معرفی بهترین های جهان در حوزه حمل و نقل

حمل و نقل پیشرفته

با افزایش قیمت بنزین، کاهش فضای پارک خودرو در شهرها و افزایش ترافیک، دیگر به صرفه نیست که بخواهیم برای سفرهای درون شهری از اتومبیل شخصی خود استفاده کنیم. اکنون سیستم های حمل و نقل شهری به گزینه جایگزینی در بسیاری از شهرهای دنیا تبدیل شده اند

به گزارش تبریزمدرن، با افزایش قیمت بنزین، کاهش فضای پارک خودرو در شهرها و افزایش ترافیک، دیگر به صرفه نیست که بخواهیم برای سفرهای درون شهری از اتومبیل شخصی خود استفاده کنیم. اکنون سیستم های حمل و نقل شهری به گزینه جایگزینی در بسیاری از شهرهای دنیا تبدیل شده اند که در بسیاری از شهرهای پرجمعیت جهان راهکار مناسبی برای مقابله با بسیاری از چالش های شهری است. به گزارش شهر نوشت، در این نوشتار به ۱۰ سیستم حمل و نقل شهری موفق در جهان اشاره شده است که در نهایت می توان نتیجه گرفت کدام شهرها در جهان بهترین مکان برای استفاده از سیستم حمل و نقل شهری هستند.

  متروی کوپنهاگ: دانمارک

http://www.visitcopenhagen.com/sites/default/files/asp/visitcopenhagen/Visit-sites/1700x400/Practical_info/metroen_1700x400_tuala-hjarno_copenhagen-media-center.jpg

اگر هر چیزی در دانمارک پوسیده و قدیمی بشود، سیستم حمل و نقل عمومی شهر کوپنهاگ چنین نخواهد شد. متروی این شهر در سال ۲۰۰۲ تکمیل شده است و سیستم حمل و نقل شهری به وسیله قطارهای دیگر شهری کامل شده است. از سوی دیگر سیستم دوچرخه سواری در این شهر به مردم اجازه می دهد تا دوچرخه هایی را  که کرایه می کنند، در محل های دیگری غیر از محل اولیه تحویل دهند.

   یوباهن: آلمان

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/0/0a/Heidelberger_Platz_Berlin_U3_562-d.jpg/1024px-Heidelberger_Platz_Berlin_U3_562-d.jpg
در شهر برلین شبکه ارتباطی زیرزمینی به نام یو باهن وجود دارد که در ۱۳۲ کیلومتر شهر گسترده شده است. این سیستم به سیستم اس باهن که در واقع سیستم ریلی روی زمینی است متصل است. شبکه تلفن همراه در تمام تونل ها و ایستگاه های این سیستم آنتن دهی دارد. حتی اگر در این شهر خواب بمانید برای رسیدن سر وقت به سرکارتان قطار در ایستگاه ها منتظر شما خواهد بود.

    ام تی آر هنگ کنگ: چین

https://www.hollandinnovation.cn/wp-content/uploads/2016/12/urban-travel-HK.jpg

به طور تقریبی ۹۰ درصد از سفرهای شهری در شهر هنگ کنگ توسط سیستم حمل و نقل شهری انجام می شود. سیستم ریلی حمل و نقلی (ام.تی.آر) بیشترین حجم این حمل و نقل را برعهده دارد. این سیستم در روز هفت میلیون نفر را در مسیری ۱۷۵ کیلومتری جابه جا می کند. با شارژ کارت های اختاپوس علاوه بر سوار شدن بر قطار می توانید در فست فودها غذا بخورید و هزینه های پارکومتر خود را بپردازید. علاوه بر این سیستم اینترنت و تلفن همراه نیز در تمام مسیر قابل ارائه به مسافران است.

   سیـستـــــم متـــــروی نیویورک: آمریکا
متروی نیویورک قدمتی ۱۰۰ ساله دارد و مسیری ۳۷۵ کیلومتری را در شهر می پیماید. قطارهای شهر نیویورک ۲۴ ساعت و در تمام طول سال سرویس می دهند. روزانه ۴٫۵ میلیون نفر از متروی این شهر استفاده می کنند.

   کلانشهر پاریس: فرانسه

http://media.npr.org/assets/img/2010/07/03/mm7883_010416_00042_slide-996d695a11f5004e756ae045ea445ab28d853dc9-s900-c85.jpg
متروی پاریس قدمتی ۱۱۰ ساله دارد و مسیری ۲۱۴ کیلومتری را می پیماید. این سیستم روزانه ۴٫۵ میلیون نفر را جابه جا می کند. سیستم متروی پاریس به ترن های خارج شهری و اتوبوس ها متصل است. با وجود آنکه بسیاری بر این باورند که سیستم متروی شهر به اندازه کافی پاسخگوی مسافران شهری است؛ اما خیابان های شهر نیز دارای مسیر مخصوص اتوبوس هستند.

    متروی کلانشهر سئول: کره

https://www.expats.cz/content_files/4599/p2_1.jpg
سیستم متروی شهر سئول با ۲۸۷ کیلومتر مسیر روزانه برای جابه جایی هشت میلیون نفر طراحی شده است و با سیستم اتوبوسرانی این شهر هماهنگی دارد و به راحتی قابل دسترس است. در تمام مسیر زیرزمینی مسافران می توانند از سیستم وای فای استفاده کنند. از سوی دیگر روبات هایی هستند که به مسافران کمک می کنند تا اطلاعات مورد نظر خود را پیدا کنند.

 تونل لندن: انگلستان

http://media.mehrnews.com/d/2015/02/12/3/788992.jpg
متروی لندن قدیمی ترین و طولانی ترین سیستم حمل و نقل زیر زمینی جهان است. مسیر حرکت متروی لندن ۴۰۰ کیلومتر است که در سال ۲۰۰۷ ، یک میلیارد نفر از آن استفاده کرده اند.

   ام آر تی تایپه: تایوان

http://www.taiwanmom.com/magazine/wp-content/uploads/2013/12/mrt-612x250.jpg
سیستم متروی شهر تایپه یکی از گران ترین سیستم های مترو  در جهان است. این درحالی است که سه سال متوالی سیستم متروی این شهر به عنوان ایمن ترین سیستم متروی جهان شناخته می شد. قطارها کاملا سروقت می آیند و ایستگاه ها و قطارها به شدت تمیزند، چراکه خوردن و آشامیدن و سیگار کشیدن و حتی جویدن آدامس در تمام مسیر ممنوع است.

 متروی مسکو:روسیه


سیستم متروی مسکو یکی از قدیمی ترین سیستم های مترو در جهان است که روزانه ۷٫۵ میلیون نفر را جابه جا می کند. ایستگاه های متروی شهر مسکو از جاذبه های توریستی معماری و هنری به حساب می آید.

  کلانشهر توکیو: ژاپن

http://images.cityhdwallpapers.com/images/1280x1024/Tokyo%20Japan%20city%20High-speed%20train%20wallpapers.jpg
سیستم متروی شهر توکیو بیشترین مسافر را در روز جابه جا می کند. یعنی هشت  میلیون نفر در روز. شبکه متروی توکیو به علاوه حومه شهر، ۲۷ هزار و ۲۷۰ کیلومتر است و یکی از تمیزترین متروهای جهان به شمار می رود. این قطارها کاملا سر وقت هستند و به ندرت دچار تصادف می شوند.

10
0

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۷ پاسخ

 1. ناشناس گفت:

  مترو مسکو کاخه. محشره! من که عاشق معماری بی نظیر ساختمانهای روسیه ام. اونا کجا ماها کجا!
  هفت شهر عشق را عطار گشت
  ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم…

  6

  0
 2. محمد گفت:

  البته میشد مترو باکو را که ۸۰ ساله داره کار میکنه به این جمع أضافه کرد ویا قطار شهری باکو

  2

  2
  • ناشناس گفت:

   اولا ۶۰ سال ، نه ۸۰ سال. دوما اگه قرار بود اونم تو این لیست باشه باید همه متروهای جهان رو یکی یکی اسم میبردن، اینجا حرف از خطوط و ایستگاه های خاص مترو هست، آخه مترو باکو چی داره که بقیه دنیا نداره؟ Neutral

   1

   4
 3. اردبیلی گفت:

  بیر بیرندن گوزل !
  فکر میکنم ایستگاه های مسکو شبیه کاخه!

  3

  0
 4. تبریز گفت:

  من استانبول هم سوار مترو شدم هم ترماوا برقی واقعا تراموا یه چیزه دیگه ایی هستش ۵ در تبریز بجای خط ۲ مترو با متری ۲۵۰ میلیارد هزینه تراموا بهترین وسیله بود

  2

  1
 5. واقعا زیباست
  تشکر از اشتراک گذاریتون

  0

  0
 6. هفت شهر عشق را عطار گشت
  ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم…
  خرید ساندویچ پانل

  0

  0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo