بلاتکلیفی برنامه ها و پروژه های شهری؛ ادامه تعلل در انتخاب شهردار؛ در پی اجماع ۱۳ نفره به قیمت توقف شهر؟

 

چالش انتخاب شهردار جدید تبریز همچنان ادامه دارد و اعضای شورای شهر نتوانسته اند روی چهره ای خاص به اجماع برسند. امری که باعث توقف پیشرفت برنامه ها و پروژه های عمرانی شهر در مقطع حساس فعلی شده است.
به گزارش تبریز مدرن به نقل از تبریزمن، پروسه انتخاب شهردار جدید تبریز برخلاف آنچکه مردم انتظار آن را داشتند و مطابق آن رای داده بودند، چندان شرایط مناسبی را به خود ندیده و عدم اجماع اعضای شورای شهر روی یک شخص واحد، باعث شده تا با انتخاب سرپرست در شرایط فعلی همچنان منتظر گفته و شنیده شدن گمانه زنی های جدید باشیم.

در این میان برخی اعضا دلیل به تعویق افتادن انتخاب شهردار را تلاش و مذاکره برای تفاهم همه جانبه و تمامی ۱۳ عضو شورا می دانند، علی رغم اینکه این گفته با توجه به لزوم وحدت و اتفاق نظر در شورا منطقی به نظر می رسد، اما از طرف دیگر تاخیر های غیرعادی در انتخاب شهردار، آسیب های جدی و جبران ناپذیری بر پیکره شهر وارد ساخته است.

چه لزومی دارد تا در صورت عدم اجماع تمامی اعضا روی یک چهره، فرآیند رای گیری پشت سر هم به تاخیر افتاده و مدیران و کارمندان شهرداری بلاتکلیف باقی بمانند. بهتر نیست رای گیری صورت گرفته و در صورت رسیدن یکی از کاندیدا ها به حد نصاب لازم و تعریف شده در قانون، وی به عنوان شهردار جدید انتخاب شده و اقدامات عملی و اجرایی برای بهبود اوضاع شهر آغاز شوند؟

در کنار مشکلات و مسائل مالی شهر تبریز، خود مجموعه شهرداری نیز با مشکلات و چالش های فراوانی رو به روست، مجموعه ای که با بیش از ۱۵ هزار نیرو مسئولیت سنگینی برای رتق و فتق امور شهر دارد. در حال حاضر مدیران مناطق، معاونان و حتی کارمندان شهرداری نسبت به آینده بلاتکلیف بوده و منتظر انتخاب شهردار هستند. از طرف دیگر فاصله تنها چند ماهه تا رویداد تبریز۲۰۱۸ و فراهم نشدن زیرساخت های لازم برای این رویداد لزوم تسریع روند انتخاب شهردار و چشم پوشی برخی اعضا از منافع شخصی، حزبی و جناحی را نشان می دهد.

مردم و رسانه های دلسوز تبریز انتظار دارند تا با توجه به درپیش بودن رویداد های مهم بین المللی و مشکلات عدیده ای که هم اکنون در شهر  از وجود آن ها رنج می بریم، روند انتخاب شهردار جدید بیش از این به تاخیر نیافتد، چرا که بنا به گفته خود یکی از اعضای شورا، هر روز تاخیر همراه با میلیاردها تومان خسارت بوده است.

 

4
0

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

یک پاسخ

  1. کمتر از ۴ ماه مونده و هنوز حرکت مهمی در شهر انجام نشده

    2

    0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo