مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی: قرار نیست در سال ۲۰۱۸ معجزه‌ای در تبریز اتفاق بیفتد

 

 مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه قرار نیست در سال ۲۰۱۸، تبریز، زیر و رو شده و معجزه‌ای در شهر اتفاق بیفتد، عنوان کرد: تبریز ۲۰۱۸، آغاز یک خانه تکانی اساسی است و به عنوان مثال در برنامه زمانبندی برنامه ها، تعداد تخت هتل‌ها و مراکز اقامتی استان تا امروز هشت هزار و ۶۰۰ باب است که به ۱۴ هزار باب افزایش می‌یابد.

به گزارش تبریزمدرن به نقل از ایسنا، مرتضی آبدار در گفتگو با خبرنگاران مستقر برخی رسانه‌های استان در استانداری و نشست‌های موضوعی خبری از تبریز ۲۰۱۸ به عنوان یک رویداد ملی و فراملی نام برد و ادامه داد: لزوم وجود یک سخنگو و مرجع معتبر برای ارائه آخرین اخبار و مطالب تبریز ۲۰۱۸ به گردشگران داخلی و خارجی، خبرگزاری تبریز ۲۰۱۸ در روزهای آتی آغاز بکار می‌کند.
وی با اشاره به وظیفه خطیر رسانه‌ها و مطبوعات استان و کشور در ارتباط با رویداد فرهنگی تبریز ۲۰۱۸، اظهار کرد: اولین مطبوعات و رسانه‌های معتبر رسمی کشور از این مرز و بوم فعالیت خود را آغاز کرده‌اند و از این پس نیز انتظار داریم رسانه‌های استان در موضوعاتی همچون تبریز ۲۰۱۸ بیش از پیش نقش آفرین باشند.
وی با بیان اینکه در عصر کنونی همه‌ی ما به عنوان مسئولان جامعه در یک فضای شیشه‌ای زندگی می‌کنیم و نمی‌توانیم به نقد سازنده اصحاب رسانه و مطبوعات بی‌توجه باشیم، اظهار کرد: انتقادات سازنده اصحاب رسانه باعث می‌شود که ما رور به روز به نقاط قوت و ضعف خود بیش از پیش پی برده و پیشرفت کنیم.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در ادامه با تشکر از حضور اصحاب رسانه و خبرنگاران استان در اکثر جلسات این اداره کل عنوان کرد: باید در راستای تکمیل و توسعه زیرساخت‌های گردشگری استان، با مردم روراست‌تر بوده و از توان بسیار قدرتمند مردمی در راستای تحقق این مهم استفاده کنیم.


آبدار با اشاره به انتخاب تبریز به عنوان شهر نمونه گردشگری کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۸ از سوی سازمان کنفرانس اسلامی تصریح کرد: سازمان کنفرانس اسلامی به عنوان دومین سازمان بزرگ جهانی و با داشتن ۵۷ عضو توانست با انتخاب شهر اولین ها به عنوان شهر پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۸، به بسیاری از هجمه های ناجوانمردانه علیه ایران اسلامی مبنی بر ایران هراسی پایان داد.
وی با تاکید بر لزوم استفاده هرچه بیشتر از توان بخش خصوصی در راستای برگزاری برنامه ها و انجام پروژه های تبریز ۲۰۱۸ گفت: دولت، وظیفه تسهیل گری و اقداماتی همچون ایجاد زیرساخت و صدور مجوز فعالیت برای بخش خصوصی را بر عهده دارد بطوریکه می توان گفت بیش از ۷۰ درصد امور مربوط به اجرای برنامه های درنظر گرفته در این حوزه بر عهده بخش خصوصی است.
وی بر لزوم فرهنگسازی روانشناسی و رفتاری در بین اقشار مختلف مردم استان مبنی بر داشتن رفتار مناسب با گردشگران داخلی و خارجی تاکید کرد و افزود: انجام برخی رفتارها هچون گرانفروشی به مسافرین، اخذ کرایه بیشتر، برخورد ناشایست در هنگام خرید و … در شان تبریز و تبریزی نیست و باید شاهد چنین رفتارهایی نباشیم.
آبدار  به بخشی از مهمترین اقدامات انجام شده در شش کمیته تبریز ۲۰۱۸ نیز اشاره کرد و افزود: در مجموع تا کنون ۴۲۰ مصوبه در کمیته ها تصویب شده و بیش از ۲۲ دستگاه اجرایی نیز در این زمینه دخیل هستند.
وی میزان اعتبارات ملی درخواست شده از وزارتخانه ها و دستگاه های مرکزی کشور را بیش از ۸۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و ابراز کرد: بر اساس تصمیم گیری های مسئولان امر، باید ۱۰ درصد از اعتبارات متمرکز وزارتخانه ها و دستگاه های اجرایی به تبریز ۲۰۱۸ اختصاص یافته و در سال ۹۷ نیز ردیف اعتباری ویژه به تبریز ۲۰۱۸ اختصاص می یابد.

آبدار همچنین گفت: افرادی که می‌گویند برای تبریز ۲۰۱۸ هیچ کاری انجام نشده است بی‌انصافی می کنند. به عنوان مثال، از صندوق توسعه‌ی ملی برای احداث و تکمیل برخی هتل‌ها در تبریز، ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار، درخواست کرده‌ایم.
بر اساس گفته این مقام مسئول، تقویم رویدادها و برنامه ریز زمانبدی برنامه های تبریز ۲۰۱۸ در ۱۰ روز آتی از طریق رسانه ها اعلام می شود.

انتهای پیام/

9
10

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۲۰ پاسخ

 1. ناشناس گفت:

  همین یک جمله را محقق کنید تبریز پیشرفت چشمگیری در جذب گردشگر خواهد داشت:
  “وی بر لزوم فرهنگسازی روانشناسی و رفتاری در بین اقشار مختلف مردم استان مبنی بر داشتن رفتار مناسب با گردشگران داخلی و خارجی تاکید کرد و افزود: انجام برخی رفتارها هچون گرانفروشی به مسافرین، اخذ کرایه بیشتر، برخورد ناشایست در هنگام خرید و … در شان تبریز و تبریزی نیست و باید شاهد چنین رفتارهایی نباشیم”
  کم نیستن کسایی که آمدن تبریز بهشون خوش گذشته اما یک رفتار ناشایست یک اقلیت متعصب بی فرهنگ همه خوشی ها را ناخوش کرده و با خاطره بد از تبریز رفتن

  11

  5
 2. Taha گفت:

  بله به لطف امثال شما قراری نیست اتفاقی بیافته

  مردم خوابند

  18

  1
 3. آنام تبریز گفت:

  با وجود افرادی همانند شما در مسندهای قدرت تبریز و آذربایجان هرروز پسرفت میکند،شما و امثال شما با این تفکر بزرگترین لطفی که در حق تبریز میتوانید اینکه از تبریز بروید
  در هرجای دنیا مشابه چنین فستیوالی بشود چهره خود شهر وشهرهای اطراف در کوتاهترین زمان عوض میشود

  12

  1
 4. رضا گفت:

  اگر یک اتفاق یهویی بود میشد گفت شروع یک خانه تکانی ، ۴ سال هست که میدونین که میزبانی دارین و هیچ کاری نکردین ۴۰۰ سال بعد هم اگه بود هیچ کاری نمیکردین ، چطور باکو بایک میزبانی معجزه کرد و مقصد گردشگری جهانیان شد ؟؟

  13

  2
 5. ناشناس گفت:

  راستم میگه . با این طرح هایی که ما دیدیم اونی که فکر کرده قراره معجزه ای اتفاق بیوفته عقلش پاره سنگ برداشته.
  فقط چند ماه تا ۲۰۱۸ مونده ولی بزرگترین پروژه ای که تو تبریز اجرا شده یه ورقه که بریدنش و المان ۲۰۱۸ رو روش درآوردن خخخ.

  14

  0
 6. عطا گفت:

  شما هر وقت تونستی ارک علیشاه و قلعه ای که تازه در حیاطش کشف شده از حصار مصلی آزاد کنی میتونی به عنوان مدیر کل میراث فرهنگی اظهار نظر کنی.

  15

  0
 7. Arash گفت:

  واقعا با این جمله این شخص باید اخراج شه
  اقای محترم شما باید برای مرمت این اثار شب و روز نداشته باشی تو با مردم چیکار داری تو کارتو بکن
  ربع رشیدی دو کمال خلعت پوشان صاحب الامر بازار تبریز
  ارک خانه کلانتر هتل کیهان کاخ شهرداری در وضعیت اسفناکی هستن مثلا میراث فرهنگی هستی
  تو هر شهر ایران بود اینا تو این ۲۰ ۳۰ سال مرمت شده بود جز این تبریزه بدبخت که محل مدیرهای تنبل و بی لیاقت و بی تعصب و بی سوا د هست
  واقعا متاسفم واسه اذربایجان شرقی مخصوصا تبربز که عاشقه شهرشون هستن ولی همچنین ادم هایی مدیرشونه

  20

  0
 8. مسعودراس گفت:

  راس میگه اتفاقی قرار نیس که بیفته مشکل از تو نیس نشکل از کسایی که امثال اورو میزارن مدیر اتفاقا برای شما که بد نشده الکی هر هفته جلسه میزارین حق جلستونم که میگیرین گور بالای تبریز ٢٠١٨ جالبه مدیره میراث فرهنگی !!!!!!!!!

  16

  0
 9. تبریز گفت:

  باید برکنار بشه با پول این ملت چه حرفایی رو میزنن

  9

  0
 10. تبریزیم گفت:

  واقعا عجب مدیر کلی داریم ما …
  ماشالله .
  خخخخخخ

  9

  0
 11. رضا 88 گفت:

  وقتی افراد بیسواد و کودن در میراث فرهنگی باشد وضع همین است حتی تا سال ۹۹۹۹۹۹۹ قرار نیست اتفاقی در تبریز بیافتد خخخ علت عقب گردد تبریز به خاطر همچنین حرف های است از احیاء ربع رشیدی گرفته تا احیاء صاحب و…. به خاطر بیسواد مدیریت در تبریز است درشان قفل شده است

  11

  0
 12. رضا 88 گفت:

  در تبریز مدیرانی سر کار گذاشته اند فقط بلد هستن کنفرانس و جلسه تشکیل بدهند پول بیت المال بخورند حتی پنجاه درصد بودجه هم به شما اختصاص یابد باز کاری نمیتوانی بکنی

  10

  0
 13. رضا قدیم گفت:

  قرار نیست معجزه‌ای رخ دهد قراره معجزه‌ای ایجاد کنید . اگر تفکرش را داشته باشید

  10

  0
 14. وحید گفت:

  به نظر منم راست میگه تو این چند ماه نمی تونه معجزه ای اتفاق بیفته
  دولت که حمایت نمی کنه شورای شهر هم آنقدر توانائی نداره تواین چند ماه تبریز را تکان اساسی بدهد.
  تنها کاری که شهرداری می تونه بکنه تبریز را یک بزکی بکنه و تا توریست ها بیان بینند و برن تا آبروی تبریز حفظ بشه فقط همین.

  1

  6
 15. الهه گفت:

  “آبدار همچنین گفت: افرادی که می‌گویند برای تبریز ۲۰۱۸ هیچ کاری انجام نشده است بی‌انصافی می کنند. به عنوان مثال، از صندوق توسعه‌ی ملی برای احداث و تکمیل برخی هتل‌ها در تبریز، ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار، درخواست کرده‌ایم.”عجب کار بزرگی کردین حالا درخواست کردین منت میزارین اگه دریافت میکردین چیکار میکردین

  9

  2
 16. جواد گفت:

  مسئولی که از شهرداری بیاد و مسئول میراث فرهنگی بشه از این .. تر نمیشه .. در برگزاری سمینار های متعدد از جیب شهرداری (مردم تبریز ) بار ها این مسئول … می فرمایند در تبریز ۲۰۱۸ که ۷ الی ۸ ماه بیشتر باقی نمانده قرار نیست تا آن تاریخی کاری بشه قراره آن تاریخ آغازی بشه برای تبریز … ما که می دانیم اگر پول هم داشتن نمی تونستن کاری بکنن ولی ای کاش این مسئول لااقل حرفی نزنه ..گفته های ایشان و ناتوانی های مجموعه استانداری … نهایت ناکار آمدی مدیریت های استانیست ..

  7

  0
 17. افشین گفت:

  تا وقتی بی عرضه ای مثل تو وامثال تو تبریز مدیرباشن فقط فقط باید منتظر روزب روز عقب رفتن تبریزباشیم اونوقت مسعولان اصفهان ازالان ک تو‌تبریز کاری انجام نشده فقط حرفه وحرف‌با این که گردشگرو توریست اوناده برابرماست داد میزنن ماازتبریز عقب موندیم و…. چراک میخوان ازحالا بوجه و امکانات بگیرن ک ازاینم ک حستن جلوبرن اونوقت مسعول مامیگه منتظرمعجزه نباشین درخواست بودجه کردیم درخواست نمیکردی کلا وجودتت ب دردی هم میخورد اونوقت یا فقط برا خوردن وخوابیدن هستی تو

  6

  0
 18. ناشناس گفت:

  خیلی وقت پیش توی کامنتم گفتم که این عنوان فقط یه عنوان سمبلیک هستش.

  3

  1
 19. ناشناس گفت:

  محترمانه بگم کلا جناب آبدار به درد ریاست میراث نمیخوره

  3

  0
 20. امیران گفت:

  سازمان میراث فرهنگی نبریز جز سازمانهایی هست که بود و نبودش فرقی نداره وقتی یک مدیرکل به جای تلاش همچین حرفهای دلسرد کننده ای میزنه وای به حال دیگران . برادران این مدیران همگی از مقام و منصبشون میترسند که مبادا از دست بدهند پس توقع معجزه داشتن اشتباهه

  0

  0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo