دانشکده داروسازی و مرکز پیوند اعضای شمالغرب کشور در تبریز به بهره برداری رسید/تحول در عرصه پزشکی استان با مدیریت جهادین علوم پزشکی تبریز

۱-دانشکده ی داروسازی تبریز

دانشکده ی داروسازی تبریز با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزشی  و مقامات استانی به بهره برداری رسید.مدیر منابع فیزیکی و نظارت بر طرح های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در حاشیه این افتتاح در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی،  اظهار کرد: دانشکده ی داروسازی تبریز با  ۱۷هزار و ۵۰۰ متر مربع زیر بنا  به عنوان یکی از بزرگ ترین دانشکده های دارو سازی ایران محسوب می شود.

مسعود صالحی اظهار کرد: احداث این پروژه از سال ۸۶ آغاز شده بود ولی در سال ۹۱  با توجه به نبود اعتبار، در مرحله ی ۲۰درصدی متوقف شد که در سال ۹۳ ادامه عملیات ساخت آن آغاز شده و در حال حاضر تمامی مراحل اجرایی آن به اتمام رسیده است.

وی افزود:  نزدیک به ۴۰میلیارد تومان برای ساخت آن و  حدود  ۱۰میلیارد تومان جهت تامین تجهیزات این مرکز هزینه شده است.  همچنین بخشی از تجهیزات دانشکده ی داروسازی قدیمی تبریز نیز در این مکان مستقر می شود.

صومی: دانشگاه علوم پزشکی تبریز تربیت نسل جوان را بر عهده دارد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: مجموعه‌ی علوم پزشکی تبریز تأمین سلامت مردم و تربیت دانشجویان و نسل جوان را بر عهده دارد.
به گزارش تبریزمدرن ، محمد حسین صومی در آیین افتتاح پروژه‌های مختلف درمانی و بهداشتی، با اشاره به هفتادمین سالگرد تاسیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز، اظهار کرد: یاد کسانی که این دانشگاه را راه‌اندازی کردند، گرامی می‌داریم.
وی با بیان اینکه امروز همزمان با هفتادمین سالگرد دانشگاه علوم پزشکی تبریز، شاهد افتتاح چندین طرح بزرگ درمانی و بهداشتی در استان بوده‌ایم، افزود: تبریز علاوه بر اینکه شهر اولین‌هاست، از گذشته مهد علم و تمدن بوده و اولین دانشگاه جهان اسلام در ۷۰۰ سال قبل توسط یک  وزیر عالم و دانشمند در دوران حاکمیت ایلخانیان در تبریز بنیان نهاده شد  و این دانشگاه از دانشگاه‌های جامع زمان خود بوده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز ادامه داد: سال ۱۹۱۵ اولین دانشکده‌ی پرستاری علوم پزشکی در ارومیه بنیان‌گذاری شد ولی به دلیل جنگ جهانی به تبریز انتقال یافت و اولین تحصیل کنندگان رشته‌ی پرستاری در تبریز فارغ التحصیل شده‌اند و سال آینده، صدمین سالگرد فارغ التحصیلی رشته‌ی پرستاری را در دانشگاه جشن می‌گیریم.
وی با بیان اینکه دانشگاه تبریز در سال ۱۳۱۳ به عنوان اولین دانشگاه با دو دانشکده ادبیات و پزشکی بنیان‌گذاری شده است، گفت: خوشحالیم که از چنین قدمتی برخوردار هستیم.
صومی با اشاره به اینکه مجموعه‌ی علوم پزشکی تأمین سلامت مردم و تربیت دانشجویان با استعداد جامعه را بر عهده دارد، اظهار کرد: ما به ساختن ساختمان‌ها افتخار نمی‌کنیم، بلکه ساختمان‌ها را به عنوان زیر ساختی، جهت تربیت نسل جوان و شکوفایی استعدادها می‌دانیم.
صومی با اشاره به اینکه طی چهار سال گذشته، دانشگاه علوم پزشکی در حوزه‌ی فرهنگی و دانشجویی همواره رتبه‌ی اول را کسب کرده است، افزود: در المپیادهای ورزشی نیز رتبه‌های متعددی از قبیل اول، سوم، پنجم و هفتم کسب کرده‌ایم، ولی این رتبه‌ها برای ما رضایت بخش نیست.
وی ادامه داد: در حوزه‌ی علمی مدال‌های زیادی در چند سال گذشته کسب کرده ایم و دو سال گذشته نیز پنج نفر از دانشجویان برتر تبریز جزو برگزیدگان کشوری بوده‌اند.
وی ضمن قدردانی از خیران استان، افزود: خیران به عنوان راهنمای ما هستند و از تمامی کسانی که ما را در خدمت رسانی به مردم یاری می‌کنند، تشکر می‌کنم.
گفتنی است، در پایان این همایش برای نخستین بار در جهان از کتاب آموزشی، بهداشتی و مراقبت های فردی با خط بریل ویژه‌ی روشندلان توسط وزیر بهداشت، درمان و آموزشی و مقامات استانی، رونمایی شد.
همچنین مزار گلزار شهدای گمنام دانشگاه تبریز همزمان با هفتادمین سالگرد دانشگاه علوم پزشکی تبریز توسط وزیر بهداشت، درمان و آموزشی و مسئولان گلباران شد.

افتتاح نخستین مرکز پیوند اعضای تبریز

نخستین مرکز پیوند اعضای تبریز با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزشی افتتاح شد.

مدیر منابع فیزیکی و نظارت بر طرح های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در حاشیه این افتتاح در گفت و گو با ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، با بیان اینکه مرکز پیوند اعضای تبریز دارای زیر بنای چهار هزار و  ۸۰۰ متر مربع است، اظهار کرد: مرکز پیوند اعضا در تبریز پروژه ی مشترکی بین دانشگاه علوم پزشکی تبریز و خیر تبریزی بوده و  بخشی از اعتبار این مرکز توسط علوم پزشکی تبریز و خیر تبریزی “آقای نوبری” تامین شده است.

مسعود صالحی افزود: این مرکز برای اولین بار در تبریز به عنوان مرکزی متمرکز برای پیوند اعضا راه اندازی شده است و با راه اندازی آن  مردم  مجبور نمی‌شوند برای پیوند اعضا به شیراز مراجعه کنند.

وی با اشاره به اینکه هفته قبل نیز اولین پیوند عضو در تبریز در این مرکز انجام شد، گفت:  اعتبار مورد نیاز برای ساخت این مرکز نزدیک به ۱۵میلیارد تومان بود و بیش از ۲۰میلیارد تومان برای تامین تجهیزات این مرکز هزینه شده است.

افتتاح راه دسترسی جنوبی دانشگاه علوم پزشکی تبریز

راه دسترسی جنوبی دانشگاه علوم پزشکی تبریز از بلوار نیایش با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزشی افتتاح شد .مدیر فیزیکی و نظارت بر طرح های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، اظهار کرد: یکی از مشکلات شهر تبریز، تمرکز ترافیک در محدوده فلکه ی دانشگاه، دانشگاه تبریز و بیمارستان امام رضا (ع) بوده که بروز  ترافیک در این مناطق،  موجب دسترسی سخت بیماران به بیمارستان امام رضا (ع ) شده است که با راه اندازی این راه از سمت بلوار نیایش، موجب سهولت دسترسی بیماران به این بیمارستان می‌شود.

مسعود صالحی افزود: عملیات اجرایی این راه از سال ۹۴ آغاز شده و امروز نیز با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزشی به بهره برداری رسید .

وی با اشاره به اینکه مسیر طولی این راه حدود یک کیلومتر است، گفت: برای احداث راه دسترسی دانشگاه، اعتباری بالغ بر  پنج میلیارد تومان هزینه شده و حدود چهار میلیارد تومان نیز برای تملک زمین آن هزینه شده است .

وی یاد آور شد: امروز از سر درب دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز رونمایی شد که اعتبار هزینه شده برای این طرح نیز حدود  ۳۰۰ میلیارد  تومان است .

با حضور دکتر هاشمی :

ساختمان جدید دانشکده داروسازی دومین دانشکده داروسازی کشور در تبریز افتتاح شد

 پژوه ساختمان جدید دانشکده داروسازی بدنبال شکست ساختمان قبلی در سال ۱۳۸۳ با متراژ ۱۷۵۰۰ متر مربع تصویب وعملیات ساختمانی آن پس از انتخاب پیمانکار در سال ۱۳۸۵ شروع وپس از اجرای بخشی از اسکلت به علت عدم تخصیص اعتبارات تکمیلی تا سال ۱۳۹۲ بصورت نیم تمام رها گردید.با تلاش ریاست دانشگاه بخشی از اعتبارات از طریق سازمان برنامه وبودجه وبقیه از اعتبارات دانشگاه و وزارتی تامین وبا تکمیل سفت کاری ونازک کاری برای تجهیز آماده گردید. ۲۵۰۰ متر مربع آن برای اسکیل لب در نظر گرفته شد که در آینده باید مجددا به کاربری اصلی در نظر گرفته شود.
ساختمان در ۴ بلوک شامل ۲ بلوک در ۵ طبقه برای اتاقهای هیات علمی وبخش اداری است.۲ بلوک دیگر در ۴ طبقه آزمایشگاهها که دریکی از بلوک ها ۲ طبقه اضافی برای کتابخانه در ننظر گرفته شده است.
هر دپارتمان دارای ۶ آزمایشگاه ومجموعا ۳۶ آزمایشگاه جهت آموزشهای عملی دانشجویان وانجام پروژه های تحقیقاتی آماده شده است.۱۱ کلاس درس و ۶اتاق کنفرانس است .
ساختمان قدیمی ۱۰ هزار متر مربع که برای ۳۵۰ دانشجو در نظر گرفته شده بود.جمعیت فعلی دانشجویان قریب به ۸۰۰ دانشجوی under graduate وحدود ۱۰۰ دانشجویpost graduate است.
تعداد هیات علمی ۶۰ نفرکه بیشاز ۵۰ %آن دارای مرتبه استادی هستند .۳۰ % دارای H-index بالای ۱۵ هستند و۴ نفر جزو دانشمندان ۱%جهانی در گروه فارماسی و فارماکولوژی هستند.و یک نفر استاد ممتاز که تنها استاد ممتاز دانشگاه علوم پزشکی تبریز هستند.
رتبه پژوهشی کشوری دانشکده با فاصله زیادی نسبت به سایر دانشکده ها دوم است.

افتتاح مرکز پیوند اعضاء مرکز آموزشی درمانی امام رضا(ع) با حضور دکتر قاضی زاده هاشمی، وزیر بهداشت

 
عصر امروز دکتر قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی،  مرکز پیوند اعضاء، اتاق عمل شماره ۴ ، VIP  ، آی سی یو های شماره  ۵ و ۶ مرکز آموزشی  ودرمانی امام رضا (ع) که به همت خیر محترم حاج آقا نوبری به بهره برداری رسیده است، افتتاح نمود .
به گزارش روابط عمومی دانشگاه در آیین افتتاح مرکز پیوند اعضا،  وزیر بهداشت با اشاره به اینکه قدمت دانشگاه در ایران دو برابرتاریخ آمریکا است افزود: دانشگاه ربع رشیدی تبریز قرنها قبل به فکر تعلیم و تربیت دانشجویان بود و انتظار میرود آذربایجانشرقی در حوزه آموزش و ادبیات همواره پیشتاز شود.
سید حسن قاضی زاده هاشمی در آئین افتتاح پروژ ه های بهداشتی درمانی دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان اینکه دانشگاه نقش زیادی در تحولات جامعه داشته و این موضوع در مورد کشور ما نیز صدق می کند اظهار کرد: برای پیشرفت کشورها باید حوزه و دانشگاه در عمل با یکدیگروحدت داشته باشند و البته در کشور ما نیز حوزه و دانشگاه همواره در کنار هم هستند . وی افزود: پیشرفت کشور ما در گرو باورهایمان است  همانطور که امام خمینی (ره) مردم را بر باور توانستن رساندند و رژیم پهلوی را با لطف خدا و همت مردم در هم شکستند.
وی با اشاره به اینکه دوران پهلوی دوران بسیار سختی بود خاطر نشان کرد: در آن دوران هیچ امکانات و تجهیزاتی در اختیار حوزه و دانشگاه نبود  و شرایط فعلی ما با آن دوران قابل قیاس نیست ولی با وحدت و همدلی و یکی شدن حوزه و دانشگاه توانستیم مبارزه کنیم و تعداد زیادی از دانشجویان در آن دوران شهید شدند و به عنوان قهرمانان سرافراز کشور جان خود را نثار میهن اسلامی کردند به عنوان مثال میتوان از دانشجویان شهید مهدی باکری و صدها باکری دیگر از دانشگاهها را نام برد که در دوران دفاع مقدس مدیریت جنگ را برعهده داشتند .
دکترهاشمی با بیان اینکه در دولت تدبیر و امید اقدامات بسیار ارزشمندی در حوزه ساخت و ساز و توسعه زیربناهای آموزش  و پژوهش انجام شده است اظهار داشت : دانشگاه علوم پزشکی تبریز در حوزه پژوهش با ارتقای بیست رتبه در سطح کشور کم نظیر بوده و این بیانگر مدیریت صحیح دانشگاه است و ازدکتر صومی بابت پشتکار و همت زیاد تشکر می کنم. وی با اشاره به اینکه دانشگاه علوم پزشکی تبریز یکی از دانشگاههای مهم کشور است افزود: از تمامی افرادی که بدون حاشیه در این دانشگاه فعالیت می کنند قدردانی می کنم و از خداوند  متعال خواستار پاداش و ثواب معنوی برای این عزیزان هستم چرا که در جهت رضایت مردم همواره تلاش می کنند و ارزش کار این افراد با پاداش مادی قابل جبران نیست .

وزیر بهداشت ادامه داد: امروز نیز افتخار داشتیم همواره آقای جهانگیری چندین پروژه مهم علوم پزشکی را در استان افتتاح کنیم و از تمامی خیران و کسانیکه در این راستا تلاش کرده اند قدردانی می کنم . وی تاکید کرد خداوند توفیق بزرگی به افرادی که در گروه پزشکی هستند نصیب کرده چرا که میتوانند از خود بگذرند و به فکر سلامتی مردم باشند و معتقدم با باور به خدا میتوان در این زمینه الگویی نمونه برای دیگران شوند.
34
0

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۱۸ پاسخ

 1. 01 گفت:

  واقعا باید قدردان انسان های بزرگ و شریفی مثل آقای نوبری و آقای مردانی آذر بود که با انفاق در راه خدا بهترین امکانات پزشکی را در این شهر ایجاد نموده اند. دانشگاه علوم پزشکی تبریز هم پیشرفت فوق العاده ای در این سالها داشته که ای کاش سایر ادارات شهر و منطقه هم به اندازه یک صدم این دانشگاه به فکر پیشرفت و آبادی منطقه بودند…

  30

  1
 2. فرشید طالب گفت:

  آفرین، آفرین مدیریت یعنی این، دست مریزاد، دیگر مدیران استانی یاد بگیرند.

  13

  1
 3. اردبیلی گفت:

  به نظرم تاسیس چنین مراکزی که به صورت شیمیایی به تولید دارو میانجامد هدر دادن وقت و سرمایه عظیم کشور هست
  الان کل دنیا داره به سوی پزشکی طبیعی و طب سنتی و درمان ارگانیک میره و از اون مهمتر بحث پیش گیری در پزشکی امروز بسیار حائز اهمیت شده!
  اگه راست میگن بیان تغدیه مردم رو درست کنن _ محیط های شهری رو ارامبخش و لطیف کنن _ تو مسایل بنیادین کار کنن که تاثیر مستقیم بر سلامت روح و روان اشخاص داره نه ایجاد مراکزی که حتی بخوای از پنجره اش هم نگا کنی میلیون میلیون باید پول بریزی تو حسابشون!
  همش داروهای شیمیایی که داره جامعه ایران رو نابود میکنه! خدا نکنه پای هیچ ایرانی به اون خراب شده ها بیافته!
  یه سر به این بیمارستانها و مطب های پزشکان بزنید ببینید چقدر رفتار بدی با مردم دارن ! چقدر مردم بیچاره و مریض تحقیر میشن ! دارو ها هم کلا شیمیایی و گران قیمت که از توان مردم به دوره!
  هر وقت از جلوی سرچشمه اردبیل و مطب پزشکان رد میشم ارزو میکنم فقط یه بولدوزر داشتم …..!

  https://www.google.nl/amp/s/www.mashreghnews.ir/amp/755102/

  14

  23
  • ناشناس گفت:

   لازم نیست در مورد هر چیزی که اطلاعاتی در موردش ندارید نظر بدهید. از جمله داروسازی.

   7

   1
  • داود گفت:

   آقای اردبیلی:
   شما که خود را مستحق جوابگویی به همه مسائل می دانید و ادعا می کنید که دنیا به سمت طب سنتی پیش می رود لطفا خودتان یایکی از افرادی که ادعای شما را تایید می کنند بفرمایید چه دارو یا داروهای گیاهی و غذا برای امراض زیر تجویز می کنند:
   ۱:انواع سرطان خون و غدد لنفاوی
   ۲:انواع بیماریهای خود ایمنی
   ۳:انواع بیماریهای ویروسی باکتریال انگلی و ..
   ….
   طب سنتی خوب است در جای خود ولی نباید از علم نوین و به روز به صرف نو بودن دوری کرد و همه کارها و درمانها را به طب سنتی سپرد.
   اگر طب سنتی می توانست برای درمان بیماریها کاری بکند نباید قبل از ورود علوم جدید پزشکی،این همه تلفات در آبله،طاعون،حصبه،وبا و ….می داد.
   طب سنتی بیشتر بر پایه مصرف غذاها متمرکز است و جنبه پیشگیری آن بر درمان چربش دارد.
   و در اخر به مسئولین شهرتون بفرمایید مطب پزشکان را از سرچشمه جمع بکنند منطقه خیلی داغونیه که بیشتر به درد مشاغلی همچون مالخری تاناکورا و این جور چیزا می خوره.

   6

   1
 4. ناشناس گفت:

  شرم آوره. چقدر سطح توقعات و سطح فکر مسئولین تبریز پایینه. اینجا چه طرح های درمانی ساخته میشه در تهران و شیراز چه طرح هایی. خیلی عقبیم
  بیمارستان خیریه آموزشی، پژوهشی و درمانی ۶٠٠ تختخوابی پیوند اعضای بوعلی سینا به عنوان مهم‌ترین پروژه دانشگاهی و درمانی کشور که به لحاظ ساخت بیمارستانی و تجهیزات، کم نظیر خواهد بود، یک مجموعه دانشگاهی و بیمارستان پیوند اعضا است که در زمینی معادل ١٠٠ هکتار و با اعتباری بالغ بر ۴٨۴٠ میلیارد ریال مورد بهره برداری قرار گرفت

  7

  3
 5. cnaw گفت:

  کاش یکی هم پیدا شه به داد دانشگاه صنعتی سهند برسه . دیگه داد همه دانشجو هاش در اومده و هر سال بد تر از پارسال شده

  3

  1
 6. ناشناس گفت:

  باتشکرازجناب دکتر صومی

  1

  0
 7. ناشناس گفت:

  دانشگاه تبریز در سال ۲۶ تاسیس شده، نه ۱۳۱۳ که سال تاسیس دانشگاه تهرانه. در ضمن اینکه برای مسیر یک کیلومتری ۴ میلیارد تومن هزینه بشه و برای سردر ۳۰۰ میلیارد تومن غیرمنطقی به نظر میرسه و احتمالا سردر ۳۰۰ میلیون تومن هزینه داشته. لطفا اصلاح کنید. دکتر هاشمی هم جوکهای خوبی گفتند.

  1

  1
 8. شیرازی گفت:

  “وی با اشاره به اینکه هفته قبل نیز اولین پیوند عضو در تبریز در این مرکز انجام شد”
  مبارک مردم تبریز باشه ولی من با خوندن این جمله شاخم در اومد. یعنی در تبریز تا بحال عمل پیوند اعضا اتفاق نیفتاده بوده؟؟؟؟؟ فکر کنم تبریز در پزشکی باید خیلی بیشتر از اینها تلاش کنه. مسئولین علوم پزشکی تبریز باید حداقل با پیشرفت علم پزشکی در کشور خودمون و نوآوری های این حیطه در پزشکی تبریز هم تحول ایجاد کنند.
  در شیراز پنجاه شصت سال پیش اولین پیوند عضو اتفاق افتاده ولی در تبریز هفته ی پیش اولین پیوند عضو انجام شده و این نه برای مردم تبریز چراکه اونها مقصر نیستند بلکه برای مسئولین تبریز خیلی شرم آوره.
  باید در تبریز هم پزشکی به اندازه ی شیراز پیشرفت کنه. واقعا شرم بر مسئولین بی کفایت. من از ابراز این همه اختلاف واقعا ناراحت شدم. فقط بحث پیوند اعضا هم نیستا ، الآن در همه ی زمینه ها در شیراز شاهد پیشرفته ترین روش های درمانی در رشته های مختلفی هستیم. مثلا چند سال پیش در زمینه ی قلب اولین عمل قلب جنین در کشور در شیراز اتفاق افتاد یا مثلا همین چند وقت پیش شیوه ی جدید درمان نوزادان بدون شریان ریوی در شیراز انجام شد که در دنیا برای اولین بار انجام میشد. زیرساخت های عمرانی درمانی شیراز هم بسرعت و با طرح های بسیار بلند پروازانه ای در حال گسترش هستند(منظورم از بلند پروازانه در سطح ایران هست نه اینکه طرح ها غیر قابل اجرا باشند. یه سرچ در مورد شهر سلامت شیراز بکنید) ولی چنین اخباری از جا های دیگر کشور بگوش نمی رسه. این نگران کننده هست.
  البته اینها رو دولتی ها یا فارس ها برای شیراز ایجاد نکردند بلکه حمایت مسئولین و انگیزه ی مردمی در شیراز برای این پیشرفت ها بی نظیره. الآن اکثر بیمارستان های تخصصی که در خاورمیانه بزرگ ترین هستند یا در شیراز ساخته شده یا در حال ساخت هستند. حتی تهران هم از این نظر نسبت به شیراز عقبه البته نه در حد تبریز.

  رفع سو تفاهم : همه ی اینها رو با نیت خیر گفتم تا روشن بشید و بدونید در کشور بخصوص در شیراز پزشکی کجاست و در تبریز کجاست تا سطح مطالباتتون رو افزایش بدید و خود مردم تبریز هم عزمشون رو راسخ کنند. برای پز دادن اینها رو مطرح نکردم. دیدم دوتا کامنت اولی خیلی از وضع مدیریت درمانی در تبریز و پیشرفت های این حیطه و مدیران آن تعریف می کنند خواستم بدونند که پزشکی کلا در کشور رشد داشته ولی عملکرد مدیریتی در این بخش اصلا در حدی که فکر می کنید مطلوب نیست. والسلام

  7

  2
  • ناشناس گفت:

   نه عزیز جان. تبریز خودش یکی از قطب های پزشکی ایرانه. من حدود ۲۰ سال پیش که بچه بودم از تلویزیون شنیدم که پیوند قلب در بیمارستان امام تبریز انجام میشه که باعث تعجبم میشد چطور عمل پیوند رو انجام میدن. دانشکده پزشکی تبریز هم یکی از بهترین دانشکده های ایرانه. شاید منظور یه نوع خاصی از پیوند باشه

   1

   7
   • ناشناس گفت:

    اگه متن بالا رو دقیق بخونید نوشته که :
    مسعود صالحی افزود: این مرکز برای اولین بار در تبریز به عنوان مرکزی متمرکز برای پیوند اعضا راه اندازی شده است و با راه اندازی آن مردم مجبور نمی‌شوند برای پیوند اعضا به شیراز مراجعه کنند.

    1

    0
 9. سعید گفت:

  ۳۰۰ میلیارد تومان برای سردرب؟؟ 😓

  1

  0
 10. واقعیت گفت:

  آقای وزیر بهداشت لطفا کینه ودشمنی خود را نسبت به ایران باستان از دل بیرون کنید سابقه احداث دانشگاه در ایران به ایران باستان باز می گردد یعنی دانشگاه جندی شاهپور در خوزستان که به دستور شاهنشاه قدرتمند ساسانی شاهپور اول احداث شد واین را اکثر مردم ایران میدانند

  10

  3
  • ناشناس گفت:

   اولین دانشگاه ایران جلوتر از جندی شاپور ربع رشیدی تبریز بوده. یکم خودت رو آپدیت کن بعد اسمتو بزار واقعیت بعدشم اطلاعات غلط به خورد مردم نده.

   3

   8
   • واقعیت گفت:

    اولین دانشگاه ایران دانشگاه جندی شاپور یا همان گندی شاپور است که همانطور که از اسمش پیداست به دستور شاپور یکم ساسانی شاهنشاه قدرتمند ساسانی تقریبا نزدیک به ١٨٠٠ سال پیش در نزدیکی دزفول در استان خوزستان تاسیس شد که علاوه بر دانشگاه در کنار آن بیمارستان وکتابخانه مهمی نیز تاسیس شده بود در صورتی که دانشگاه ربع رشیدی که از اسمش پیداست به دستوررشیدالدین فضل الله همدانی وزیر غازان خان از ایلخانان مغول در ٧٠٠ سال پیش ساخته شده واز نظر قدمت دانشگاه جندی شاپور ١١٠٠ سال زود تر از ربع رشیدی ساخته شده پس بهتر جنابعالی خودت را آپدیت کنی واطلاعات غلط به خورد کاربران ندهی چون کاربران با یک سرچ کردن متوجه می شوند که دانشگاه جندی شاپور قدیمی ترین دانشگاه ایران است

    5

    0
  • ناشناس گفت:

   آقای ایران باستان خرافی با تفکرات خرافی گرایی عاریاییت همین الان بزن اینترنت فقط اولین دانشگاه علوم پزشکی ایران و اولین دانشکده پزشکی و بیمارستان در ایران برا شهر اورمیه هس که توسط آمریکایی ها با همکاری پزشکان حازق این شهر و بعد در شهر تبریز ساخته شد در ضمن اولین مدرسه به سبک اروپایی در ایران و اولین کتاب خانه علوم پزشکی در ایران در اورمیه تاسیس شده و قدمت بسیار بالایی داره. خوبه حالا گفته های ویکیپدیا که مثل خود تفکرات پانفارسی داره رو قبول نداری با بی سوادی تمام میای چرندیات می بافی .متاسفم برا این مملکت که حساس بودن منطقه آزربایجان به خصوص اورمیه استفاده کرد که اولین قدمت علوم پزشکی در ایرانه الان به اسم بعضیا با دزدین کتاب ها از این شهر و بزرگ کردنش در شهر های دیگه سعی در انکار هویت آزربایجان دارند که در ۹۹%داشته های ایران از هر لحاظ شهر اولین ها تبربز بوده وآزربایجان

   0

   4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo