۱۰ پارک مینیاتوری شگفت انگیز جهان را بشناسید

 اختصاصی تبریزمدرن؛ شهرهای مینیاتوری برخی از معروف ترین ساختمان ها در جهان را دقیقا تکرار می کنند. آنها فرصت نهایی برای داشتن حسی شبیه به گالیور در لی لی پوت را ارائه می دهند.
به گزارش تبریزمدرن ،در یک روز شما می توانید برج ایفل را در کنار کلوسئوم و یا برج  کج پیزا در کنار تخت جمشید و یا حتی یک کلان شهر در مقیاس بسیار کوچک ببینید. این واقعا یک جهان کوچک است.

۱۰ باغ های ممنوعه (Forbidden Gardens)

 

 

واقع در نزدیکی هوستون ، تگزاس ، باغ های ممنوعه ، یک موزه در فضای باز هستند که برخی از مکان های بزرگ تاریخی چین را تکرار کرده اند. نام این موزه از دو ویژگی عمده ی آن گرفته شده : مدل ۱:۲۰ مقیاس شهر ممنوعه با صدها ساختمان کاخ و مجسمه و زمین های کوچک برای راه رفتن و دیدن نمایشگاه ها. یکی از نمایشگاه ها ارتش معروف سرخ از آرامگاه اولین امپراتوری شین را نشان می دهد. تمام ۶۰۰۰ سرباز و ارابه ها در مقیاس یک سوم تکرار شده اند.

۹ مینیاتورک (Miniaturk)

http://m5.paperblog.com/i/54/546260/miniaturk-touring-turkey-the-lazy-way-L-1PJy2o.jpeg

 

http://www.letsgoistanbul.com/images/miniaturk/mni16.jpg

مینیاتورک * واقع در استانبول و بزرگترین پارک مینیاتوری در جهان است. این پارک شامل ۱۰۵ مدل از بناهای تاریخی استانبول ، آناتولی و استان سابق عثمانی است که در مقیاس ۱٫۲۵ تکرار شده است. دو ساختار از عجایب هفت گانه جهان باستان ، معبد آرتمیس در افسوس * (Ephesus) و آرامگاه هالیکارناسوس * نیز برجسته می باشند.

۸ پنجره جهان (Window Of the World)

http://www.easytourchina.com/images/Photo/window-of-the-world/p532_d20111114145547.jpg

پنجره جهان در بخش غربی شهر شن ژن در چین واقع شده است. در اینجا حدود ۱۳۰ کپی از برخی از معروف ترین جاذبه های توریستی در جهانی فشرده با ۴۸ هکتار وجود دارد. برج ایفل با ارتفاع ۱۰۸ متر بر افق تسلط دارد. آثار معروف دیگر شامل هرم بزرگ جیزه ، اهرام ثلاثه(جیزه) ، تاج محل و … می باشد.

۷ فرانسه مینیاتوری (France Miniature)

https://media-cdn.tripadvisor.com/media/photo-s/0e/2b/43/e7/france-miniature.jpg

https://media-cdn.tripadvisor.com/media/photo-s/01/02/d3/8a/france-miniature.jpg

https://en.parisinfo.com/var/otcp/sites/images/node_43/node_51/node_77884/node_77888/france-miniature-enfants-%C3%A0-l%27arc-de-triomphe-%7C-630x405-%7C-%C2%A9-jl-bellurget/12025400-9-fre-FR/France-Miniature-Enfants-%C3%A0-l%27arc-de-triomphe-%7C-630x405-%7C-%C2%A9-JL-Bellurget.jpg

https://media.ceetiz.com/activity/FMIPAR001/thumbnails/642x450/_m0r2738.jpg

https://media-cdn.tripadvisor.com/media/photo-s/01/02/d3/8b/mini-versailles.jpg

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/fc/Arc_de_Triomphe%2C_France_Miniature%2C_April_2015_%283%29.jpghttps://media.ceetiz.com/activity/FMIPAR001/thumbnails/642x450/_m0r2344.jpg

 

 

فرانسه مینیاتوری ، پارکی بیرونی در شکل فرانسه است ، که شامل حدود ۱۶۰ بنای تاریخی فرانسوی و منظره ها در مقیاس ۱:۳۰ می باشد. موقعیت آثار تاریخی مینیاتوری تقریبا مرتبط با موقعیت واقعی آن ها در فرانسه است. مساحت این پارک کوچک شده بیش از ۵ هکتار است و در منطقه اِلانکور (Élancourt) ، ایولین (Yvelines) در زمینی به مساحت ۲۰ هکتار در نزدیکی کاخ ورسای واقع شده است . بسیاری از مدل ها متحرک می باشند ، و قطار در حال حرکت ، کشتی ها و قایق های بادبانی نیز وجود دارند. در طول زمستان این پارک بسته است.

۶ مرکز نمایشگاه  شانگهای (Shanghai Exhibition Center)

نمایشگاه شانگهای در یک ساختمان مدرن پنج طبقه ای قرار دارد ، برنامه شهری برای نمایشگاه شانگهای ، برنامه ریزی و توسعه شهری شانگهای را نشان می دهد. محور این نمایشگاه مقیاس بزرگی از شهر شانگهای در سال ۲۰۲۰ است. مدل های پلاستیکی شفاف نشان می دهند که ساختارها به تازگی ساخته شده اند. بازدیدکنندگان می توانند شهر مینیاتوری را از کنار یا بالای گالری در حال اجرا ببینند.

https://www.terraficionados.com/wp-content/uploads/Urban_planning_museum_Shanghai.jpg

۵ میدان جهانی توبو (Tobu World Square)

http://l7.alamy.com/zooms/3d5bed9caf9c4cfe8b712d6fd32769a3/tobu-world-square-kremlin-replica-bbjmmw.jpg

 

میدان جهانی توبو ، پارکی موضوعی در ژاپن است که دارای بیش از ۱۰۰ ساختمان معروف در مقیاس ۱:۲۵ به همراه ۱۴۰،۰۰۰ مردم مینیاتوری می باشد. تکمیل این پارک مینیاتوری پنج سال طول کشید. آثار تاریخی شامل مجسمه آزادی ، هرم بزرگ جیزه ، کاخ باکینگهام و کلیسای سنت پیتر می باشد. در ۲۴ آوریل امسال از آسمان خراش توکیو با مقیاس ۱:۲۵ با بیش از ۲۶ متر ارتفاع در پارک پرده برداری شد.

http://webarchive.nationalarchives.gov.uk/+/http://www.gac.culture.gov.uk/gac_images/Fullsize/17873.jpg

http://www.yesicanusechopsticks.com/thesequel/TobuWorldSquare/IMG_0116.JPG

https://images.japan-experience.com/guide-japon/15601/s380x280/tobu-world-square1.jpg

http://l7.alamy.com/zooms/3d5bed9caf9c4cfe8b712d6fd32769a3/tobu-world-square-kremlin-replica-bbjmmw.jpg

 

 

۴ مادورُدام (Madurodam)

https://a.travel-assets.com/findyours-php/viewfinder/images/res60/91000/91385-Madurodam.jpg

http://www.programmabob.nl/Menu-Europe/2012/J1208-Madurodam/L-Bob%20(102).JPG

https://citytours-cdn.azureedge.net/media/48860/madurodam.jpg

https://www.madurodam.nl/media/shared/images/og-image-madurodam.jpg

مادورُدام ، مدلی ۱:۲۵ مقیاسی از شهری هلندی است و کوچکترین شهر هلند می باشد. این مکان دارای ساختمان های سنتی هلندی و مناظر معروف سراسر کشور است. ساختمان ها، بازارها ، کانال ها ، آسیاب های بادی ، فرودگاه ، بندر روتردام ، میدان سد و دلتا همگی با کوچکترین جزئیات ساخته شده اند. به جای یک شهری مینیاتوری ساکن ، در واقع مادرُدام پر از زندگی است. آسیاب های بادی می چرخند، هواپیما در فرودگاه فرود می آید، قطارها از میان پارک عبور می کنند و قایق ها شناور هستند.

۳ موزه تمدن روم  (Museum of Roman Civilization)

https://www.researchgate.net/profile/Michele_Russo/publication/215458768/figure/fig1/AS:393923945091123@1470930195917/Fig-1-The-Plastico-di-Roma-antica-housed-in-the-Museum-of-Roman-Civilization.jpg

موزه تمدن روم در شهری مدرن که زاییده افکار دیکتاتور فاشیست ، بنیتو موسولینی بود قرار دارد.این یکی از جالب ترین موزه های روم است ، با این حال ، با توجه به موقعیت دور آن ، بسیاری از گردشگران آن را از دست می دهند. این موزه دارای مدل معروفی از روم باستان می باشد که توسط ایتالو گیزمندی طراحی شده است. مدل بزرگ ۲۰ در ۲۰ متر ساختمانی از روم در اوایل قرن چهار ، زمان سلطنت امپراتور کنستانتین را نشان می دهد. این شهر مینیاتوری در مقیاس ۱:۲۵ می باشد که تکمیل کردن آن ۳۶ سال طول کشید.این مدل را می توان در چند برداشت از فیلم گلادیاتور دید.

۲ پارک تفریحی بیلوند (Legoland Billund)

پارک تفریحی بیلوند یک پارک اورجینال لگویی شکل در شهر بیلوند ، بزرگترین جاذبه توریستی در دانمارک ، خارج از کپنهاگ است که در کنار کارخانه اصلی لگو (Lego) قرار دارد. در قلب این پارک تفریحی ، مینی لند ، شهری مینیاتوری با نقاطی جذاب و معروف وجود دارد. بخش هایی متحرکی مانند پل ها، قایق ها و قطار ها که حتی واقعی تر از مینی لند هستند در اینجا دیده می شوند. توجه به مینی لند خیلی پیچیده است و تمام بلوک ها دقیقا در جای خود قرار دارند.
https://media-cdn.tripadvisor.com/media/photo-s/06/c4/a8/d6/legoland-billund.jpg
http://www.barnsemester.se/bilder/artiklar/europa/legolandresort_top.jpg

۱ موزه هنر ملکه ها (Queens Museum of Art)

موزه هنر ملکه ها دارای چشم اندازی شگفت انگیز از شهر نیویورک است ، مدل مقیاس شهر نیویورک در سال ۱۹۶۴ برای نمایشگاه جهانی ساخته شد. مدل معماری ۹۳۳۵ فوت مربع شامل هر واحد ساختمانی ساخته شده قبل از سال ۱۹۹۲ در تمام پنج بخش نیویورک می باشد. مجموع ۸۹۵۰۰۰ ساختار فردی سه سال زمان برد و یک تیم ۱۰۰ نفره آن ها را ساختند. در سال ۱۹۹۲ سازندگان مدل ها ۶۰۰۰۰ ساختار تغییر یافته را برای به روز رسانی به شهر مینیاتوری آوردند. در مارس ۲۰۰۹ این موزه اعلام کرد که قصد به روز رسانی چشم اندازها را بر اساس پیشرفته شدن دارد. برج های دوقلوی مرکز تجارت جهانی ، زمانی که ساخت و ساز یک مرکز تجاری جهانی کامل شد، جایگزین شدند.

https://static01.nyt.com/images/2007/02/02/arts/queens.2.650.jpg

 کپی گزارش با ذکر منبع بلامانع است
11
0

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۸ پاسخ

 1. ab گفت:

  ما هم یکی داشتیم که با یاری و همت مسئولان وظیفه شناسمان کمر به تخریب آن بستیم و به حول و قوه الهی آن مکان را آسفالت خواهیم کرد!! من نمی دانم اگر قرار بود تخریب بشه چرا ساخته شد؟
  یا آن روز پول در ساختن بود حالا در تخریب؟

  12

  0
 2. رضا گفت:

  ای خدا اونام زندگی میکنن ماهم زندگی میکنیم . اونا درست تو آخر دنیان و ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم

  12

  0
 3. ناشناس گفت:

  بعضی از دوستان از این گلایه داشتن که چرا تبریز تو خیلی از زمینه اینقدر از دیگر کلان شهرها عقب افتاده اما کار به جایی رسیده که باید آرزو کنیم کاش این عقب افتادگی فقط درمورد کلان شهرها بود، جالبه بدونبد بزرگترین مینی ورد خاورمیانه و چهارمین مینی ورد جهان در مقیاس یک دهم و با وسعت ۴۶ هکتار در شهر ملایر استان همدان درحال ساخت هست. تصاویرش رو خودتون تو لینک های زیر ببینید و با پارک مینیاتور تبریز مقایسه کنید:

  http://www.hamhameh.org/ng-52/

  http://www.dana.ir/news/1144754.html/%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D9%86%D8%AE%D8%B3%D8%AA%DB%8C%D9%86-%D9%85%DB%8C%D9%86%DB%8C-%D9%88%D8%B1%D9%84%D8%AF-%D8%AE%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%85%DB%8C%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%84%D8%A7%DB%8C%D8%B1-%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D9%88%DB%8C%D8%B1

  8

  0
 4. parviz گفت:

  آقا پویا امیدوارم شورای شهر فعلی فردی کارا و متعهد ومتخصصی چون شمارا انتخاب نماید. ما که پس از بازه زمانی مهندس عبدالعلی زاده بکلی از رخوت و بلف زنی های مسئولین فعلی و کم کاری مسئولین سابق سر خورده شدیم. آخر تا کی با افکار عمومی شهری ۲۰۰۰۰۰۰ نفری باید بازی کرد. برای چه سو‍ژه تبریز ۲۰۱۸ را براانداخنتد مگر با حلوا حلوا گفتن دهن شیرین میشود. شما یک نگاهی
  به توسعه شهرهائی چون عشق آباد پس از استقلال بیندازین تا مشخص شود شهر سازی یعنی چی. این
  آقایان بکلی مردم را هالو حساب کردند. ما به شهرداری جوان ومسئولیت پذیر و متخصص شهرسازی
  و البته درستکار چون شما نیاز داریم. هر چند که مشکلات برآورده شدن ایده ها یتان در عمل سخت شود جراکه صداقت کاری و اهل فن بودن تان را قبول کردیم.

  8

  0
 5. ناشناس گفت:

  آقا باکو رو ببینید که چقدر پیشرفت کرده مسئولان تبریز از باکو الگو بگیرن برای تبریز۲۰۱۸.متاسفم برای مسئولان تبریز که مدتهاست کار خاصی تو شهر نمیکنند. اون از وضع مهرانه رود یا زیر گذر روگذرهای طرح دهه های ۶۰یا بلاتکلیفی پارک بزرگ یا کمبود فضای سبز داخل شهر.وضع تاسف بار آسفالت ها خلاصه ….

  3

  5
 6. اردبیلی گفت:

  استفاده از تله کابین های شهری(urban cable) برای گریز مسافران از ترافیک های سنگین!
  ایده بسیار جالب و در عین حال تاثیر گذار بر زیبایی شهری و حذف خودرو های الاینده و خطوط زیرزمینی متروها که هزینه های میلیاردی بر شهرهای بزرگ تحمیل میکنن!
  محققان اروپایی سعی زیادی میکنن تا هر چه بیشتر خودور ها رو از چرخه زندگی شهری به دور کنن! این علاوه بر ایده مسیرهای پیاده رو محور (CAR FREE) تو شهرهای بزرگ اروپاست!

  http://revolve.media/urban-cable-the-missing-link/

  1

  0
 7. مهدی گفت:

  پارک مینیاتور اهوازم معلوم نشد چی شد ۲ ساله ک از کلنگ زنیش میگذره و فقط فک کنم در حد ۵ درصد پیشرفت داشته باشه

  10

  0
 8. مهدی گفت:

  دوست عزیز شما از تمامیه کلانشهرها پروژه های مشارکتی و در حال احداثی ک دارند و گذاشتی اما در خصوص اهواز این امر صورت نگرفته ایا با این شهر مشکلی دارید؟؟خب اگ قرار اخبار و پروژه های کلانشهرها رو پوشش بدین به صورت کامل این کار و انجام بدین برای نمونه پروژه های نظیر برج مهر/برج های ۲۰ طبقه چهار قلو/برج اکسین مرکزی/برج اکسین ساحلی/برج صادرات/هتل کیانپارس/سیتی سنتر خلیج فارس/برج پارمیدا/برج صبا/استار مال/تشریفات/پارک سنتر وووو ک الان حضور ذهن ندارم

  12

  1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo