بوستان های تبریز رنگ خزان گرفت + عکس
خزان که از راه می رسد ، طبیعت با رنگ های حیرت انگیز خود موجی از درخشندگی را در بوستان های کهنسال تبریز پخش می کند.

خزان که از راه می رسد ، طبیعت با رنگ های حیرت انگیز خود موجی از درخشندگی را در بوستان های کهنسال تبریز پخش می کند.

به گزارش روابط عمومی سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری تبریز، گرچه بهار را بیداری طبیعت خوانده اند، ولی بی شک پاییز با این حجم از زیبایی و خلاقیت، فصل تازه ای از کتاب آفرینش است.

آذربایجان به سبب موقعیت خاص جغرافیایی ، در رقابت بین تابستان و زمستان، پاییزهای کمتری را تجربه کرده که این طور مثل امسال هوای کمی ابری باشد و درختان کمی نارنجی. تا بوده در گذر از تابستان، ناگهان سرمای یکباره بر سر شهر فرود آمده و مردم هاج و واج مانده اند از این شوخی های طبیعت.


پاییز، فصل هزار رنگ است. پاییز را فصل عاشقان می دانند. فصلی که طبیعت، خود را به هزار رنگ در می آورد تا بخشی از رقص قلم باشکوه نقاش طبیعت را بر روی بومی به بلندای گیتی نظاره گر باشیم. وصف پاییز، سخت است، اما نصرت رحمانی آن را نیکو به تصویر کشیده :

پاییز  چه زیباست

 مهتاب زده تاج سر کاج

 پاشویه پر از برگ خزان دیده ی زرد است

 بر زیر لب هره کشیدند خدایان

یک سایه باریک

این روزهای پاییزی، پارکها و بوستان های تبریز پر از قاب های زیباست که مردمان خوش ذوق را برای لختی نفس کشیدن و قدم زدن در خود دعوت می کنند. برگ های زرد درختان آرام آرام به پایین می ریزد سنگفرشی را پهن می کند.


برگ های روی زمین کم کم خشک می شوند و زیر پای رهگذران خش خش کنان می شکنند و دوباره یادآوری می کند بازی های قشنگ طبیعت را.

در این روزهای کم یاب و ناب از خانه ها بیرون بیایید و زیر درختان خوش رنگ آن وقتی که آفتاب کم رمق پاییزی روی برگ های رنگین شان تلالو انداخته، قدمی بزنید.


پارک بزرگ ائل گلی تبریز در این وانفسای رنگ و خزان ، زیباترین روزهای خود در چهار فصل را سپری کند. روزهایی که به کلام نمی آید آرامش شان.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4
1

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۲ پاسخ

 1. اردبیلی گفت:

  پائیز فصلی تبریزده چوخ گوزلدی!

  3

  2
 2. ماهان گفت:

  بسیار زیبا بود تشکر

  2

  0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo