اسکان ۳۲۳۱۰ خانواده فرهنگی در آذربایجان شرقی

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی گفت: در تعطیلات تابستانی سال جاری حدود ۳۲ هزار و ۳۱۰ خانواده‌ی فرهنگی به آذربایجان شرقی سفر کرده و در ۲۰۰ مدرسه اسکان یافته‌اند.
به گزارش تبریزمدرن به نقل از ایسنا،جعفر پاشایی با بیان اینکه آذربایجان شرقی یکی از استان های پیشتاز در جذب گردشگران فرهنگی است، اظهار کرد: اداره کل آموزش و پرورش استان در قبال گردشگران فرهنگی دارای مسئولیت است تا خدمات رفاهی را در اختیارشان قرار دهد.
وی با اشاره به اینکه در استان حدود ۲۰۰ مدرسه در قالب دو هزار کلاس درس آماده‌ی ارائه‌ی خدمات رفاهی به گردشگران است، افزود: در طول سال ستاد اسکان دائمی فرهنگیان در استان مستقر است و مراکزی مانند خانه‌های معلم و باشگاه‌های فرهنگیان آماده‌ شده تا تمام امکانات رفاهی به شکل منسجم و منظم در این مراکز در اختیار معلمان قرار گیرد.
وی با بیان اینکه در شهریور ماه سال جاری  ۳۲ هزار و  ۳۱۰  خانوار فرهنگی از سراسر کشور به آذربایجان شرقی  سفر کرده اند، اظهار کرد: حدود  ۱۱۶ هزار و ۲۳۱ نفر در مراکز اسکان فرهنگیان ساکن شده است و شهرستان های تبریز، جلفا و کلیبر جزو رتبه های نخست گردشگری استان محسوب می‌ شوند.
پاشایی با بیان اینکه تمامی اقدامات اداره‌کل آموزش و پرورش در راستای رویداد «تبریز ۲۰۱۸» است، اظهار کرد: برای تحقق اهداف  تبریز ۲۰۱۸ باید از تمامی ظرفیت‌های برون سازمانی‌ و درون سازمانی استفاده شود تا آرامش و آسایش لازم برای گردشگران فراهم شود.
وی با بیان اینکه نسبت به گذشته میزان حضور گردشگران در استان افزایش یافته است، اظهار کرد: امکانات آموزش و پرورش در این راستا نسبت به سال های گذشته ارتقاء یافته است و به همین دلیل آذربایجان شرقی یکی از استان هایی است که مورد استقبال گردشگران قرار گرفته است.
3
0

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

یک پاسخ

  1. آذرشهرلی گفت:

    این همه اسکان فرهنگی به ضرر هتل هاست
    خیلی وقت ها میبینم یارو با سورنتو میره ستاد اسکان

    6

    1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo