بررسی نهایی طراحی فاز یک پارک بزرگ تبریز درکمیته فنی شهرداری تبریز

جلسه کمیته فنی شهرداری تبریز که با حضور اعضای کمیته فنی، شهردار منطقه چهار و مشاور طرح تشکیل شد به بررسی نهایی طراحی فاز یک پارک بزرگ تبریز پرداخت.
به گزارش تبریزمدرن  به نقل از معاونت فنی و عمرانی شهرداری تبریز، در ابتدای جلسه نماینده مشاور طرح توضیحاتی را در خصوص طرح پارک بزرگ برگرفته از مقایسه ابعادی پارک بزرگ با دیگر پارک های وسیع، تاسیسات ، حرایم و موانع سایت، وضع موجود سایت و ساخت و سازهای مجاز و غیر مجاز، آلترناتیوهای هندسی پیشنهادی اولیه، آلترناتیو طرح های ارگانیک پیشنهادی، کریدورهای دسترسی و قطعه بندی بر اساس مالکیت و دسترسی های موجود،  فازبندی کاربری طرح و …. ارائه کرد.
در ادامه جلسه مهندس امجدی شهردار منطقه چهار با اشاره به موقعیت و وسعت پارک بزرگ گفت: با توجه به وسعت زیاد این پارک می توان طرح های خوبی را پیاده کرد و لازم است عزم خود را جزم کرده و طرح های مناسبی را برای این پارک که یک پتانسیل عظیم و یکی از ظرفیت های مهم جذب گردشگران  داخلی و خارجی برای شهر تبریز است اجرا نماییم.
مهندس امجدی افزود: با توجه به اهمیت این پارک برای آینده شهر، تعریف کاربری های متناسب با این فضا یکی از اولویت های اجرای این طرح می باشد.
وی در ادامه گفت: در این طرح  باید نیازهای شهر تبریز از بعدهای مختلف ورزشی، فرهنگی، تفریحی و … بررسی شده و با توجه به نیاز سنجی های صورت گرفته  کاربری های مختلف طراحی و تعریف شود.
وی همچنین بر طراحی فضایی به عنوان پارک ارگانیک جهت ارائه محصولات ارگانیک این فضا و همچنین طراحی پارک های موضوعی  تاکید کرد.
در ادامه اعضاء کمیته فنی ضمن تایید لزوم تعریف کاربری های خاص و مورد نیاز در این پروژه و ممانعت از تداخل کاربری ها با یکدیگر و تبعات احتمالی آن نیز اشاره گردید.
همچنین با توجه به تعریف کاربری های مختلف و تراکم سفر قابل پیش بینی به این فضا تمهیدات ترافیکی  و همچنین جانمایی کاربری ها با توجه نوع سفر مورد بحث قرار گرفت.
در ادامه جلسه مقرر گردید طرح جهت برخی اصلاحات به مشاور ارجاع تا پس از رفع نواقص موجود و تامین نظر شهرداری جهت تصویب  به کمیته ترافیک ارسال گردد.

 

13
0

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۸ پاسخ

 1. رحیم گفت:

  ۲۸ سال پیش زمین با سند ۶ دانگ ما رو در محدوده پارک بزرگ تبریز از طرف شهرداری گرفتند به بهانه ساخت پارک بزرگ تبریز . جالب اینجاست که تازه اون موقع اولتیماتوم هم داده بودند بهمون که تا یک سال تبدیل میشه به پارک بزرگ ……… واقعا تاسف آوره …. و دیوانه کننده…. خیانت تا کی ؟ بی مسیولیتی تا کجا ….خسته شدیم دیگه . مردم بریدند به خدا…

  10

  0
 2. رحیم گفت:

  ۲۸ ساله که همش جلسه میزارند . خدا میدونه برا هر جلسه اینجوری هم چقدر از پول بیت المال خرج میکنند . واقعا اون کسانی که دانسته پول بیت المال رو به هدر میدن و میدونن که این جور جلسات هیچ نتیجه ای نداره جز هدر رفت پول ملت . خدا به زمین گرمشون بزنه . آمین

  11

  0
 3. مسعود گفت:

  ۵۰ ایل سونرا ….
  بررسی طرح پارک بزرگ تبریز
  بو پارک بزرگ تبریز ۵-۱۰ دانا شهردار بازنشسته ائلر سورا جورلنر …..

  5

  0
 4. شوالیه گفت:

  با این فلاکتی که در شهرداری دچارش هست خواهش دارم بیخیال پارک بزرگ بشید چون به بهانه پارک تمام درختان رو قطع میکنید و منطقه ای با اون وسعت رو در چند تا الاچیق و سرسره و کاج خلاصه میکنید

  8

  0
 5. مهدی گفت:

  یه طرحی بدین تا موقع اجرا بعد از خوردن نصف اون چیزی بنام طرح ازش باقی بمونه مثال میدان آزربایجان

  6

  1
 6. ناشناس گفت:

  یکی نیست بگه آخه وقتی شهردار وجود نداره شما برای چی میشینی جلسه میذاری برا خودت .

  8

  0
 7. ab گفت:

  سال ۷۰ یا ۷۱ یک برنامه ای از شبکه ۱ به اسم “بعد از خبر ” پخش می شد که مدت زمان برنامه حدود۱۵ دقیقه و دو نفر مجری داشت که یکی از مجریها آقای شهریاری بود. در یک برنامه با هزار ذوق و شوق اعلام کردند که خبر خوش برای تبریزیها دارم ” بزرگترین پارک خاورمیانه در تبریز احداث می شود” . حالا بعد از بیست و چند سال دارند بررسی می کنند شاید ۵۰ سال بعد افتتاح بشه.

  11

  0
 8. داود گفت:

  دو سه ماهی بود که دیگه خبری از بررسی فاز اول پارک بزرگ خبری نبود،نگران شدیم فکر کردیم خدای نکرده این طرح گنده کنسل شده،به حمدلله با این خبر مجددا امیدوار شدیم.
  لطفا دوره های بررسی نهایی فاز اول که چهل سالی هست، شش ماه به شش ماه انجام میشه،تبدیل به دو ماه دوماه بکنید.هم مردم از نگرانی در میان و هم حق الشرکت در این جلسات هم زیاد میشه.و بعضی از مدیران به نون و نوایی می رسند.

  14

  0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo