به همت سازمان زیباسازی شهرداری تبریز؛ دومین کارگاه ساخت پرتره مشاهیر آذربایجان آغاز به کار کرد

 مدیرعامل سازمان زیباسازی خبر داد: دومین کارگاه ساخت پرتره مشاهیر آذربایجان با هدف ساخت سردیس ۱۱ تن از مفاخر این مرز و بوم ، به دست هنرمندان مختلف از سراسر کشور آغاز به کار کرد.

به گزارش تبریزمدرن ، افشین مختاری، مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری تبریز با اعلام این خبر گفت: تندیس ها در میان المان های شهری، علاوه بر ایجاد منظری زیبا در نقاط مختلف شهر، در بیان برخی وجهه های فرهنگی نیز موثر است و بر اساس همین ویژگی ها و خصوصیات است که سازمان، بخشی از برنامه های اجرایی خود را به طراحی و ساخت المان های شهری با پشتوانه تاریخی، اختصاص داده است.

مختاری افزود: برگزاری دومین کارگاه ساخت پرتره مشاهیر آذربایجان، مصداق بارزی از توجه این سازمان به مباحث تاریخی و فرهنگی است و سازمان زیباسازی در این اقدام منحصر به فرد، تلاش در معرفی مشاهیر و مفاخر آذربایجان به شهروندان و نسل جوان داشته است.

گفتنی است؛ این کارگاه ۸ روزه، فرصتی است  برای ساخت سردیس مفاخری همچون قائم مقام فراهانی که شخصیت برجسته و تأثیرگذار ایران‌زمین در عرصه حکومت و سیاست بود و یا میرزا محمّدعلی صائب تبریزی که نامدارترین شاعر زمان صفویه بود.

از دیگر موارد این کارگاه، می‌توان به پرتره‌های عباس میرزا  از شاهزادگان قاجار،قاسم خان والی ، اولین شهردار شهر تبریز ، میر علی تبریزی ، واضع و مبدع خط زیبای نستعلیق استاد سلیمی، نوازنده تار و آهنگساز ایرانی ، اسیر علی تبریزی استاد معمار سنان ، هوارد کانکلین باسکِرویل شهیدِ آمریکاییِ جنبشِ مشروطه ایران ، شهید حسن جنگجو یکی از شهدای دوران دفاع مقدس و استاد محمد عابداز نخبه شاعران و قدوه عارفان، اشاره کرد.

مدیرعامل سازمان زیباسازی هدف از برگزاری این گونه کارگاه ها را  علاوه بر افزایش المان های زیبا در شهر و افزایش ذخایر مثبت بصری، ارتقای آگاهی های شهروندان از گنجینه تاریخ و فرهنگ تبریز دانست.

شایان ذکر است؛ این کارگاه به مدت ۸ روز در محوطه شهرداری مرکز برگزار و سردیس های خلق شده نیز در اماکن عمومی شهر، نصب خواهد شد و شهروندان می توانند از آثار خلق شده توسط هنرمندان بازدید کنند.

12
2

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo