سرویس کلانشهرها/مروری بر تقاطع های بزرگ، طبقاتی و چند سطحی شیراز/تبریز همچنان چشم انتظار پلهای چند سطحی مدرن!

مروری بر تقاطع های بزرگ، طبقاتی و سه سطحی شیراز

به گزارش تبریزمدرن ، با گسترش روزافزون شهرنشینی و کمبود رینگ‌های شهری در سطح شیراز که بخش‌های مختلف این کلانشهر را به هم مربوط سازد، از سال ۸۹ اجرای پروژه‌های مختلف ساخت بزرگراه، تونل، پل و زیرگذر در شیراز آغاز شد. این طرح‌ها که با نگاهی جدید و متفاوت با گذشته شروع به ساخت شدند، هریک به یک نماد و المان شهری بدل گردیدند که در ادامه به برخی از پل‌های خاص و تقاطع‌های طبقاتی و سه سطحی افتتاح شده، درحال ساخت و یا آماده ساخت اشاره می‌کنیم:

*** تقاطع سه سطحی رحمت – باهنر ( افتتاح شده ) :

*** پل طبقاتی معالی آباد ( افتتاح شده ) :

*** تقاطع سه سطحی ستارخان ( افتتاح شده ) :

 

*** تقاطع سه سطحی دلگشا ( درحال ساخت ) :
فاز اول این پروژه شامل زیرگذر آن، چندی پیش افتتاح شد و فاز دوم آن که شامل چپگرد است بزودی زیر بار ترافیک خواهد رفت.

*** تقاطع سه سطحی تخت جمشید ( افتتاح شده ) : 

این طرح بزرگ چندی پیش افتتاح شد و با اجرای طرح پل عابرپیاده مدور برروی پروژه، نخستین تقاطع ۴ سطحی شیراز در این قسمت شکل گرفت.

این طرح در مسیر پروژه بزرگراه طبقاتی همت قرار داشته و به صورت دو پل طبقاتی درحال ساخت است که پل سطح اول به بزرگراه همت متصل شده و پل سطح دوم بلوارهای پاسداران و فرهنگشهر را به یکدیگر متصل می کند. این پروژه در مرداد سال ۹۵ افتتاح می شود.

 

پل طبقاتی گلشن ( در حال ساخت ) :

مجموعه پل های طبقاتی گلشن در محل تقاطع بلوار مطهری و امیرکبیر در درست ساخت است که طول پلهای درحال اجرای این طرح در مجموع به حدود ۴۵۰۰ متر می رسد که حدود ۶ برابر پل معالی آباد است. این طرح در بهمن سال ۹۶ افتتاح خواهد شد.

*** مجموعه پل های رودکی : یکی از مهمترین گره های ترافیکی کمربندی شیراز، میدان رودکی محسوب می شود که محل تقاطع بلوار همت جنوبی، بزرگراه مهدیه و کمربندی است که همه روزه ترافیک سنگین در این محدوده موجب اتلاف وقت شهروندان می شود. این طرح شامل ۵ پل مختلف است که اتصال بین مسیرهای مختلف را تعریف کرده و مسیر کمربندی به شکل هم سطح تعریف شده است.

مجموعه پلهای رودکی

هزینه اجرای طرح ۳۰ میلیارد تومان در ۳۶ ماه است که پیش بینی شده است برابر با هزینه اجرا، صرف هزینه تملک پروژه شود. با اجرای این طرح، آخرین حلقه از رینگ ترافیک ایمان از میدان قصردشت به کمربندی تکمیل شده و موجب اتصال مستقیم بزرگراه کوهسار به بزرگراه مهدیه و طرح توسعه جنوب می شود.

*** تقاطع سه سطحی و زیرگذر گلستان : عملیات تعریض زیرگذر گلستان از سال گذشته شروع شده است. این زیرگذر در ورودی شمالغرب شیراز قرار دارد که به دلیل حجم بالای خودروهای ورودی، عملیات تعریض و افزایش طول آن به بیش از ۲ کیلومتر درحال انجام می باشد.

در این طرح ابتدا طول این زیرگذر به ۲۱۰۰ متر ( از ورودی شهرک گلستان و شهر صدرا تا بعد از پلیسراه ) افزایش خواهد یافت و تعداد باندهای تندروی آن به ۶ عدد می رسد. ضمن اینکه ۴ باند کندرو نیز در این طرح پیش بینی شده تا درنهایت این زیرگذر به شکل بزرگراهی زیرمینی، به انتقال ترافیک بپردازد.

در فاز دوم ( چپگرد صدرا ) طرح نیز، سطح سوم شامل یک پل روگذر از خروجی بزرگراه صدرا به شیراز به سمت مسیر غرب به شرق بزرگراه دکتر حسابی ساخته می شود.

 

*** بزرگراه مولوی : این بزرگراه نقشی مشابه با بزرگراه حسینی الهاشمی را اما در شرق شیراز ایفا خواهد کرد و میدان نصر را به بلوار خلیج فارس در ورودی شرقی شیراز متصل خواهد کرد. در این بزرگراه، ۶ پل در نقاط مختلف از جمله میدان نصر، رودخانه، بلوار ولایت و بلوار خلیج فارس در نظر گرفته شده است.

*** پل شبدری جوادیه : این پل بزرگراه های آرین، کوهسار و کمربندی را به یکدیگر متصل کرده و در تابستان سال ۹۶افتتاح خواهد شد.

*** تقاطع طبقاتی رحمت – احمدبن موسی ( آماده اجرا ) :

*** تقاطع سه سطحی قصردشت ( در حال اجرا) :

فاز اول این تقاطع شامل زیرگذر آن در حال ساخت می باشد.

*** تقاطع سه سطحی مطهری – قدوسی ( آماده اجرا ) :

تقاطع سه سطحی مطهری - قدوسی ( زیرگذر مطهری، پل مسیر قدوسی )

تقاطع سه سطحی مطهری – قدوسی ( زیرگذر مطهری، پل مسیر قدوسی )

*** پل کابلی ولیعصر ( افتتاح شده ) :

ساخت پل کابلی ولیعصر به عنوان بزرگترین پل کابلی کشور چندی پیش به پایان رسید و مورد بهره برداری قرار گرفت.

*** مجموعه پلهای تقاطع سه سطحی نواب صفوی : ساخت یکی دیگر از تقاطع های سه سطحی شیراز تا پایان امسال آغاز می شود. این طرح درمحل تقاطع کمربندی، بلوار نواب صفوی و بلوار احمدبن موسی اجرایی می شود.
*** پل شهرک فرهنگیان – کمربندی : ساخت این پل از سال گذشته آغاز شده است.

*** تقاطع سه سطحی جام جم : علی رغم کلنگ زنی این طرح، به دلیل عدم هماهنگی صدا و سیما تاکنون اجرای این طرح آنطور که باید و شاید آغاز نشده است.

تقاطع سه سطحی جام جم

منبع :شیراز ۱۴۰۰

26
2

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۱۰۶ پاسخ

 1. N گفت:

  اینا اصلا مهم نیست اگه تونستن به عنوان میزبان کشورهای اسلامی ۲۰۱۸ انتخاب بشن و دست روی دست بذارن و مسولینش بخور بخور بکنن مثل تبریز! میشه گفت یه چیزی! الان دقیقا میدان رسالت تبریز شدیدا به همچین پلهایی نیاز داره ! یا دیزل اباد بالاتر از گمرک که به سه راه رسالت معروفه! یا رمپهای ورودی اتوبان ستارخان! ولی ظاهرا مسولین به دادن شعار و وعده های تو خالی عادت کردن! اقای ابدارم اب پاکی رو روی دست مردم ریخت گفت قرار نیست اتفاقی در سال بعد( ۲۰۱۸ )بیوفته!

  15

  0
 2. ناشناس گفت:

  مبارک شیرازی های عزیز باشه…
  پل کابلی و پل ستارخان خیلی خوبن…

  12

  1
 3. سینا گفت:

  من هفته پیش شیراز بودم.جاهای دیدنی قشنگی داره ولی ساختار شهریش خیلی از تبریز عقبتره مخصوصا مسیر فرودگاه به دروازه قران که فاجعست و یا مسیر رودخونه خشک که عالمیه

  6

  18
 4. شیرازی تبریز دوست گفت:

  پروژه های قابل ذکر دیگری هم هست. برای نمونه شیراز هم اکنون ۵ تونل شهری زیر بار ترافیک داره که در میان کلانشهرهای کشور تنها شهر دارای تونل های شهری هست-البته به جز تهران/ افزون بر این می شد به پروژه هایی مانند پل احسان که افتتاح شده، پل رضوان که عملا سه سطحی هست و… هم اشاره کرد

  7

  4
 5. Aydin گفت:

  یادش بخیر …… یه زمانی نوین اومد اولین پل کابلی کشورو ساخت که اون موقع بقیه شهرا حتی بهش فکرم نمیکردن ……… اما این نجفی اومد با وعده های دروغ و باج دادن به بعضی افراد گند زد به تبریز ….. خیلی دوست دارم توجیه های احمقانه مسیولان درباره میدان آذربایجان رو بشنوم ……. نجفی خداحافظ

  7

  1
 6. ناشناس گفت:

  و شاهکار شهرداری تبریز و اون شرکت گردن کلفت مافیاییش ……. پل آخونی …!!!!! لعنت به هر کسی که طرح این پل آخونی رو داد و لعنت برکسی که اینجا رو ساخت …… بخدا از وقتی این پل افتتاح شده دیگه ترافیک اینجا دیوانه کننده است ، اهالی اینجا دیگه آسایش ندارن …

  11

  0
 7. نم کیم گفت:

  حوصله داریا ، صدا نکن بذار بخوابیم… !

  4

  0
 8. علی گفت:

  پل راه آهن
  پل خطیب
  پل آبرسان
  پل نصف راه
  پل کابلی
  و…
  همشون ناقص اجرا شدن و باید چند سطحی میشدن

  11

  0
 9. تبریزان گفت:

  حدود بیست سال پیش در کشور آمریکا ساخت پل های چند سطحی ممنوع شده و این یعنی شهر های خودشون رو دارن برای انسان ها میسازن نه ماشین.
  البته مخالف ساخت اینجور پل ها هم نیستم ولی اینا بهتره تو اتوبان ها و حاشیه شهر ساخته بشه نه خود شهر!!!! مثلا تو ورودی های شهر
  در نظر بگیرین به جای خیابان کشی و ساخت پل تو شهر بیایم پیاده راه ها رو توسعه بدیم و به فضای سبز توجه ویژه ای داشته باشیم همچنین میتونیم تو برخی مسیر ها تراموا بذاریم و مسیر های ویژه دوچرخه سواری رو افزایش بدیم.
  بنظرم این جور کارا هم باعث استفاده کمتر از خودرو های شخصی میشه که به دنبالش آلودگی هوا هم کمتر میشه و هم نشاط ،آرامش سرزندگی رو تو شهر احساس کرد.
  البته تو این حالت تبریز یه شهر نمونه در ایران خواهد شد.
  حالا چند تا نمونه بیذارم تا خودتون قضاوت بکنین.
  https://cgie.org.ir/uploads/news/2015/7/%D9%88%D9%85.jpg
  http://www.beytoote.com/images/stories/iran/ir2226-8.jpg
  http://mrmayor.ir/wp-content/uploads/2015/05/eightpriciple1.jpg
  http://mrmayor.ir/wp-content/uploads/2015/05/walkability3-640×350.jpg
  http://anthropology.ir/sites/default/files/public/styles/article_post/public/anthropology-images/150378f0b.jpg?itok=I9GyLitv
  http://econews.com.au/wp-content/uploads/2012/10/Pedestrian-Mall-UN.jpg

  10

  10
 10. ناشناس گفت:

  یه مورد دیگه هم دوربرگردان چمران هست که اولین دوربرگردان نعلی شکل غیر همسطح شیراز هست.

  8

  1
 11. ab گفت:

  مدیران شهرداری تبریز با توجه به اینکه تمام خیابانهای تبریز عریض و در تمام ساعات بدون هیچ گونه ترافیک و معطلی تردد خودروها انجام می گیرد و با توجه به اینکه به فکر مردم و همشهریان عزیزشان هستند و نمی خواهند آلودگی بصری ایجاد کنند برای همین نمی خواهند پل هوایی احداث کنند و همشهریانشان را از دیدن آسمان آبی و پاک محروم کنند!!!!!!!!! مدیران ما متخصص احداث مجتمع تجاری هستن.آخه مغازه را میشه فروخت ولی برای احداث پل باید زمینهای اطراف را تملک کرد و پول داد. کدام درآمد دارد؟ آن بهتر است.

  44

  3
  • شهروند تبریز گفت:

   دقیقا درست میفرمایید، یه پل کابلی تو تبریز ساختند که اصلا زیبایی نداره و طرح شبدری اطرافش هم ناقص اجرا شده و عوض اینکه اطراف پل رو فضای سبز و درخت و گل و گیاه بکارند، اوردند فروشگاه رفاه ساختند که ازفروش یا اجاره اونجا هم پول دربیارند، پشت بام و دیواره های سیمانی فروشگاه رفاه هم از روی پل خیلی زشت دیده میشه، واقعا که !!!!

   13

   2
 12. مهدی گفت:

  چه عجب شمام از طرح های شهرداری تو این ۴ سال انتقاد کردی ….
  والا شهرداری تبریز تو این ۴ سال هیچ کار مفیدی نکرده و فقط سهامشو به بانک شهر فروخته و پولشو خورده

  4

  0
 13. رها گفت:

  سلام آقا تازگی ها وضع خیابونا و پاکیزگی شهر خیلی بده یه رسیدگی بشه

  25

  5
 14. قوجامان تبریزیم گفت:

  شهری که شهردارش یک عوام فریب خبره باشه بیشتر از این هم انتظار ازش نمیره،میخواید قبول کنید میخواید نکنید، تبریز در این چهار سال دوره نجفی افت بسیار وحشتناک و بی سابقه ای داشته که کاملا واضح و مشخص هستش در این چهار سال به عینه قشنگ فهمیدم نوین یک نعمت بود برای تبریز،حداقلش یک سیستم واحد و نظمی در شهر حکم فرما بود و هر کسی هر کاری دلش خواست نمیتونس انجام بده

  0

  0
 15. علی گفت:

  تبریک به شیرازیای عزیز به نظر من شیراز تو این زمینه از سایر کلانشهرها پیشرفت خیلی خوبی داشته اگه اغراق نکنیم و جمعیت و وسعت رو هم در نظر بگیریم حتی از تهرانم بهتر کار کردند مردم شیراز حقشونه امیدوارم شهر ما هم تو این زمینه پیشرفت بکنه و یه زره از این پلهای عهد عتیق فاصله بگیره به هر حال مبارک شیرازیای عزیز باشه

  61

  8
  • شهر راز گفت:

   تشکر از حسن نیت شما دوست تبریزی

   11

   1
  • ناشناس گفت:

   روز های خوش شیراز هم داره تموم میشه. اعضای منتخب شورای شهر شیراز کسانی هستن که هیچ گونه تخصصی در زمینه شهرداری ندارن و صرفا به علت منافع سیاسی خودشون قصد دارن پاکفطرت رو برکنار کنن و یه شهردار با معیار های صرفا سیاسی و بدون هیچ تجربه و تخصصی در این زمینه رو به عنوان شهردار انتخاب کنن.

   16

   7
 16. majid-tehran گفت:

  دلیلش سطح پایین تفکرات شهرداری و سازمانهای مربوطشه. ایشالا تو دوره بعدی شهرداری با یه ترکیب جدید بشه که تو تبریز هم سبک جدید از پل سازی ها رو شاهد باشیم. ولی به مسئله ای هست شدیدا تاکید دارم تو این زمینه از تجربیات شهرهای ایران استفاده نشه هیچ چیز تو هیچ نقطه این مملکت اصولی نیست. بهتره از تجربیات کشورها و شهرهای توصعه یافته جهان استفاده بشه. همونطور که تهران اومدن پل صدر رو زدن بعدش فهمیدن ک از پایه اشتباه بوده این حرکت و پنجاه شصت سال قبل امریکایی و اروپایی ها جمع کردن این جور ساخت و سازها رو!!

  3

  3
 17. مسعود گفت:

  مبارک شون باشه
  یکی باید واقعا این مورد رو بررسی کنه و جواب رو از مسئولین شهرداری بپرسه چرا همش از یه طرح ساده زیر گذر و روگذر استفاده میکنند .
  اخه یه توجیه علمی باید داشته باشه وگرنه نمیشه که همه مسئولین نادان باشند ؟

  7

  0
 18. ناشناس گفت:

  تبریک به شیرازی های عزیز
  عالیه

  8

  0
 19. ناشناس گفت:

  نخبر دی به تعداد جمعیت پل ورلار؟؟؟خخخخ ببز د فقط زیر گزر *_*

  2

  1
 20. وحید گفت:

  به نظرم تواین تصاویرجزء سیمان زیبایی خاصی دیده نمیشه،،اگرتبریزهم واقعااحتیاج داره بایدبه صورت تونل کاربشه،،چون منطقه مازلزله خیزهست وبایدبلندمدت فکرکردمثل تهران که الان اکثرتقاطع هاش به صورت تونل هست.

  2

  12
  • شهر راز گفت:

   بجز تهران هیچ شهری به اندازه ی شیراز تونل های شهری نداره دوست عزیز. از چهار تونل بزرگ راه کوهسار مهدی تا تونل عظیم سعدی(چهارمین تونل شهری عریض جهان)و تونل یک کیلومتری زیرگذر زند. اگر پروژه های موجود در تصاویر بصورت تونل اجرا نشده چون لازم نبوده. بطور متعدد پروژه های تونل سازی عظیمی هم در شهر شیراز اجرا شده تا بحال.

   14

   2
 21. علی گفت:

  مبارک شیرازیای عزیز
  یکی از پروژه ها به اسم ستارخان بود خیلی حال کردم

  15

  0
  • شهر راز گفت:

   در شمال شیراز بولوار ستار خان و در مرکز شیراز خیابان شمس تبریزی و باغ خانواده ی شمس تبریزی و در شرق شیراز بولوار پروین اعتصامی وجود داره. شیرازی ها به مشاهیر و مفاخر به نام تبریز علاقه دارند..

   21

   1
 22. وحید گفت:

  پل های طبقاتی خوبه اما نه این پل های طبقاتی که تو عکس ها نشون دادید جالب نیستند.به نظر میاد بیشتر برای مدرن نشون دادن این پل ها را ساختند خیلیهم براساس نیاز ترافیکی احداث نشدند.

  2

  14
  • شهر راز گفت:

   دوست عزیز حقیقت چیزی که فکر می کنی نیست. واقعا در این مناطق گره های کور ترافیکی وجود داشت. یادم به ترافیک معالی آباد و میدان معلم و میدان احسان و تقاطع سرداران – تخت جمشید میفته سرم گیج میره. چه ساعت هایی رو که در ترافیک اون مناطق گذروندیم تا این پل ها در اون محل ها و مناطق دیگر ساخته شد. اگر شیرازی بودید و از اون جاها عبور کرده بودید این رو نمی گفتید.

   14

   0
 23. شبنم گفت:

  مسئولان تبریز همچنان در خوابند بهتره که چرتشونو پاره نکنین بزارین بخوابن

  3

  2
 24. reza fap گفت:

  امشب که خندوانه را نگاه می کردم در آن هیاهوی پاسداشت و معادل سازی و ناز و عشوه آمدن های مهمان برنامه برای شیرین نشان دادن زبان پارسی، زبان ترکی را دیدم که چقدر مظلومانه در کنجی ایستاده و با نگاهی پر از غم شاهد زیبا جلوه داده شدن فارسی است.
  نمی دانم، شاید آن غم نگاهش به خاطر افسوس قدرتی بود که در گذشته داشت و الان از بین رفته است یا به خاطر ارزش نهادن به زبانی که از همه لحاظ از او ضعیف تر است، درست مانند دو فرزند یک خانواده که یکی عزیز پدر و مادر شده است و تمام امکانات برای رشد او را در اختیارش قرار می دهند و دیگری با وجود این که لایق تر است مورد غضب والدین واقع شده است و او را به گوشه ای انداخته اند و حتی او را به فرزندی هم قبول ندارند! و او هم هر روز ناتوان تر می شود.
  با دیدن این صحنه در خود فرو رفتم، و به این فکر کردم که واقعا چه چیزی باعث شده است که زبان ترکی تا این حد قدرت خود را از دست بدهد. آیا مقصر مردم بودند یا سیاست های دولت ها در این سال ها؟
  همگی ما قبول داریم که سیاست نابودی زبان ترکی و یکپارچه سازی اقوام ایرانی از زمان رضا شاه شروع شده و تاکنون نیز ادامه دارد،اما یک سوال دارم! چرا بعد از مدتی مردم با آسیمیله کردن زبان ترکی همگام شدند؟چرا اکثریت مردم از دوباره جان بخشیدن به زبان ترکی دست کشیدند و فقط اقلیت کوچکی برای جلوگیری از نابودی آن دست به کار شدند؟ مگر وظیفه همین اقلیت است که زبان ترکی را حفظ کنند؟
  مگر این اندک جمعیت که برای اوج گرفتن دوباره زبان ترکی می کوشند از جایی حقوق می گیرند یا اضافه کاری به آن ها تعلق می گیرد؟
  مگر زبان ترکی متعلق به همه ما نیست؟
  به این سوالات که فکر می کنم به این نتیجه می رسم که علت نزول زبان ترکی به این جایگاه پایین، توده مردم است، توده ای که حتی قادر نیستند یک متن ساده ترکی را بنویسند یا بخوانند، توده ای که ریشه و پیشینه ی خود را فراموش کرده اند، ولی باید به آن ها یادآور شد که درخت بی ریشه خشک می شود و از بین می رود.

  8

  21
  • ناشناس گفت:

   درست میفرمایید آقا رضا
   موازی سیاستهای حکومتیان برای به انزوا کشاندن و عقب راندن زبان تورکی خود مردم هم اعتماد بنفسشون برای پاسداشت زبان تورکی از بین رفته. جای بسی تاسف است که از مرکز بخشنامه بفرستن که صدا و سیمای یه شهر تورک نشین باید ۶۰ درصد برنامه هاش به فارسی باشه. یا بخشنامه مرکز بیاد که باید کودکستان و مدارس آموزش باید به فارسی باشه و ما هم بی چون و چرا فرامین اونارو اجرا کنیم.
   دردا و دریغا که زبان ما را با پنبه سربریدند و به تاراج بردند…. حسرتا بر زبان عزیز و غنی تورکی… حسرتا…

   3

   14
 25. آذرشهرلی گفت:

  مسئولین آذربایجانی حتی اگر بخوان خدمت صادقانه کنن متاسفانه فکر بزرگ ندارند
  و البته فکر بزرگ لزوما به معنی پروژه بزرگ نیست

  5

  0
 26. اتیلا گفت:

  شهردار تبریز کی انتخاب میشه ،پنج سال فرصت خوبی برا شهردار آقای دکتر نجفی بود که تحولات خوبی در شهر ایجاد کنه ،اما پروژه های آقای شهردار به سالی یدونه هم نرسید افسوس ،شهرداران مناطق تبریز هم به تبعیت از شهردار خیلی ساکن بودن که پر مهیج ترین و پر سرو صداترین طرحشون ابر پروژه احیا جاده ابریشم با تخصیص مبلغ صد پپنحاه میلیون تومان توسط شهردار منطقه شش جناب آقای فیروزیان ملکان انجام یافته بود ،

  4

  1
 27. parviz گفت:

  آقا پویا شما با مستندات عینی نشان میدهید تا چشم نظر به شهرداری تبریز نخورد . آخر مبتکرین یاوه پرداز تبریز ۲۰۱۸ میخواهند سر کی کلاه بگذارند مهمانان و یا همشهریان و یا خودشان را زدند به اون راه…… با واژه ها و شعار ها شهر توسعه نمیابد. مرد عمل میخواهد
  یعنی: سیاهی لشکر نه آید بکار یکی مرد جتگی به از صد سوار.

  4

  1
 28. Saied TBZ گفت:

  چرا شیراز. اورمیه با نصف جمعیت تبریز خیلی تقاطع های بهتری داره
  سازمان عمرانی شهرداری و شخص نجفی و شرکت نمودار به تبریز خیانت کردند
  با پل های ساده ای که تو دو سال اول زدند

  5

  9
  • اورمو اولکه سی گفت:

   گوزل قارداشیم اورمیه نصف جمعیت تبریزم نیستا تو سرشماری پارسال به طور رسمی اعلام شد جمعیت اورمیه در حدود ۱۲۰۰۰۰۰ شده در حالی که سرشماری سال ۹۲ اگه اشتباه نکنم ۷۸۰۰۰۰ بود جمعیتش رشد جمعیتی خیلی زیادی داره از طرفی رتبه یک ایران از لحاظ افتتاح بیشترین پروژه های عمرانی رو اورمیه تو دوسه سال اخیر کسب کرد گاها میدیدیم ۴ تا پل رو یه جا شهرداری کلنگ زنی کردو تا افتتاح نکرده اونیکی رو شروع کرد نسل جدید شهرداری به همت آقای حضرت پور واقعا عالی شده به این مرد تبریک میگم ما از شهرمان نا امید شده بودیم که مهندس حضرت پور به داد اورمیه رسید شاید اطلاع نداشته باشید قبل اینکه شهردار بشه پل قویون کورپوسی رو خودش طراحی کرده بود و بعد ساخته شد که یکی از فوق العاده ترین پل های ایرانه تو سه سطحی ها که روش پل نیس اینو به جرات میگم ولی الان تقاطع ۴ سطحی آذربایجان زده میشه لاین اولش افتتاح شده قصد داره شهرداری بعد این پل دو برابر بزرگشو تو خیابان گلشهر بزنه اون دیگه چه خواهد شد خدا عالم یعنی خیابانی که امتدادش به بند میره. تبریز بودجه خیلی بیشتری داره ۲۶۰۰ میلیارد میشه باهاش کارهای زیادی کرد…

   4

   0
 29. ناشناس گفت:

  بسیار عالی.
  تبریک میگم به شیرازی ها.

  9

  0
 30. شهر راز گفت:

  به امید اجرای چنین پروژه هایی و حتی بهتر از اینها در شهر زیبای تبریز.

  11

  0
 31. محمد گفت:

  اینا رو به مهندس نجفی هم نشون بدین !!!
  آسفالت مناسب یکی از ابتدایی ترین کارهایی است که شهرداری تبریز عاجزه از مدیریتش ، شما چه انتظاری داری ؟ ببینید میدان آذربایجان رو به چه روزی انداختن این بی لیاقتا ! به دوتا بچه ی ابتدایی میدادی طرح میدان رو بکشن بهتر از این میشد
  به نظرم شعار شهردار بعدی باید ایجاد تحول در تقاطع های تبریز باشه !

  3

  0
 32. شهر راز گفت:

  البته این فقط بخشی از پروژه های پلسازی و بزرگراه سازی شیراز را به نمایش گذاشت.
  مهم ترین طرح عمرانی کلانشهر شیراز بعد از مترو بزرگراه ۱۸ کیلومتری کوهسار مهدی است که فاز یک و سه آن افتتاح شده است و فاز دوم در حال اجراست. این بزرگراه کوهستانی یک ابر پروژه با دقیقا ۲۰ پل و تقاطع غیر همسطح و چهار تونل کوهستانی با مجموع طول ۲/۶ کیلومتر است. هزینه ی اجرا و تملک پروژه ی بزرگراهی کوهسار مهدی مجموعا ۱۰۰۰ میلیارد تومان است. غیر از اینها هم پروژه های بزرگراهی و تونل و زیر گذر و پل در شیراز در حال اجرا ویا اخیرا افتتاح شده وجود دارد.

  16

  0
 33. ناشناس گفت:

  حالا صبر کنید تقاطعهای چند سطحی ارومیه هم افتتاح بشه اونوقت تازه تبریز از خواب عمیق بیدار میشه و میبینه ارومیه هم در موضوع پلها از تبریز جلو زد

  12

  8
 34. ناشناس گفت:

  منکه تبریز رو اینطوری بیشتر دوس دارم فکرشو بکنین ما الان هر جای تبریز که میخایم میتونیم پیاده بریم این ینی ما با شهر خودمون فاصله نگرفتیم ولی چ معنی دار وسط شهر از چیزا ساخته بشه من تو شهرای خارجی زندگی کردیم بعضیاشون طوری هستن که شهر تیکه تیکه شده منظورم اینه که محله ها با جاده ها احاطه شدن و آدم اصلن احساس نمیکنه تو شهر داره زندگی میکنه ولی همه تبریز رو ی جا داریم.

  0

  11
  • شهر راز گفت:

   تمام پل ها و زیر گذر ها و تونل های ساخته شده در دهه ی ۹۰ و اواخر دهه ی ۸۰ در شیراز بجز معدودی از آنها که گره های کور دیگری را از نظر ترافیکی حل کردند همگی در رینگ های شهری شیراز بخصوص رینگ دوم و سوم اجرا شده اند و اصلا در وسط شهر هر جایی پل نساختند دوست عزیز.
   متاسفانه تبریز رینگ شهری ندارد و در این زمینه هم تلاش زیادی نمی شود. این نیاز اساسی یک شهر با جمعیت میلیونی است.

   12

   1
 35. داود گفت:

  آقا پویا،شما به عنوان مشاور شهردار و مدیر سایت،در جلساتی که حضور اشتید،آیا این مطالب رو به گوشهای ناشنوای شهرداران و معاونینشون رسانده اید؟اگر نه که کمی از گناه گردن شماست و اگر به عرض ایشان رسیده،و تایید نشده،بهتره حداقل با استعفا از این مقام،اعتراض خود را به عملکرد بسیار ضعیف این دوره شهرداری اعلام بفرمایید.چون هیچیک از وظایف ذاتی تعریف شده شهرداری در این دوره انجام نشده،فقط پول بی زبانی که از مردم در قالب عوارض و …گرفته شده صرف پرداخت حقوق و مزایا و اختلاس و این جور چیزها شده.

  3

  0
 36. اردبیلی گفت:

  داش باشیزا
  آدینیزی گویوب سوز تورک.یوخ کیمسلر
  دیگه چقدر نگاه حسرت الود به ابتدایی ترین امکانات.
  نترسید حداقل اسم ترک رو از روی خودتون بردارید
  ترکها بزرگترین امپراتوری های روی زمین رو داشتن
  حالا شماها ادعای ترک بودن دارید با این نگاهای حسرت الودتون!

  3

  20
  • اورمو اولکه سی گفت:

   آی یاشاسین منیم اردبیل لی قارداشیم حق باتوعه به خدا ما اورمیه ایا برادرای تبریزیمونو شدیدا با غیرتو با تعصبو با اسم تورکچو میدونستیم البته الانم اینجوره ولی خب اویاخ نان مانقورت هر یئرده وار دا ولی خب از تبریز اوشاخلاری این انتظارات نمیره تبریز به عنوان مرکز آزربایجان باید واقعا یه الگو و پیش برنده باشه برا شهرای دیگه آزربایجان و البته که الانم هست ولی تورو خدا حرفم با اون یه عدس اتحادو تفکر مستقل رو تو آزربایجان رواج بدین به فکر اینا باشین ما ترکیم خاکمون آزربایجان به خدا آزربایجان شبیه اصفهان و شیراز و اینا نیستا نفسمون از جای گرم در بیاد الان فقط کافیه یه لحظه چشامونو ببندیم یه عده …کوهی که به کل ازربایجان ادعا دارن غصبش کنن اینو جدی میگم باقیش رو خودتون بدونین پشیمونی بعدا فایده نخواهد داشت.

   4

   1
 37. یحیی گفت:

  دمشون گرم یکی از پلهاشونو به اسم ستارخان زدن.

  8

  0
  • ناشناس گفت:

   علی آقا به جز خیابانهایی که شهر راز گفت یک خیابان هم به نام استاد شهریار در شیراژ داریم در شمال شیراز که بلوار گلستان را به بلوار هفت تن وصل می کند شیرازیها هم مفاخر تبریز وهم مردم تبریز را خیلی دوست دارند

   5

   0
 38. Taha گفت:

  تبریک به شیرازی ها

  صد افسوس به مدیران بی غیرت شهر و دیارم

  یک زمانی به کمک فرانسوی ها پل کابلی میزدیم
  پل ابوریحان را ساختیم
  تبادل امام علی ساخته شد
  چه شد اومدیم زیرگذرها و روگذرهای دهه ۶۰ در تبریز سر بلند کرد
  تبریز تنها کلانشهری هست که بزرگراه داخل شهر نداره
  تبریز دو تا بزرگراه شمال به نام پاسداران و جنوب به نام کسایی داره که کمربندی شهر هست
  نمی دونم مهندسان و پیمانکاران ما دانش کافی و ایده جدید ندارند
  یا مدیران ما بی مسئولیت هستند و عرق به پیشرفت شهر ندارند
  ما نتونستیم خط جدید BRT در این شهر احداث کنیم
  باز از مدیریت نوین انتقاد می کنیم
  تو این ۴ سال چه کار شگفت انگیزی انجام شده؟
  مجتمع های تجاری و طرحهای سرمایه گذاری مل دوره نوین هست
  BRT ما دوره نوین
  مترو تا راهنمایی مال دوره نوین
  پل کابلی و ابوریحان و تبادل امام علی مال دوره نوین
  ما به مدیریت جناب نوین هم انتقاد داریم
  اما خیلی بهتر از جناب نجفی کار کرده بودند
  شهر دو میلیونی که تو آسفالت شهر بمونه دیگه بقیه مسائل هیچ
  یه دونه رئیس شرکت عمران را عوض نمی کنند تا ماشین آلات جدید وارد و آسفالت اساسی شهر انجام شود

  اعضای شورای شهر جدید شهرداری انتخاب کنید که اولویت آن احداث بزرگراه های شهری و توسعه مترو و تراموا و مونوریل باشد

  13

  1
 39. علیرضابرزگر گفت:

  دوستان عزیز تبریزی من ساکن شیراز هستم.این پل کابلی ولیعصر نیمه کاره است ویک باندش افتتاح نشده.بعد نکته جالب اینکه این تقاطع ها بیشتر در مناطق مرفه نشین شهر هست که مرکزیت چندان ورفت وآمدی هم نداره .در حالی که تقاطع باید در مرکز شهر باشه .پل معالی آباد و تقاطع سه سطحی باهنر و تقاطع ستارخان سالهای گذشته افتتاح شدندو چیز تازه ای نیست .نکته دیگه با افتتاح این تقاطع ها تغییر چندانی توی ترافیک صورت نگرفت وبازهم شاهد ترافیک بسیار سنگین در این مناطق هستیم .حالا اگر کسی بخواد بره نقاط مرکزی شهر مثله دروازه کازرون خیابون زند قصردشت نادر مشیرفاطمی زرهی .به معنای واقعی کلمه پوستش کنده اس .باید ساعتها تو ترافیک منتظر بمونه .اونم تو خیابونای تنگ وباریک شیراز وفرهنگ نه چندان خوب رانندگی .تقاطع هایی که تو این چند سال افتتاح شدن مثله معالی آباد .ستارخان .اصلا وابدا کمکی به حل مشکل ترافیک شهر نکردن.چون تو مناطقی هستن که چندان مرکزیتی نداره وفقط برای رفاه حال مردم مرفه نشین ساخته شده.اینهمه تقاطع وپل ساخت شهرداری تو این چند سال .اما بجاش یه بزرگراه خوب نداره شیراز.یه بلوار خوب نداره .خیابون درست وحسابی نداره اکثرا پر چاله چوله و تاریک. این حرکات تبلیغاتی رو شهرداری شیراز انجام میده که ضعف خودش رو در بخشهای دیگه مثله زیباسازی.عمرانی.تنظیف.خدمات شهری واجتماعی بپوشونه. دوستان عزیز تبریزی لطفا گول این عکسها رو نخورید ما که ساکن این شهریم میدونیم وضعیت چطوریه .بنظر من شهرسازی تو ایران اول تهران بعد مشهد بعد اصفهان حالا انشالا با همت والای مردم عزیز تبریز .تبریز به جایگاه بسیار بالایی دست پیدا میکنه هرچند که الان هم جایگاه خوبی داره ولی کافی نیست. ولی واقعا الگو قرار دادن شیراز تو زمینه عمرانی وساخت وساز بیشتر شبیه جوک هست تا واقعیت.حالا انشالا فرصتی بشه عکسهایی از وضعیت خیابونها ومعابر شیراز میفرستم تا دوستان فاصله بین دروغ و واقعیت رو ببینن.باتشکر

  3

  24
  • ناشناس گفت:

   خخخخخ
   کم جفنگ بگو.
   مگه آدم خول و چل باشه که فکر کنه تقاطع غیر همسطح باید مرکز شهر باشه. چند سالته قارداش؟

   16

   1
   • علیرضابرزگر گفت:

    تقاطع غیر همسطح کمک میکنه به روان شدن ترافیک بیشترین ترافیک هم معمولا در مراکز شهرهاست .وگرنه شما تقاطع درست کنی جایی که مرکزیت چندانی نداره و کمکی به حل مشکل ترافیک نکنه آخه به چه دردی میخوره .

    1

    16
    • ناشناس گفت:

     رینگ رو در مجاور مرکز(نه در مرکز) با تقاطع های بسیار می سازند تا ترافیک از مرکز بیرون کشیده بشه. شهردار شیراز صراحتا اعلام کرد که برنامه ای برای ایجاد تقاطع های غیر همسطح در مرکز شهر شیراز نداریم. ولی رینگ ها را تکمیل می کنیم. کاری که اصول شهرسازی تاییدش می کنه همینه. هدایت ترافیک مهمه و انتقال ترافیک به مسیر های استاندارد مهمه نه رفع گره های ترافیکی. دیدگاه شما در شهرسازی منسوخ شده.

     13

     0
  • شهر راز گفت:

   جوک گفتی. زرهی و دروازه کازرون از کی تا حالا مرکز شهر شیراز بحساب میان؟ کجای لاین های پل کابلی شیراز افتتاح نشده؟ پل کابلی و تقاطع عظیم گلشن و تقاطع تخت جمشید و پل یک کیلومتری فضیلت توی مناطق مرفه نشین ساخته شده؟شیراز بزرگراه خوب نداره؟ پاسخ سوال های من برابر با پاسخ دروغ های تو هست. پل کابلی تماما افتتاح شده ، دروازه کازرون و زرهی مرکز شیراز نیستند پل های بزرگی که نام بردم و هر کدام از بزرگترین پروژه های پل سازی شیراز هستند در مناطق کمتر برخوردار ایجاد شدند. فقط یک بزرگراه کوهسار مهدی شیراز ۲۰ پل و چهار تونل با طول ۲/۶ کیلومتر داره و بزرگترین پروژه ی عمرانی کشور در بعد اجرایی هست. اینها فقط پاسخ بخشی از دروغ هایی که گفتی هست و جمیع اینها نشان میده که شما حتی شیراز ساکن نیستی.

   17

   2
   • علیرضابرزگر گفت:

    کسی که فرق انتقاد وغرض ورزی رو ندونه حق اظهار نظر نداره .دقیقا عین شما .بنظرم اول برو یه نقشه شیراز بخر از بر کن که به قصر قمشه ودینکان نگی مرکز شهر بعد بیا نظر بده آقای طلبکار

    0

    12
  • ناشناس گفت:

   خخخخخخخ
   دمت گرم، بفرست

   2

   1
  • Heydar-Shz گفت:

   کلا قصدت تخریب بود الان؟ خوبه خودمون شیراز ساکنیم این مشکلات خیالی همراه با بزرگنمایی ک فرمودی رو نمیبینیم البته نمیگم وجود نداره ولی ن ب این شدتی ک تو بزرگش کردی شما احتمالا باید اصلانی گرگانی ابادانی اصفهانی و نام های مختلف دیگه ک در وبلاگ اصفهان سیتی هم مشغول دو ب هم زنی بودی، باشی. بهرحال هرکی هستی امیدوارم ترمز عقده بازیتو بگیری با بقیه راه بیای

   15

   1
   • علیرضابرزگر گفت:

    واقعا این بود فرهنگی که ازش دم میزدید اصلا من عقده ای دوبهم زن دهاتی ولی من پانزده سال هست ساکن شیرازم مشکلات شهرو از تو بهتر میشناسم اما نرود میخ آهنین درسنگ قضیه شما شیرازیا مثله یاسین تو گوش خر خوندنه

    2

    15
 40. مهدی گفت:

  اینم وضع میدان آذربایجان
  طرح میدان آذربایجان از اول اصلا جالب نبود حالا همونم دارن این طور اجرا میکنن در حالی که تقاطع های تهران و شیراز و اصفهان رو ببینید که چه ایده هایی به خرج دادن.

  23

  1
 41. امین گفت:

  تازه بسیاری از پل های بزرگ مثل پل چمران یا پل دارالرحمه و همچنین تونل های ساخته شده نبود.

  21

  0
 42. الهه گفت:

  مابه پل چند سطحی امیدی نداریم فعلا منتظریم تا بتونن یه پل خمیده بسازن مثلا پل وادی رحمت وقتی تو لاین ۳ میری وقتی میپیچی یهو میبینی تو لاین یک هستی از ابتکارات دهداری( مثلا شهرداری) تبریز

  18

  1
 43. شيرازي گفت:

  متاسفانه شیراز تو این سال ها خیلی عقب مونده و حتی ارومیه هم برنامه داره بالاتر از شیراز بره با این طرح ها نمیشه به جایی رسید شیراز تو خلیج فارس مونده و حتی یدونه مرکز خرید خوب و یه هتل خوبم نداره البته داره ولی نه در حد یه کلانشهر و اقتصاد شهر هم روز به روز داره خراب میشه و اصلا هم شهر مدرنی نیست ولی در مقابل اصفهان مدرنه

  0

  33
  • ناشناس گفت:

   باز یکی اومد اینجا دو بهم زنی کنه

   13

   0
  • شهر راز گفت:

   کوتاه بیا دوست عزیز. شما دوست تبریزی تکیه کلامت شده شیراز تو خلیج فارسش مونده. خسته نشدی؟ تو همون مثلا محمد اصفهانی هستی. البته تبریزی هستی. من شما رو می شناسم و سر مسئله ی مجتمع عظیم خلیج فارس هم که تا چند وقت دیگه دومین پردیس سینمایی بزرگ کشور در اون افتتاح میشه باهات صحبت کردم. توی پست قبلی هم خودتو آبادانی به نام علی رضا برزگر جا زدی. چرا دست بردار نیستی؟ مشالله توی اینجا و اصفهان سیتی خودتو شهروند همه ی شهر های ایران تا حالا جا زدی. در مورد مراکز خرید و بخصوص ((هتل)) هم که ادعات اینقدر مسخره و خنده دار هست که حتی ارزش بحث کردن نداره. حسادت رو کنار بذار. نمیگم تبریک بگو. نمیگم به به و چه چه بکن. ولی حد اقل با آبروی خودت بازی نکن.

   18

   0
   • علیرضابرزگر گفت:

    میگم خدا وکیلی چی مصرف میکنی مرد مومن بنده خدا من کجا تبریز کجا من نه تبریزی ام نه اصفهانی ام .من اهل شهر زیبای آبادانم .ببین کسی قرار نیست بخاطر به به وچه چه من از تبریز بهم پول بده و سبیلمو چرب کنه .من واقعیت رو گفتم متاسفانه بعضی از شیرازیهای عزیز اعتماد به سقف کاذب دارن نمیخوان حقایق رو ببینن شما هم نبین دلتو خوش کن به چندتا باغ وپارک بخدا هیچکس با حرفات موافق نیست اینقدر طرفداری بی حد ومرز بخاطر چی.باشه قبول اصلا شیراز مدرنترین شهر جهان خوب شد اصلا شهردار شیراز پسر پیغمبر خوب شد راحت شدی. ولی دیگه حرفای بیهوده مثله اینکه من تبریزی یا اصفهانی هستم یا حاشیه نشینم رو نزن آبروی خودت میره من پانزده ساله ساکن شیرازم از کوزه گری تا فضل آباد از زرهی تا بیست متری سینما سعدی زندگی کردم شیرازو بهتر از تو نشناسم بدتر از تو دیگه نمیشناسم .یعنی از خدا میخوام تبریزیهای عزیز بیان شیراز وضعیت شیرازو ببینن تا درستی حرفهای من و اشتباه بودن حرفت ثابت بشه .بسه اینقدر خودتو سبک وجلف نکن خجالت بکش بی چشم ورویی بسه

    2

    16
    • شهر راز گفت:

     Laugh Grin
     خودتو لو دادی! حنات دیگه رنگی نداره. مشخصه که همین مثلا شیرازیه هم خودت هستی. من به اون گفتم تبریزی چرا تو به خودت گرفتی. شما نام های کاربری مختلفی داری که یکیش علیرضا برزگر و یکیش شیرازی هست. من در جواب شما با نام شیرازی گفتم شیرازی نیستی ، بعد شما اشتباها با نام علی رضا برزگر جواب منو دادی. برو دست بردار از این کار ها. Laugh Grin

     11

     1
     • علیرضابرزگر گفت:

      برو بابا حالت خوب نیست بنظر من بهتره بیمارستان روانی بستری بشی چون معلومه مخت عیب داره

      1

      12
   • علیرضابرزگر گفت:

    بالاغیرتا تو کنج ذهنت حرف منو قبول داری اما چون من بقول خودت آبادانی حاشیه نشین هستم شروع کردی به فرافکنی وتهمت زدن که تو تبریزی هستی وفلان وبهمان .اگه همشهری خودت این حرفارو میزد به به وقربون صدقه رفتن واسه همشهریت گوش فلک رو پر میکرد .دست بردار از اینهمه مجیزگویی و تهمت وافترا.حرف حق تلخه.سعی کن بپذیریش یاحق

    1

    11
  • شهر راز گفت:

   شیراز که ۱۲ سال پیش بلند مرتبه ترین هتل کشور رو ساخته که تا الآن هم رو دستش از نظر ارتفاع نیومده یا هتل شیراز با اون عظمت با رستوران گردان و شکل کشتی دریا می سازه و در کل بهترین و بزرگ ترین هتل ها رو بطور متعدد داره و همچنین اولین مگامال کشور با اون عظمت و امکانات و زیبایی رو با نام خلیج فارس ساخته هتل نداره؟ مرکز خرید خوب نداره؟

   22

   3
   • علیرضابرزگر گفت:

    میگم چرا هرکس از وضعیت شیراز انتقاد میکنه شما گارد میگیری ببین همشهری خودت هم مجبور شد اعتراف کنه بجای توهین به قومیتهای ساکن درشیراز که شهرتون رو آباد کردن کمی واقع بین باش کاکو

    1

    16
    • شهر راز گفت:

     همشهری خودم؟!؟!خخخخخخخخخخخخ Laugh
     همشهری من اگه ندونه بهترین و زیبا ترین و بزرگترین هتلها و در مواردی مگامال های کشور در شیراز هست که همشهریم نیست. در ضمن پیام هات در پست قبلی چنان چرند و مغرضانه و بی ارزش بود که پیام هایی که الآن گذاشتی اصلا نخوندم. اگه به بقیه اش جواب ندادم دلیلش بی ارزشی کلامت بوده نه پاسخ نداشتن.

     14

     2
     • علیرضابرزگر گفت:

      اصلا هتل عباسی اصفهان هتل درویشی مشهد هتل بزرگ تبریز هیچه خرابه اس .هتل شیراز خوبه سیتی سنتر اصفهان الماس شرق مشهد هیچه فقط خلیج فارس شیراز خوبه .کسی که فرق انتقاد و غرض ورزی رو ندونه بدرد لای جرز میخوره. تربیتت در همین حده دیگه .نخون بهتر

      1

      9
    • ناشناس گفت:

     چرا هر مهاجر غربتی که از گرد راه میرسه ادعا داره شهر ما رو آباد کرده ؟

     15

     2
     • علیرضابرزگر گفت:

      خب بنده خدا برو یه سر به ادارات استان فارس بزن اگه تونستی یه مسوول شیرازی پیدا کنی همه یا مال شهرهای استان فارسن یا مال بقیه استانها.اصلا تو کشور ما مدیر شیرازی واستان فارسی موفق نداریم یه سید محمد جهرمی بود که اونم اختلاس کرد و رفت پی کارش استانداریاسوجی فرماندارجهرمی رییس گردشگری لاری رییس دانشگاه شمالی بازم بگم.خب اگر عرضه داشتید مسوولیتهای شهرخودتون رو به عهده میگرفتید دیگه

      2

      12
   • علیرضابرزگر گفت:

    شهر راز گرامی اینو بدون که شیراز هرچی داره از صدقه سر مهاجرین هست وبس مثلا سرمایه گذار هایپراستار اماراتیه سرمایه گذاران مجتمع ستاره وزیتون فارس اهل لاروبندرعباسن.دکتر خدادوست که شما میگی شیرازیه ترک قشقایی هست دکتر ملک حسینی که عمل پیوند انجام میده اهل یاسوجه مالکان هتلهای شیراز نظیر هتل هما وهتل پرسپولیس اصفهانی وتهرانی اند .استاندارمحترم فارس که واقعا کارنامه خوبی از خودشون بجا گذاشتن وشماهم فقط به ایشون بخاطر لر بودنشون اهانت کردید در سایتها وروزنامه هاتون اهل یاسوجن کریمخان زند که شیرازو پایتخت کرد لر ملایر بود .شاه شجاع .شاه شیخ ابواسحاق اینجو .امیرمبارزالدین محمد.آبش خاتون که حکام فارس واتابکان فارس بودن وخدمات شایانی انجام دادن ترک زبان بودن.پس دیگه هی ادعا نکن که شیرازیا فلان کردن وبیسار .اینکه لیموی جهرم ومسقطی لار نیست که به اسم شیراز جعل بشه یا خاک هرمزگان نیست که به استان فارس الحاقش کنید

    4

    26
    • ناشناس گفت:

     شما چرا هرجا نظر میدی تو منفی گرفتن رکورد میزنی ؟

     11

     1
     • علیرضابرزگر گفت:

      خب عزیزم حرف حق تلخه .به شیرازیا انگار نباید گفت بالا چشمتون ابروست ما که داریم عیوبشون رو میگیم سروصداشون دراومده .آدم باید حق وحقیقت رو بگه ولو به ضررش باشه .من نظراتم حساب شده ودقیق بوده که شیرازیا دردشون گرفته

      1

      10
   • ناشناس گفت:

    نمیدونم این چه صیغه ایه ! فکر میکنم چنتا نوجوان ۱۵ ساله هر روز با یه اسم شهری میان کامنت الکی میزارن. فکر میکنم این دوست بچه سالمون ارومیه ای هستن. شما شیرازی ها به بزرگی خودتون ببخشید. هتل خوب فقط مشهد و تهران و شیراز داره از نظر کمیت و کیفیت. در ضمن به این دوست ارومیه ای توصیه میکنم کم بره سایت اصفهان و جاهای دیگه با اطلاعات اندک و احساسات بچه گانش با اسم تبریز و شیراز تخم دشمنی بکاره. ارومیه هر وقت کلانشهر شد مقایسه میشه با کلانشهرها مطمئنا…
    از شما دوست شیرازی هم به شخصه عذرخواهی میکنم. واقعا بچه اند و نمیفهمند، کاریشم نمیشه کرد.

    17

    1
    • علیرضابرزگر گفت:

     دوست عزیز من ارومیه ای نیستم .این آقا یا خانم شهرراز در زیر یک موضوع مربوط به شیراز ادعاهایی مطرح کردن و به بعضی از قومیتها تهمتهایی زدن بنده فقط خواستم جواب ایشون رو بدم خدای نکرده قصد دو به هم زنی ندارم فقط گفتن حق وحقیقت هدف منه حالا هرکس ناراحت میشه به خودش مربوطه .موفق باشید

     1

     15
     • ناشناس گفت:

      منظور من اون کامنت بالایی مال شخص شیرازی بود که فکر کنم ارویه ای باشه نه شما دوست عزیز ولی کامنتم اشتباهی اومده زیر کامنت شما

      3

      1
   • علیرضابرزگر گفت:

    درضمن جناب شهر راز میخواستم جواب حرفاتون رو در همون موضوع بدم اما متاسفانه نمیشه کامنت گذاشت.درجواب اون حرفتون که گفتید مهاجرین باعث ناامنی وحاشیه نشینی در شیراز شدن ودر شیراز اصلا حاشیه نشینی نیست.خدمتت عرض کنم که فرماندار محترم شیراز آقای عالیشوندی در مصاحبه ای گفتن شیراز دویست هزار نفر حاشیه نشین داره که برابر با جمعیت یک شهره ومناطق حاشیه نشین شامل مناطق سنگ سیاه گود عربان شازده قاسم کوزه گری کوشک میدان شاهزاده بیگم پای کتا شاهیجان سهل آباد ده پیاله وزیرآباد گویم دوکوهک قصرقمشه و…………خیلی جاهای دیگه اس که از حوصله بحث خارج هست اگر شما تشریف ببری اونجاها مردم فقیر ومستضعف از شهرهای استان فارس اونجا زندگی میکنن وشما نمیتونی مهاجرین استانهای خوزستان وبوشهر وهرمزگان وکهگیلویه وبویراحمد رو در اونجا ببینی .والا من تو محله های بالاشهر شیراز شیرازی اصیل کم دیدم .بعد میگی شیراز کمترین میزان جرم رو داره طبق گفته رییس کل دادگستری استان فارس آقای القاصی مهر شیراز بعد از تهران ومشهد بیشترین تعداد جمعیت کیفری وبزهکاران رو داره وهمچنین بیشترین میزان معتادین متجاهر.سردار ابوالفتحی رو که یادتونه فرمانده انتظامی فارس که توسط اشرارمسلح شیراز به شهادت رسید.سردار ذوالفقاری رو یادتون هست که توسط اشرار در خیابانهای شیراز ترور شد.سرهنگ قربانی وسرهنگ بیات که توسط اشرار شیراز ترور شدند چی.این کجاش نشوندهنده امنیت هست که شما میگفتی والا هیچکدوم از اراذل واوباش مهاجر واهل خوزستان نبودند.همگی لهجه شیرازی غلیظ داشتند.الان بهتر شده وضعیت امنیت با تدابیر سردار گودرزی که اهل نهاوند هستن

    1

    18
    • ناشناس گفت:

     خوب همون هم ولایتی هات هستن بعدشم نصف این مناطق که نام بردی در بافت تاریخی و فرسوده شیراز هستن نه حاشیه فکر کنم کلا از نظر سواد در حد صفر هستی فرق حاشیه نشین و مناطق محروم رو نمیدیونی این مناطق اغلب افاغنه و امثال شماها زندگی میکنن در ضمن شهرداری و فرمانداری از همین الان درحال ایجاد دهکده های توریستی و تبدیل این مناطق به مناطق گردشگری بشن از الان بفکر هستن امثال تو رو جا بدن
     در ضمن شیراز جای رشد و توسعه بوده که اومدن مهاجر ها سرمایه گذاری کردن خدارو شکر امثال تو برزگر کاری نکردن

     10

     1
     • علیرضابرزگر گفت:

      برات متاسفم چون میدونی حرف من درسته بجای اینکه قبول کنی فحاشی میکنی اهانت میکنی والا ما از اولش شهری بودیم تا اونجا که من میدونم شهرداری واستانداری شروع به تخریب بافت تاریخی شیراز برای پروژه بین الحرمین کرده .اون بافت تاریخی که شما میگی قراره دهکده توریستی بشه مرکز ومنشا فساد واعتیاد هست .خوشبختانه همشون افغانین دیگه نمیتونی به مهاجرین بچسبونیش.اصلا من عامی بیسواد خداوکیلی برو یه چرخ تو مناطق حاشیه نشین شهر بزن تا حرفمو باور کنی

      1

      10
    • ناشناس گفت:

     دوست عزیز بابای من وکیله. تو مجله های کانون وکلا دیدم که طبق آمارهای رسمی شیراز یکی از جرم خیزترین شهرهای ایرانه. خودم خوندم که در جرایم منافی عفت رتبه اول رو داره. بنابراین با حرفتون موافقم و لایک میدم.

     5

     18
    • سبحان گفت:

     آقا گذشت این پست فقط میخواستم بگم الان که به شیراز یه نگاهی بندازی میبینی که مردم مثل وحشی ها تو خیابوناش رانندگی میکنن. البته به پلاک همین راننده ها هم نگاهی بنداز که همش ۴۸٫ ۵۸٫۲۴٫۳۷٫۷۳ و ۸۳ هست. تازه تقریبا همه ۸۳ و ۷۳ ها پلاکشون رو به پلاک شیراز تغییر دادن. اگر احتمالا پلاک این راننده ها شیراز بود به قیافش یه نگاهی بکن قطعا از چهره و رفتار و منش متوجه میشی که یا مال داهات اطراف استان فارس هست یا جنوبی. اونروز سوار اوتوبس بودم تو همین پل معلم میخواست توی ایستگاه توقف کنه که یه ۲۰۶ به پلاک ۴۸ توی ایستگاه بود. اتوبوس براش بوق زد که از ایستگاه بره بیرون پیاده شد حرف های نادرستی زد که درختای پارک معلم خشک شد. اگر سر سوزنی فرهنگ شهر نشینی داشتن الان وضعیت شیراز به این آشفتگی نبود. اون بزرگراهی که نوشتن رو نمیشه اسمش گذاشت بزگراه چون به پلاک ۴۸ داره از خط وسط با سرعت ۱۰۰ کیلومتر رد میشه اونوقت یه هم ولایتیش تو لاین سرعت با ۴۰کیلومتر رانندگی میکنه و همه مردم پشت سرش صف کشیدن و بوق و نوربالا میزنن ولی متاسفانه فرهنگش درونشون وجود نداره که بزرگراه چیه و چجوری باید رانندگی کنن. من در شهرک بهشتی ساکن هستم و متاسفانه هر روز از بزرگراه حسینی الهاشمی تردد میکنم و تین وضع رو همیشه میبینم.

     1

     0
  • امین گفت:

   فقط و فقط تعداد هتل های لوکس مشهد از شیراز بیشتره ها! توی مرکز خرید همچنین.

   7

   8
  • ناشناس گفت:

   خیلی مشخصه شیرازی نیستی ها!
   خیلی به خودت فشار نیار.

   8

   2
  • ناشناس گفت:

   عزیز من، شیراز در کنار تهران و مشهد جزو سه شهر دارای بیشترین و بهترین هتلهای چهار و پنج ستاره هست، مراکز خرید شیراز مثل خلیج فارس، زیتون، ستاره، آفتاب، گاندی، سلطانیه، حافظ، سعدی، … بسیار زبانزد و مشهورند

   16

   0
 44. Saeed گفت:

  پل چند سطحی لازم نیست…پولشو بدن به تملک و عریض تر کردن خیابان…همین زیر گذرها و روگذرهای غیر استاندارد تبریز هم چندی بعد باید از بین برن…

  5

  1
 45. جواد گفت:

  اینا رو به مسئولان مثلا محترم شهرداری بگین که فقط حرف میزنن. جز زیرگذر زدن و خراب کردن پارکها کار دیگه ای بلدن؟ کلی پول صرف اون سمپوزیوم مجسمه شد که نتیجش فقط زشت کردن شهر بود. بله آثار هنری خوبه، اما برای شهری که دوتا پارک درست حسابی نداره، آسفالتان داغونه، خیابان کشیش افتضاحه، یه تقاطع اصولی نداره، این کارها اسرافه. فعلا هم که با واژه تبریز ۲۰۱۸ مردم رو خام کردن، ملت فکر میکنن قراره تورهای مسافری کل جهان مسافراشون رو بیارن تبریز و فعلا مست این تبریز ۲۰۱۸ هستیم. قرار نیست اتفاق خاصی بیوفته، فقط بهانه ای شده برای فخرفروشی شهرداری و مردم شهر.

  9

  1
 46. Arashtbz گفت:

  سلام…. واقعا برای شهرداری تبریز متاسفم …. فقط می تونم به شیرازی ها تبریک بگم و برای تبریزی‌ها افسوس بخورم… چه پلهایی می شد در تقاطع‌های تبریز اجرا کرد که نشد…. پل حمید ما کجا و پلهای شیراز کجا….

  18

  2
 47. ناشناس گفت:

  ماهم چندین ساله تصمیم می گیریم مثلا پل استانداری به طول ۳۰متر را بزنیم بعد از چندین سال با ۵نفر با یک بودجه کلان شروع به ساخت می کنیم یک پل کم عرض و خشک و نازیبا و چندسال هم طول می کشه بغل پل را که کنده اند درست کننداین است مدیریت اولین ها

  2

  0
 48. اتیلا گفت:

  وقتی شهردار یکی از مناطق تبریز تصویب پروژه صد و پنجاه میلیونی رو با افتخار از تخصیصش میگه برا احیا جاده ابریشم ،شما انتظار پل چند سطحی و غیره رو دارین ،وسعت فکر از یه طرف انتخاب این افراد خودش جای بحثه

  11

  2
 49. فول طراح شهر اولین ها گفت:

  مگه دست و بالتون را بستن وقتی طراحی میکنید و اجرا دقت کنید مدل شهری در بیاد مدل روستائی نباشه همین!!!!!!!!

  5

  1
 50. مهدی گفت:

  تبریز فقط به مدرن بودن فکر میکنه از لحاظ ساختن پل های زیبا و پل های هم سطح و……فکر نمیکنه

  3

  2
 51. شهر راز گفت:

  البته این فقط بخشی از پروژه های پلسازی و بزرگراه سازی شیراز را به نمایش گذاشت.
  مهم ترین طرح عمرانی کلانشهر شیراز بعد از مترو بزرگراه ۱۸ کیلومتری کوهسار مهدی است که فاز یک و سه آن افتتاح شده است و فاز دوم در حال اجراست. این بزرگراه کوهستانی یک ابر پروژه با دقیقا ۲۰ پل و تقاطع غیر همسطح و چها تونل کوهستانی با مجموع طول ۲/۶ کیلومتر است. غیر از اینها هم پروژه های بزرگراهی و تونل و زیر گذر و پل در شیراز در حال اجرا ویا اخیرا افتتاح شده وجود دارد.

  22

  2
 52. امیرم گفت:

  شهرداری شیراز بیشتر از اجرای پروژه های پل سازی و راه سازی در پروژه های پارک و فضای سبز فعالیت نموده است .
  چند روز پیش پارک ۵۰ هکتاری مادر افتتاح شد که بزرگترین سالن تیراندازی جنوب در کشور افتتاح شد . همچنین زمین سوارکاری پارک مادر به همراه زمینهای مختلف ورزشی ان افتتاح شد
  پارک ۵۸۰ هکتاری دراک فاز اول ان تا چند روز دیگر افتتاح میگردد در فاز اول مسیرهای دوچرخه سواری و پیاده روی و الاچیقهای متعدد و دریاچه و ابنماهای متعدد و زیپ لاین ۱۲۰۰ متری و پارک کودک افتتاح میگردد . پارک ۴۰۰ هکتاری بام شیراز هم در حال تکمیل پروژه هست و موقعیت و ویو خیلی خوبی دارد .
  پارک۷۰ هکتاری گلستان که ماه گذشته افتتاح شد .
  پارک ۷۲ هکتاری قندیلی در حال تکمیل پروژه هست .
  کار ساخت پارک ۲۰۲ هکتاری انجیره شروع شده است .
  پارک ۵۷ هکتاری برف فروشان فاز اول ان که پارک ورزشهای نوین و سالن ۶۰۰۰ نفری هست در حال احداث هست .
  پارک ۳۲ هکتاری چمران در حال احداث هست و مسیر پیاده راه سلامت ان افتتاح شده است .
  تا یک ماه اینده تعداد باغهای خانواده شیراز به ۱۵ عدد میرسد .

  22

  1
 53. Aria گفت:

  با سلام و تشکر از سایت خوبتون اگه امکان داره گزارشی هم از پیاده راه های سلامت و مسیر های دوچرخه سواری و باغ های خانواده ای که در بین باغات قدیم شیراز ساخته شده است در سایت قرار دهید.

  6

  1
 54. افشار گفت:

  سلام.ببینید دویتان عزیز همیشه منصف باشید.شیراز ما الحمد الله مسیر پیشرفتو همچنان داره ادامه میده.این تنها گوشه ای از پل ها بود.در حال حاضر بزرگترین پل کابلی تک پایلون کشکر افتتاح شد که البته در حال حاضر دارن روی نورپردازی این پروزه زیبا کار میکنن.بزرکترین پارک موزه دفاع مقدس کشور تو همین مجموعه فاز اولش تا شهریور افتتاح خواهدشد.پل جوادیه ان شاااله تا پایان سال بهره برداری خواهد رسید.نور پردازی تقاطع چن سطحی تخت جمشبد در شیراز شتید یکی از زیباترین نور مرداری ها در سطح کشور هست.پروژه کوهسار مهدی که بزرگترین پروژه ملی که تهران هم به خودش ندیده چن فازش بهره برداری شد و همچنان فازهای بعدی اون در حال اجرای عملیات هست.پروژه چپ گرد دلگشا که مراحل مایانی خودشو طی میکنه که با تکمیل اون زیر گذر دلگشا تکمیل خواهد شد.پروژه نعلی شکل چمران در حال اجرا هست.بزرگترین زیرگدر شیراز که زیرگذر گلستان نام دارد در حال اجرا هست و فاز اول اون تا شهریور اناده بهره برداری است.این ها تنها گوشه ای از پروژه های زیبا و شیک شیراز است.فضای سبز واقعااا کار شد.پارک کوهستانی نماز در شیراز که اخیرا فاز دوم اون افتتاح شد در ایران نمونه هست.مجموعه تفریحی پارک دراک در منطقه بینظیر است که اجرای مارک ابی و آبشار بزرگ شیراز و شهربازی مدرن در حال اجرای عملیات هستند.بزرگترین مجموعه صنایع دستی کشور در خمین مجموعه گنجانده شده است.پارک حاشیه ای چمران،ساحلی به زیبایی طراحی شدند.پارک شهروند در شیراز که خود مجموعه ای لزدگی از تمام باغ گل های ایران هست در جنوبی ترین نقطه شیراز میدرخشه.هتل های شیراز در بین کلانشهرا بسیار وضعیت مناسبی دارد.هتل های شیک مدرن طراحی شدند.و خیلی موارد دیگر..شیراز سال های اوج خودشو سپری میکنه که ان شالله تدوام داسته باشه.ما با برج زدن مخالفیم ما هویت شهرمون و بافت تاریخیمون رو میخایم.با بلند مرتبه سازی مخالفیم.شیراز نباید دچار بلند مرتبه سازی بشه.شیراز ما تنها کلانشهر هوای پاک رو داراست.من از تبریزیای عزیز تشکر میکنم نسبت به این همه حس خوبی که به شیراز دارندما تلریزی های عزیز و عاشق رو دوست داریم..ممنون از مدیر سایت عزیز

  9

  0
 55. محسن گفت:

  سایت خوبی دارید ما شیرازی ها اخبار عمرانی شهرمونو هم از سایت شما می بینیم.متاسفانه سایت شیراز۱۴۰۰ خیلی دیر اپدیت میشه.در ضمن شهر تبریزو دورست داریم

  6

  1
 56. یه نفر گفت:

  ای ول فک کنم شیراز و تبریز جزو معدود شهرهای ایران هستند که همه ایرانی ها ، هم از نظر اصالت و هم از نظر زیبایی قبولشون دارند . برعکس اصفهان که چنگی به دل نمیزنه و از کامنت هاشون هم اینجا مشخصه که چقدر حسود و در بیشتر موارد متوهم هستن ! البته این نظر بیشتر ایرانی ها در مورد اصفهان هست نه نظر شخصی بنده !

  2

  2
 57. رضا گفت:

  من یک فارس هستم ولی دولت باید اول به تبریز و ارومیه و کرمانشاه و اهواز و زاهدان برسد .

  0

  4
  • ناشناس گفت:

   دولت پیشکار مردم است و باید به همه ایران برسد این تعارف ها رو کنار بگذارید
   نظرات زشتی در زباله دانی این سایت دیده میشه اما چیزی که برای همه ما مردم شیراز، اصفهان، تهران ، ارومیه و تبریز و در یک کلام سراسر میهن پاکمون از خورشید روشن تره برادری ماست که واسمون اثبات شده

   4

   0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo