اتوبوس‌های دو طبقه‌ گردشگری وارد تبریز میشود

 

معاون عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی از خرید اتوبوس‌های دو طبقه‌ی گردشگری، تعویض ۳۲۰۰ تاکسی فرسوده و خرید ۵۰۰ ون به جای مینی بوس‌های فرسوده در شهر تبریز خبر داد.

به گزارش هم نوا، محمد صادق پور مهدی در نشست «شورای سیاست‌گذاری تبریز ۲۰۱۸» با حضور جمعی از مدیران و عوامل دستگاه‌های اجرایی و کارگروه‌های مختلف تبریز ۲۰۱۸ در محل استانداری تبریز برگزار شد، با بیان اینکه کم کم در سراشیبی نزدیکی به آغاز رویداد ” تبریز ۲۰۱۸ ” هستیم، گفت: لازم است فعالیت‌ها و اقدامات شتاب بیشتری به خود بگیرد و حداقل ماهی یکبار کارگروه‌ها جلسه تشکیل دهند و تصمیمات عملیاتی شود.

وی تاکید کرد: برای تمامی برنامه‌ها و فعالیت‌های هرکارگروه، جدول زمانبندی در دو بخش قبل و بعد از شروع سال ۲۰۱۸ باید تهیه شود و از طرفی طبق انتقاداتی که کمیسیون فرهنگی مجلس به کارگروه‌ها داشتند، دستگاه‌ها برخی کارهای روزمره خود را از برنامه‌های تبریز ۲۰۱۸ جدا کنند و آن‌ها به پای این رویداد ننویسند.

وی با تاکید بر اینکه طبق نظر رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور، شروع کار از اوایل دی ماه سال ۹۶ خواهد بود، یادآور شد: می‌توانیم برخی از مراسم ها و جشنواره‌ها را در زمستان و همزمان با آغاز سال میلادی و برخی را در دیگر فصول سال اجرا کنیم و تعیین زمانبندی آن‌ها، بستگی به نظرات گروه دارد.

وی با اشاره به اینکه بهتر است خود مردم و تشکل‌های مردمی در این راه همراه دستگاه‌های دولتی باشند، گفت: همه ما تلاش می‌کنیم که برای شهروندان و بخش خصوصی درآمد ایجاد شود و در راستای درگیر کردن مردم برای تبریز ۲۰۱۸، نقش رسانه‌ها و مطبوعات بسیار زیاد است و از طرفی آژانس‌های مسافرتی در تبریز به همان شیوه سنتی کار می‌کنند در حالیکه باید از تجربیات سایر استان‌های کشور از قبیل اصفهان و فارس در جذب گردشگر استفاده کنند.

پور مهدی یاد آورشد: وجود خط هوایی در تبریز، پتانسیل بالایی است که نقد درست و نه برای تخریب و دلسردکردن، می‌تواند راه گشای مسائل باشد و کار رسانه‌ها به نوعی «روی مو راه رفتن است» و در این باید دقت لازم را داشته باشند و کارگروه‌ها در جلسات خود از رسانه‌ها برای پوشش و بازتاب اخبار دعوت کنند.

وی با تاکید بر اینکه با انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری اسلامی در سال ۲۰۱۸ مدیران و مردم برای خود مسئولیت ایجاد کرده‌اند، افزود: در این راستا زحمت، هزینه و تمرین زیاد نیاز است و از طرفی نباید منتظر اعتبارات دولتی باشیم بلکه دستگاه‌ها تلاش کنند که از منابع خود در پیش‌برد اهداف استفاده کنند و همه‌ی این کارها نیاز به پیگیری مستمر دارد.

با کف‌سازی در پیاده‌راه‌ها و علامت‌گذاری ویژه، پنج محور گردشگری در سطح شهر مشخص شود

وی در بخشی از سخنان خود با اشاره به تعیین پنج محور گردشگری در داخل شهر گفت: می‌توان با کف سازی در پیاده راه‌ها و علامت‌گذاری ویژه، مسیرها  را در سطح شهر برای گردشگران مشخص کرد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی با اشاره به زمان برگزاری مراسم افتتاحیه رویداد تبریز ۲۰۱۸، گفت: با توجه به تعطیلی آغاز سال میلادی، مراسم افتتاحیه یا یک هفته جلو تر از آغاز سال و یا در نیمه‌ی دوم بهمن برگزار می‌شود که بستگی به تصمیم شورای سیاست‌گذاری دارد.

مرتضی آبدار یاد آورشد: در حال تهیه تقویم ۱۶ ماهه هستیم و تا ۷۲ ساعت آینده باید برنامه زمانبندی کارگروه‌ها مشخص و به دبیرخانه تحویل داده شود و لازم به ذکر است که برنامه‌ها ابتدا در شورای سیاست گذاری تصویب و بعد توسط رسانه‌ها منتشر می‌شود.

مسافران از تونل نور وارد شهر می‌شوند

شهردار تبریز در این نشست با با تاکید بر اینکه در میان شهروندان تبریزی و در سطح ملی و بین‌المللی انتظاری ایجاد شده است، افزود: با انرژی مضاعف در حال تلاش هستیم تا شهر را برای این رویداد بزرگ آماده کنیم و برنامه‌های مشارکتی با دیگر بخش‌ها از جمله دانشگاه هنر اسلامی تبریز داریم.

صادق نجفی ادامه داد: برنامه‌هایی ویژه برای استقبال و قبل از آغاز سال ۲۰۱۸ در تبریز توسط شهرداری اجرا می‌شود و همایش بزرگ مردمی در باغشمال از جمله‌ی آن‌هاست، از طرفی برای آماده‌سازی شهر، المان، فضای گلگاری و نورپردازی خاصی اجرا می‌شود؛ به طوری‌که مسافران از تونل نور وارد شهر خواهند شد.

وی با اشاره به تمرکز شهرداری بر روی برقراری ارتباطات موثر بین استان‌ها و خارج از تبریز، گفت: با دو ایرلاین در حال مذاکره هستیم تا پروازهای تبریز به مقاصد کرمانشاه، سنندج، ماکو، اردبیل، اصفهان، شیراز، مسکو، گرجستان، ایروان و باکو را راه اندازی کنیم، از سویی حمل‌ونقل ریلی استان نیز جذابیت خاصی برای گردشگران دارد.

وی از حضور تیم‌های تورگردان، انجمن هتلداران و تورهای داخلی از سوی کانون تورگردانان کشور در تبریز خبر داد و گفت: علاوه بر این‌ها برای گسترش ارتباطات، اجلاس‌های بین المللی تا تیرماه سال ۹۷ در تبریز ادامه خواهد داشت.

نجفی ادامه داد: سریال ۲۵ قسمتی “ستارخان” با مشارکت صدا و سیما در آبان و یا آذر سال جاری با مشارکت صدا و سیما و نیز اقدامات اولیه سریال “بانو” برای پخش در شبکه سه سیما از یک ماه قبل در منطقه کلیبر آغاز شده است.

وی افزود: نشست مدیران استانی صدا و سیما و نیز شرکت در نشست‌ شهرهایی همچون اصفهان، شیراز و همدان از جمله فعالیت‌های اثرگذار در معرفی تبریز به دیگر شهرهای کشور است و هم چنین در شهرهایی از قبیل بلاروس، روسیه، قازان، ارزوم موزه‌های تبریز راه‌اندازی می‌شود.

نجفی با اشاره به انتقاد برخی رسانه‌ها در خصوص وضعیت شهر برای تبریز ۲۰۱۸، گفت: برخی نشریات انتقاد می‌کنند که کاری نکرده‌ایم و ما به آن‌ها می‌گوییم که شما برای تبریز ۲۰۱۸ چه کاری کرده‌اید؟

وی در توضیح مطلب خود گفت: خود رسانه‌ها در کارگروه‌ها عضو هستند ولی عملاٌ وارد مباحث تبریز ۲۰۱۸ نشده‌اند و برگزاری جلسه اخیر میان رسانه‌ها در خصوص تبریز ۲۰۱۸، نتیجه‌ای جز تخریب این رویداد و عملکرد دستگاه‌ها نبود و از سویی باید توجه داشت شهرداری کارهای اجرایی این رویداد را برعهده دارد و رسانه‌ها مسئول اطلاع رسانی اقدامات انجام شده به مردم هستند.

 انتقادی سنگین تر از انتقاد معاون رئیس جمهور نسبت به عملکرد دستگاه‌ها در خصوص تبریز ۲۰۱۸ نشنیده‌اید

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی در پاسخ به اظهارات شهردار تبریز مبنی بر انتقادهای وقت و بی وقت رسانه‌ها گفت: عقل سلیم منکر فعالیت‌های شهرداری و سایر دستگاه‌ها در سطح تبریز نیست ولی باید توجه داشت که رسانه‌ها، چشم بیدار جامعه هستند و غفلت از این پتانسیل بالا باعث می‌شود تا نقاط کور تصمیمات و اقدامات دیده نشود.

محمد محمدپور تاکید کرد: به نظرم هیچ انتقادی سنگین‌تر از انتقاد رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور نسبت به عملکرد دستگاه‌ها در خصوص تبریز ۲۰۱۸ نبود و از سویی رسانه‌ها با انتقاد مسئولانه خود جلوی بحران‌های درون سازمانی را می‌گیرند.

وی افزود: برگزاری نشست‌های مطبوعاتی مستمر با گارگروه‌ها و حضور در جلسات آن‌ها می‌تواند کارساز باشد.

توجه ویژه به مرمت و حفاظت بافت تاریخی تبریز داریم

معاون فنی و عمرانی شهرداری تبریز در این نشست با تاکید بر اینکه تبریز ۲۰۱۸ در واقع از همین الان شروع شده‌است، خاطر نشان کرد: این رویداد برای ما یک بهانه است نه هدف و حتی می‌توان آن را به ۱۴۰۰ ربط داد و تبریز را تبدیل به شهر توریستی کرد.

محمد حسین اسحقی بیان کرد: بیشتر گردشگران برای بازدید از برج‌ها و مراکز تجاری تبریز به این شهر سفر نمی‌کنند و از این رو توجه ویژه به مرمت و حفاظت بافت تاریخی تبریز داریم و بیشتر پروژه‌ها در همین راستا است و به عنوان مثال، شهرداری تبریز در مرمت و ساماندهی بازار تاریخی تبریز به اداره کل میراث فرهنگی استان کمک می‌کند تا این کار با سرعت هرچه بیشتر انجام شود و البته لازم است شرکت آب‌و فاضلاب و برق منطقه‌ای نیز خود را درگیر این رویداد کنند.

وی با اشاره به برخی پروژه‌های عمرانی در تبریز، یاد آور شد: راه‌اندازی خط یک مترو تا بازار تبریز، مجتمع فرهنگی مقبره الشعرا، بازسازی خانه‌های تاریخی، ساماندهی سرویس‌های بهداشتی، احداث زمین‌های ورزشی، مرکز همایش‌های بین المللی، پارک موزه دفاع مقدس، ترمینال تبریز، ایجاد فضاهای سبز و رسیدگی به وضعیت تفرجگاه عون بن علی از جمله اقدامات شهرداری تبریز در این راستا است.

وی هم چنین خطاب به شرکت توزیع نیروی برق تبریز گفت: شهر باید در شب‌ها نیز روشن باشد و در سال ۲۰۱۸ گردشگران انتظار شهری روشن از ما دارند که تلاش می‌کنیم این امکان را با همکاری اداره برق  فراهم کنیم.

برگزاری اجلاس خبرنگاران تخصصی گردشگری در مهر ماه ۹۷

معاون فرهنگی، اجتماعی شهرداری تبریز و رئیس کمیته تبلیغات و امور بین الملل نیز با اشاره به برخی پروژه‌ها و برنامه‌های فرهنگی، گفت: از مدت‌ها قبل بر روی تبلیغات و نیز برندسازی تمرکز داریم؛ به طوری‌که تا اوایل دی ماه مرحله اول آن آماده می‌شود و حدود ۴۰ عنوان برنامه فرهنگی در تبریز و کشور اجرا شده‌ است و در حال حاضر در حال تهیه تقویم کاری هستیم.

حجت السلام احمد حمیدی از برگزاری اجلاس شهرداران منطقه قفقاز در خرداد ۹۷، برنامه‌ریزی برای برگزاذی همایش اتحادیه رادیو و تلویزیون اسلامی در سال ۹۷، اجلاس شهرداران جهان اسلام در اردیبهشت ۹۷، جشنواره بین المللی فیلم نامه نویسی انیمیشن، هشتمین جشنواره ملی عکس ویژه این بار در سطح بین المللی و جشنواره بین المللی «تبریزیم» با موضوع تئاتر خیابانی در سال ۲۰۱۸ خبر داد.

وی هم چنین برگزاری هفته‌های فرهنگی و اجرای برنامه در شهرهایی همچون ارزروم، ترابزون تا آخر سال ۹۶، اجلاس خبرنگاران تخصصی گردشگری در مهر ماه ۹۷، راه اندازی پرتال پنج زبانه تبریز  ۲۰۱۸و جشنواره بین المللی کارتون شهروندی را از دیگر برنامه‌های این کمیته عنوان کرد.

هنوز تنور مردمی تبریز ۲۰۱۸ داغ نشده‌است

رئیس سازمان برنامه و بودجه آذربایجان شرقی تاکید کرد: حمایت‌های مالی و اعتبارات دولتی برای تبریز ۲۰۱۸ مشخص شده‌است و اگر کارگروهی نیاز به حمایت داشته باشد، حتماً ما را جریان کار قرار دهد.

داود بهبودی ایجاد وحدت فرماندهی در میان کارگروه‌ها، تهیه تقویم کاری دقیق و آموزش عمومی را ضروری دانست و افزود: علاوه بر این‌ها هنوز تنور مردمی تبریز ۲۰۱۸ داغ نشده‌است و مردم و سمن‌ها خود را درگیر این رویداد نکرده‌اند.

وی با بیان اینکه دارایی و سرمایه تبریز همان علماء و شعراء هستند، افزود: متاسفانه نسیت به این موضوع بی‌توجهی شده است و باید مفاخر آذربایجان‌ را به جهانیان معرفی کنیم.

مسئول کارگروه رسانه تبریز ۲۰۱۸ با اشاره به اینکه بهتر است اطلاعات و اخبار از یک واحد متمرکز انتشار یابد، گفت: روابط عمومی‌ها در حد توان اطلاع رسانی می‌کنند ولی وجود یک مرکز واحد برای پوشش تمامی اخبار و فعالیت‌های کارگروه‌ها نیاز است.

آذری تاکید کرد: تاکنون هیچ کارگروهی فعالیت و مصوبات خود را به ما ارائه نکرده است و ضروری است پیوست رسانه‌ای تقویت شود.

رئیس کمیته فرهنگی تبریز ۲۰۱۸ نیز در این نشست در پاسخ به اظهارات مسئولان مبنی بر معرفی علما و شعرای تبریز به گردشگران، گفت: در میان چند جلسه برگزار شده، کمیته فرهنگی فرصت ارائه گزارش را نداشته است در حالیکه ما ۱۲ پروپوزال فرهنگی برای این رویداد آماده کرده‌ایم و منتظر تعیین سطح حمایت‌ها و اعتبارات برای اجرایی کردن آن‌ها هستیم.

حسن استوار آذر ادامه داد: در نظر داشتیم تا کمیته فرهنگی و امور بین الملل باهم ادغام شود که با این پیشنهاد موافقت نشد ولی عملاٌ  در برخی برنامه‌ها موازی هم عمل می‌کنیم و از طرفی نیاز است که کارگروه پژوهش به دیگر کارگروه‌ها اضافه شود.

وی تاکید کرد: تا به امروز مشخص نشده است آیا بیشتر بر روی اشتراکات خود با کشورهای اسلامی و یا بر روی باورها و اعتقادات خودمان تاکید داریم و برخی ابهامات از این دست نیاز به بررسی و شفافیت دارد.

رئیس کمیته امنیت و انتظامی از عرضه و نمایش مطالب تکراری در نشست‌ها انتقاد کرد و گفت: برای سومین بار همان مطالب قبلی را می‌شنوم و در پایان جلسات به همان نتایج گزارش اولیه می‌رسیم.

جهانگیر اسکندزاده تاکید کرد: تنها یک نفر به نمایندگی از مردم در این جلسات حضور دارد که به نظرم این فرد به تنهایی نمی‌تواند همه مباحث را به گوش شهروندان برساند.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه فعلاً برای این اداره مسئولیتی تعیین نشده است، خاطر نشان کرد: مشخص نیست که اداره ما چه کمکی می‌تواند برای تبریز ۲۰۱۸ بکند و وظایف مشخص نیست.

حجت السلام علی مصائبی ادامه داد: از سویی ما امامزاده ها را با هزینه خود مرمت و آماده میزبانی از زائران می‌کنیم ولی در کل نمی‌دانیم که اوقاف کجای برنامه‌های تبریز ۲۰۱۸ قرار دارد؟

21
1

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۳۲ پاسخ

 1. Arash گفت:

  خودتون رو مسخره نکنین
  مرمت ربع رشیدی دو کمال میدان صاحب الامر خلعت پوشان مقبره الشعرا ارک بازار تبریز خانه کلانتر هتل کیهان
  ول کردین هر روز ۲۰۱۸ ۲۰۱۸ میگین جمع کنین بابا
  شما فقط میتونین حرف بزنین وحقوق بگیرین
  حیفه تبریز دسته شما ها افتاده حیف

  31

  4
 2. qartal گفت:

  مدیر کل اوقاف گفتن برای ما وظیفه ای تعیین نشده ……..
  بهترین کاری که سازمان اوقاف میتونه بکنه ، این هست که اون همه زمین خالی و بدون کارکرد که در همه جای شهر در اختیار داره ، با هماهنگی شهرداری اون زمینای خالی رو به پارک و فضای سبز تبدیل کنن ……… هر چا زمین بوده ، اوقاف برداشته و الان لطف کنید و این زمینها رو به فضای سبز تبدیل کنید ……… با تشکر

  23

  0
 3. Aydin گفت:

  قبل از اینکه شهرداری به فکر تونل نور در ورودی شهر باشه ، باید فکری به حال زیبایی و سبز کردن تپه ها و ورودیهای شهر باشه ……. حداقل ده کیلومتر قبل از ورودی شهر باید فضای سبز و درختکاری بشه ،، ورودی های شهر شبیه کویر لوت هست …… واقعا ایجاد فضای سبز در ورودی شهر خیلی واجبه .

  20

  2
 4. Aydin گفت:

  درسته که از نجفی خیلی انتقاد میکنیم ، ولی تنها کسی که داره زحمت میکشه و تلاش میکنه شهردار نجفیه ….. به جز شهرداری بقیه ادارات کار آنچنانی نکردن…..نجفی اگر هم نتونه در بعضی مواقع کاری بکنه ولی تمام تلاششو میکنه ….. تشکر آقای نجفی

  14

  15
  • ناشناس گفت:

   من تبریزی نیستم،در ریز جزییات خبر ندارم اما از طریق این سایت پیگیر اخبار تبریز و کاربر سایر سایت های کلانشهر ها هستم
   به نظر من مردم تبریز اشتباها دارن همه تقصیرات را میندازن گردن جناب نجفی،در حقیقت تمامی انتظارات از شهردار دارین در حالی که در مدیریت و توسعه شهر عوامل اجرایی زیادی دخالت دارند از جمله استاندار،فرماندار،شهردار،روسای سایر سازمان ها مثل برق آب و فاضلاب و….،میراث فرهنگی،رسانه های شهری،شورای شهر،اصناف و…..
   ضمن اینکه در حوزه اختیارات شهرداری هم شهردارهای قبلی را زیر سوال نمیبرید و همه تقصیرات را گردن جناب نجفی می اندازین،شهردار قبلی تبریز در جذب سرمایه تلاش زیادی کرد اما در زمینه پروژه های زیرساختی،تدوین برنامه(شهرداری وشورای شهر مشترکا)،تعریف و ایجاد منابع اقتصادی پایدار مقداری اهمال کرده است و با وجود رکود در حال حاضر کشور واقعا دست جناب نجفی هم بسته است

   8

   3
 5. TABRIZ گفت:

  آخرشم مرکز نشینان حسود و در کنار اون ، مسیولای بیخیال و بله قربان گو نذاشتن که تاکسیای ارس پلاک وارد تبریز بشن …….. واقعا تبعیضه !!!! تو بقیه مناطق آزاد تاکسیای خارجی وارد میشن ، ولی بعضیا چشم دیدن تبریزو ندارن …… چرا باید تو کیش و اروند تاکسی خارجی وارد بشه ولی تو تبریز نذارن ؟؟؟!!!!

  24

  4
 6. امید گفت:

  اتوبوس دو طبقه اگر به این شکلی که در عکس هست باشه و مثل اون اتوبوس دو طبقه های مدرن و روباز لندن باشه زیبا میشه . ضمنا همه فعلا منتظر اجرای پیاده راه جمهوری هستن

  23

  0
 7. Taha گفت:

  وقتی مسئول می گوید آغاز برنامه ها را از بهار ۹۷ شروع کنیم به جای دی ۹۶ . چون هوای تبریز سرد هست و رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور از ایشون انتقاد می کنند
  باید مسئولین استان را پاسخگوی این وضع موجود باشند
  از روز اول مردم به دولت و شهرداری تذکر دادند که کار را به آخر نسپارید
  باید رسانه های استان رساتر و شفاف تر به کارنامه مدیران در این چند سال بپردازند

  کدام ورودی تبریز برای میزبانی از گردشگران مناسبه؟
  هیچ کدام
  فرودگاه با میدان آذربایجان داغون و فضای سبز کم
  راه آهن با ترافیک و پیاده روهای در به داغون و اتوبوسهای نامنظم شهری
  ترمیتال هم با داغون کردن زیرگذرها به خاطر مترو و فضای کارگاهی و داغون منطقه
  جادهها هم دیگه هیچ
  حالا این تونل نور کجاها اجرا میشه بماند

  در رابطه با مسیرهای گردشگری داخل شهر اینو بگم
  وضع بازار تبریز چه داخل بازار چه ورودی های شلوغ و داغون بازار
  وضع مقبرۀ الشعرا که مشخصه
  محصور ماندن ارک و مسجد کبود و وضع اوناو ربع رشیدی و میدان صاحب آباد .و …
  باید در اسرع وقت به این مسیرهای زیر رسیدگی شود
  مسیر گردشگری بازار از دانشسرا تا گجیل
  مسیر گردشگری موزه قاجار تا میدان صاحب آباد
  مسیر گردشگری شهناز تا منصور
  مسیر گردشگری تربیت و مقصودیه و ارتش
  مسیر گردشگری ائل گولی
  عینالی و تله کابین
  منطقه خیابان امام و آبرسان

  درباره روشنایی شهر اینو بگم که از هر ۴ تیر برق یکیش روشنه
  و پارک ها هم نور کافی و مناسب ندارند
  نور پردازی های المانهای داخل شهر را جدی بگیریم و برج ها وابنیه های تاریخی را در این فرصت کم نورپردازی کنیم و نورپردازی های خراب شده را رفع عیب کنیم

  منطقه جاده ائل گولی و میدان فهمیده و آبرسان و باغ گلستان و شهناز و راه آهن به خاطر وجود هتل ها باید پیاده روها و آسفالت های مسیر بهسازی شود.و مسیرها با نورپردازی زیباسازی هم شود آبرسان وضع آسفالت و پیاده روها داغونه
  در کل مسیر گردشگری از راه آهن تا راهنمایی و ائل گولی
  و منطقه بازار رسیدگی شود

  دیوار کشی بتنی بزرگراه های پاسداران و کسایی در بافتهای فرسوده که در دید عموم نباشد

  ای کاش ارک و مسجد کبود از حصار ها خلاص می شد و میدان صاحب اباد و ربع رشیدی و خانه های قاجاری و سایر اماکن مرمت و بازسازی قرار می گرفت
  بازار تبریز سمبل گردشگری به صورت اساسی مرمت و کف سازی و زیباسازی قرار می گرفت
  موزه های فرش و تابلو فرش راه اندازی می شد
  هتل ها افزایش و ترمینالهای فرودگاه و راه آهن و مسافربری مناسب سازی می شد
  مترو تکمیل و در مسیر های گردشگری اتوبوسهای روباز برقی و مونو ریل و تراموا راه اندازی می شد
  تله کابین تا دند می رفت و تله کابین در ائل باغی و ائل گولی راه اندازی می شد
  و هزاران آرزوی دیگر

  25

  1
 8. MASOUD گفت:

  قبول دارید که یه مدتیه فقط داریم ، خواهد شد خواهد آمد، افتتاح خواهد شد و … میشنویم؟ اصلا خبری با عنوان افتتاح شد ، بهره برداری شد نداریم

  14

  2
 9. حسین گفت:

  سلام . آقای قندگر از آیسان چه خبر ؟ لطفا یه گزارش تهیه کنید.
  اگه درخواستمو رویت کردید یه جوابی بهم بدید

  10

  0
 10. ناشناس گفت:

  مهندس یه سوال ….. با توجه به وجود تعداد زیاد پل و زیرگذر در تبریز ، آیا مشکلی برای تردد اتوبوسهای دو طبقه در تبریز به وجود نمیاد ؟؟؟؟ با توجه به ارتفاع این اتوبوسا آیا امکان تردد راحت دارن یا نه ؟؟؟

  7

  2
 11. saeid گفت:

  کلا یالاندی اشیدین اینامیین

  7

  3
 12. Omid گفت:

  اولین کار ایجاد هتل های لوکس و مراکز اقامتی خیره کننده در شهر،دوم ازاد بودم پارک ها برای چادر زدن و ماندن در انها مثل قبل که یه امتیاز مثبت شهرمونه،نور پردازی مسیر چایکنار مثلا خونه های مشرف به خیابان،درختان،عوض کردن تیرهای چراغ.نماکاری داخل زیر گذرهای مسیر چایکنار که چهره بدی به شهر داده،وصل علایم هشدار دهنده پیشرفته داخل زیر گذرها. به نظرم اگه بشه یه تلویزیون بزرگ در عینالی نصب کرد به طوری که از هر نقطه شهر دیده بشه و مناطق زیبا و تاریخی شهر رو به تصویر بکشه عالی میشه.نور پردازی خیره کننده پل ها،روگذرها،پل های عابر پیاده.اجرای سریع دروازه استانبول در ورودی شهر.بهتر کردن طراحی پمپ بنزین های شهر.تابلو های خطر کوچیک شهر رو به رنگ قرمز بانوشتای سفید کردن بهتره به نظر من.زیبا سازی و یکی کردن تابلوهای تبلیغاتی بالای مغازه ها.ممنوع کردن سریع تردد خودروهای سنگین در جاده سنتو و بردن سریع گاراژها به کمربندی جدید تبریز مرند.زیبا سازی ترمینال میدان اذربایجان.طراحی زیبا برای ورودی های استادیوم از طرف کسایی با زدن دروازهای با الهام گرفته از بناهای قدیمی.و…

  7

  1
 13. ناشناس گفت:

  مدیر محترم سایت تبریز مدرن
  واقعا برات متاسفم
  برو ببین سایت اصفهان چه خبره
  بعد بیا اراجیف این اصفهانیارو اینجا تایید کن
  به تو فرعون زمانه و احمق گفتن، تایید شد
  زنها و دخترهای تبریز رو فاحشه و معلوم الحال گفتند، تایید شد.
  آتنای پارس آباد استان اردیبل رو قاتلشو نسبت دادن به فرهنگ ما، تایید شد.
  تبریز رو بی هویت و تازه به دوران گفتن تایید شد
  به ما آی کیو پایین گفتن ، تایید شد
  سه شهر تبریز اردیبل زنجان رو چاقوکش و لات ترین شهر معرفی کردن، تایید شد
  به ما مغول زاده و پانترک گفتن تایید شد
  اخیرا کامنت گذاشتن تبریز به جغرافیای ایران ربطی نداره
  و هزاران هزار توهین…
  نمیدونم این تبریز ۲۰۱۸ کیه که حتی یه کامنت هم تو این سایت نداره ولی میره فقط پروژه های اونارو مسخره میکنه.
  احتمالا اصلا تبریزی نیست و میخواد اونا بی فرهنگهارو تحریک کنه تا به تبریز فحش بدن و خوشحال بشه.
  نکته قابل توجه اینکه هر چقدر بعضی از اصفهانیا میگن نظر اینو تایید نکن، اتفاقا حسن اصرار داره اول و آخر فقط نظر اون تایید بشه و تمام همشهریاش به تبریز و همشهریای ما فحش بدن. و ابدا نظر ما که با دلیل و منطق و مودبانه کامنت میزاریم تایید نمیکنه.
  آونوقت چنابعالی نظر سامان پانفارس کثیف رو میاری تایید میکنی که آره ما اصفهانیا بودیم تو ورزشگاه به شما می گفتیم ترک….
  برو ببین سامان چه فحشهایی به خودتون داده
  جالبه این همه لیبل فقط به خاطر یه کامنت شخص غیر تبریزی به اسم تبریز ۲۰۱۸ هست که دوست داره این احمقهارو تحریک کنه به تبریز فحش بدن.
  امیدوارم در خاتمه که شما نسبت به این جماعت فحاش و وحشی و بی فرهنگ تصمیم درستی بگیری.
  خود حسن که اونه نوچه هاش چی باشن؟!
  امیدوارم در مقابل اینهمه تحقیر و توهین اونا که بویی از انساندوستی و فرهنگ نبردن و ما رو هم داخل جغرافیای ایران نمیدونن حداقل نظر منو بدون سانسور تایید کنی.

  24

  24
  • دوست عزیز، حالا بعضی دوستان چه تبریزی چه اصفهانی حرف هایی زدن که نباید می زدن، شما دیگه خواهشا آتش بیار معرکه نشو…!! مطمئنا در واقعیت مشت نمونه خروار نیست و صرف اینکه یه سری از دوستان یه مطالبی رو میگن نمیشه به پای بقیه هم نوشت. این که سیاست حسن خان چیه من آگاهی ندارم، دوستان همشهری بنده هم مخالف تایید شدن نظرات افرادی مثل TABRIZ 2018 هستند ولی همون طور هم همین دوستان در سایت اصفهان سیتی گفتند، این حرف ها نمی تونه دیدگاه دو شهر را نسبت به هم عوض کنه و باعث دشمنی بشه. خواهشا شما جو را متشنج نکن…

   16

   9
   • ناشناس گفت:

    واقعا جالبه! عوض محکوم کردن حرفهای بی سر و ته همشهریات اومدی یقه منو چسبیدی که آتیش بیار معرکه شدم؟! شما چرا بجای حل مساله دارین صورتمساله رو پاک میکنین؟!
    جالبه همتون هم یه دشمن فرضی ساختین تو ذهنتون و فکر میکنید یه مرد هزار چهره با عناوین مختلف میاد تار و مارتون میکنه. نه عزیز ، به اون همشهریاتم بگو من تا بحال ۱ دونه هم کامنت تو سایت شما نذاشتم حتی یه دونه. ولی چند ماهیه پروژه های اصفهان و شیرازم دنبال میکنم. به من حق نمیدین نظرات شاخدار و توهین آمیز شماهارو در مورد تاریخ، فرهنگ و مردمان همیشه سربلندم میبینم ناراحت نشم؟؟

    8

    14
  • behzad گفت:

   داداش من خودتو ناراحت نکن , هنوز اسیدپاشیا , چاقوکشیا , نامردیا و دزدیای اونا از یاد کسی نرفته , بزار فرهنگ اصیل پارسی را که فقط توش فحاشی و اهانت هست را نشون بدن … ایت هورر , کاروان گچر

   17

   18
  • مجید گفت:

   والا من اون سایتو دیدم . اصلا اصفهانیا با کسی کاری ندارند اگرم تو چند مورد یه درگیری هایی پیش اومده خود شما شروع کننده بودید . نمیدونم این چه داستانیه که هرچی میشه شروع میکنید به توهین کردن به اصفهان . بعضیا با اسم تبریزی بعضیا اردبیلی بعضیا شیرازی ….. من تهرانی ام و پدر تبریزی و مادرم اصفهانی یعنی بی طرفم . ولی واقعا این چیزایی که یه عده در مورد اصفهانیا میگن درست نیست بلکه اونها خیلی هم هنرمند با فرهنگ مهربان و اصیل هستن به نظرم برید دید خودتون رو عوض کنید چون واقعا توی این سایت بی دلیل به هر بهانه ای به اصفهانیا داره توهین میشه . خودتون میدونید ما آنچه که باید میگفتیم رو گفتیم .
   یاعلی

   1

   3
   • ناشناس گفت:

    تو همون مجید هستی که تو سایت اصفهان شروع میکنه به فحش دادن به شهرهای دیگه؟

    1

    0
   • ناشناس گفت:

    قاضی بی بصیرت، بابا بافرهنگ یه سر رفتی سایتتون. خداییش کی بی فرهنگه؟! هنر شما توهین و بی ادبی به سایر ایرانیانه.

    1

    0
 14. رضا قدیم گفت:

  اگر غیر از تبریز بود الان رادیو تلوزیون تو بوق کرنا زده بودند اما عیبی نداره بعدآ منتی سرمان نخواهد بود یاشاسین غیرتیمیز

  7

  3
 15. سامان گفت:

  مدیر سایت ما نمی خوایم خدای نکرده مزاحم سایتت باشیم ، اگه راضی به فعالیت ما کاربران غیر تبریزی تو این سایت نیستی بگو تا هرچه سریع تر رفع زحمت کنیم ، شما هیچ وظیفه ای نداری که برای ما اطلاع رسانی کنی و اینجور زحمت بکشی ما درک می کنیم که این سایت یه سایت شخصی هست
  این سایت مربوط به همه شهروندان محترم تبریزی و برادران گل ما هست اگه نظر اکثریت نسبی برادران گلمون اینه که ما اینجا نباشیم ما نظرشون رو به دیده منت میزاریم
  با تشکر

  14

  6
 16. اردبیلی گفت:

  تجاوزات دسته جمعی در اصفهان هر ساله اتفاق میافته و امریست ریلکس و طبیعی!

  http://www.asriran.com/fa/news/168941/%D8%AC%D8%B2%D8%A6%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D8%AF%D9%82%DB%8C%D9%82-%D8%AA%D8%AC%D8%A7%D9%88%D8%B2-%DA%AF%D8%B1%D9%88%D9%87%DB%8C-14-%D9%85%D8%B1%D8%AF-%D8%A8%D9%87-6-%D8%B2%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D8%AE%D9%85%DB%8C%D9%86%DB%8C%E2%80%8C%D8%B4%D9%87%D8%B1-%D8%A7%D8%B5%D9%81%D9%87%D8%A7%D9%86

  http://www.khabaronline.ir/detail/209059/society/events

  http://saten.ir/14030/%D8%AA%D8%AC%D8%A7%D9%88%D8%B2-%D8%AC%D9%86%D8%B3%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DA%AF%D8%B1-%D8%A8%D9%87-%D8%AF%D8%AE%D8%AA%D8%B1-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%AC%D9%88-%D8%AF%D8%B1-%D8%AE%D9%85%DB%8C/

  اسید پاشی های گسترده در اصفهان

  http://www.niksalehi.com/newspaper/%D9%82%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%DB%8C%D8%AF%D9%BE%D8%A7%D8%B4%DB%8C-%D8%A7%D8%B5%D9%81%D9%87%D8%A7%D9%86-%D8%A2%D8%B1%D8%B2%D9%88-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D8%B3%DB%8C%D8%AF.html

  سرقت مسلحانه یکی از شایع ترین جرایم در اصفهان

  http://www.aparat.com/v/AKz1G/%D8%AF%D8%B3%D8%AA%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C_%D8%B3%D8%A7%D8%B1%D9%82%D8%A7%D9%86_%D9%85%D8%B3%D9%84%D8%AD_%D8%B7%D9%84%D8%A7_%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%B4%D8%A7%D9%86_%D8%A7%D8%B5%D9%81%D9%87%D8%A7%D9%86_%D8%AA%D9%88%D8%B3%D8%B7_%D9%86%DB%8C%D8%B1%D9%88%DB%8C_%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%B8%D8%A7%D9%85%DB%8C

  خود کشی جوانی ۲۳ ساله در اصفهان پس از آزادی از زندان

  http://www.aparat.com/v/Xcrz5

  قدم زن یه خانم کاملا لخت پس از تجاوز وحشیانه در خیابانهای اصفهان سیتی !

  https://forum.hammihan.com/thread52336.html

  19

  11
  • علي گفت:

   اردبیلی،نمیدونم همان اردبیلی سابق هستی یا از نام کاربریت سوء استفاده کردند
   اگر همان اردبیلی سابق هستی واقعا از تو انتظار نداشتیم
   بیشتر نمی گویم تا فرهنگمان را نشان دهم،اما گمان می کردم تو جز اصیل های آذری های باغیرت ایرانی هستی و اهل منطق،اما واقعا از تو انتظار نداشتیم

   10

   10
 17. اردبیلی گفت:

  جرایم و قتل و غارت و فحشا به طور عموم هیچ ربطی به نژاد و مذهب و ملیت انسانها ندارن.
  دانشمندان بر این باورند که حدود ۲ الی ۳ درصد هر جامعه ای مجرمین بسیار خطرناک رو تشکیل میدهن. این یه متغیر کلی برای هر جامعه بشری هست!
  ولی حساسیت ها در اذربایجان نسبت به قتل و تجاوز بسیار بالاست در حالیکه مثلا همین موارد بسیار شدیدتر در سایر نقاط ایران هر ساله تکرار میشه ولی هیچ کس از انها با خبر نمیشه! مسلما واکنش گسترده ای که به قضیه انتا کوچولوی اذربایجان شد به هیچ یک از وقایع تراژیک دیگر نشد!

  http://www.samenpress.com/%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D8%A7%D8%AE%D8%A8%D8%A7%D8%B1-2/907-%D8%AA%D8%AC%D8%A7%D9%88%D8%B2-%D9%82%D8%AA%D9%84-%D8%AF%D9%81%D9%86-%D8%AF%D8%AE%D8%AA%D8%B1-%D8%B3%D8%A7%D9%84%D9%87-%D8%B2%DB%8C%D8%B1-%D9%85%D8%B5%D8%A7%D9%84%D8%AD-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D9%82%D8%A7%D8%AA%D9%84-%D8%AF%D8%B3%D8%AA%DA%AF%DB%8C%D8%B1-%D8%B4%D8%AF

  http://namnak.com/%D9%82%D8%AA%D9%84-%D8%B3%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D9%82%D8%B1%DB%8C%D8%B4%DB%8C.p29950

  http://www.aftabir.com/news/article/view/2017/07/18/1734958

  13

  3
 18. اقا داوود گفت:

  😳😳😳کدوم سایت؟؟؟؟ما که با اونا کاری نداریم و هیچ زمانی این توهین هارو نمیکنیم

  10

  3
 19. رضا گفت:

  افسوس که این مزرعه را آب گرفته دهقان پدر سوخته را خواب گرفته … افسوس

  13

  0
 20. محمدامین گفت:

  متاسفم برای هممون که تو همه مسائل آخرش کار میرسه به دعوای قومیتی و نژادی. بسه این دعواهای به دردنخور انرژی تلف کن. به جاش نظر تخصصی بدین به گوش مسئولا برسه مشکلو حل کنن. در ضمن شهردار بعدی نظرتون کی باشه بهتره؟ یعنی کی میتونه تو چند ماه یه کار جهادی بکنه و شهرو نجات بده؟ به نظرتون آقای نجفی با شورای جدید میتونن کنار بیان؟ به نظر من آقای نجفی نه خیلی ضعیف کار کرد نه خیلی قوی. اوایل خوب بود ولی با فشل شدن شورا عملا شهردارم ضعیف شد.

  3

  0
 21. رضا 88 گفت:

  اگر رنگش قرمز است کاش یکی از این اتوبوس ها بدهند به تراختور با لگوی تراختور وقتی به شهرهای دیگر خوب میشه

  1

  3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo