سرویس کلانشهرها/قدم زنان در چهارباغ قلب تاریخی شهر احیا می شود/ آغاز سنگفرش فاز دوم چهارباغ عباسی از شیخ بهایی تا آمادگاه

سنگفرش چهار باغ عباسی

به دنبال اجرای طرح احیای دولتخانه صفوی عملیات سنگفرش فاز دوم پروژه پیاده راه سازی چهارباغ آغاز شد.

به گزارش تبریزمدرن ، اواخر دهه ۷۰ بود که طرح پیاده رو شدن خیابان چهارباغ عباسی مطرح و به تایید یونسکو رسید؛ در این سال ها مدیران بسیاری در خصوص مزایای اجرای این طرح و ضرورت حفظ چهارباغ به عنوان گنجینه ای برای اصفهان سخن گفتند اما در این سال ها این مهم با وجود مناسب سازی خیابان های اطراف و احداث خیابان باغ گلدسته عملیاتی نشد تا اینکه از سال گذشته با تلاش جهادی مدیریت شهر، پس از پیاده راه کردن میدان امام(ره) ، طرح پیاده راه سازی چهارباغ در دستور کار قرار گرفت.

طرح پویش مردمی ترافیک و سه شنبه های بدون خودرو نیز مقدمه خوبی برای اجرای طرح پیاده راه سازی چهارباغ شد و اجرای این طرح را سرعت بخشید.

در این راستا بر اساس برنامه ریزی های مدیران شهری طرح پیاده راه سازی چهارباغ در ۴ فاز تعریف شد که پیاده راه سازی و سنگفرش ضلع شرقی خیابان چهارباغ عباسی حدفاصل میدان امام حسین(ع) تا خیابان شیخ بهایی تکمیل شد و هم اکنون شهروندان می توانند از این قسمت به عنوان پیاده راه استفاده کنند.

بر اساس اعلام سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری اصفهان از روز گذشته عملیات سنگفرش فاز دوم این طرح از خیابان شیخ بهایی تا آمادگاه نیز آغاز شد.

تبدیل‌شدن چهارباغ به پیاده راه، علاوه بر کاهش میزان تردد خودروها در این خیابان و همچنین کاهش آلودگی هوا در کلان‌شهر اصفهان مزایای متعددی را در پی خواهد داشت؛ مزایایی که به گفته بسیاری از کارشناسان موجب ایجاد سرزندگی و حضور و تعامل بیشتر شهروندان اصفهانی می‌شود.

بنابراین امید است با توجه به قول مدیران شهری این طرح تا پایان سال جاری تکمیل شود تا خیابان قدیمی و خاطره‌انگیز چهارباغ به دوران شکوه قبل خود بازگردد..

12
3

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۱۷ پاسخ

 1. ناشناس گفت:

  در راستای احیا و ثبت جهانی محور زندیه ی شیراز هم مسیر های پیاده روی جذابی در محور زندیه ایجاد شده.
  دیدن کلیپ زیر خالی از لطف نیست. خیلی زیبا کار شده.
  http://shiraz1400.ir/?p=33581

  7

  5
 2. ناشناس گفت:

  بنابراین امید است با توجه به قول مدیران شهری این طرح تا پایان سال جاری تکمیل شود تا خیابان قدیمی و خاطره‌انگیز چهارباغ به دوران شکوه قبل خود بازگردد..
  چه جک خنده داری
  شبیه شوخی میمونه تا قول
  وقتی که شورا مدیر لایقی رو بخاطر سیاست ورزی برکنار می کنه
  وقتی که آب اصفهان به شهر های کویری یزد و کرمان برده میشه
  وقتی که این همه مهاجر از خوزستان و یزد و چهارمحال تو اصفهان می ریزنو زیر ساخت های لازم موجود نیس
  وقتی که این همه سال خشک سالی پیاپی بوده و زاینده رود ، مرده
  دیگه بازگشت به شکوه دوران شاه عباس چه اهمیتی داره ؟
  اگه شاه عباس بودو می فهمید بعضی مدیران نالایق چه بلاها که سر اصفهان نیوردن همشونو زنده زنده آتیش می زد

  15

  4
  • ناشناس گفت:

   الان یعنی خیلی دوست داری فکر کنن اصفهانی هستی خخخخخ

   1

   7
  • علیرضابرزگر گفت:

   لطفا یک طرفه به قاضی نرو.شما یک سند ومدرک نشون بده که منابع آبی که حق اصفهان بوده رو به یزدوکرمان انتقال دادن.تا الان چیزی که شاهدش بودیم این بوده که منابع آب خوزستان لرستان وچهارمحال وبختیاری رو برای قشنگی زاینده رود وافسردگی نگرفتن مردم اصفهان!!!!!!!به شهراصفهان منتقل کردن در حالیکه مردم این سه استان آب کافی برای آشامیدن وکشاورزی ندارن .مرتبه آخر مردم چهارمحال وبختیاری در جلوی تونل بیرگان تجمع واعتراض کردن.چرا از اون همه مهاجر اصفهانی که در شهرهای استانهای خوزستان وبوشهروکهگیلویه وبویراحمدوچهارمحال وبختیاری حضور دارن وفعالیت اقتصادی گسترده ای دارن حرفی نمیزنی.کمی انصاف داشته باش .همیشه اصفهان از نظر میزان بودجه رتبه دوم یا سوم کشور رو داشته ودارد به جدول توزیع بودجه وزارت کشور نگاه کنی متوجه میشی.از نظر تراکم وتعداد مراکز صنعتی وکارخانجات بزرگ ومادر اصفهان بعد از تهران دومین شهره.نکته این که دربسیاری از این کارخانجات بومی گزینی صورت میگیره واز استانهای دیگه استخدام نمیکنن.خیالت راحت همه اون مهاجرانی که گفتی به اصفهان سرازیرشدن همگی به مشاغل کاذب نظیردست فروشی کارگری مسافربری مشغولن وجای اصفهانی ها رو تنگ نکردن.بهتره شما کمی واقعیات رو ببینی

   3

   7
   • احمدزاده گفت:

    برادر گرامی آقای برزگر حرفهای شما از روی بی اطلاعی و متاثر از هارت و پورت اطرافیان هست. چند نکته رو خدمتتون عرض کنم. استان هایی که فرمودین جزو پرآب ترین استانهای کشور هستند و در عین حال ناکارامد ترین مدیریت آبی کشور را دارند. این استان ها هم اکنون دریایی از منابع آبی را در اختیار دارند ولی در بعضی شهرها و روستاها وضعیت آب آشامیدنی در وضعیت بحرانی قرار دارد. آبی که از استان خوزستان برای فلات مرکزی برداشت میشود مقدار فوق العاده ناچیزی هست و فقط برای اصفهان نیست. مقدار پساب رودخانه کارون رقمی بالغ بر ۹۰۰ میلیون متر مکعب هست جالب است بدانید در حال حاضر ۴۵۰ میلیون متر مکعب مقدار ذخیره آب پشت سد زاینده رود هست. این اختلاف نشان میدهد حجم هدررفت آب در استان خوزستان چقدر بالاست! در مورد انتقال اب اصفهان به یزد و کرمان هم کافیست در خبرگزاری های معتبر اخبار مربوط به آن را سرچ کنید یا برای اینکه مطمئن شوید سری به استانداری اصفهان بزنید تا مدارکش را برایتان رو کنند. درست است بخشی از صنایع بزرگ داخل استان اصفهان قرار دارند ولی استان اصفهان در تعداد واحد های صنعتی کوچک و خصوصی هم رتبه سوم را دارد. مهاجران اصفهانی به استان خوزستان هم از قشر کشاورز هستند که به دلیل کمبود آب در حوضه زاینده رود برای امرار معاش به شمال خوزستان پناه آورده اند.

    3

    3
   • ناشناس گفت:

    مثل جفنگیات نوشتی علیرضا برزگر

    3

    3
   • ناشناس گفت:

    علیرضاجان سند و مدرک اصفهانیها خبرگزاری فوق اصفهانی ایمنا هست .خخخخخخ سند و مدرک نمیخواد مردم ایران الحمدالله همه میدونن اصفهان و اصفهانی چطور آب استانهای دیگه رو می مکند به شهر کویریشون. وزیر کشور گفتند که چقدر دو استان اصفهان و شیراز دچار بحران آب هستند حالا هی بگن شهر ما کویری نیست منتها دولت با چند رشوه دهن استانهای دیگه رو بسته و آبشو میبره اصفهان. اونوقت اصفهان که مستحق و گدای آبه، بیاد آب بده به کرمان؟؟؟!!!! کرمان خیلی هم پرآب تر از اصفهانه ولی شهر توسری خور و مظلوم. لعنت به مسئولان مواجب بگیر و بی لیاقتش

    3

    6
 3. ناشناس گفت:

  در این سال ها مدیران بسیاری در خصوص مزایای اجرای این طرح و ضرورت حفظ چهارباغ به عنوان گنجینه ای برای اصفهان سخن گفتند اما در این سال ها این مهم با وجود مناسب سازی خیابان های اطراف و احداث خیابان باغ گلدسته عملیاتی نشد تا اینکه از سال گذشته با تلاش جهادی مدیریت شهر، پس از پیاده راه کردن میدان امام(ره) ، طرح پیاده راه سازی چهارباغ در دستور کار قرار گرفت.

  طرح پویش مردمی ترافیک و سه شنبه های بدون خودرو نیز مقدمه خوبی برای اجرای طرح پیاده راه سازی چهارباغ شد و اجرای این طرح را سرعت بخشید.

  در این راستا بر اساس برنامه ریزی های مدیران شهری طرح پیاده راه سازی چهارباغ در ۴ فاز تعریف شد که پیاده راه سازی و سنگفرش ضلع شرقی خیابان چهارباغ عباسی حدفاصل میدان امام حسین(ع) تا خیابان شیخ بهایی تکمیل شد و هم اکنون شهروندان می توانند از این قسمت به عنوان پیاده راه استفاده کنند.
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  اون مدیری که در عرض دو سال توانست پروژه مربوط به سال ۱۳۷۰ رو با ده ها پروژه سنگین دیگه افتتاح کنه حالا از صدقه سری شورا تو یزد داره پروژه آسفالت خیابون اجرا می کنه
  یه مدیری که لایقه حداکثر بعد دو سال باید بره
  اما یه مدیر نالایق دوازده سیزده سال ابقا میشه

  13

  0
 4. ali گفت:

  البته عکس دوم چهارباغ عباسی نیست!
  چهارباغ خواجو هست

  0

  0
 5. Aydin گفت:

  هر چه زودتر باید پیاده راه بازار اجرایی بشه …… باور کنید من با بعضی از بازاریا که صحبت کردم ، همه شون موافق بودن و میگفتن اصلا کسی نظر بازاریا رو نپرسیده ….. نود و نه درصد بازاریا موافق هستن .
  خودشون میگفتن که سه ، چهار نفر افراد رانت خوار و مافیا که سرقفلی بعضی پاساژا رو دارن ، با اعمال نفوذ با استاندار و لابی با فرماندار جلوی این طرح فوق العاده رو گرفتن …. خود مسیولا هم میدونن که این سه چهار نفر کی هستن ، منتهی غیرت و شرف ندارن که جلوی این خاینا بایستن …..
  پیاده راه بازار را اجرایی کنید .

  5

  1
 6. مهدی گفت:

  با تکمیل پروژه سنگفرش چهارباغ دیگه از سی و سه پل تا میدان امام حسین رو میشه هم پیاده و هم با درشکه ها و ماشین های برقی طی کرد و از فضای آرامش بخش و زیبای مسیرهم لذت برد….

  6

  0
 7. وحید گفت:

  سلام آقا پویا
  همونطور که میدونید خانه های سازمانی کوی صفاری تبریز واقع در نصف راه خیلی وقته که متروکه شده و به حال خودش رها شده. اگه میشه لطف کنید یه گزارشی در این خصوص تهیه بشه تا ضرورت تبدیل اونجا که در حدود ۴۰۰۰ مترمربع مساحت داره به فضای سبز به مسئولین شهرداری یادآوری بشود. خیلی ممنون

  5

  0
 8. الشن گفت:

  سن یات آزربایجان!

  5

  5
 9. ناشناس گفت:

  ماشالا بگم به تبریزمدرن که داره یواش یواش رسانه اول اصفهانی ها هم میشه

  2

  4
 10. ناشناس گفت:

  در مورد شهردار جدید اصفهان یه مطلبی بگم. ایشون دکتراشونو از دانشگاه آزاد گرفتن و با پارتی بازی آقای دکتر طالبی (رئیس وقت و فعلی دانشگاه اصفهان) عضو هیئت علمی گروه حقوق و سپس مدیر گروه شدن. سابقه اجرایی در حد صفر. ایشون پرونده نسبتا سنگینی هم از تخلفات مختلف در دانشگاه دارند. بخاطر اصفهانم وظیفم بود بگم.

  4

  3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo