راز قتل فجیع جوان مهابادی در نزد سه دختر به نام های تارا، کیمیا و ملیکا/ ماجرای خودکشی یک دختر چه بود؟+ عکس

 

هفته گذشته خبر قتل هولناک پسر مهابادی به نام صادق برمکی تیتر یک حوادث رسانه های کشور شد.
دراین سناریوی هولناک چند جوان دوست ۱۹ ساله خود را به بیابان های اطراف یکی از روستاهای مهاباد بردند و پس از زدن چند ضربه ساطور در حالی که از او فیلم می گرفتند او را نیمه جان رها کرده و رفتند.

: قتل جوان مهابادی سناریوی مخوفی را رقم زد که اذهان جامعه را به سمت خود کشاند، گفت و گو با دختر مورد علاقه صادق برمکی را در ادامه می خوانید:

به گزارش تبریزمدرن ، هفته گذشته خبر قتل هولناک پسر مهابادی به نام صادق برمکی تیتر یک حوادث رسانه های کشور شد.
دراین سناریوی هولناک چند جوان دوست ۱۹ ساله خود را به بیابان های اطراف یکی از روستاهای مهاباد بردند و پس از زدن چند ضربه ساطور در حالی که از او فیلم می گرفتند او را نیمه جان رها کرده و رفتند.
ناگفته های تارا از قتل وحشتناک جوان مهابادی و دو دختر به نام کیمیا و ملیکا + عکس

صبح روز بعد بار دیگر این چند جوان به سرکردگی فردی به نام دانیال به محل جنایت بازگشتند و متوجه شدند که هنوز صادق جان در بدن دارد، اما با این حال او را در حالی که هنوز زنده بود به آتش کشیدند و از لحظه به لحظه جان دادن او فیلم گرفتند.
پس از این جنایت هولناک دانیال و همدستانش گرفتار قانون شدند و از جنایت هولناک خود پرده برداری کردند. چند روز پس از این ماجرا گمانه زنی ها در مورد انگیزه اصلی عاملان این جنایت آغاز شد.
مهم ترین فرضیه ها دراین خصوص شامل دو دسته بود، یکی مسائل ناموسی و دیگری انگیزه های شیطان پرستانه.
در حالی که گمانه زنی ها ادامه داشت و حتی به مطرح شدن نام دو دختر به نام های ملیکا و کیمیا کشیده شده بود همه افکار به سمتی رفت که انگیزه عاملان این جنایت ناموسی است.

هویت دختر در عکس
اما ماجرا به همین جا ختم نشد زیرا خانواده مقتول معتقد به فرضیه دیگری غیر از مسائل ناموسی هستند. در همین هنگام عکسی از صادق در فضای مجازی  منتشر شد که دختری را در کنار او نشان می داد و این گونه ادعا می شد که آن دختر همان شخصی است که باعث به هم خوردن دوستی چندین ساله دانیال و صادق شده است.
با پیگیری ماجرا از واقعیت این ماجرا پرده برداری شد. دختری که در عکس های منتشر شده در فضای مجازی در کنار صادق است در واقع تارا، دختر مورد علاقه صادق بوده است.

عشق نافرجام
رکنا با پیدا کردن این دختر گفت و گویی را با وی انجام داد که بخشی از آن را در ادامه می خوانید.

****

با توجه به اقرار متهمان؛ انگیزه قتل فجیع مهاباد اعلام شد/ حیدری: تحقیقات همچنان ادامه دارد
غم سنگینی در سینه دارد، از دست دادن فردی که دو سال از زندگی خود را به صورت شبانه روزی به خود اختصاص داده باشد و قبول اینکه دیگر در کره خاکی جایی ندارد بسیار مشکل است.
تارا در مورد مدت آشنایی خود با صادق می گوید: دو سال بود که صادق را می شناختم، او بسیار پسر خوب، سالم و خانواده داری بود. او قلب بسیار رئوف و مهربانی داشت، شاید به ظاهر زیاد مذهبی به نظر نمی رسید اما برای ارزش های انسانی ارزش خاصی قائل بود.

دوستی قدیمی
او در مورد دانیال نیز می گوید: از دوران پیش از دبستان دانیال و صادق با یکدیگر دوست بودند، برخلاف صادق، دانیال حالت عادی نداشت، او به موادمخدر نیز اعتیاد داشت، انگار عقده ای عجیب در وجود او نهفته بود که هر از چندی دست به کار عجیبی می زد، آخرین بار که تقریبا یک ماه و نیم پیش بود  تصمیم گرفت که شیطان پرست شود، به همین دلیل روی مچ دست راست خود یکی از نمادهای شیطان پرستی را خالکوبی کرد، دندان های خود را نیز به شکل وحشتناکی درآورد و در صفحه مجازی خود کارهای عجیبی می کرد و مطالب زشتی می نوشت. به خاطر دارم در یکی از جمع های دوستانه به صادق پیشنهاد داد تا با او همراه شود اما صادق به هیچ وجه نمی پذیرفت.

آخرین پیام
دختر موردعلاقه مقتول ادامه می دهد: ما دانیال را جدی نمی گرفتیم و فکر می کردیم این نیز یکی دیگر از حرکات عجیب اوست و پس از مدتی از سرش خواهد افتاد تا اینکه شب حادثه برای آخرین بار با صادق صحبت کردم و او از مدارکی صحبت کرد که می توانست دانیال را به خطر بیندازد به همین دلیل دانیال از او خواسته بود که یا با او همراه شود و یا مدارک را بازگرداند اما صادق هیچ کدام را قبول نمی کرد، قرار بود فردای روز حادثه صادق چیزهای بیشتری از دانیال و آن مدارک بگوید و از من نیز قول گرفت تا چیزهایی که به من می خواهد بگوید را با کسی در میان نگذارم اما صادق روز بعد زنده نماند. در آن شب با دوستانش بیرون بود و گفته بود که تا پیش از ساعت ۱۲ شب بازمی گردد و ساعت ۱۱:۰۶ برای همیشه آفلاین شد، این در حالی بود که من فهمیده بودم صادق با دانیال و دوستانش بیرون است.

رازی که گفته نشد
این دختر در ادامه گفت و گو می افزاید: پس از ارتکاب این جنایت متوجه شدم که صادق مدارکی در اختیار داشت که اگر به دست پلیس می رسید موقعیت ۱۷ تن از همراهان دانیال را به خطر می انداخت، به همین دلیل تصمیم به قتل او گرفتند و با خوراندن مشروب مسموم به او، صادق را به قربانگاه کشاندند و نیت کثیف خود را عملی کردند.

من این حرف ها را به افسر پرونده گفتم .باور کنید نقشه قتل صادق را از مدت ها پیش طراحی کرده بودند، بخاطر دارم در یک گروه تلگرامی که دانیال نیز حضور داشت صادق با چند نفر جر و بحثش شد و دانیال به صادق گفت نگران نباش این موضوع تا پاییز برای همیشه حل خواهد شد، پس از این جنایت متوجه شدم که قصد کشتن او را داشتند. در قسمتی از فیلم جنایت که توسط دوستان صادق دیده شده است، صادق از دانیال کمک می خواهد و به او می گوید که مرا نجات بده و به بیمارستان برسان، من غرق در خون شدم، دانیال بی توجه است و اقدامی غیر قابل باور می کند.

کیمیا کیست
تارا در مورد کیمیا و ملیکا نیز می گوید: ملیکا را اصلا نمی شناسم و فکر می کنم شایعه باشد اما کیمیا دختری بود که سه ماه پیش به مدت یک هفته با دانیال دوست بود و سپس با هم قطع رابطه کردند، صادق هیچ نقشی در قطع رابطه آنها در این ماجرا نداشت.

فلش مموری راز اقدام شیطان با جوان مهابادی را برملا کرد / ماجرای خودکشی یک دختر چه بود؟

چند روز پس از کشف جسد سوخته جوان ١٩ ساله مهابادی حالا احتمالات جدیدی درباره انگیزه‌های این جنایت تکان‌دهنده مطرح شده است.

توضیحات منصور برمکی پسر عموی مقتول نشان از پیچیده بودن این پرونده دارد. سوم مهرماه امسال بود که پلیس مهاباد جسد یک جوان ١٩ ساله به نام صادق برمکی را در یک جاده روستایی نزدیک این شهر کشف کرد.
کارآگاهان پلیس مهاباد پس از تحقیقات گسترده متوجه رابطه دوستانه مقتول و جوان دیگری به نام دانیال شدند. صادق و دانیال از دوره دبیرستان با هم رابطه دوستانه داشتند و در دانشگاه هم در رشته حسابداری هم‌دانشگاهی بودند. دانیال پس از مراجعه به پلیس ابتدا نقش خودش را در این جنایت انکار کرد اما بعدا پذیرفت که او هم نقش داشته است. پس از اعترافات دانیال سه همدست دیگر او هم دستگیر شدند؛ دو تن که در جریان جنایت نقش داشته‌اند و یک نفر که چاقو و ساتور را در اختیار آنها قرار داده بود.
بررسی‌های پزشکی قانونی، نشان داد که صادق با ضربات چاقو و ساتور به قتل رسیده و بعدا جسد او هم به آتش کشیده شده است. آنها از تمامی مراحل جنایت‌شان فیلمبرداری هم کرده بودند و با جسد صادق سلفی گرفته بودند. عملی عجیب که تاکنون در جنایت‌های کشف شده در کشور سابقه نداشته است. از همان روزی که این خبر منتشر شد یک علامت سوال بزرگ شکل گرفت. اینکه انگیزه قاتلان جوان، از دست زدن به چنین جنایتی چه بوده است.
رییس کل دادگستری استان آذربایجان غربی انگیزه قتل و سوزاندن جسد «صادق» را مسائل ناموسی اعلام کرده است. توکل حیدری به خبرگزاری «میزان» گفته است: «یکی از متهمان در تحقیقات ابتدایی بازپرسی، به قتل با انگیزه مسائل ناموسی اعتراف کرده است. » حیدری در عین حال این را هم اضافه کرده که تحقیقات درباره «زوایای دیگر این جنایت» ادامه دارد.

تکذیب خودکشی دختر مورد علاقه صادق
دانیال دوست صمیمی صادق و یکی از متهمان پرونده در اعترافاتش گفته است که اختلاف او و صادق از زمانی آغاز شده که دختر مورد علاقه‌اش با صادق رابطه دوستی داشته و همین اتفاق موجب شده تا از دوست صمیمی‌اش کینه به دل بگیرد و نقشه قتل او را طراحی کند و به اتفاق دو نفر از دیگر دوستانش آن را عملی کند. همزمان با طرح این موضوع شبکه‌های اجتماعی پر شد از عکس صادق در کنار دختری که ادعا می‌شود با او رابطه دوستی داشته است.
در خبر بدون منبعی که در تلگرام دست به دست می‌شود ادعا شده که این دختر جوان بعد از انتشار خبر قتل صادق، دست به خودکشی زده است. منصور برمکی، پسرعموی مقتول خبر خودکشی این دختر را تکذیب کرد: «این خبر از اساس دروغ است؛ مهاباد شهر کوچکی است و اگر چنین اتفاقی رخ داده بود حتما همه مردم شهر باخبر می‌شدند.» منصور برمکی می‌گوید فضای مهاباد این روزها نیازمند آرامش است و نباید با طرح این شایعات رسیدگی به پرونده دچار آسیب شود. او حتی به تقاضای خانواده مقتول پس از این حادثه اشاره می‌کند که در اطلاعیه‌ای از مردم شهر خواسته بودند آرامش شان را تا به نتیجه رسیدن پرونده حفظ کنند.

ردپای اعتقادات انحرافی
اما آیا واقعا این جنایت هولناک فقط بر سر اختلاف دو جوان بر سر رابطه با یک دختر روی داده است؟ پسرعموی مقتول می‌گوید: «برای من قابل باور نیست. هر جوانی ممکن است به یک دختر خانم علاقه‌مند شود و رقیب هم داشته باشد اما آیا تا حالا این رقابت‌ها به چنین جنایتی منتهی شده است؟ حداکثرش این بود که با هم دعوا کنند یا چاقوکشی کنند.»
تردید پسر عموی مقتول درباره انگیزه‌های واقعی بروز این جنایت و در کنار آن طرح گسترده شایعه‌ای مبنی بر اینکه قاتلان جزو گروه‌های انحرافی شیطان‌پرستی بوده‌اند موجب شده تا او هم این احتمال را رد نکند: «من نمی‌توانم اظهارنظر قطعی کنم. خوشبختانه مراجع قضایی و ارگان‌های امنیتی

دارند موضوع را پیگیری می‌کنند. اما بر اساس چیزهایی که در فیلم این جنایت دیده‌ام احتمال اعتقادات شیطان‌پرستی و مسائلی شبیه آن وجود دارد.»

ماجرای فلش مموری چیست؟

روزی که دانیال، دوست صمیمی مقتول به عنوان متهم به اداره پلیس فراخوانده شده است او یک فلش مموری را به یکی از دوستانش می‌دهد تا از آن مراقبت کند. این فلش بعدا به دست پسرعموی مقتول می‌رسد و بعد از ریکاوری فلش فیلم‌های گرفته شده از جنایت کشف می‌شود.
منصور برمکی می‌گوید تا حالا چند بار فیلم این جنایت را به دقت مشاهده کرده و متوجه علایمی شده که وجود اعتقادات شیطان‌پرستانه را تقویت می‌کند: «دانیال در زمان آتش زدن جسد خطاب به صادق به انگلیسی می‌گوید به جهنم من خوش آمدی. روی بدن دانیال خالکوبی‌های عجیب و غریب هم دیده می‌شود. او یک صلیب برعکس هم داشته که از علایم مورد استفاده شیطان‌پرست‌هاست.»
پسرعموی مقتول از یکی دیگر از تناقض‌های این پرونده هم به عنوان نشانه‌ای از اراده قاتلان برای دست زدن به چنین جنایتی پرده برمی‌دارد: «آنها در اعترافات‌شان گفته‌اند که قصد نداشته‌اند صادق را به قتل برسانند و از ترس دست به این کار زدند اما در فیلم چند بطری بنزین کنار صندلی جلو معلوم است که نشان می‌دهد آنها از قبل چنین تصمیمی گرفته بودند.»
منصور برمکی از پیگیری‌های ارگان‌های امنیتی و قضایی برای به نتیجه رسیدن این پرونده تشکر می‌کند و از همشهریانش و افکار عمومی درخواست می‌کند تا از انتشار شایعات بی‌اساس درباره این پرونده پرهیز کنند. اهالی مهاباد این روزها غمگینند. از همان روزی که نزدیک به دو هزار تن برای بدرقه جسد صادق جمع شده بودند تا همین امروز آنها در بهت فرو رفته‌اند. آنها در شهرشان شاهد چنین جنایتی نبوده‌اند اما حالا پرونده قتل جوان ١٩ ساله مهابادی یکی از پیچیده‌ترین پرونده‌های جنایی در کشور است. شاید با روشن شدن ابعاد دیگر پرونده برخی از احتمالات مطرح شده از سوی مراجع رسمی تایید شود.

16
2

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۲۴ پاسخ

 1. اردبیلی گفت:

  بابا ول کنید همشون مسخره بازیه به خدا!
  ارزش خوندن هم نداره! کدوم فاجعه هولناک!
  همه اینها دو تا فیلم شیطان پرستی میبینن جو گیر میشن!
  بعدش میخوان مثل همونا رفتار کنن. بیشترشون هم مواد مخدر روان گردان مصرف میکنن و هیچ مسئله ناموسی هم در کار نبوده!
  واقعیت جای دیگه هست. اونم اینه که نسل جوون امروز از فرط بیکاری و تلگرام بازی همشون زدن به جاده خاکی!
  نسل فعال امروز ایرانی به شدت دچار بحران هویته! در حالی که این نسل باید برای سازندگی و سربلندی ایران خوش خبر میبودن و هر روز خبرهای خوش ازشون گفته میشد نه اینکه قتل و غارت کنن و بعدش سلفی بگیرن!
  بعدش مگه دختر قحطی بوده ! میرفته با یکی دیگه دوست میشده!
  متاسفانه دختران ایرانی هم عفت و پاکدامنی رو کنار گداشتن و پسر ها رو به شدت به بیراهه میبرن !

  14

  18
 2. ناشناس گفت:

  اگر من جای سران مملکت بودم کل کردستان و مناطق کرد نشین رو پادگان نظامی می کردم.کلا”وحشی گری تو خون این مردمان هست.از قاچاق کالا و اسلحه و مواد مخدر گرفته تا سر بریدن مردم به دلیل اعتقادات دینی و انجام عملیات تروریستی در شهرهای مختلف و حتی تفکرات کهنه و بی خردشان مثل مهاجرت به شهرهای دیگر جهت تغییر ترکیب جمعیتی.

  53

  53
  • اردبیلی گفت:

   لطفا نژاد پرستی رو بزار کنار دوست عزیز.
   انگار قضیه اتنا کوچولو یادت رفته.
   کردها انسانهای غیوری هستن و صد البته خواسته های به حق دارن.جرم و جنایت در همه جای دنیا وجود داره!
   تو امریکا همین چند روز پیش بود که یه مرد روانی هشتاد نفر رو به مسلسل بست و نابودشون کرد!
   اگه به هموطن کردت وحشی بگی پس ما هم وحشی هستیم!
   چرا مسایل رو نژادی و قومیتی میکنید؟
   اصل مسئله در بحران هویت نسل امروز ایرانی هست نه مسئله کرد و ترک بودن! این رو به خوبی میتونی در تک تکشون بوضوح ببینی!
   انگار خود ترکها چه شق القمری کردن که کردها بد بودن!

   21

   18
   • ناشناس گفت:

    اردبیلی عزیز شما هم لطفا”ادای روشنفکری در نیار.نه،آتنا یادم نرفته ولی در این چند سال اخیر مگر چند مورد مثل آتنا در منطقه آذربایجان داشته ایم؟ولی محض اطلاع کارهای کردها رو یادتون می اندازم که بدونید ترکها شق القمر کردن که هیچ حتی خیلی با فرهنگ و اهل تمدن و اجتماعی هستن:۱-انواع درگیری ها با نیروی انتظامی و سپاه پاسداران در مرزهای ایران به دلیل قاچاق مواد مخدر و اسلحه – ۲- انواع بمب گذاری ها در ترکیه و حتی ایران به دلیل مسائل نژادی ۳- هزاران مورد بریدن سر برادران مسلمان به دلیل اعتقاداتشان ۴- مهاجرت به شهرهای دیگر جهت تغییر ترکیب قومیتی و استفاده در آینده که الان مثلا” نمونه اش رو در جدایی کردستان عراق می بینید و حتی به کردهای برادرشان که مخالف خودشان هستند نیز رحم نمی کنند.حال برادر اردبیلی تو بگو ببینم کدام یک از ترکها در ایران این چنین کارها را انجام داده اند؟در اینکه در بین هیچ یک از قومیتها نباید تبعیض قائل بشه شکی نیست و همه ما انسانیم ولی اگر کسی بخواد با وحشی گری حقش رو بگیره خودش محکومه و صد البته وحشیه!اگر در ارومیه هم مثل شما ادای روشنفکری در نمیاوردن الان اینطوری نمی شد.
    کدام ترک یا هر نژاد دیگری در ایران تا حالا برای گرفتن حقش به خودش بمب بسته و ترکونده؟مثلا”الان اعراب جنوب کدامشون کارهای تروریستی انجام دادن به بهانه اینکه پول نفتشون رو در تهران و اصفهان سرمایه گذاری کردن.دوست عزیز اردبیلی ما هم هیچ قصد و غرضی نداریم ولی انسان اصیل و با فرهنگ با انسانی که به صورت حیوانی مشغول وحشی گریه خیلی فرق داره…

    14

    13
    • تبریزلی گفت:

     آفرین الحق که حرف حق جواب نداره یاشا👏👏👏👏

     11

     7
    • ناشناس گفت:

     یاشا گوزل قارداشیم .
     احسنت

     9

     3
    • اورمولو گفت:

     یاشا قارداش. من خودم اهل اورمیه هستم حرفاتو کاملا قبول کردم اینکه هیچ کدوم از ترکا تو خود آزربایجان اندازه تبریزی ها بیدار نیست این یه واقعیته محضه یادمه همین ۱۵ سال پیش ۲۰ سال پیش به قرآن مجید این کردار و فقط تو بیمارستان های اورمیه میشد دید عین آواره با بهداشت وحشتناکشون با مرض هاشون میومدن از مراکز درمانی ما استفاده میکردن اصلا نمی دونیم یهو چیشد عین مور و ملخ با زادوولد باکتری وارشون شدیدا در حال زیاد شدن در تن زخمی آزربایجان هستن خدا شاهدههممون شاهدیم اصلا براشون فرهنگه که هر کدوم ۴ تا زن بگیرن از هر کدوم ۴ تا حد اقل بچه اونم حد اقل چون من ۷ کمتر اکثرا نمیبینم الان تورک قارداشلار اینکه بگیم مردم اورمیه مقصرا این تا درصد زیادی این ناحقیه چون این شهر و استان دایما تحت حمله ها و قبیله های کرد و ارامنه قرار گرفتن به شدت مردم اینجا رو قتل عام کردن که نتیجش صدها گور دسته جمعی تو این شهره تمام این ها در زمان رضاشاه ملعون صورت گرفته که خود اون به اکراد اسلحه میفروخت و تا با همکاری انگلیسی ها و فرانسوی های مستقر در اینجا کردها به اهداف شومشون برسن و هیچ کمکی به مردم بی دفاع این منطقه انجام نشد دقت کنید خیلی شهرهای ترک آسمیله تر ازین جا هس ولی این شرایطو ندارن چون تو شرایط استراتژیکی قرار ندارن. وظیفه ماس که مردممونو آگاه کنیم تا میتونیم و تا خون تو رگامون هس تا آخرین قطرش پشت وجب به وجب خاک آزربایجان عزیز و مظلوممون باشیم .فرقی که بین کردها و ترکا هست یه فرق اساسی هست اینه که کردها دارای تفکر مستقل هستن ولی ترکا دارای تفکر وابسته به حکومت فارس اینو یادتون باشه هیچ کس جز خودمون به درد خودمون نسوختیم همین فارس هایی که سایت تبریز مدرن پست هایی راجب شهراشون و … می ذاره اینکه یه بحث رقابت و همکاری بین ما ترکا و فارسا ایجاد میکنه آخر این به نابودی آزربایجان منجر خواهد بود چون تک به تک فارس ها حامی اکراد هستن به دلایل نژادی و فرهنگی و زبانی حالا چهقدر هم این قوم وحشی باشند! و کسی که در آخر ضرر رو خواهد دید و تنها خواهد ماند ما هستیم
     و ما هنوز اختلاف بین شهرامونو تبدیل به اتحاد نکردیم افتادیم جون هم .
     به کردها اسلحه های زیادی داده شده اسلحه های چرندیات تاریخی به کردهایی که کوچکترین نقشی در تاریخ ندارن که حتی خود اسم کرد بیشتر از ۵۰۰ سال عمر نداره که عموما به مردم چوپان و کوچگر گفته میشده و صحراگرد .یادتون نره ما به ملتیم باید ازین به بعد با تفکر ملی و مستقل به داد آزربایجان برسیم وگرنه…

     13

     3
   • تبریزلی گفت:

    آخیییییی یه مدت به سایت شهرم سر نزدم پدیده های جدیدی مثل تو رو از دست دادم.😂😂😂تو دیگه از کجا پیدات شده ؟ اصلا هم معلوم نیس که کردی!!!!! و اسمت برای رد گم کنیه! کاری که خیلی بین کردا مرسومه خوشونو جای یکی دیگه زدن!!

    12

    7
  • ناشناس گفت:

   دوست عزیز لطفا تفرقه انگیزی نکنید و از اب گل الود ماهی نگیرید.

   8

   7
  • تبریزلی گفت:

   منم با این ناشناس عزیز موافقم . ناشناس جان اینا خیلی زیرکن با پنبه سر میبرن… در عمل همه این کارهایی که گفتی انجام میدن ولی در ظاهر خودشون و چهره های سیاسی و نماینده هاشون آنچنان چهره مظلوم و حق به جانب و مکش مرگ من به خودشون میگیرن که خودتم‌میای میگی وای هرااای که چقد به این اکراد ظلم شده …. کاش یه ذره از این شیطنتها رو ملت ترک و نماینده های هم داشتن متاسفانه ماها زیادی صادقیم هر چی هستیم بیان میکنیم رو بازی می کنیم … دو دره باز نیستیم

   19

   12
  • ناشناس گفت:

   احمق بی شعور نژادپرست

   1

   6
  • ناشناس گفت:

   به جای نوشتن دیدگاه شما برو گوه بخور

   2

   3
  • Anahita گفت:

   با این حرفت شخصیت ترک هارو به کرد ها نشون دادی دوست عزیز ادامه بده🤣

   2

   1
 3. اردبیلی گفت:

  واقعا حیف این جوون خوش تیپ ایرانی!
  نسلی که با این همه مواهب خدادادی دنبال چه اراجیفی هستن!عوض افتخار افرینی و سربلند کردن وطنشون ایران !

  19

  15
 4. ناشناس گفت:

  لطفا از این گونه اخبار که خواندنش فایده ای نداره اجتناب کنید. جای این خبر تو این سایت نیست نه موضوع به شهر و عمران شهری ارتباط داره و نه به تبریز.

  5

  2
 5. واقعیت گفت:

  خدا را شکر که تو جای سران مملکت نیستی که کردستان ومناطق کرد نشین را تبدیل به پادگان نظامی کنی تو کاملا معلوم که اهل کدام شهر واز قومی هستی حالا کاری به زادگاه ونژادت ندارم ولی این رابدان که هموطنان کردمان وحشی نیستند و وحشی گری هم در خونشان نیست همه جا آدم خوب وبد دارد یک مثال برایت می آورم مگر همین چند ماه پیش نبود که در پارس آباد مغان یک نفر آدم بی شرف وپست فطرت به آتنا دختر کوچولوی هفت ساله این طفل معصوم تجاوز کرد وطلاهای او را دزدید وبعد او را به قتل رساند واشک همه ایرانیها را در آورد خب اون کسی که این کار راکرده یک نفر بوده حتی اگه چند هزار نفر آدم خلافکار هم در استان اردبیل باشد باز دلیل نمی شود که خلافکاری اینها رابه پای چند میلیون آذری زبان بگذاریم وتو هم فکر نکنم خوشت بیاید از اینجور اتفاقات متاسفانه هر از گاهی در دیگر شهرهای کشور هم اتفاق می افتد حتی بد تر از این گفته ای به کار قاچاق مشغولند خب مگه دولت برای اینها چه صنعتی ایجاد کرده یه مقایسه ای بین استانهای کرد نشین واستانهایی که همزبان خودت هستند بکن فاصله اش از زمین تا آسمان است البته قاچاق کالا در تمام شهرهای مرزی رواج دارد فقط در شهرهای شرقی ایران قاچاق مواد مخدر متاسفانه وجود دارد اگر هم هموطنان کردمان به شهرتان مهاجرت می کنند این که خلاف قانون نیست شما یک ماده قانونی رابیاور که نشان دهد مهاجرت اقوام کرد خلاف قانون است

  17

  23
  • ناشناس گفت:

   نفهم منظور اینا از مهاجرت غصب هست نه مقیم بودن آنجا این ها با سران خودشون و با نقشه ها و برنامه ریزی هایی که از اربیل کنترل میشه به منظور خاصی جهت غصب با پول های کلان کوچ میکنن بعدشم اسم اون واقعیتو بردار اگه واقع بینی هزاران هزار شهید دادیم از دست همین کرد های خائن که همیشه ایران و به خصوص آزربایجان رو از پشت خنجر زدن فقط کاش بدونی زمان شهید باکری که با دستور ایشون قریب به هزار نفر از کردها ی عراقی در زمان جنگ در یکی از روستای ترک نشین سولدوز (نقده) پناه داده شده بود در عرض یک هفته مردم اون شهرو همین کردا قتل عام کردن و تعدادی از اون هارو در عروسیی که پسر خان کردها داشت سر میبریدن شهید همت رو کاش بشناسی دقیقا در اون زمان در آن روستا حاظر بود و اولین بار به چشم خودش خائن بودن این کرد های کولی مهاجر پررو دید و اون هارو با دستور خود شهید همت به توپ بستن حتی به حیوانات و زنو بچه این جانی ها هم رحم نکردند و انتقام سختی از کردها گرفته شد ولی چند بار بعد از اون و قبل از اون همیشه شرور بودن کردها رو تک به تک کشور های منطقه تجربه کردن قتل عام هایی که کردها در آزربایجان کردنو یعنی دقیقا بیخ گوش ما کنار ما جلو چشم مادر و پدر های ما اگه تو شهر تو میکردن هیچ وقت نفست از جای گرم بلند نمیشد اینقدر رو زخم ما کمک بپاشی قضیه آزربایجان بخصوص غرب آزربایجان قضیه فلسطین با اسرائیل هست دردی که فقط درون مارو آتیش میزنه نه تویی که…

   15

   5
 6. ناشناس گفت:

  اینجا یکی از دوستان که هم زبان بنده بوده و اهل اردبیل با کمال بی اطلاعی و بدون مطالعه و بی خبر از شرایط و احوال آذربایجان مظلوم به مایی که مخالف اکراد تروریست هستیم گفتم نژاد پرست. برادر اردبیلی من اهل اورمیه هستم همون شهری که مردمش به فرهنگ و آداب انسان دوستی معروفن ولی چه خون هایی که تو غرب آذربایجان و بخصوص تو اورمیه ریخته نشده توسط همین انسان (حیوان) های غیور! وحشی! بند اورمیه رو میشناسن راژان یا سیلوانا یا زیوه اورمیه رو همه میشناسن تا همین ۷ سال پیش پشت همین کوه ها کردهایی که به عنوان پناهنده از ترکیه و سوریه پناهنده شدن کمین کرده فقط با یک عبور از اون خیابان ها یا معابر هم شهری های منو محاصره کرده و در جشن ها و عروسی هاشون سر میبریدن برادر اردبیلی من انگار شهدای مثلح شده نیرو انتظامی و سپاه که تو همین ایران الخصوص در غرب آذربایجان که تو سردشت و مهاباد و پیرانشهر و حاج عمران و اورمیه لشکر لشکر سربیریده شده و بدن های قطعه قطعه شدشون رو تو گونی تحویل خانوادشون میدادن تا ببینن!
  آقای روشنفکر انگار بی خبری تو و خیلی از هموطنام زمانی که بی خبر از آذربایجان غربی و قتل عامی که رهبران همین کردا از سیمیتقو لعنت الله که اورمیه و سلماس رو قتل عام کرد بعد از قتل عام وحشتناکی که جیلو ها همون ارامنه کثیف در سه شهر خوی سلماس واورمیه کردن و سال ۱۹۷۸ جوری به شکل وحشتناک مردم من رو قبیله کرد شکاک به رهبری سیمیتقو قتل عام کردن که شهر خالی از سکنه شد آقای روشنفکر تو و اجداد اردبیلیت کجا بودی!
  درسته یادم اومد در حال فارسچیلیخ!
  قتل عام قاسملوی کرد کثیف ملعون رو یادت بیار یادت نمیاد اینترنت دم دستته اقلا!
  مردم سولدوز(نقده)رو ریختن خونه هاشونو داخل خونه هاشون قتل عام کردن اون موقع نه تو بودی نه بابا بزرگ جونت!
  پدر من بود یا پدر همه ما آذربایجانی های مظلوم بود جمعه اورمیه فردی به اسم غلامرضا حسنی یا مولا حسنی که با رشادت تمام سلدوز رو از دست این جانی های کرد نجات داد با لگد ریختشون همون عراقی که صدام با لگد ریخته بودتشون تو ایران و آزربایجان!
  اگه سنگ فارس هارو میزنی پس کوچه کن تو ۳ بار قتل عامی که تو آذربایجان شد تو سه بارش عثمانی ها به دادمون رسیدن و اورمیه و آذربایجان غربی(غریب )رو از دست ارامنه(جیلوهای) وحشی و کردها ی ملعون نجات دادن کجا بود این حکومت فارس پر ادعا و تحریف گر دروغگو و سوء استفاده کن ترسو که کمک و نجات آذربایجان توسط عثمانی هارا با تمام وقاحت و دروغ نوشتن اشغال آذربایجان توسط عثمانی ها!!!
  بهتره بگم وقتی قتل عام جیلو لوق و سیمیتقو در اورمیه و غرب آذربایجان انجام شد رضا شاه سر کار بود و با کمک سلاح انگلیس و فرانسه این قتل عام عملی شد کجا بودن هم زبان های من بخصوص با کمال احترام بسیاری از برادرای اردبیلی من!
  ما تو خیلی از برهه ها مدیون تبریز هم بودیم چون تو نجات و کمک و دستگیری کشتن اسماعیل آقا سیمیتقو و جواهر سیمیتقو برادر کثیفش در روز های خونی ما خیلی به ما کمک کردن!
  من عشقم تمام آذربایجان هس و هیچ فرقی نمی ذارم بین شهرامون چون بیدار و دلسوز برای آذربایجان همه جای آذربایجان هس و آسمیله وخائن هم هس !
  به قول یکی از شعرای بزرگ و نامی آذربایجان که گفت ما ترک ها هم شلیک کردیم و هم خودمونو هدف قرار دادیم !
  یادت نره ترک گوشت ترکو بخوره استخونشو دور نمیندازه!
  به قول مصطفی کمال پاشا آتا تورک که گفت تورکون تورکدن باشقا دوستو یوخدور!

  18

  7
 7. ناشناس گفت:

  ولی من کاملا قبول دارم که طیطان پرستی بوده است

  1

  0
 8. ناشناس گفت:

  واقعا شما هنوز نمی دانید آذری و ترک فرق می کند.. آذری از اقوام ایرانی و ترک ها از قومیت دیگری هستند…

  1

  1
 9. ناشناس گفت:

  واقعا که چه ادم هایی در این دنیا پیدا میشه ۰۰۰
  Thinking

  2

  0
 10. ستاره شرفی گفت:

  آقایون ترک زبان نژادپرست یادتون باشه برتری به شعور و انسانیته و تنها خداست که حق قضاوت داره. از کلی گویی بپرهیزیم، همه ایرانی هستیم و البته انسان. منی که براحتی برای کرد و لر و بلوچ و… و هرکسی که مورد پسندم نیست، حکم مرگ صادر میکنم با این قاتل بیرحم هیچ تفاوتی نخواهم داشت. از خشم خداوند بترسیم. غرور پایان انسانیته…

  0

  3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo