شهردار تبریز تاکید کرد؛اولویت فضای شهری باید با پیاده‌محوری باشد

 

شهریارنیوز: شهردار تبریز گفت: تمام تلاش خود را به کار خواهیم گرفت تا در بحث مدیریت اجرایی «انسان‌محوری» و در روند خدمتگزاری «کرامت انسانی» و «عدالت شهری» را نهادینه کنیم.

به گزارش شهریار، مهندس ایرج شهین‌باهر در گفتگو با خبرنگاران با بیان این مطلب اظهار داشت: مشکلات مختلفی در مسیر مدیریت شهر قرار دارد که باید با برنامه‌ریزی حل شود؛ طبیعی است که در این جهت‌گیری، مناطق کم‌برخوردار در اولویت قرار خواهند داشت. سعی خواهد شد خدمات شهری، به خصوص در سطح محلات، با رویکرد متوازن توزیع شود.

وی تصریح کرد: مهم‌ترین وجه از شاخص «کرامت انسانی» این است که فضای شهر، در وهله اول، در خدمت  پیاده‌محوری باشد، نه ترددهای متراکم خودرویی؛ سعی خواهیم کرد این شاخص مهم را در پروژه‌های ترافیکی و عمرانی لحاظ کنیم.

شهین‌باهر، تکریم ارباب رجوع را از دیگر ضرورت‌های مهم در مدیریت شهر خواند و افزود: ممکن است در مراجعات اداری، برخی خواسته‌های شهروندان از نظر قانونی امکان‌پذیر نباشد؛ در این صورت باید رفتار خدمتی به نحوی باشد که ارباب رجوع، از برخوردمان اقناع شود. سعی خواهیم کرد با ارزیابی‌ها و نظارت‌های مداوم این شاخص مهم را در شهرداری بهبود ببخشیم.

وی با بیان این‌که ایجاد فضای مشارکت، نیازمند جلب رضایت و اعتماد شهروندان است، خاطرنشان کرد: در تک‌تک بخش‌های مدیرت شهر، نیازمند همراهی شهروندان هستیم؛ به خصوص در آستانه تبریز ۲۰۱۸، باید فضایی ایجاد کنیم تا شعار «هر شهروند، یک میزبان» به صورت واقعی در شهر بارز باشد.

شهردار تبریز تاکید کرد: مردم باید شهرداری را از خود بدانند و اطمینان داشته باشند که هر هزینه‌ای که در تعامل با شهرداری می‌پردازند، نهایتاً صرف خدمت به خودشان می‌شوند.

شهین‌باهر متذکر شد: رفتار چهره‌به‌چهره شهروندان با گردشگران، یک نمود ساده از مشارکت در برنامه‌های ۲۰۱۸ است که در عین حال، در ذهنیت و خاطره حضور گردشگران، بسیار تاثیرگذار است.

وی اظهار داشت: «تبریز ۲۰۱۸» یک آرمان نهایی نیست، بلکه سرآغازی برای ایجاد تحول در اقتصاد پایدار شهری است.

10
1

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۲ پاسخ

 1. Arash گفت:

  اولین پیاده راه کشور کوچه پاساژ در بدترین شرایط قرار دارد بعد از داش مغازه لر باید کوچه پاساژ سر وسامان و پیاده راه شود اقای شهین باهر منتظر شما هستیم

  1

  0
 2. اردبیلی گفت:

  وقتی واژه های کرامت انسانی و عدالت شهری رو میشنوم یعنی یه جورایی حالم بد میشه
  اخه یکی نیس به این بنده خداها بگه شماها وظیفتونه! مردم شماها رو انتخاب کردن که حرفهای قلنبه سلنبه بزنید! کلی بودجه برای شهرداری اختصاص داده شده ! کلی نهاد و سازمان تو در تو با کلی زیر مجموعه عظیم زیر دست و بال امثال شماهاکار میکنن !یعنی که چی کرامت انساتی و عدالت شهری؟
  تبریز یه شهر تاریخیه و احیای بافت تاریخی این شهر از نون شب هم واجبتره و الا پروژه های شهری رو در قالب مفاهیم کلی و جهان شمول تعریف کردن یعنی یه جورایی شعار دادن و ماسمالی کردن!
  هر شهری که بخواد در زمینه توریسم حرفی برای گفتن داشته باشه باید اقدامات اساسی مخصوصا در زمینه هویت شهری و بافت تاریخی انجام بده و الا با شعار گرایی های کلی و حرافی های از روی معده نمیشه کاری از پیش برد!

  0

  0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo