سرپرست شهرداری تبریز در بازدید از پروژه‌های عمرانی تاکید کرد؛ تسریع، مناسب‌سازی‌، توجه‌به‌صنایع‌بومی و مستندسازی، چهار ضرورت پروژه‌های عمرانی

گزارش تصویری: بازدید سرپرست شهرداری تبریز از پروژه‌های مقبره‌الشعرا و میدان آذربایجان و طرح‌های اجرایی عینالی

 سرپرست شهرداری تبریز از دو پروژه‌ بازآفرینی مجموعه مقبره‌الشعرا و سامان‌دهی میدان آذربایجان و همچنین از طرح‌های عمرانی عینالی بازدید و بر لزوم تسریع، مناسب‌سازی‌محیطی، اولویت‌دهی‌به‌مصالح و صنایع بومی و مستندسازی مراحل اجرایی تاکید کرد.

به گزارش تبریزمدرن، محمدحسین اسحقی، در بازدید از پروژه عظیم میدان آذربایجان، با اشاره به این‌که تاثیرات ترافیکی و اجتماعی پروژه آذربایجان، حایز اهمیت است، گفت: پروژه از چند تقاطع غیرهمسطح با شیب‌های مختلف تشکیل شده و  جزئیات محاسباتی آن باید با حساسیت و دقت مورد توجه باشد.

وی هدایت آب‌های سطحی را از ضرورت‌های مهم طرح خواند و افزود: با توجه به در پیش بودن فصل بارندگی، کانال‌ها و آبروهای پروژه باید در اسرع وقت تکمیل شود.

سرپرست شهرداری تبریز تاکید کرد: همزمان با احداث بخش‌های عمرانی، اجرای مطالعات زیباسازی، نقش موثر در سرعت پروژه خواهد داشت.

اسحقی اظهار داشت: پروژه، مشکلی از بابت جابجایی تاسیسات ندارد، با این حال، در زمان‌بندی اجرا، سرمای زودرس شهر تبریز باید مورد توجه مدیریت پروژه باشد.

وی در ادامه با حضور در مقبره‌الشعرا از روند پیشرفت این پروژه بازدید و خاطرنشان کرد: با توجه به تنوع فضاهای پیش‌بینی‌شده در بازآفرینی مقبره‌الشعرا، تمهیدات ایمنی این مجموعه، از هم‌اکنون باید لحاظ شود.

سرپرست شهرداری تبریز، تجمع آب‌های سطحی را از مشکلات رایج پروژه‌های عمرانی خواند و افزود: طراحی دقیق عایق‌ها، کانال‌ها و آبروها می‌تواند یکی از نقاط قوت کیفیت پروژه شود.

اسحقی با تاکید بر این‌که اطمینان از فناوری مصالح، باید با پشتوانه محاسبات فنی و آزمایش‌های عملی باشد، افزود: قطعات خارجی و برندهای معروف، الزاماً تامین‌کننده اهداف فنی نیستند و بسیاری از مصالح و قطعات ساختمانی، می توانند از صنایع مرغوب استان تامین شوند.

 

سرپرست شهرداری تبریز، همچنین در بازدید از طرح‌های اجرایی مجموعه عون‌بن‌‌علی، گفت: اقدامات ارزشمندی با حمایت مجموعه‌های مختلف شهرداری تبریز در عینالی اجرا شده که نیازمند تکمیل است.

وی با اشاره به این‌که عینالی به یکی از بسترهای فرهنگی و اجتماعی مهم تبدیل شده است، گفت: بخش‌های تاسیساتی، روشنایی، زیباسازی، نورپردازی و اجرای المان‌های زیبا، از جزئیاتی است که کیفیت برنامه‌های این مجموعه را تقویت خواهد کرد.

وی تاکید کرد: فرصت‌های ارزشمندی برای تولید فضا در عینالی فراهم است که باید با در نظر داشتن اصول مناسب‌سازی محیطی، مهیای حضور جانبازان و معلولان باشد.

وی در پایان متذکر شد: راهکارهای لازم برای تامین مالی پروژه‌های عمرانی، در کنار هزینه‌های جاری و پرداخت حقوق ماهانه عوامل اجرایی، پیش‌بینی شده و هیچ محدودیتی در پشتیبانی از طرح‌های عملیاتی وجود ندارد.

سرپرست شهرداری تبریز، همچنین بر لزوم مستندسازی مراحل اجرایی پروژه‌ها تاکید و خاطرنشان کرد: تنوع پروژه‌های عمرانی شهرداری تبریز در حوزه‌های مختلف ترافیکی، عمرانی، فرهنگی و اجتماعی، می‌تواند منبع مهم پژوهش و مطالعه در آینده باشد.

10
0

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

یک پاسخ

 1. اردبیلی گفت:

  همه عوامل و مسئولین شهری از قبل انتخاب شدن و دست همشون تو یه کاسه هست
  واقعا حیرت کردم وقتی این خبر رو شنیدم !به تازگی دولت روحانی میخواد مجید خدا بخش اردبیلی رو بکنه استاندار تبریز و یه تبریزی به نام علی نواداد رو بکنه استاندار اردبیل و یه کرد رو بکنه استاندار اذربایجان غربی!
  یعنی کشک ! همه از بالا دستور میگیرن!
  این اختلافات مسئولین با همدیگه کاملا صوریه!

  6

  0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo