در جریان برگزاری دهمین جشنواره تابستانی؛ تجربه تابستانی با کوله بار پرلبخند گردشگران در تبریز

1.jpg

شهریارنیوز: گردشگران از هر سوی ایران زمین به تبریز آمده تا خاطره ای را در این شهر و میان مردمانش برای خود ثبت کنند؛ خاطراتی که از زبان گیلکی ها، کرد، بلوچ، سیستانی، تهرانی، اصفهانی و شیرازی و مشهدی و …. همه تجربه تابستانی گرم و روزهای پرنشاط در تبریز بوده است.

به گزارش شهریار، کهن شهر تبریز هر ساله با تدابیر برنامه های مختلف همچون جشنواره های تابستانی، برپایی نمایشگاه های فصلی در اماکن گردشگری و ایجاد امکانات رفاهی در پارک های مسافر در فصل تابستان سعی در میزبانی از گردشگران خود به بهترین شکل را دارد تا کوله بار لبخند سوغات آنها به شهر و دیارشان باشد.
گردشگران داخلی و خارجی بسیاری سفر به تبریز را در بخشی از برنامه های تابستانی خود قرار داده اند و هر کدام این شهر و مردمانش را به شکلی دیده و آنرا در کلام خود توصیف می کنند.
دیدن کی بود مانند شنیدن؛ تبریز شهر پاکیزه ای است
اکرم فتحی و خانواده اش مهمانان تبریز از شهر امام رضا(ع) بوده و آنچه که بیش از همه توجه وی را در این سفر به خود جلب کرده پاکیزگی شهر است و در این خصوص می گوید: دیدن کی بود مانند شنیدن؟! همیشه در فضای مجازی و گروه های اجتماعی و میان گفتگوها شنیده بودم که تبریز شهر بدون زباله و پاکیزه ای است اما گشت و گذار در خیابان ها و نقاط مختلف تبریز مایه تعجب همه خانواده بود که گفته ها همه واقعیت دارد.
پارک مسافر میزبانی گرمی از مسافران داخلی و خارجی در این روزهای تابستانی دارد و هانس کلاووس مهمان تبریز از کشور آلمان است و تمیزی تبریز را یکی از ویژگی های خاص این شهر می داند که در مقایسه با سفرهای بسیارش به کشورهای مختلف رسیدگی کارمندان شهرداری به پاکسازی از یک سو و همکاری همشهریان در نگهداری شهر پاکیزه از سوی دیگر چشمگیر می داند.
خنکای شبانگاهی تبریز؛ لذت جاودانه سفر
در حالیکه گرمای بالای ۴۰ درجه در نقاط مختلف کشور منجر به تعطیلی بسیاری از استانها شده و مشکلاتی برای مردم به وجود آورده، کلانشهر تبریز با دمای نسبتا مطبوع خود میزبان خیل مسافران تابستانی است.
رژان خلیلی خنکای شبانگاهی تبریز را خود از جلوه های طبیعی این شهر می داند تا گردشگران را برای لذت بردن از این موهبت به خیابان بکشاند و شب های تابستانی را در سفر به این شهر خاطره انگیز تر کنند.
وی ادامه می دهد: من و خانواده ام از اهواز در یک سفر هفت روزه به تبریز آمده ایم و برای ما که از ساکنان منطقه گرمسیر هستیم این آب و هوا خود جاذبه ای منحصر به فرد محسوب می شود از سوی دیگر اهواز و دیگر شهرهای جنوبی به واسطه ریزگردها از هوای سالم محروم مانده اند و استفاده از این خنکا خاطره ای دلنشین برایمان است که با خود به شهرمان خواهیم برد.
تبریز؛ شهر با نشاط و پرلبخند
گردشگری در پارک ائل گلی می گوید: تبریز شهر پرنشاط و مردمان مهمان نوازی دارد بطوریکه با دیدن مسافری که در جستجوی آدرسی بوده و یا نیاز به کمک دارد، با خوش رویی تمام به وی کمک می کنند.
لیلا محمدی در ادامه اضافه می کند: در برنامه های بازدید از نقاط مختلف شهر در شبهای گذشته شاهد برنامه های مفرح و شاد به همراه پیام های آموزشی اجتماعی و نمایش های طنز بودیم که تماشای شادی جمعی، بسیار دلپذیر بود.
در این میان شهروند تبریزی همچنین می گوید: شبهای تابستانی به واسطه جشنواره های تابستانی که هر شب در منطقه ای از شهر برگزار می شود؛ مفرح شده و لذت تجربه شادی جمعی را به مردم هدیه می دهد.
وی اضافه می کند: از سوی دیگر به چرخش محل برگزاری جشنواره تابستانه در مناطق مختلف امکان استفاده تمام مردم را فراهم می کند تا در محله خود شاهد گردهمایی شاد و مفرح باشند.
رضایی دیگر شهروند تبریزی می گوید: برگزاری برنامه های تابستانی در قالب جشنواره ها در عین حال که باعث می شود شهروندان تبریزی در ایام تعطیلات در سطح شهر بهانه ای برای شادی داشته باشند از سوی دیگر فضای مناسبی را برای جذب گردشگر فراهم می کند تا مسافران با خاطره ای خوش و لبی خندان از تبریز یاد کنند.
سفری پر آسایش در تبریز
یکی از گردشگران لرستانی در خاطرات سفر خود به تبریز می گوید: یکی از مسائلی که در تبریز باعث آسایش خاطرمان در طول سفر به این شهر شد دسترسی به امکانات خدماتی تا پاسی از شب بود.
وی همچنین می گوید: در سفر چهار روزه خود به تبریز برای تهیه اقلام غذایی، استفاده از خدمات مختلف شهری، رستوران ها، سوپر مارکت و …. در هر منطقه از شهر به راحتی امکان پذیر بود و در این مدت دچار هیچگونه دغدغه ای نشدیم.
با تمامی این اوصاف تمام مردمان این شهر تلاش می کنند تا گردشگران کوله بار لبخند به شهر و دیار خود یادگار ببرند.

14
0

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo