رئیس سازمان برنامه و بودجه آذربایجان‌شرقی: آغاز تبریز ۲۰۱۸ در این شهر معجره نخواهد کرد!/ در تبریز ۲۰۱۸ با هتل و خیابان ساختن اتفاق خاصی نمی‌افتد

رئیس سازمان برنامه و بودجه آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه آغاز تبریز ۲۰۱۸ در این شهر معجره نخواهد کرد، گفت: تبریز ۲۰۱۸ یک نقطه است در تاریخ که نه پایان است نه آغاز، روی یک خط تاریخی آذربایجان یک نقطه است منتهی این نقطه می‌تواند یک نقطه عطف در تاریخ تبریز و آذربایجان باشد.

به گزارش هم نوا به نقل از فارس، داوود بهبودی اظهار داشت: تبریز ۲۰۱۸ پایتخت گردشگری جهان اسلام مدعی زیادی دارد اما واقعیت امر این است که حداقل تبریز ۲۰۱۸ مبتکرش که این عنوان نصیب تبریز شده، شهرداری نبوده اما دنبال این مسئله هم نیستیم که چه کسی این کار را برای تبریز کرد.

وی افزود: تبریز ۲۰۱۸ یک نقطه است در تاریخ ما که نه پایان و نه آغاز است، اما این نقطه می‌تواند یک نقطه عطفی در تاریخ تبریز و آذربایجان باشد.

بهبودی تصریح کرد: آغاز تبریز ۲۰۱۸ در تبریز معجره نخواهد کرد که منتظر باشیم تبریز ۲۰۱۸ آغاز شود همه چیزگل و بلبل شود.

وی خاطرنشان کرد: در عین حال باید دقت کنیم که در این چند سال چه کارهایی در این زمینه می‌توانستیم بکنیم، چه کارهایی کردیم و در ادامه باید چه کارها بکنیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه آذربایجان‌شرقی اظهار داشت: باید به تبریز ۲۰۱۸ به عنوان یک فرآیند نگاه کنیم خیلی نباید از این منظر نگران باشیم که آیا در این ۲ سال چقدر کار شد.

وی ادامه داد: تبریز ۲۰۱۸ یک کارکرد دارد و آن کارکردش مردم و در درون‌شهر و استان است که باید به آن توجه شود، بحث دیگر بعد کشوری و بین‌المللی است تا به ظرفیت‌های تبریز پی ببرند.

بهبودی تاکید کرد: یک نکته خیلی کلیدی‌تر هم هست که باید آن نقش را اجرا و ایفا کنیم، اصلی‌ترین نقش ما در تبریز ۲۰۱۸ همان است که تک‌تک مردم در این زمینه نقش بپذیرند و تبریز ۲۰۱۸ مردمی شود.

وی تصریح کرد: اگر پدیده ۲۰۱۸ مردمی شد، مردم، صنوف، اساتید،دانشجو، بازار، کارمند،کارگر و … احساس مسؤولیت جمعی می‌کنند و هر کسی توانست برای خودش یک نقش تعریف کند و در این فکر و کار باشد، این می‌شود تبریز ۲۰۱۸ ، در غیر این صوررت با هتل و خیابان ساختن اتفاق خاصی نمی‌افتد.

بهبودی خاطرنشان کرد: هتل و خیابان در همه جای دنیا هست و کسی به خاطر این مسائل به تبریز نمی‌آید اما در عین باید به زیرساخت توجه ویژه شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه آذربایجان‌شرقی گفت: با این نگاه به تبریز ۲۰۱۸ به عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام باید بیشترین کار ما فرهنگی و فرهنگ‌سازی باشد ما می‌توانیم خیلی رفتارهایمان را به بهانه تبریز ۲۰۱۸ اصلاح کنیم.

وی اضافه کرد: اصلا می‌توانیم به بهانه تبریز ۲۰۱۸ سرمایه اجتماعی شهر و انسانی شهر را بالا ببریم و این‌ها چیزهایی است که در این مقوله خیلی کم به آن توجه شده است که امیدواریم به این بخش در این فرصت باقی مانده توجه بیشتر شود.

بهبودی خاطرنشان کرد: در عین حال در بحث کلان، دولت آنچه که امسال برای این امر تصویب کرده و یک شورا به ریاست رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور برای هماهنگی بین دستگاه‌ها تشکیل داده است.

وی گفت: از لحاظ منابع تأمین اعتبار، دستگاه‌ها می‌توانند از منابع ردیف‌های متمرکز برای تبریز ۲۰۱۸ اختصاص دهند و یک ردیف ویژه هم در بودجه ۹۷دیده خواهد شد که دولت پیشنهاد داده و در مجلس به تصویب رسیده و در قانون بودجه ۹۷ دیده می‌شود.

10
0

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۹ پاسخ

 1. ناشناس گفت:

  در قانون بودجه ۹۷ دیده می‌شود!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ۲۰۱۸ سرمایه گذاری در سال ۹۷ من که سر در نیاوردم اینها پروژه ها را برای سال ۲۰۲۰ می خوان افتتاح کنند ؟

  9

  0
 2. رضا 88 گفت:

  با مدیریت شما حتی تا صد سال دیگر هم در تبریز معجزه نخواهد شد، صد سال دیگر میگید احیاء ربع رشیدی، مقبره شعرا، صاحب، بازار، و….. افتتاح زیر گذر ها و رو گذرها و پاساژهای قرون وسطی تا صد سال مردم تبریز کلاه میگذارد و پول بیت المال را بالا میکشید

  20

  1
 3. ab گفت:

  ۲۰۱۸ قرار نیست معجزه شود ولی می تواند معجزه باشد. گردشگرانی که با عنوان ۲۰۱۸ به تبریز و استانمان سفر می کنند اگر راضی به کشورشان برگردند می توانند مبلغ خوبی برای استانمان باشند و سالانه به میزان گردشگرمان افزوده شود ولی اگر ناراضی باشند به صورت منفی عمل کرده و امکان دارد از میزان گردشگرمان کاسته شود.

  16

  0
 4. Arash گفت:

  اگر بودجه ۳ تا از تقاطع های غیر همسطح که جدیدا کلنگ زنب کردین قراملک کرکج و استانداری
  بدین احیای ارک مقبرهالشعرا بازار دوکمال ربع رشیدی خلعت پوشان خانه کلاننتر میدان صاحب الامر نمیشه؟
  کسی به این سوال من جواب بده؟

  1

  0
 5. ناشناس گفت:

  بیعرضه وبی غیرتی مثل تو اگه مسعول ماباشه بی لیاقت تبریز ک هیچ ازبستان اباد هم عقب میریم تاحالا ن شما ن شهرداری و ن استانداری و ن فرمانداری هیچ کدومتون هیچ غلطی کلا براتبریزنکردین ایشاالله هرچی مسعول بدون لیاقت و…..تو استان ماهست سرطان بگیرن ویاسکته کنن از دستشون راحت شیم خاک برسرت بهبودی

  1

  0
 6. جواد گفت:

  مردم باید جوابگو باشن در شهر تاریخی تبریز با این قدمت چرا بنا های تاریخی مرمت شده تا این اندازه کمه یا در باغشهر تبریز چرا خبری از درخت نیست … آقای بهبودی درست میگن اصل کار مردمن …!!!!

  1

  0
 7. رضا گفت:

  رئیس سازمان برنامه و بودجه ؟ کی هستن ایشون ؟ چی کاره هستن ؟ بی فراست ها مدیرانند و … آقای بهبودی اگه قرار نبود اتفاقی بیوفته که تو دنیا دعوا سر جذب این میزبانی نبود که ، تو شیراز مردمش نمیریختن جلو استانداری که چرا نتونستین میزبانی بگیرین !! شهرای دیگه هم قبل از ما و هم بعد از میزبان بودندو خیلی هم پیشرفت کردند با همین عنوان ، میبینیم پیشرفت باکو رو سال دیگه میزبانه میبینیم چیکارا میکنن ، میبینیم که آیا مسولان اوناهم نظرشون با آقای بهبودی یکی هست یا نه . مسولین درجه ۱ شهرو استان درگیر سیاستن استاندارو پستاندارو کجان بگن آقا نتونستیم یک درصدم از این میزبانی بهره ببریم کوچولوی بهبودی رو فرستادن وسط ، شهردار منتظر معاونت وزارت خونست ، شورای شهرم شده خاله بازی اخه سیاست بازی به شورای شهر مسغرس دیگه یه چیزی مثل شورای مدرسه میمونه به درد نمیخوره که رئس شورا هم استعفا داده ، شهر بی صاحب بی صاحب بی صاحب ، حالا اگه انتخابات بود همه جا عکسای رنگی با شعارای مفنگی ، یهو دولت بیاد هزار میلیارد بودجه بده این کار همه میشن مسئول طرح میدن پول میخوان ، ۴ ساله جلسه و همایش و طرح ریزی و برنامه ریزی پول خرج کردن و اضافه کاری که نهایتش بگین مسله خاصی قرار نیست بیوفته ، خوردین نوش جونتون یکمم کار کنین اخه

  1

  0
 8. ناشناس گفت:

  خجالتم خوب چیزیه والا. آخه با بیعرضه هایی مثل شما صد البته که معجزه ای رخ نخواهد داد!!!

  2

  0
 9. رضا قدیم گفت:

  وقتی ایده و برنامه ایی نداشته باشید وقتی دوراندیشی نباشد وقتی تخصص کاری را نداشته باشیم وقتی معنی فرصت سوزی برایمان گنگ باشد وقتی برای فرداهایمان نیاندیشیم وقتی…………… معجزه واژه بیگانه ایی خواهد بود

  1

  0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo