در این مناطق دست یابند.

نتایج نشان دادند میزان پوشش جنگل در سرزمین‌های خشک ۴۵ درصد بیشتر از آنی است که پیشتر برآورد شده‌بود. مساحت جدید برابر ۶۰ درصد از مساحت استرالیا است. با افزوده شدن این پوشش به داده‌های پیشین اکنون مساحت جنگل‌های سیاره زمین نزدیک به ۴۶۲۸ میلیون هکتار رسیده‌است. این رقم با مساحت روسیه برابری می‌کند و نزدیک به ده درصد بیش از وسعتی است که پیش از آن ارزیابی شده بود.

سرزمین‌های خشک درحال حاضر ۴۰ درصد از سطح زمین را پوشانده‌اند و ممکن است تا پایان این قرن ۱۱ تا ۲۳ درصد افزایش پیدا کنند. یافتن جنگل‌های جدید نشان از آن دارد که این سرزمین های خشک از توانایی بالاتری در میزبانی از رویش درختان برخوردار است و همچنین می‌تواند حجم بیشتری از کربن را در خود ذخیره کند، از این رو وجود آنها برای تعیین استراتژی‌های محافظت از محیط زیست برای دهه‌های آبنده حیاتی خواهد بود.

5
0

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

یک پاسخ

  1. امیر گفت:

    چه خوب!

    2

    0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo