با توسعه ارتباطات خارجی، تبریز را به جهانیان معرفی کنیم / لزوم ایجاد و راه اندازی کنسولگری کشورهای خارجی در تبریز

اختصاصی تبریزمدرن : یکی از مسائلی که در توسعه شهری تبریز و در آستانه سال ۲۰۱۸ باید به آن توجه کرد ، ایجاد روابط اقتصادی ، تجاری و فرهنگی با شهرها و کشورهای خارجی توسعه ارتباطات بین المللی می باشد .

به گزارش تبریزمدرن ، بی شک شهری مثل تبریز اگر بخواهد نقش تاثیر گذار و گذشته با شکوه و پرافتخار خود را تکرار کند ، نیازمند مطرح شدن در عرصه های بین المللی و جهانی است .

شرکت در کنفرانس های مختلف ، حضور در مجامع معتبر جهانی و مترو پلیس ، میزبانی از نشتستها و سران سازمانهای آسیایی و جهانی میتواند در این راه یاریگر توسعه تبریز باشد .

ایجاد کنسولگری ها در تبریز :

یکی از راههای ارتباط با شهرها و کشورهای دیگر ، میتواند ایجاد کنسولگری و نمایندگی کشورهای مختلف در تبریز باشد .

 

کنسولگری ها در مقام اهمیت بعد از سفارتخانه ها قرار میگیرند .

کنسولگریها کارهای سیاسی انجام نمیدهند و کارهایی مثل صدور ویزا ، روادید ، کارهای اقتصادی و بازرگانی و جذب و راهنمایی سرمایه گذاران و تجار را انجام می دهند .

در گذشته بین ۱۱ تا ۱۵ کنسولگری و نمایندگی کشورهای مختلف از جمله فرانسه ، اتریش ، بریتانیا ، ولز و روسیه و ….. در تبریز فعالیت می کردند . این در حالی بود که در آن زمان فقط ۷ سفارتخانه در تهران ، پایتخت کشور فعال بودند و این نشانگر اهمیت و نقش بین المللی و فرامرزی تبریز بوده است .

این کنسولگریها در جذب سرمایه گذار ، تکنولوژی ، ساخت صنایع و کارخانه در تبریز نقش داشتند .

لزوم احیا و راه اندازی کنسولگری کشورهای مختلف و دفاتر مراکز اقتصادی اروپا در تبریز

با توجه به تاثیر گذاری تبریز در کشور و منطقه و نزدیکی به مرزهای بین المللی و اروپا ، و در آستانه سال ۲۰۱۸ و لزوم توجه به توسعه صنعت توریسم ، پیشنهاد می شود مسئولان شهری و استانی و کشوری نسبت به راه اندازی کنسولگری کشورهای مختلف و دفاتر سازمانهای جهانی مختلف در تبریز اقدام کنند .

 

بی شک با ایجاد کنسولگری کشورهای مختلف و دفاتر اقتصادی جهانی در تبریز ،  میتوان با جذب سرمایه گذار ، تکنولوژی ، و از همه مهم تر جذب توریسم ایجاد اشتغال پایدار در کشور اقدام کرد .

 

امید است مسئولان استان از جمله امام جمعه تبریز ، استاندار ، نمایندگان مجلس و شهردار تبریز با مذاکره با وزارت کشور و وزارت امور خارجه و سفرای کشورهای مختلف ، مقدمات راه اندازی کنسولگری کشورهای مختلف ، مقدمات راه اندازی کنسولگری کشورهای خارجی و سازمانهای جهانی در تبریز را فراهم نمایند .

 

کشورهایی که میتوانند در الویت برقراری روابط و ایجاد کنسولگری در تبریز باشند :

آلمان : غول صنعتی و اقتصادی جهان و پایه قسمتی از صنایع تبریز میتواند گزینه اول باشد . با توجه به ساختار و الگوی صنعتی تبریز و صنایع آلمان و مراودات گسترده تجاری و اقتصادی ، صادرات فرش و محصولات تبریز و حضور گسترده ایرانیان ، آلمان میتواند بهترین و اولین کشور در راستای برقراری ارتباط و ایجاد کنسولگری در تبریز باشد تا در هزینه ها و وقت صرفه جویی شده و برای هر کاری به سفارت در تهران مراجعه نشود .

چین : با توجه به مراودات اقتصادی گسترده و قدرت اقتصادی چین و با توجه به اینکه بیشترین توریسم جهان از چین می باشد ، چین جز الویتهای اول در ایجاد کنسولگری در تبریز می باشد .

اتریش : با توجه به اینکه اتریش قبلا در تبریز کنسولگری داشته و پایتخت این کشور ، وین خواهر خوانده تبریز میباشد ، ساختار شهری اصولی وین و رفت و آمد گسترده ایرانیان به این کشور ، کشور اتریش جز اولین و بهترین گزینه ها در ایجاد کنسولگری در تبریز میباشد .

قطر : به اعتبار برخی آمارها ، ثروتمندترین کشور جهان و یکی از قدرتهای سرمایه گذاری منطقه ، شرکت هواپیمایی معتبر میتواند جهت جذب سرمایه گذار و استفاده از فرصتهای بین المللی از طریق این کشور ، قطر گزینه خوبی جهت ایجاد کنسولگری میباشد .

کره جنوبی ، مالزی ، اندونزی ، سنگاپور ، تایلند : کشورهای توسعه یافته جنوب شرق آسیا با توجه به توسعه یافتگی و در اختیار داشتن تکنولوژی در استفاده از سرمایه و سرمایه گذاران این کشور و جذب توریسم ، کشورهایی هستند که با ایجاد کنسولگریشان در تبریز میتوان از تجارب و سرمایه هایشان در تبریز استفاده کرد .

فرانسه : با توجه به اینکه فرانسه قبلا در تبریز کنسولگری داشته و کشوری قدرتمند در جهان است میتوان با ایجاد کنسولگری این کشور در تبریز ، فرصتهای بینظیری جهت توسعه در اختیار تبریز گذاشت .

لهستان : این کشور جز قطبهای صنعتی جهان است و در جهت جذب صنایع و نوسازی صنایع تبریز و جذب توریسم و سرمایه این کشور گزینه خوبی جهت ایجاد کنسولگری در تبریز میباشد

 

تاتارستان،تاجیکستان،قبرس :با توجه به اشتراکات فرهنگی و وجود صنایع و اقتصاد رو به رشد جز گزینه های مناسب برای ایجاد کنسولگری در تبریز میباشند و سایر کشورهای آسیایی و اروپایی و منطقه که امید است با رایزنی و تلاش مسئولان استان و همکاری وزارت امور خارجه ، مقدمات ایجاد کنسولگری کشورهای مختلف و نمایندگی سازمانهای جهانی در تبریز فراهم شود تا شاهد توسعه روز افزون تبریز و آذربایجان و ایجاد اشتغال در کشورمان ایران باشیم .

تبریز به لحاظ داشتن شرایط و ویژگیهای مختلف و سابقه خوب ، مطمئنا نماینده خوبی از کشورمان برای ایجاد پلی برای موفقیتهای بیشتر برای کشورمان و سایرکشورها باشد

کنسولگری سابق آلمان در تبریز

http://www.tabrizmodern.ir/wp-content/uploads/2016/04/IMG_1302.jpg

کنسولگری سابق فرانسه در تبریز

http://www.tabrizmodern.ir/wp-content/uploads/2016/10/IMG_6000.jpg

کنسولگری آمریکا در تبریز

http://www.cafetarikh.com/Upload/Image/1395/12/Orginal/321cc1d9be1540c7a9ce7540bb1ed52f..jpg

 

 

 

16
1

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۷ پاسخ

 1. ab گفت:

  در متن بالا آمده ” برای توسعه ایجاد کنسولگری”
  وقتی مسئولان ما با واژه اول بیگانه هستند و اگر هم آشنا باشند در حد لاک پشتی است شما چه انتظار دارید حالا بیان کنسولگری راه بیاندازند. مترو . توسعه راه آهن . تعریض جاده ها و ….. همش به صورت لاک پشتی پیش می رود . حدود ۵ یا ۶ سال است که بازار را می خواهند پیاده راه کنن حالا می گویند زیر ساختها ی لازم وجود ندارد پس این چند سال فقط زیر خودتان را پر می کردید . اگر بر فرض محال قرار بشود در تبریز کنسولگری باز شود اگه ۱۳۹۶ این قرار گذاشته شود بعد از ۱۴۹۶ می گویند فعلا” زیر ساخت لازم وجود ندارد.

  7

  0
 2. TABRIZ گفت:

  یه پیشنهاد عالی و فوق العاده …..
  اگه کنسولگریهای کشورای مختلف در تبریز راه اندازی بشن میشه سرمایه گذار و توریستای این کشورا رو به تبریز جذب کرد ……. علاوه بر این کنسولگریا ، به تبریز وجه و شخصیت میدن …..
  و اینکه لازم نیست برای کوچکترین کاری و کارای پاسپورت و ویزا به تهران بریم و کلی وقت و هزینه تلف بشه .
  کاش مسیولای شهر و استان و نماینده های مجلس یه همت و غیرتی نشون بدن و این کارو برای تبریز بکنن .

  6

  0
 3. ناشناس گفت:

  آقای جواد ظریف این همه کار برای تهران و اصفهان کردی __ موگرینی و کلی هییت خارجی بردی اصفهان و تهران و شیراز __ حالا اگه زحمتی براتون نمیشه این کارم برای تبریز بکنین … تشکر

  7

  3
 4. احمد گفت:

  اقا مدیر کدوم کشور ها درشهر های تهران و مشهد و اصفهان و شیراز کنسولکری دارند؟لطفا جواب بدید

  2

  0
 5. reza گفت:

  سلام. یکی به من بفرماید که من کدام قسمت تبریز رو به کشورهای خارجی از جمله آلمان معرفی کنم. ترافیک تبریز . جوب های پرازآشغال تبریز یا خیابون های پراز چاله چوله رو یا فرهنگ ضعیف رانندگی رو یا امکانات بسیار ضعیف شهری یا پارک های بدون چراغ و روشنایی تبریز و سایر کمبود ها و عقب ماندگی های شهرتبریز رو.فقط یه کم واقع بین باشیم. فقط نظرخودم رو گفتم باتشکر.

  4

  3
 6. Taha گفت:

  باید کنسولگری های کشورهای روسیه ، چین ، کره جنوبی ، آلمان ، فرانسه ، کانادا ، اسپانیا ، ایتالیا ، سوئیس ، سوئد ، نروژ ، اوکراین ، عراق ، عربستان و امارات و قطر وگرجستان علاوه بر ترکیه و آذربایجان در تبریز راه اندازه بشه
  زمین کنسولگری روسیه تو مارالان خیلی تو چشمه
  این ملک کنسولگری آلمان هم در شهناز احیا بشه

  6

  0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo