ثبت رویداد بین المللی تبریز ۲۰۱۸ در تقویم جهانی

آبدار گفت: تبریز ۲۰۱۸ رویدادی بین المللی است و در تقویم جهانی ثبت شده است.

به گزارش تبریزمدرن به نقل از فارس، مرتضی آبدار در نشست مشترک اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی و ستاد برنامه ریزی و اجرایی تبریز ۲۰۱۸ که صبح ۲۲ تیر در محل استانداری برگزار شد، اظهار داشت: انتخاب پایتخت گردشگری هر ۵۷ سال یکبار برای هر شهر از یک کشور اتفاق می افتد که باید از این فرصت بین المللی بواسطه انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی حداکثر استفاده را برد، چراکه این رویدادی برای ارتقای اعتبار و آبروی بین المللی ایران است که تبریز نمایندگی آن را بر عهده دارد و باید به بهترین نحو ممکن میزبانی کنیم.

وی با تاکید بر مشارکت دستگاه های اجرایی ملی و استانی در اجرای برنامه های تبریز ۲۰۱۸ خاطر نشان کرد: براساس مصوبه هیئت وزیران، دستگاه های اجرایی  می توانند ۱۰ درصد از اعتبارات ردیف های ملی متمرکز خود را در این حوزه تخصیص دهند.

آبدار اظهار کرد: بر اساس یکی از بندهای دیگر همین مصوبه؛ در سال ۹۷، دولت، ردیف اعتباری ویژه برای تبریز ۲۰۱۸ خواهد داد.

وی گفت: به منظور استفاده از ظرفیت های گسترده تبریز پایتخت گردشگری کشور های اسلامی ، کلیه وزارت خانه ها برنامه های اعم از علمی ، ورزشی ، فرهنگی ، سمینار ها ، همایش ها و نمایشگاه های بین المللی را به میزبانی تبریز برگزار کنند.

وی با بیان اینکه ۲۱ دستگاه اجرایی در بحث تبریز ۲۰۱۸ درگیر هستند اظهار کرد: هفت جلسه استانی با ۴۸ مصوبه، ۹ مصوبه در دو جلسه مشترک ملی و استانی برگزار شده است و ۸۷ پروژه احصا و تصویب شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی افزود: ۵ محور گردشگری طبیعت‌گردی، بوم‌گردی، آب گرم، ابنیه تاریخی و… با هدف تعریف مسیر های گردشگری توسعه و توانمند سازی و بهره مندی از تمامی پتانسیل های گردشگری و پر رنگ تر کردن نقش ایجاد اشتغال و صنایع دستی در اقتصاد مقاومتی مشخص و اجرایی می‌شود.

آبدار بیان کرد: ۴۲  درصد از پروژه های مربوط به تبریز ۲۰۱۸، کوتاه مدت و ۵۸ درصد نیز مربوط به پروژه های میان و بلند مدت است.

وی گفت: تبریز ۲۰۱۸ نیازمند عزم ملی مسوولان و حمایت همه جانبه نمایندگان محترم مردم در مجلس شورای اسلامی است زیرا این رویداد فرهنگی فرصت گفتگو و ارتباط ملل اسلامی و فرصت تقابل با تحریم‌های اقتصادی، نظامی، سیاسی و فرهنگی را فراهم می‌سازد.

14
0

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

یک پاسخ

  1. yosef گفت:

    روز تبریز رو همانند روز اصفهان در تقویم کشور هم ثبت کنید تا برای همیشه بماند

    2

    0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo