سفر ده روزه کارآفرینان و سرمایه گذاران اروپایی به ایران/ گشایش درهای بازار بین المللی روی استارت آپ های “تبریز” / شهر اولین ها، اولین میزبان کاروان جاده ابریشم

 کاروان رویداد استارتاپ جاده ابریشم (Silk Road Startup) از تاریخ ۱ تا ۹ آبان برای اولین بار در ایران و با حضور کارآفرینان  اروپایی و با هدف ایجاد ارتباط میان جامعه استارتاپی ایران و اروپا به ۸ شهر ایران سفر کرده و اولین مقصد خود را ۱ آبان در شهر “تبریز” انتخاب کردند.

به گزارش تبریزمدرن، از اصلی ترین دغدغه های کسب و کارهای نوپا در ایران به ویژه شهر تبریز که هنوز ابتدای راه و در تلاش تشکیل اکوسیستمی پایدار است، جذب سرمایه و نیاز به شناخت بازار ایران و جهانی می باشد اگرچه آغاز فعالیت های صندوق‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر  (Venture Fund)و شتاب دهنده ها تا حدودی کمکی به رشد بیشتر استارت آپ ها کرده است اما پاسخگوی همه نیازهای آنها نبوده و در این میان شهر تبریز هنوز موفق به جلب سرمایه گذاران بخش خصوصی به سمت سرمایه گذاری روی کسب و کارهای نوپا نشده است.

رویداد استارتاپ جاده ابریشم  (Silk Road Startup)  که گشایش هر چه بیشتر درهای بازارهای بین‌المللی را به شرکت‌های نوآور و نوپای ایرانی را نوید می‌دهد، با همین ماموریت به ۸ شهر مختلف ایران سفر خواهد کرد تا برای معرفی استارتاپ‌های ایرانی به سرمایه‌گذاران اروپایی  با هدف تسهیل ارتباطات جهانی، دسترسی بهتر به تجربیات موفق در سطح بین‌المللی و نیز جذب سرمایه خارجی قدمی برداشته باشد.

این رویداد که در نوع خود نخستین کاروان دربردارنده تیمی از نمایندگان و کارشناسان صندوق‌های سرمایه‌گذاری و شرکت‌های موفق و نیز کارآفرینان حوزه فناوری است با هدف آشنایی با زیست‌بوم استارتاپی و فعالان این حوزه در مناطق مختلف ایران به هشت شهر تبریز، زنجان، تهران، اصفهان، یزد، شیراز، مشهد و رشت سفر می‌کنند، اولین مقصد خود را شهر اولین ها ” تبریز” انتخاب کرده اند.

تبریز که در ۱ آبان ماه سال جاری به عنوان اولین میزبان کاروان جاده ابریشم که متشکل از کارشناسان و سرمایه گذاران خطرپذیر ایرانی و اروپایی خواهد بود بار سنگینی را بدوش دارد و به عنوان شهری که به تازگی سعی دارد اکوسیستم استارت آپی خود را به جامعه کسب و کارهای نوپا ایران معرفی کند و همچنین در حال آماده سازی فضای خود برای رویداد ” تبریز پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در ۲۰۱۸” باید بتواند حداکثر توان خود را در این فرصت طلایی نشان دهد.

در بخش نخست رویداد “جاده ابریشم” ، طی ۱۰ روز (از۳۰ مهر تا ۹ آبان) به هشت شهر تبریز، اصفهان، یزد، تهران، شیراز، مشهد، قزوین و رشت سفر می‌کنند و در هر شهر، استارتاپ‌هایی مستقر در آن شهر یا شهرهای اطراف که پیش از این برای حضور در این رویداد ثبت نام کرده‌اند فرصتی می‌یابند تا جزئیات مرتبط با کسب‌و‌کارشان را به سرمایه‌گذاران و کارشناسان حاضر ارائه دهند.

در طی اقامت کاروان جاده ابریشم در هر شهر، چند استارتاپ به عنوان برگزیده انتخاب شده و در نهایت فرصت حضور در بخش دوم رویداد را خواهند داشت.

در دومین بخش استارتاپ جاده ابریشم که با فاصله‌ای چند هفته‌ای در جزیره کیش برگزار خواهد شد، نشستی بین‌المللی است که میزبان هیات‌های عالی سرمایه‌گذاران ایرانی و اروپایی برای سخنرانی، شبکه‌سازی و نیز رقابت نهایی برای انتخاب سه استارتاپ برتر خواهد بود.

۱۰۰ استارتاپ‌ برتر هر کدام دو بلیت رایگان ورود به رویداد بین المللی کیش (در مجموع به ارزش ۴۰۰ یورو) را دریافت خواهند کرد به علاوه هزینه‌های اقامت و پرواز به کیش ۱۰ استارتاپ برگزیده نیز بر عهده رویداد است، در نهایت سه استارتاپ برتر به انتخاب هیات داوران به جوایز نقدی و غیر نقدی متنوعی جمعاً به ارزش تقریبی ۱۰۰ میلیون تومان و بهره مندی از حمایت‌های مختلف صندوق‌های سرمایه‌گذاری بین المللی، شتاب‌دهنده ها و فرصت حضور در نمایشگاه‌های بین المللی و … دست می‌یابند.

برگزارکننده اصلی این رویداد موسسه Startup Sesame است و به صورت مشترک توسط تکراسا (TechRasa)، همفکر (Hamfekr) و GNP tour و با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و نیز مرکز شتابدهی نوآوری برگزار می‌شود.

گفتنی است استارتاپ‌های فعال در حوزه‌های مختلف مرتبط با فناوری اطلاعات نظیر تجارت الکترونیک، اینترنت اشیاء، هوشمندسازی، فین‌تک، مُد، تجهیزات همراه، هوش مصنوعی و سلامت و… می‌توانند برای حضور در این رویداد به  نشانی www.f6s.com/silkroad100 ثبت‌نام کنند  و برای اطلاعات بیشتر به سایت http://silkroadstartup.com/ مراجعه کنند.

————————-

گزارش از گلناز پورنامی

9
1

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۶ پاسخ

 1. ناشناس گفت:

  شیراز ۷۰۰۰ ساله شد
  http://www.entekhab.ir/fa/news/368510/%D8%A7%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D8%B1-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%B4%D9%87%D8%B1-%D8%B1%D8%A7%D8%B2-%D8%A8%D8%B1%D9%85%D9%84%D8%A7-%D8%B4%D8%AF-%D8%A7%D8%AD%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%84-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D8%AA%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%AE-%D8%B4%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D8%B2

  3

  0
 2. رضا 88 گفت:

  اگر این شهرداری بیسواد سنگ اندازی کنند، مگر شهر دار تبریز معنی استارتاپ بلد هستند

  0

  2
 3. رضا 88 گفت:

  میگند پروژه میدان آذربایجان ناتمام ماند درسته

  0

  0
 4. shayan گفت:

  تو روز دوم به زنجان میرن یا قزوین؟
  احتمالا یه اشتباه تایپیه
  چون هر دوتاشون رو نوشتن بعضی جاها زنجان بعضی جاها قزوین

  0

  0
 5. ab گفت:

  از کی اصفهان شیراز و یزد در مسیر جاده ابریشم قرار گرفته اند.

  4

  1
 6. Aydin گفت:

  همه جا هم باید اصفهان و شیراز بچپونن …… آخه اصفان و شیراز چه ربطی به جاده ابریشم داره ؟؟؟؟ یا سواد ندارن و نمیدونن جاده ابریشم کجا بوده و یا ما رو مسخره کردن !!!!!!
  به زور میخوان شیراز و اسفانم غالب کنن به جاده ابریشم …… مطمئنا با لابی و ضایع کردن حق تبریز این امتیازو برای اصفان و شیراز گرفتن ……. هنوز یادمون نرفته که همینا نذاشتن تورگردانان جهان در همایش ایران به تبریز سفر کنن !!!!! ….

  5

  4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo