تبریز مملو از مسافران تابستانی

در تعطیلات تابستانی ، تفرجگاه بزرگ ائل گلی و سایر تفرجگاه های شهر ، میزبان خیل گسترده ای از گردشگران و مسافرین تابستانی است.

به گزارش تبریز مدرن، شهریور ماه را با آب و هوای معتدل و خُنُکای نسیم های گاه و بی گاه، بهترین موسم گردشگری و سفر خوانده اند.

این روزها که ایستگاه تعطیلات تابستانی آرام آرام به انتهایی خود نزدیک می شود و آرام تر از آن عطش گرمای تابستانی هم به سر می رسد، پارک ائل گلی مقصد و میزبان بسیاری از مسافرینی شده که از جای جای ایران به دیدن دیار سرخاب آمده اند.

ائل گلی با قرار گرفتن در یکی از خوش آب و هوا ترین مناطق تبریز ، درختان سر به فلک کشیده ی کهنسال با سایه سار های خنک، تامین نخستین نیازهای گردشگری و… به عنوان نقطه عطف گردشگری برای مسافران بی شماری است که راهی تبریز شده اند.

امکانات رفاهی مناسبی همچون آلاچیق های متعدد، روشنایی مناسب، نمازخانه ها ها و سرویس بهداشتی های متعدد، آب آشامیدنی ، گلکاری های متنوع و… همه و همه دست به دست هم داده اند تا این تفرجگاه تاریخی به نقطه ای مطلوب برای مسافران تبدیل شود.


کافی است در میان صدای گذر باد میان شاخ و برگ درختان و صدای مداوم پرنده های بومی کمی دقت کنی تا صدای گفتگوهایی با لهجه های مختلف را در جای جای این پارک بشنوی. لهجه هایی که در کنار یکدیگر ، مقیاس کوچکتری از سرزمین مان ایران را در ائل گلی گرد هم آورده است.

در این بین چادرهای رنگینی که مثل خیمه های کوچک رنگین کمانی زیبا را تشکیل داده اند و در شبهای خنک ائل گلی مامن مسافران هستند.


سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری تبریز هم با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی و هنری تلاش خود را برای ایجاد اوقاتی خوش و بیاد ماندنی برای این میهمانان فراهم کرده است.

اجرای موسیقی های عاشیق همراه با آیین های بومی و محلی آذربایجان برای نشان دادن فرهنگ این خطه، از جمله بخش های مهم در این برنامه های فرهنگی است.


در این روزهای پایانی تابستان ، سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری تبریز از هموطنان و همشهریان گرامی دعوت می کند تا با انتخاب بوستان های مختلف تبریز ، خاطره ای خوش را رقم بزنند.

13
1

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۲ پاسخ

 1. سعیدارشدمعماری گفت:

  واقعا خیییلی مسافر اومده دیروز رفته بودم بازار همه فارسی حرف میزدن فک کردم اومدم یه جای فارس نشین

  4

  2
 2. Aydin گفت:

  سازمان پارکا اگه عرضه داره بره یه پارک درست کنه که دیگه تو شاهگولو واسه راه رفتنم جا نیست !!!!، اگه عرضه داره برن یه شهربازی و مرکز تفریحی درست کنن ……. با حرف مفت و کارهای سطحی و مقطعی هیچ چیزی درست نمیشه .

  4

  0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo