دومین دوره کارگاه ساخت پرتره مشاهیر تبریز به کار خود پایان داد/رئیس کمیسیون خدمات شهری شورا: مجسمه‌های شهری را باید به سمت آثار برنزی، سنگی و فلزی پیش ببریم

گزارش تصویری:مراسم اختتامیه دومین دوره کارگاه ساخت پرتره مشاهیر تبریز

 دومین دوره کارگاه ساخت پرتره مشاهیر تبریز با برگزاری مراسم اختتامیه امروز به کار خود پایان داد.

به گزارش تبریزمدرن ، دومین دوره کارگاه ساخت پرتره مشاهیر تبریز با حضور جمعی از اهالی هنر و مجسمه سازان و همجنین تعدادی از اعضای شورای اسلامی شهر تبریز در سالن اجتماعات شهرداری تبریز به کار خود پایان داد.

در دومین دوره کارگاه ساخت پرتره مشاهیر تبریز سردیس یازده تن از بزرگان و مشاهیر تبریز توسط هنرمندان ساخته شد.

افشین مختاری مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری تبریز در مراسم اختتامه این کارگاه با ارائه گزارشی از مراحل برگزاری این کارگاه گفت: تبریز از شهرهای پرسابقه کشور در امر مجسمه سازی تبریز است و بر اساس سیاست های اصولی شهرداری تبریز، سازمان زیباسازی به دنبال بهره گیری از پتانسیل های هنری در تمامی زمینه های هنری است.

وی هدف اصلی این کارگاه را شناساندن مشاهر و بزرگان تبریز به نسل جوان و شهروندان و گردشگران در راستای آماده سازی شهر برای رویداد بین المللی تبریز۲۰۱۸ دانست.

مختاری افزود: برگزاری این کارگاه با انتشار فراخوان به صورت کشوری صورت گرفت و بعد از ارسال نمونه آثار از سوی هنرمندان ، یازده هنرمند برای ساخت پرتره مشاهیر تبریز از بین این هنرمندان انتخاب شدند.

گفتنی است بعد از ساخت این پرتره ها با جانمایی و نصب این سردیس ها، این آثار هنری در معرض دید شهروندان قرار خواهد گرفت.

در دومین کارگاه ساخت پرتره مشاهیر تبریز، سردیس قائم مقام فراهانی/  میرزا محمّدعلی صائب تبریزی نامدارترین شاعر زمان صفویه ،/ عباس میرزا از شاهزادگان قاجار،/ قاسم خان والی ، اولین شهردار شهر تبریز ، میر علی تبریزی ، واضع و مبدع خط زیبای نستعلیق استاد سلیمی، نوازنده تار و آهنگساز ایرانی ، اسیر علی تبریزی استاد معمار سنان ، آیت الله شیخ ابوالحسن مولانا، شهید حسن جنگجو یکی از شهدای دوران دفاع مقدس و استاد محمد عابداز نخبه شاعران و قدوه عارفان توسط هنرمندان ساخته شد

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورا:

مجسمه‌های شهری را باید به سمت آثار برنزی، سنگی و فلزی پیش ببریم

گزارش تصویری:مراسم اختتامیه دومین دوره کارگاه ساخت پرتره مشاهیر تبریز

شهریارنیوز: رئیس کمیسیون خدمات شهری و اجرایی شورای اسلامی شهر تبریز گفت: هنر مجسمه‌سازی خوشبختانه در شهرمان در حال تقویت و تثبیت است اما باید سبک آثار حجمی را به سمت آثار برنزی، سنگی و فلزی سوق داده و حدالامکان، از آثار فایبرگلاسی دور شویم.

به گزارش شهریار، عبداله تقی‌پور در اختتامیه دومین دوره کارگاه ساخت پرتره مشاهیر تبریز افزود: ساخت پرتره مشاهیر تبریز، برنامه مهمی است که برای معرفی چهره‌های نامدار تبریز و آذربایجان به نسل‌های آتی اجرا شده و جای تقدیر دارد.

عضو شورای اسلامی شهر ادامه داد: حمایت از هنرمندان آثار تجسمی، شعر، نقاشی، گرافیک و سایر انواع هنری، از وظایف فرهنگی شهرداری است و شورا نیز قطعاً حامی این نقش حمایتی خواهد بود.

وی ادامه داد: آشنایی فعالان این عرصه با تجربه‌های بین‌المللی می‌تواند نقش تفکر، عشق و ایمان هنرمندان نامدار را در آثار بدیع و ماندگار نشان دهد؛ هر کاری که با عشق و ایمان توام باشد، قطعاً با روح و نشاط مضاعفی همراه خواهد داشت.

تقی‌پور با تاکید بر این‌که حلقه مفقوده دانشگاه با برنامه‌های اجرایی شهر را باید پایه‌گذاری و تقویت کنیم، خاطرنشان کرد: در غیر این صورت، اقدامات‌مان سلیقه‌ای و مقطعی خواهد بود؛ دانشگاه باید وارد حوزه معرفی و تبیین برنامه‌های گردشگری شده و نیازهای آموزشی این حوزه را برطرف کند.

عضو شورای اسلامی شهر اظهار داشت: ساخت پرتره مشاهیر تبریز، برنامه مهمی است که برای معرفی چهره‌های نامدار تبریز و آذربایجان به نسل‌های آتی اجرا شده و جای تقدیر دارد.

وی متذکر شد: ۲۰۱۸ نقطه آغاز توسعه گردشگری در شهر تبریز است که برای تاثیر ماندگار در توسعه و آبادانی شهرمان، باید تداوم داشته‌باشد.

رئیس کمیسیون خدمات شهری و اجرایی شورا یادآور شد: باید تجربه توریست‌درمانی سال ۲۰۱۶ را مد نظر داشته و با ایفای نقش بهینه در حوزه فرهنگی و مراودات اجتماعی، گردشگران را از مزیت‌های فرهنگی خود بهره‌مند کنیم.

13
3

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۲۷ پاسخ

 1. تبریز گفت:

  عجب هنرمندهایی داریم واقعا آفرین
  ولی اگه برنزی بشه معتادان عزیز یکیشو سالم نمیذان بمونه

  9

  0
 2. واقعیت گفت:

  چقدر عجیب . برای عباس میرزا که طی جنگهای ایران وروسیه چند بار شکست خورد وچندین استان ایران را به روسیه واگذار کرد . سردیس می سازند وخیابان به نام او می کنند . ولی کوروش بزرگ که چندین کشور را به خاک ایران اضافه کرد و اولین اعلامیه در باره حقوق بشر به فرمان او نوشته شده است . و از نظر جوانمردی ، شجاعت ، اخلاق در میان شاهنشاهانی که در طول تاریخ بر ایران حکومت کردند نمونه بوده . حتی ثابت شده ذوالقرنین که در قرآن از او نام برده شده همان کوروش است . متاسفانه امسال در یک اقدام بی نظیر اجازه ندادند حتی یک نفر از مقبره او در پاسارگاد دیدن کند .
  مقامات محترم جمهوری اسلامی ٩٩% درصد از کسانی که در روز هفتم آبان به پاسارگاد می آیند . فقط برای بزرگداشت او می آیند . آن ١% هم که شعارهای سلطنت طلبانه می دهند هیچ ربطی به آن ٩٩% درصد جمعیت ندارد . من خودم شدیدا مخالف نظام سلطنتی هستم .

  16

  23
  • ناشناس گفت:

   اولا که خصیصه اصلی ایرانی ها اینه که همه چی رو عادت دارند به خودشون نسبت بدهند. اینکه ذوالقرنین همان کوروش هست یا نه فقط یه احتمال است و ثابت نیز نشده. دوما کورش هیچ ربطی به ما ندارد و فقط منتسب به شماست. تو چکاره ای که بگی ما سردیس کی رو بسازیم و مال کی رو نسازیم. شما بجای اینکه وقتت رو در سایت ما تلف کنی بفرما برو چنتا جمله زیبا بساز زیرش هم بنویس منتسب به کوروش کبیر و براش فضیلت سازی کن.

   8

   9
   • واقعیت گفت:

    این هم اضافه کنم . در پست وضعیت سینماهای تبریز یک پیام فرستادم . لطفا آن را با دقت بخوان و به امثال خودت هم توصیه کن آن را بخوانند . چون به نکات خوبی اشاره کرده ام . که از چشم شما دور مانده .

    4

    2
   • واقعیت گفت:

    مدیر محترم سایت لطفا قسمت اول پیام من را منتشر کنید . مگه چه چیز بدی گفته بودم . ببین همشهریانت در باره کوروش چه گفته اند . وجنابعالی هم این کامنتها را منتشر کرده اید . لطفا تبعیض قائل نشوید . پیام من فقط جنبه وطن پرستانه داشت . لطفا یه مقایسه ای با این کامنتهایی که منتشر کردید . انجام دهید فرق وفاداری به ایران و خیانت به ایران کاملا مشخص است . باز هم خواهش می کنم . پیام من را منتشر کنید .

    6

    1
   • واقعیت گفت:

    ببین من بلافاصله جوابت را دادم ولی متاسفانه تایید نشد .به صورت خلاصه باز جوابت را می دهم .
    ما ایرانیها نبودیم که ثابت کردیم ذالقرنین که در قرآن از آن نام برده شده کوروش بوده . بلکه کسی که ثابت کرد . ابوالکلام آزاد وزیر فرهنگ هندوستان چندین دهه قبل این راثابت کرد . وکتابی هم به اسم کوروش ذوالقرنین نوشته که به فارسی هم ترجمه شده است .
    ما افتخار می کنیم که کوروش از ماست وتا به حال هزاران بار خدارا شکر کرده ایم وباز هم شکر می کنیم .
    ببین کامنت من هنوز هست . من نگفتم برای چه کسی بسازید و برای جه کسی نسازید . اینکه گفته ای چند جمله زیبا بسازم وزیرش بنویسم منتصب به کوروش . هیچ احتیاجی نیست من جمله ای بسازم . زیرا کوروش بیش از ٢۵٠٠ سال پیش زیباترین جملات را گفته و بعنوان اولین اعلامیه حقوق بشر شناخته شده است . واین نوشته ها به صورت پوستر در پوستر فروشیها موجود می باشد . البته منشور حقوق بشر کوروش در اینترنت نیز موجود می باشد . البته وصیت نامه کوروش هم جملات بسیار زیبایی دارد . البته از طریق اینترنت می توانی جملات زیبای زیادی از کوروش پیدا کنی .

    5

    1
  • ناشناس گفت:

   یکی اینو جمع کنه!!!
   #توهم

   9

   12
  • ابراهیم گفت:

   بالامسان گئد اوز قاپیزدا اوینا….

   7

   6
  • امین تبریزی گفت:

   ۹۹ درصد مطالبی که گفتی ربطی به عنوان خبر نداشت و بیشتر خالی کردن عقده های ملی گرایانه ت بود. کوروش و پاسارگاد چه ربطی داره به ساخت سردیس مشاهیر شهر تبریز؟ Neutral

   7

   7
   • واقعیت گفت:

    من فقط از ساخت سردیس عباس میرزا تعجب کردم . در رابطه باساخت سایر سردیسها اظهار نظری نکردم .

    5

    6
    • پارمیدا گفت:

     شما لطف کن اصلا اظهار نظر نکن. به اندازه کافی افاضه فیض فرمودی. زیر هر پستی یه موشی میدوونی و وقت همه رو میگیری…

     7

     7
   • واقعیت گفت:

    در ضمن ما پارسها عقده ای نیستیم . زیرا بزرگترین پشتوانه تاریخی و فرهنگی را داریم . این هم که گفتی کوروش وپاسارگاد چه ربطی به ساخت سردیس عباس میرزا دارد . ربطش این است . که در زمان کوروش وداریوش وکلا سلسله هخامنشیان . ایران به مدت ٢٢٠ سال تنها ابرقدرت دنیا بود . ولی دوره سلسله قاجاریه یکی از ننگ آورترین سلسله های پادشاهی ایران بوده . همه می دانند که بیشترین استانهای ایران در زمان این پادشاهان نا لایق از ایران جدا شد . ولی این را من قبول دارم . که در بین شاهان قاجار عباس میرزا از همه شایسته تر بوده است . چون روسها بوسیله جنگ توانستند .چند استان ایران را جدا کنند . وواقعا عباس میرزا هم با لشگریان ایران خوب با آنها جنگید . ولی سایر شاهان قاجار زمانی که سرگرم عیاشی بودند . روسها بسیاری از قسمتهای خاک ایران راضمیمه خاک خود کردند . آخرین شاه قاجار احمد شاه هم همه می دانند . با جه خفت وخاری از سلطنت بر کنار وروانه اروپا شد .

    6

    6
    • ناشناس گفت:

     تاریخ رو وارونه به خوردت دادند. زمان شروع قاجاریه شپش از سر و روی امثال تو بالا می رفت. شاهان قجر دروازه تمدن اروپا و فرهنگ رو آوردند آدمتون کردند. ضمنا اون تکه هایی که از ایران جدا شدند الان دعا به جون شاهان قاجار می کنند. می موندند ایران که همه الان معتاد بودند.

     6

     5
  • Arazli گفت:

   کوروش کویر شما ربطی به آذربایجان ندارد
   عباس میرزا والی آذربایجان و ولیعهد بود او اصلاحات اساسی در آذربایجان انجام داد و فردی با شخصیت بود . در مورد جدا شدن خانات ایران نیز باید بگویم او نهایت سعی و تلاش خود را کرد ولی روسها مجهزتر از قاجاریان بودند و سر انجام پیروز شدند و الان خانات فوق وضعیتشان از ما خیلی بهتر است.

   4

   5
 3. ناشناس گفت:

  آفرین به کسی که به فکر ساختن این سردیس ها افتاده. خصوصا اسیر علی، به آثار معمار سینان نگاه کنید تا متوجه بشید اسیر علی تبریزی که بوده

  3

  4
 4. واقعیت گفت:

  من نمی دانم کوروش بزرگ چه بدی در حق شما کرده است . که انقدر با او دشمن هستید . لطفا جواب من را بدهید ؟

  4

  2
 5. واقعیت گفت:

  خانم پارمیدا دفاع از اقوام ایرانی موش دواندن نیست ، تعریف از کوروش بزرگ موش دواندن نیست ، این که گفته ام دانشگاه جندی شاهپور در ایران باستان اولین دانشگاه ایران بوده موش دواندن نیست ، این که جواب خائنین به کشور وپرچم ایران را می دهم موش دواندن نیست .

  5

  5
  • پارمیدا گفت:

   تو چه دل پری داری از من!!!!
   نیت تو هر چقدر هم خوب باشه ولی حرف نسجیده بزنی میشه موش دوندن. حس وطن پرستی تو ایرادی نداره ولی وقتی دستور میدی سردیس اینو بساز اونو نساز. این خوبه اون بده. به نظرت کار درستیه؟ خودت بگو؟

   5

   3
   • واقعیت گفت:

    خانم پارمیدا من کاری به شما نداشتم ، شما اومدید پایین کامنت من پیام گذاشتید و گفتید موش ندوانم و افاضه فیض نکنم و وقت کسی را نگیرم . ببینید خانم پارمیدا من به کسی دستور ندادم برای چه کسی بسازید و برای چه کسی نسازید . خدا رو شکر هنوز کامنت من هست ومی توانید آن را بخوانید . من فقط گفتم عجیب است . البته قبلا هم یکی از همشهریانت این حرف را به من زده بود که جوابش را دادم ولی مدیر سایت پیام من را تایید نکردند . من برای بار دوم جواب آن همشهریت را دادم ولی متاسفانه مدیر محترم یایت بعد از ٩ روز آن را تایید ومنتشر کرد و با آن پیام اول هم که تایید نشد در مجموع ١۴ روز طول کشید تا آن همشهریت جواب من را ببیند . الان شما ١٢ کامنت بشمارید رو به بالا می بینید که قبلا هم جواب یکی از همشهریانت داده ام وبه او هم توصیح داده ام که کامنت من را با دقت بخواند . چون من نگفتم برای چه کسی بسازند یا نسازند . من فقط گفتم تعجب کردم . حالا شما بگویید این حرف من بد تر است یا حرف آن همشهریانت که به کوروش و فردوسی زشت ترین توهینها را می کنند وتاریخ ایران را جعلی میدانند و با اینکه در ایران به دنیا آمده اند و نون ایران را خورده اند حتی خود را ایرانی هم نمی دانند ؟؟؟

    3

    4
 6. واقعیت گفت:

  خانم پارمیدا همین کامنت آخری که گفته ام نمی دانم کوروش چه بدی در حق شما کرده است را مدیر محترم سایت بعد از ٩ روز منتشر کرده ولی کامنتهایی که در باره سلسله قاجارهمشهریهای خودش وخودت می فرستند را بلافاصله منتشر می کند . حتی بعضی از کامنتهای من اصلا منتشر نشده که اصلا برایم مهم نیست .

  3

  3
  • پارمیدا گفت:

   کوروش هیچ بدی در حق ما نکرده ولی عاشقان سینه چاک کوروش که دوست دارند بنام کوروش چشم همه رو دربیارند مشکل دارند…

   5

   3
 7. واقعیت گفت:

  خانم پارمیدا یادم رفت بگم این که گفته ام خلیج پارس همیشه خلیج پارس بوده وتا ابد هم خلیج پارس می ماند ، موش دواندن نیست .

  4

  4
  • پارمیدا گفت:

   حالا خلیج پارس یا عربی یا ترکی یا هر چی دیگه، چه ربطی به من و قوم من داره؟! بخدا انقدر حساسیت هم خوب نیست عزیز دل. انقدر حساس شدین که دیگه آمریکا، یا کشورهای دون پایه عربی هم بخوان اذیتتون کنن میگن خلیج عربی تا جلز ولز شما رو بشینن تماشا کنند و به ریشتون بخندند. اسم اون خلیج از اول فارس بوده و هست ولی در آینده رو باید بشینیم و ببینیم. امیدوارم که بمونه. ما ک بخیل نیستیم.

   6

   3
   • واقعیت گفت:

    خانم پارمیدا ترجیح دادم در این پست به شما پاسخ بدهم . البته نمی خواستم به این بحث ادامه دهم چون بی فایدس ، از اینکه جواب شما را به موقع ندادم می بخشید . ببینید من همیشه از مردم تبریز تعریف کرده ام ، اگر هم اشاره به آن کامنت شخص ناشناس کردم که در باره مردم آن دو کشور حرفهایی زده بود می بخشید . در رابطه با ساخت سردیس عباس میرزا هم فقط گفتم برایم عجیب . البته چون همین هم باعث ناراحتی شما شده ، از این بابت هم از شما معذرت خواهی می کنم . ولی به شما قول نمی دهم اگر کسی بر علیه کشورم ایران و اقوام ایرانی ومقدسات ما پیام فرستاد جواب او را ندهم . البته اگر جواب هم بدهم مودبانه خواهد بود .
    اگر کسی هم به شما و مقدسات شما توهین کرد شما هم حق دارید جواب او را بدهید . با عرض معذرت می خواستم یک مقدار از گفته های خودتان را به شما یاد آوری کنم . این که فکر می کنید این سایت متعلق به شماست ، اشتباه می کنید . این سایت صاحب امتیاز ومدیر مسئولش آقای قندگر است و بسیاری از همشهریهای شما هم قبلا این اشتباه را کرده اتد و فکر کرده اند این سایت متعلق به آنهاست و از غیر آذربایجانیها خواسته اند از این سایت بروند . ما در صورتی از این سایت می رویم که خود آقای قندگر اعلام کند . حتی اگر آقای قندگر هم اعلام کند بروید ولی کاربران بومی حرفی بر علیه ایران واقوام ایرانی بزنند و به مقدسات ما توهین کنند ، ما حق داریم علارقم میل مدیر سایت در این سایت جواب آنها را بدهیم و اگر منتشر هم نکند از طریق سایت شهرهای دیگر صدای اعتراض خودمان را به گوش آنها خواهیم رساند . من قبلا گفتم در واقع خود مدیر سایت با راه اندازی سرویس کلانشهر بسیاری از کاربران غیر بومی را به این سایت دعوت کرد . خود من قبل از راه اندازی سرویس کلانشهرها کامنت نمی فرستادم و فقط هفته ای یک بار به این سایت سر می زدم ، ولی از وقتی یرویس کلانشهرها راه اندازی شده هر از کاهی کامنت هم می فرستم وبه جای هفته ای یک بار سرزدن به این سایت هر روز به این سایت سر می زنم . دیگه با شما هم بحث نمی کنم و انتظار پاسخگویی شما را هم ندارم .

    4

    8
    • پارمیدا گفت:

     به یاد ندارم نابینایی به کسی تنه زده باشد ولی هر وقت تنم به تن جماعت نادان خورد گفتند مگر کوری؟!

     7

     4
 8. واقعیت گفت:

  خانم پارمیدا از روزی که این کامنت را فرستادی آن را دیده ام و البته خیلی تعجب کردم. آخرین کامنت من را ببین چقدر مودبانه برایت نوشتم بعد از نزدیک یک ماه آمدی یک کامنت توهین آمیز برایم فرستادی ، البته شما ترکها کلماتی مثل ، نادان ، نفهم ، بی شعور ، احمق و……. …. را توهین نمی دانید . من تا به حال به کسی توهین نکردم و در آینده هم نخواهم کرد. زیرا تربیت خانواده گی من این اجازه را نمی دهد. فقط بدترین چیزی که گفتم این بوده که به کسانی که در ایران به دنیا آمده ، تحصیل کردند و می کنند و مشغول کار هستند و نان ایران را می خورند و به ایران خیانت می کنند و به جای نام خلیج پارس یک نام جعلی به کار می برند و پرچم ایران را در استادیوم شهرشان به آتش کشیدند خائن گفتم .
  اگر یادت باشد در یک پست دیگر گفتی زحمت کشیدم و درس خواندم . من گفتم در ایران و با امکانات کشور ایران درس خواندی و به یک جایی رسیدی . گفتی دارم زحمت می کشم و دست رنج خودم را می خورم . من گفتم در ایران کار می کنی و حاصل دست رنجت را در ایران به دست می آوری و در تهران مشغول کار هستی نه کشور ترکیه و جمهوری آذربایجان ، الان باز هم این گفته هایم را هم به شما و هم به امثال شما باز هم یاد آوری می کنم. من در کامنت بالایی توضیح دادم که می روم ولی اگر به ایران و ایرانی توهین کنی باز می گردم و تا به حال چندین بار به ایرانیها توهین کردی ، حتی برای خود من هم با اینکه کاری به شما نداشتم پیام توهین آمیز فرستادی ، از این به بعد منتظر پاسخ باش ، البته باز هم می گم من اهل توهین کردن نیستم و اگر روزی هم پاسخت را بدهم مودبانه خواهد بود . در ضمن این اسم بسیار زیبای پارمیدا را که برای خود انتخاب کردی یک اسم ایرانی می باشد ، و اسم نوه کوروش بزرگ هخامنشی پارسی می باشد . شما که خودتان را ایرانی نمی دانید سعی کنید یک اسم ترکی برای خود انتخاب کنید .
  از مدیر سایت هم تقاضا دارم تبعیض قائل نشوند و کامنت های من را تایید و منتشر کند .

  1

  4
  • پارمیدا گفت:

   ۱) توهینی نکردم. این اصطلاحه، یعنی من در تقابل با شما نیستم ولی حق انتخاب با خود شماست.
   ۲) پارمیدا اسم واقعی منه. اسمی که پدر و مادرم روم گذاشتن. مطمئن باش دست خودم بود هزار تا اسم زیباتر از اسم واقعیم و ترکی رو انتخاب میکردم. (نیازی نمیبینم مثل شما پشت کلمات پوچ و بی معنی نام واقعیم را پنهان کنم).
   ۳) ایکاش خانواده فرهیخته شما وقتی بچه باادبی مثل شمارو پرورش میدادند بهش آموزش استفاده درست از فضای مجازی رو هم یاد میدادند. متاسفانه خیلی ها در ایران هنوز یاد نگرفتند که اصلا چیزی که براشون مربوط نیست دخالت نفرمایند. این سایت مال شهر ماست. مال شهروندان تبریزیه . من اصلا متوجه نمیشم که به غیر ترک و غیر تبریزی چه ربطی داره که ما فلان برج رو بسازیم یا نسازیم؟! چکاری برای تبریز درسته یا درست نیست؟! یه ذره حیا هم خوب چیزیه، سر هر پستی میپرید و نظرات سراسر مغرضانه و کینه توزانه و نژادپرستانه تون رو میزارین و میرین. یاد بگیرین لطفا یاد بگیرین چیزی که به شما مربوط نیست نظر ندید. چون در اینصورت خودتون رو خراب میکنین. ما که به نظرات کج و معوج شما که تره هم خرد نمیکنیم. شما چه بخواین چه نخواین تبریز روز به روز پبشرفت میکنه و بالا میره.
   ۴) من دخترم ایران سرافراز شما اجازه رفتن منو به ورزشگاه قدغن کرده پس من پرچم شمارو آتیش نزدم. یکم هم واقع بین باشی خودت به چشم خودت دیدی که پرچم عزیزتون در اصفهان به آتیش کشیده شد.
   ۵) اینم که دوباره تکرار میکنی نان و آب ایرانو خوردم و ب جایی رسیدم واقعا خنده داره! یعنی من هیچ کشوری زحمت میکشیدم ب هیچ جا نمی رسیدم ایران خیلی مرده که منت رو سر من گذاشته و بلندم کرده ! نه؟؟! ولی خدمتتون عرض کنم که من نصف این زحمتی که اینجا کشیدم رو یه کشور درست درمون می کشیدم الان چند پله بالاتر وایساده بودم. ایران و ایرانی بیشتر از اینکه دست منو بگیره پامو کشیده. توصیه میکنم چنتا کشور اروپایی رو برو ببین و احترام به حقوق آدمها رو از نزدیک ملاحظه کن بعد بیا ببینم در مورد کرامت انسانها اینطور بلبل زبانی میکنی؟! بار آخرتم باشه میگی واسه تورکها اله بله. ترکها نه چیزی از تو و امثال تو کم دارن نه چیزی. ناراحتی نیا این سایت. برو اخلاقتو درست کن.

   3

   1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo