مسعود امیرسپهر گواهینامه آکسفورد و TUV موسیقی را به تبریز آورد

 مسعود امیرسپهر، از اساتید موسیقی آذری موفق به دریافت گواهینامه آکسفورد انگلیس و TUV  آلمان شد.

به گزارش تبریزمدرن، این دو گواهینامه به خاطر نوآوری این هنرمند در زمینه تلفیق موسیقی آذری با موسیقی کلاسیک غربی به وی اعطا شد.

امیرسپهر در این خصوص توضیح می دهد: پیش از انتخابات آمریکا من برای ثبت نام در کلاس های پلاسیدو دومینگو (یکی از اسطوره های آواز در دنیا) به این کشور رفته بودم اما متاسفانه سفر من با تور اروپای وی مصادف شد و من موفق به شرکت در کلاس ها نشدم. اما از آنجایی که این هنرمند به راحتی هنرجو قبول نمی کند و هنرجو باید برای شرکت در کلاس ها از مراحل و تست¬ های مختلف عبور کند، من مدارک و قطعات کلاسیکی که خوانده بودم و تقاضا برای شرکت در کلاس ها را تحویل دفتر ایشان دادم  و به ایران برگشتم.

وی می افزاید: بعد از انتخابات هم موضوع لغو ویزا و غیره مطرح شد به کلی شرکت در کلاس ها برای من غیرممکن شد اما دفتر دومینگو همچنان پیگیر رزومه من بودند و مدتی بعد از من اجازه خواستند که این رزومه را به موسسه ای زیرنظر یونسکو و دانشگاه TUV آلمان ارسال کنند و برای انیک ار باز هم از من اطلاعات بیشتر خواستند و بدون اینکه خودِ من در جریان باشم این مدارک را برای دانشگاه آکسفرود انگلیس هم ارسال کردند.

امیرسپهر می گوید: باز هم مدتی بعد من ایمیل های متعددی از طرف این دو دانشگاه دریافت کردم که مجددا از من رزومه بیشتر و سندیت قاطع برای اینکه این آثار کارِ خودم باشد از من خواستند. من دوباره سه قطعه کلاسیک برای آن ها ارسال کردم که موجب تعجب¬شات شد چون اصلا شناختی در این خصوص نداشتند و تلفیق موسیقی محلی آذربایجان با تکنیک های موسیقی کلاسیک برای آن ها تازگی داشت

به گفته این هنرمند موسیقی با اینکه متخصصان موسیقی در این دو کشور درکی از کلام قطعات نداشتند و معنی کلام را نمی دانستند اما آواز امیرسپهر در این شیوه نوآورانه مورد تأیید این دو دانشگاه قرار گرفت و  بعد از ۹ ماه مراودات اینترنتی گواهی پژوهش دانشگاه آکسفورد انگلیس و تی یو وی آلمان در زمینه موسیقی تلفیقی به وی اعطا شد.
گفتنی است، مسعود امیرسپهر که پیش از این نیز کنسرت های متعددی در سبک های پاپ و راک آذری به روی صحنه برده است، ۱۵ تا ۱۷ آذرماه نیز در تبریز اجرای صحنه ای خواهد داشت.

19
2

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۴ پاسخ

 1. نم کیم گفت:

  سهم تبریز از هنرمندان ،لغو است . “تبریز شهر ممنوعه”

  1

  2
 2. masoud گفت:

  ❤❤❤یاشاسین مسعود امیر سپهر افتختار شهر و کشورمون

  0

  2
 3. مینا گفت:

  یاشاسنننن

  0

  2
 4. رها گفت:

  آقای قندگر از شما بعیده آذری نه تورکی آزربایجانی

  0

  3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo